Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.12.2017., 14:25   #1
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,408
Overseas Express iskustva

kako to da ova divna dostavna firma nema temu

UPS od nizozemske do zagreba - 1 radni dan

Overseas od skladišta do mene, cca 8km - 6 dana

netko je rekao da od 31.12. više ne rade s UPS-om, nadam se da je to istina

a evo vidim da je kaos i ostalima http://www.telegram.hr/biznis-tech/i...rosto-raspala/
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2017., 14:40   #2
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,140
ma ne brini od nove godine sve će biti bolje:

http://news-bar.hr/vijesti/zanimljiv...lakovima-hzh-a
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.12.2017., 14:42   #3
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
I onda se meni netko cudi kad Bozicne poklone kupujem pocetkom 11. mjeseca
Ja zivim 500m zracne linije od njih pa mi ne dolaze paketi, dogovorim preuzimanje u skladistu da bi paket ipak uzeo dostavljac pa cekaj njega da se vrati... Znam ljude koji rade u skladistu tamo, i necu reci da su svi takvi ali puno njih po cijeli dan ne uzme vise od 10 paketa kroz ruke, cekaju kraj smjene i papa.
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2017., 14:42   #4
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Ja imam toliko negativnih iskustava s njima da kada bi ih sve napisao da bi me neki optuzili da trolam. Od zadnjih 10 posiljki, jedna je dosla na vrijeme, a nazalost vecina trgovina kod nas ne salje drugim putem. Koliko su ozbiljni dovoljno i govori ona grafika na njihovim stranicama sa "kvalitetom dostave" i dostupnosti sluzbe koja je uvijek izmedju 95 i 99% i ocito se generira taj dan ujutro. Tracking je isto smijeh, posebno za posiljke koje kasne, i na kojima stoji da se isporuka ocekuje - jucer.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2017., 15:04   #5
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,408
http://www.a2b.hr/

oni će preuzeti UPS hr, ja čekam s amazon kupovinom
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2017., 15:22   #6
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,333
Slike na fejsu, kažu da je svaki dan oko 30 ljudi tamo u Leskovcu čeka red, da dolazi i policija kako bi otjerala nezadovoljne primaoce koji se svađaju da nema njihovog paketa
__________________
.
Ag008 je online   Reply With Quote
Staro 23.12.2017., 15:22   #7
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,004
overseas je jedna od onih firmi koja bi se trebala raspasti. nažalost poslovno surađujemo s njima, i šta je još gore naši partneri posluju s njima. paketi kasne, likovi ne dolaze, a nedavno su morali pokupiti 5 paleta, da bi 3 dana status bio "roba nije spremna za preuzimanje" i nisu se niti pojavljivali na lokaciji.

o tome da dođu po robu na totalno krivu lokaciju neću ni komentirati, to se događa na tjednoj bazi.

s drugima nemamo toliko loših iskustava, i GLS, DPD i IE rade solidno svoj posao. ako zanemarimo da gls prekrcava LOMLJIVE pakete tako da se 2 kombija parkiraju jedan iza drugog pa samo bacaju pakete iz jednog kombija u drugi.

inača raspala se i pošta, ona obična. danas bio u mojoj pošti da vidim zašto je paket 10 dana zapeo u krivom gradu, kažu da im se raspala dostava i da paketi u sortirnici kasne više od tjedan dana. sva inozemna roba odlazi u sortirnicu, i od tamo se šalje na direktnu dostavu, umjesto da stigne u lokalnu poštu pa da lokalni poštar dostavi. paket umjesto za božić ću vidjet za usrks.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2017., 15:25   #8
thesaint255
Premium
Moj komp
 
thesaint255's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Graz
Postovi: 534
Ja sam bio naručio prije kojih desetak dana s amazona par stvari, čim je paket stigao u HR dostavu je preuzeo overseas, dobio sms i sve normalno, ja naveo na linku da želim dostavu paketa drugi radni dan i usred dana mene zove dostavljač i pita zašto nikoga nema doma....... Fino sam ga na kraju preusmjerio na adresu roditelja da tamo ostavi paket i bok.
__________________
5800X3D @ Scythe Fuma 2
ASUS ROG Strix B550-I Gaming
2x16 GB Crucial Ballistix 3600 MHz
RTX 4070 ti Gamerock
Corsair SF750
Cooler Master NR200P
thesaint255 je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2017., 15:28   #9
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,333
Većina trgovina bira Overseas jer je najjeftiniji, 20-30kn dostava s uključenim pouzećem za paket do 2kg. Da nije samo profit trgovina, te da nisu toliko škrti, uzeli bi malo skuplji DPD koji ima puno normalniju dostavu.

