Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.07.2018., 19:04   #61
Getriba94
Premium
Moj komp
 
Getriba94's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,036
Citiraj:
Autor elance Pregled postova
Čekam jedan paket iz Kine i velika je vjerojatnost da će završiti na carini pošto vrijedi 200 kn.
Zanima me hoće li mi trebati onaj EORI broj za daljni postupak ako dobijem pismo od carine?

Također me zanima može li se zahtjev za EORI brojem zatražiti e-mailom ili poštom ili je potrebno baš osobno ići na carinu?
Hvala
Ako ti salju obicnom postom ne treba eori broj, eori trazi dhl na primjer.

Mozda ni ne bude carinjen, a za eori broj se treba ici i carinarnicu i bude krou 24h gotov.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
Getriba94 je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2018., 19:45   #62
cba
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: nigdje
Postovi: 90
Citiraj:
Autor gin.tonic Pregled postova
Da li Hrvatska pošta prihvaća COMMERCIAL INVOICE od Web shop stranice?

Naručio sam s geekbuying (Kina) i zapelo na carini
Kako je prošlo?
Kakve veze ima HP s COMMERCIAL INVOICE od Web shop?
cba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.10.2018., 09:38   #63
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,151
Slican slucaj kao @KrunoSTc papir sa plati jos ekstra 102 kn ne zelim paket uopce vise pokupit dali me poslje kacu ista ?
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2018., 20:43   #64
prowler
Premium
 
prowler's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: split
Postovi: 218
Pozdrav...silom prilika odnosno neprilika trebam naruciti tri ista napajanja i to s ebaya i zemlje iz eu. Dakle pogodio se s likom, dobra cijena, meni, necaku i prijatelju dobro napajanje...i nije uvoz nego eu. Razlog zasto ovdje pisem jest da sam se sjetio da sam citao da bi ponekad zvali sa carine ljude recimo ako bi kupili 5 hard diskova ili 5 ram modula na razgovor...kao provjeravaju da li se slucajno ta osoba "bavi poslovno" a na crno prodajom/sastavljanj kompjutera....Znam da je ovo iz EU ali eto isto me svrbi jel netko zna jel kontroliraji na isti nacin i eu trziste? nije mi toliki problem to sve objasnjavati ali naravno ne volim da sam pod icijim povecalom a kamolo carine, porezne...Tako ako itko ista zna hvala, ujedno i razlog sto pisem ovdje a da na otvaram novu temu.
prowler je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2018., 21:36   #65
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,446
Naruči.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2018., 23:11   #66
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,845
Iz EU se ništa ne kontrolira.
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2019., 14:38   #67
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,814
Uzeo sat iz Velike Britanije, plaćen PayPalom, u devetom mjesecu prošle godine. Prije par mjeseci sam ga poslao preporučeno u Singapur (mjesto proizvodnje) na servis (koji sam na žalost morao platiti, jer mi ne priznaju kvar pod garanciju).
Servis i slanje natrag ukupno plaćeno 115$ PayPalom, poslali mi DHL-om.
Stiglo na carinu, uredno poslao račun za plaćeni servis i izvadak PayPala. Nakon toga traže račun za sat, poslao im i to. Gamad sada traži da platim carinu i PDV na sveukupno iznos računa za koliko je sat kupljen i cijenu servisa koji sam platio !
Napomenuo sam gospođi iz DHL-a da je sat kupljen u Velikoj Britaniji ali ona kaže da na žalost ne može utjecati na odluku carine.
Jesam je ovdje lud i nešto sam propustio u cijelom ovom slučaju ili ova država uredno želi oguliti "pješadiju" dok s druge strane gubi milijune na špekulacijama veliki tvrtki ?
Rekao sam, ako budu inzistirali na tome da platim iznos na sve, da pošalju sat natrag i da ću se ja dogovoriti sa pošiljateljem da mi pošalje običnom poštom na drugo ime i adresu i da ću tako zaobići sve carine i davanja (pošto je ionako samo "glava sata", paketić je ultra-malen).