Overseas je problem što preko kooperanata po gradovima zapošljava pre-malo dostavljača, koji nisu ni nešto plaćeni, rade 12h dnevno (prema komentarima na fejsu) i očekuju da dostave 200 pošiljaka dnevno što nije realno. Samo kako bi mogli ponuditi tako nisku cijenu dostave velikim i malim tvrkama.
Nitko onda ni ne želi se zaposliti u toj tvrtci, pa imamo što imamo.
Meni je bilo ok, dan kasnije mi je preuzet paket ali normalno stigao i dostavljen u Osijeku.
Isto UPS, čim je stigao u RI idući dan mi je dostavljen u 10h ujutro.

Btw meni preko HP-a se dogodilo da iz sortirnice u ZG umjesto u Rijeci, danas pismo/paket u SPlitu završio
23.12.2017. 01:59:03 HRVATSKA 21200 SPLIT Prispijeće pošiljke
__________________
.
Ag008 je online   Reply With Quote
Staro 23.12.2017., 15:36   #10
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor Princ288 Pregled postova
Znam ljude koji rade u skladistu tamo, i necu reci da su svi takvi ali puno njih po cijeli dan ne uzme vise od 10 paketa kroz ruke, cekaju kraj smjene i papa.
Daj nemoj pisati birtijske priče po forumu, nije to državna firma da ćeš raditi na taj način da čekaš kraj smjene.
Radi se samo i isključivo o manjku ljudi, ništa drugo, vlasnici ne žele zaposliti još ljudi i uložiti u vozni park pa se događa što se događa, a sami radnici po skladištima i po terenu se ubijaju od posla.

A to da ljudima ne valja ni jedna dostavna služba to smo čuli već bezbroj puta, ne valja Hrvatska pošta, ne valja Oversease, ne valja DPD... klasika.
panasonic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.12.2017., 15:37   #11
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,845
U slavoniji nisu toliko problematični . Barem ovaj moj dostavljač koji me uvijek nazove i točan je . Npr 19.12. U 18 sati naručio sa Amazona knjige i 21.12 u 11 dostavljene
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2017., 16:00   #12
goc_mails
low_rider
Moj komp
 
goc_mails's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 471
Evo ja kao zaposlenik doticne firme mogu par komentara jer vidim da se tu laprda napamet:

- prije svega ove price o 200 adresa dnevno su gluposti koje ce izvalit samo budala. Dapace imamo par vozaca koji rade iznad 70 adresa i to su ujedno i ljudi koji su imaju najmanje radnih sati u tjednu
-firme nas koriste jer trenutno u rh nema nitko kapaciteta da odradi toliko paketa u jednom danu. Slusam gls ovakav,dpd onakav,in time mrak a zajedno nemaju paketa kao mi
-manjak ljudi je ne postoji brojcano vec je upitna kvaliteta istih. To je nazalost problem najvise ovdje u Zg jer ljudi koji bar malo pismeni i radišni jednostavno nema. Područje Istre je također pogođeno sličnim problemom. U Dubrovnik smo morali preseliti ljude iz unutrašnjosti da bi napokon našli radnu snagu (Du je grad koji je jednostavno poguban za poslodavce-place vozaca wu abnormalno visoke za ono sto se nudi)
-kad vec citate komentare po netu o uzasnoj usluzi slobodno googlajte u kakvom je stanju industrija paketne dostave u cijeloj eu. Trziste raste svake godine 15% a radne snage nigdje na vidiku.
-i zadnje, broj paketa za privatne osobe je ove godine bio abnormalan. Na podrucju zagreba zadnjih mj i pol voze se dodatnih 15tak ljudi i opet se ne moze sve dostaviti.

Prosle god nismo znali sto je black friday a ove nam je samo od jednog posiljatelja doslo 9000paketa kojinsu prodani taj vikend


Edit: vi sto se veselite kaj je ups preuzeo a2b, mala napomena...moji (lošiji) vozači su se zaposlili tamo )))))
Plus slobodno također googlajte rhea doo i njihov velebajan podhvat zvan fedex...
__________________
A bu bu....

Zadnje izmijenjeno od: goc_mails. 23.12.2017. u 16:11.
goc_mails je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2017., 16:42   #13
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,408
Citiraj:
Autor goc_mails Pregled postova
-firme nas koriste jer trenutno u rh nema nitko kapaciteta da odradi toliko paketa u jednom danu. Slusam gls ovakav,dpd onakav,in time mrak a zajedno nemaju paketa kao mi
ček malo, ak sutra otvorim kurirsku firmu s jednim kamionom i 5000 paketa, to znači da sam gg jer imam najviše paketa? nebitno dal sam isporučio i dal mi ljudi kao horda dolaze pred vrata firme?

kvaliteta>kvantiteta
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2017., 16:58   #14
goc_mails
low_rider
Moj komp
 
goc_mails's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 471
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
ček malo, ak sutra otvorim kurirsku firmu s jednim kamionom i 5000 paketa, to znači da sam gg jer imam najviše paketa? nebitno dal sam isporučio i dal mi ljudi kao horda dolaze pred vrata firme?

kvaliteta>kvantiteta
Nisam shvatio tvoj post...ne znam dali si vidio da sam napisao kako smo uzeli 15extra ljudi pa i dalje problemi. Nazalost nekad je bilo 10% slabijih vozača dok je sad obrnuto. 10% je ok a ostalo banana
__________________
A bu bu....
goc_mails je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2017., 17:14   #15
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,845
Ne kužim zašto ljudi ne žele raditi to? Kolika je plaća cca?
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2017., 17:48   #16
goc_mails
low_rider
Moj komp
 
goc_mails's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 471
Pocetne place su u zg 4500 no vecina kurira ima oko 5000. Bolji vozaci imaju i 6-6500 a neki cak i 7000. Skladistarci 4000-4200 a ako znaju sva slova abecede onda i 4700-4800.

Mene jedino nije jasno zasto se nitko od vas čestitih ljudi nije pobunio na dampanje cijena transporta od strane konkurencije koja spusti cijene i onda propadne
__________________
A bu bu....
goc_mails je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2017., 17:49   #17
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Sarkazam?

Niska primanja, nerealne norme(ako ćeš poštivati zakon).
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2017., 17:56   #18
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,514
Ja za Šenkovec, tj Čakovec nemam primjedbi
dojde, nazove, ostavi kod susjeda
Mada putem njih sad samo šaljem.. a dostave mi je počeo rješavat GLS, ali ne mogu i poslat putem njih..
tracking uredno im radi.. i znam da se dečki ubijajo od posla..
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2017., 18:05   #19
goran047
Premium
Moj komp
 
goran047's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: zg
Postovi: 135
Citiraj:
Autor goc_mails Pregled postova
Pocetne place su u zg 4500 no vecina kurira ima oko 5000. Bolji vozaci imaju i 6-6500 a neki cak i 7000. Skladistarci 4000-4200 a ako znaju sva slova abecede onda i 4700-4800.
za 12-satno radno vrijeme premalo
goran047 je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2017., 18:08   #20
goc_mails
low_rider
Moj komp
 
goc_mails's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 471
Citiraj:
Autor akoj Pregled postova
Sarkazam?

Niska primanja, nerealne norme(ako ćeš poštivati zakon).
Ne kuzim? 5000kn za vozit pakete? Jebote pa profesori imaju manje plaće.

Norma kao takva ne postoji vec dugo u ovom poslu.
Da stvar bude gora malo njih je sposobno 40adresa odradit

12sati radno vrijeme???? Jebote 3 sata provede pijuci kavu i onda ide na teren...to ja ne ubrajam u satnicu da rak raka jebe.
__________________
A bu bu....
goc_mails je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2017., 18:12   #21
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,408
Citiraj:
Autor goc_mails Pregled postova
Nisam shvatio tvoj post...ne znam dali si vidio da sam napisao kako smo uzeli 15extra ljudi pa i dalje problemi. Nazalost nekad je bilo 10% slabijih vozača dok je sad obrnuto. 10% je ok a ostalo banana
pa reko si da imate najveće kapacitete, sve super, al šta to meni kao korisniku znači kad umjesto dan dva čekam 6-7-8 dana

kada premaše svoje kapacitete s kojima mogu funkcionirat, više si netrebaju uzimat novog posla
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2017., 18:14   #22
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,333
Ili namjerno ne govoriš istinu, ili si neki šef da braniš Overseas. Overseas ne posluje pod tim d.o.o. već u gradovima imaju razne kooperante, tipa "Mujo d.o.o." u Rijeci, Pula "Haso d.o.o." itd
Dostavljači stalno trče, ne stignu sve dostaviti ni pokupiti a najbolje govori da se većina garniture mijenja na mjesečnoj bazi jer je nezadovoljna poslom.
Meni je dostavljač u 9h ujutro nazvao (jer piše dostava ujutro) no kako mu je moja adresa na putu do skladišta dostavio je u 17.40h i kaže "da ima još 10-ak paketa oko mene".
A piše utovareno u dostavno vozilo u 7:35h.
Da je sve kako ti navodiš, svi bi se borili za radno mjesto u Overseasu i ne bi imali probleme.
__________________
.
Ag008 je online   Reply With Quote
Staro 23.12.2017., 18:24   #23
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Citiraj:
Autor goc_mails Pregled postova
Ne kuzim? 5000kn za vozit pakete? Jebote pa profesori imaju manje plaće.