EDIT:
Zna li netko kakvu mail adresu od Carine na koji se može poslati upit na koji će mi netko objasniti kako oni mogu cariniti robu koja je kupljena u EU, a poslana van EU na servis ?
__________________
Matta je online   Reply With Quote
Staro 24.01.2019., 15:03   #68
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Imao sam sličnu situaciju kao i ti samo je kod mene bila reklamacija ekrana sa ebaya. Uspio sam se izboriti da mi ne lupe pdv ponovno (kojeg sam naravno prilikom narudžbe i platio uredno zajedno sa carinskim troškovima). Zvao sam na njihov generalni broj koji se da naći na netu i na kraju su me prespojili baš sa djelatnikom koji je bio na tom predmetu i stvarno se potrudio da mi riješi taj predmet i na kraju nisam morao ponovno platiti carinske troškove. Na kraju mi je rekao da ako ikada budem morao slati nešto van na reklamaciju da svakako prije slanja napravim službenu papirologiju sa kojom potvrđujem da taj i taj predmet šaljem u svrhu reklamacije/popravka jer kada se taj predmet vrati nazad imati ćeš dokaz da je stvarno poslan za potrebe koje navodiš i tada si oslobođen svih mogućih davanja. Ne preostaje ti ništa drugo nego da zoveš njihov broj i da se probaš nekako probiti do samih djelatnika ali onda moraš imati i onaj njihov broj predmeta. Sretno!

https://carina.gov.hr/kontakti/3069
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2019., 15:23   #69
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,266
Prije dosta godina su za takve slučajeve tražili angažman špeditera što je onda koštalo nekih 500kn pa je slanje moba na servis u Kinu ispadalo neisplativo.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2019., 17:12   #70
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
Jesam je ovdje lud i nešto sam propustio u cijelom ovom slučaju ili ova država uredno želi oguliti "pješadiju" dok s druge strane gubi milijune na špekulacijama veliki tvrtki ?
Kako kolege već kažu, propustio si napraviti izvozni postupak neispravne robe.
Iliti, iz perspektive carine ovo je potpuno redovni uvoz novog proizvoda u RH.
Zvrcni svoju carinarnicu i vidi što se da napraviti.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.01.2019., 20:59   #71
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,814
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Kako kolege već kažu, propustio si napraviti izvozni postupak neispravne robe.
Iliti, iz perspektive carine ovo je potpuno redovni uvoz novog proizvoda u RH.
Zvrcni svoju carinarnicu i vidi što se da napraviti.
To je konkretno OVO, je li tako ?

Da se razumijemo:
- Ja sam kupio robu u EU i platio porez u matičnoj državi za istu (u ovom slučaju Velika Britanija), uredno potkrijepljeno računom kojeg, da bude zanimljivo, carina koristi kako bi meni obračunala davanja na istu.
- Ja sam poslao robu na servis u Singapur (jer se tamo nalazi proizvođač sata) i dobio istu robu natrag, dakle nisam dobio novu robu nego istu popravljenu. Nećemo ulaziti u to zašto nisam slao sat u Veliku Britaniju prodavaču (recimo da sam mislio da ću brže, bolje i jeftinije riješiti stvar).
- Uredno sam priložio račun o servisu i bio spreman platiti davanja na isti. No, oni traže da platim davanja i na servis i na račun kojem je izvorište Europska Unija.
__________________
Matta je online   Reply With Quote
Staro 24.01.2019., 21:57   #72
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,877
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
uredno potkrijepljeno računom kojeg, da bude zanimljivo, carina koristi kako bi meni obračunala davanja na istu.
Ovo je jednostavno VRH.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2019., 00:31   #73
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
To je konkretno OVO, je li tako ?

Da se razumijemo:
- Ja sam kupio robu u EU i platio porez u matičnoj državi za istu (u ovom slučaju Velika Britanija), uredno potkrijepljeno računom kojeg, da bude zanimljivo, carina koristi kako bi meni obračunala davanja na istu.
- Ja sam poslao robu na servis u Singapur (jer se tamo nalazi proizvođač sata) i dobio istu robu natrag, dakle nisam dobio novu robu nego istu popravljenu. Nećemo ulaziti u to zašto nisam slao sat u Veliku Britaniju prodavaču (recimo da sam mislio da ću brže, bolje i jeftinije riješiti stvar).
- Uredno sam priložio račun o servisu i bio spreman platiti davanja na isti. No, oni traže da platim davanja i na servis i na račun kojem je izvorište Europska Unija.
Tvoja prva greška je slanje u Singapur, ne trgovcu u EU.
Druga greška je slanje robe van EU bez papira.
Sad je na granici roba koja je nova vrijednost u EU, bez dokaza da je prva izašla van EU, bez osnova oslobađanja od carine.
To što si ti nešto mislio, je li roba nova ili popravljena, nešto treće - nažalost si sve izveo krivo i moraš biti svjestan da procedure izvoza / uvoza imaju nekakva pravila.
Kontaktiraj svoju carinarnicu i pokušaj im objasniti. Možda ti izađu u susret.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2019., 07:16   #74
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
Uzeo sat iz Velike Britanije, plaćen PayPalom, u devetom mjesecu prošle godine. Prije par mjeseci sam ga poslao preporučeno u Singapur (mjesto proizvodnje) na servis (koji sam na žalost morao platiti, jer mi ne priznaju kvar pod garanciju).
Servis i slanje natrag ukupno plaćeno 115$ PayPalom, poslali mi DHL-om.
Stiglo na carinu, uredno poslao račun za plaćeni servis i izvadak PayPala. Nakon toga traže račun za sat, poslao im i to. Gamad sada traži da platim carinu i PDV na sveukupno iznos računa za koliko je sat kupljen i cijenu servisa koji sam platio !
Napomenuo sam gospođi iz DHL-a da je sat kupljen u Velikoj Britaniji ali ona kaže da na žalost ne može utjecati na odluku carine.
Jesam je ovdje lud i nešto sam propustio u cijelom ovom slučaju ili ova država uredno želi oguliti "pješadiju" dok s druge strane gubi milijune na špekulacijama veliki tvrtki ?
Rekao sam, ako budu inzistirali na tome da platim iznos na sve, da pošalju sat natrag i da ću se ja dogovoriti sa pošiljateljem da mi pošalje običnom poštom na drugo ime i adresu i da ću tako zaobići sve carine i davanja (pošto je ionako samo "glava sata", paketić je ultra-malen).

EDIT:
Zna li netko kakvu mail adresu od Carine na koji se može poslati upit na koji će mi netko objasniti kako oni mogu cariniti robu koja je kupljena u EU, a poslana van EU na servis ?
Tvoja je greska, trebao si napraviti izvoznicu.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2019., 09:05   #75
Stanky069
Premium
Moj komp
 
Stanky069's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Stuttgart/Strizivojna
Postovi: 124
Ali kakve veze ima izvoznica kad oni njemu hoce lupiti carinu i na racun iz VB???

Pogriješio je sto ju nije napravio,ali opet nema logike da mu zbrajaju račun popravka iz Singapura i račun od kupnje koji je izdan u EU...

Koliko ja vidim on se ne buni sto ga hoce ocariniti/oporeziti za popravak,već što mu zbrajaju račune sto nema uopće logike.
Stanky069 je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2019., 09:53   #76
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Pa kako je Iggy rekao, carina nema izvoznicu. Dakle, njima je to kompletno uvoz novog proizvoda i plaćaju se davanja na kompletnu vrijednost proizvoda + popravak.
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2019., 10:20   #77
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
Zasto popravak?
Ako cemo tako, onda bi trebao platiti davanja samo na novi proizvod - sto opet nema logike jer je racun iz UK
Immortalis je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2019., 10:32   #78
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Stanky069 Pregled postova
Ali kakve veze ima izvoznica kad oni njemu hoce lupiti carinu i na racun iz VB???

Pogriješio je sto ju nije napravio,ali opet nema logike da mu zbrajaju račun popravka iz Singapura i račun od kupnje koji je izdan u EU...

Koliko ja vidim on se ne buni sto ga hoce ocariniti/oporeziti za popravak,već što mu zbrajaju račune sto nema uopće logike.
Zato i kažem da bi trebalo kontaktirati carinu.
Trebali bi mu naplatiti samo na cijenu sata, po meni. Servis ne podiže vrijednost satu. Račun iz UK je izvrstan temelj određivanja vrijednosti na tržištu EU pa je dobra osnova za kalkulaciju naplate.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2019., 10:46   #79
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,845
Po čemu oni mogu znati da je to taj sat sa UK računa? Ima li neki serijski broj da možeš dokazati ili ? Ako ima možeš probati dokazivati a ako nema oni ne moraju vjerovati da je to to jbg
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2019., 10:59   #80
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Po čemu oni mogu znati da je to taj sat sa UK računa? Ima li neki serijski broj da možeš dokazati ili ? Ako ima možeš probati dokazivati a ako nema oni ne moraju vjerovati da je to to jbg
Da ima model / serijski broj bilo bi puno lakše.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2019., 11:36   #81
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,814
Račun ima serijski broj, tako da je pravovaljan glede sata. Moj greška, nisam napravio izvozne papire. Naravno, i to košta, što diže cijenu.
Još sam "u pregovorima" sa DHL-om, poslao sam upit po kojoj odredbi mi carina uračunava cijenu servisa u iznos koji se carini i oporezuje. Ovo da će mi cariniti sat kao novu robu mogu progutati ali baš me zanima da li imaju pravo naplatiti davanja i na servis. Izgleda da je kod nas i dalje najskuplje biti pošten, jer te država jedva dočeka. No, lekcija naučena.
Da sam znao što me čeka izbjegao bih ja ovo sve tako da ne bih popustio servisu kad su predložili da šalju DHL-om umjesto "obično" sa trackingom. Pošto je paket ultra mali (samo glava sata), prošao bi ispod radara kao jedan od milijun paketića sa maskicama za mobitele.
__________________
Matta je online   Reply With Quote
Staro 25.01.2019., 11:54   #82
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
Račun ima serijski broj, tako da je pravovaljan glede sata. Moj greška, nisam napravio izvozne papire. Naravno, i to košta, što diže cijenu.
Još sam "u pregovorima" sa DHL-om, poslao sam upit po kojoj odredbi mi carina uračunava cijenu servisa u iznos koji se carini i oporezuje. Ovo da će mi cariniti sat kao novu robu mogu progutati ali baš me zanima da li imaju pravo naplatiti davanja i na servis. Izgleda da je kod nas i dalje najskuplje biti pošten, jer te država jedva dočeka. No, lekcija naučena.
Da sam znao što me čeka izbjegao bih ja ovo sve tako da ne bih popustio servisu kad su predložili da šalju DHL-om umjesto "obično" sa trackingom. Pošto je paket ultra mali (samo glava sata), prošao bi ispod radara kao jedan od milijun paketića sa maskicama za mobitele.
Ako imaš čak originalni račun sa serisjkim brojem, trebalo bi poopričati s carinom, ne ovako generički. Čak bi trebalo vidjeti može li se naknadno zatražiti povrat carine.
Gledati kao osnovicu cifru sata + servis je besmisleno, nisi kupio neispravan sat + servis pa da to imaju kao osnovicu vrijednosti.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2019., 14:12   #83
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Mene su oderali za dostavu koja je "free" na računu, no ovi naši ne priznaju to da piše "free" već mora biti 0.00 nečega.