Norma kao takva ne postoji vec dugo u ovom poslu.
Da stvar bude gora malo njih je sposobno 40adresa odradit

12sati radno vrijeme???? Jebote 3 sata provede pijuci kavu i onda ide na teren...to ja ne ubrajam u satnicu da rak raka jebe.
Ne znam radi li se zbilja o tim ciframa ili ne, ali ono što sam čuo od 2 vozača je 3800 i 5000 - penali. A prošle godine u ovo vrijeme jedan mi je dostavljao u 16 sati privatnim autom jer mu je navodno kombi neispravan.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2017., 18:24   #24
goc_mails
low_rider
Moj komp
 
goc_mails's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 471
Ne branim svoju firmu a tako ni cijelu branšu. Pod kapacitirani smo svi. Konkurencija me zove da pita jel im možemo uskocit i uzet par soma paketa...
Nedostatak kapaciteta nije zato jer nema novaca nego jednostavno ljudi koji dodu radit brzo shvate da moraju RADIT na poslu pa odu....ili dobiju paljadu.

Ag...90% kurirskih službi ima kooperante jer vlastita vozila i ljudi odavno nisu isplativi.

Ponavljam Vi slobodno zatražite da želite skuplje platit dostavu pa ce vozaci imat vecu placu i manje posla jer ce ih bit duplo

Ponavljam. Plaća ovisi i o sposobnosti pojedinca a da ne govorim da cesto ljudi koji spominju kak su dobili malu plaću ali nebi spomenuli da su strgali pola kombija, ukrali mobitel/laptop, strgali tv i sl
__________________
A bu bu....
goc_mails je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2017., 18:30   #25
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,408
stvar je u tome da se mene ne pita, mene dućan u kojem kupujem ne pita kako će mi poslat, nemogu birat, zato izbjegavam dućane koji imaju ugovor s overseas. Mene amazon i UPS ne pitaju dal želim doplatit za poštenu dostavu-dostavu na vrijeme.

da ne pričam o službi za korisnike, na koju kad se jave nakon pol sata-sat, nemožeš ženi objasnit da je radno vrijeme ljudi u HR većinom do 4-5 popodne i da ZAŠTO nemogu dogovorit u 6. sad će goc reć da mogu, ali nemogu. mogu ja sto puta dogovorit i zatražit, oni će po svom i jebe im se

zato nek je a2b to dobio pa ćemo vidjet, već sama promjena je dobra stvar jer ovo ne funkcionira
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2017., 18:36   #26
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,316
Overseas Express je čisti horor od dostave, izbjegavati jer su nesposobni, sve dostave koje sam imao su bile problematične i iskreno me ne zanima koji su njihovi problemi
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2017., 18:46   #27
sharyn
Premium
Moj komp
 
sharyn's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: grubišno polje
Postovi: 553
ne znam, tu na mom području bjelovara sve ok za sad. Više od 20ak dostava preko njih je išlo i sve su prošle bez nekih problema
__________________
sharyn je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2017., 18:47   #28
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,408
Mozda u tim manjim gradovima bolje funkcionira
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2017., 19:01   #29
intel freak
Premium
Moj komp
 
intel freak's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: cro
Postovi: 496
baš me zanima sljedeće godine dok preuzme druga dostavna služba na što će to izgleda. Onda će biti pa overseas nije bio tako loš.

Ja okolica vž nikada s njima problemi, a i po komentarima mi izgleda da su većinom gradovi pogođeni.

Koliko je uopće povećanje paketa godine u godinu? Normalno da je vani bolja organizacija jer eto u 2017 godini ljudi sa balkana čuli za online shoping
intel freak je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2017., 19:07   #30
goc_mails
low_rider
Moj komp
 
goc_mails's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 471
@mamutarka
Služba za korisnike je gorila unazad mj i pol i tu si u pravu.
Dogovori dostave su se rijetko kad uspjesno odrađivali jer je i pola administracije trazilo pakete pa cak i vozilo iste.
Kao sto rekoh najgora sezona ikad. Al ako nista naucili smo vrijednu lekciju.
Cak od sljedece god radimo kompletnu re organizaciju poslovanja pa makar to znacilo da cemo se nekih kupaca i rijesiti.

A2b-u sretno iako ponavljam sve je to isti k... pa cak i isti kuriri

@intel freak povecanje je ugrubo između 12-15% u b2c segmentu. Konkretno to znaci u zg ove godine 450adresa vise po danu...ali da stvar bude gora to su okolica zagreba i velike gorice.

Upravo zbog toga razmisljamo o otvaranju jos jednog dostavnog centra u okolici zg.
__________________
A bu bu....
goc_mails je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na