Iz Švice sam naručio sat, puknuli mi 25%. Plus dizanje tog eori broja, ajde hvala bogu da imam carinsku to neku ispostavu pa sam to riješio.
Na pitanje kako to da dobijam pdv na dostavu koja je besplatna što uredno piše, oni izmišljaju svoju neku cifru koju će oporezivati ( cirka 50 eura me ispala, onak wtf ali dobro), ženska mi je počela nešto pričati... reko dajte to naplatite i pošaljite račun i poklopio.
Tak da ono, ako nije ono čisti EU ( ne švica, norveška i ta ekipa ) računaš cijenu + 30% na to sve i to je to. Uštedi se živaca i živi se dulje.

Zadnje izmijenjeno od: burmuz. 28.01.2019. u 14:17.
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2019., 14:30   #84
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Svica nije EU, prakticki isto ko da si iz SAD-a narucio.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2019., 20:05   #85
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,877
Citiraj:
Autor burmuz Pregled postova
Na pitanje kako to da dobijam pdv na dostavu koja je besplatna što uredno piše, oni izmišljaju svoju neku cifru koju će oporezivati ( cirka 50 eura me ispala, onak wtf ali dobro),

Šteta da carinici i osiguravatelji ne usklade malo svoje tablice.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2019., 09:42   #86
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,266
Carina i usklađivanje raznih tablica - LOL. Pogledaj samo tablice za uvoz auta - nemaju veze s mozgom i real worldom.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2019., 21:31   #87
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,877
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Carina i usklađivanje raznih tablica - LOL. Pogledaj samo tablice za uvoz auta - nemaju veze s mozgom i real worldom.
Po meni isto vrijedi i za osiguravajuća društva kad treba posegnuti za tablicom u kojoj stoji kako tvoje vozilo zapravo ništa ne vrijedi i samim time šteta je na njemu (po njih) redovito minimalna.

Kada treba platiti porez, auto vrijedi 35 hiljada. Ako me 5 minuta kasnije netko pogodi i razori mi ista ta kola onda ispadne da vozim kantu na kojoj se ne isplati zamijeniti niti retrovizor bez proglašanja totalne štete.

Ne kažem ja da carina i osiguravajuća društva trebaju biti ili jesu na bilo koji način povezana, ali ako vlada već uvodi instituciju obaveznog osiguranja, onda bi bilo u redu da i dotični entitet koji se time najviše koristi (osiguravajuće društvo) ima neke obaveze.

Ali, serem li ga.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2019., 08:43   #88
SinfulSaint
Premium
Moj komp
 
SinfulSaint's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 314
e ljudi ovako...


Imam iskustva s carinjenjem robe izvanka, ali ne ovoga sada što slijedi. Vent na grafičkoj mi je počeo rikavat i predstavnik prodaje u EU je kontaktiran i dogovoreno je da se iz Hong Konga šalje novi vent za grafičku da sam odradim zamjenu. Vent je stigo, dostava express iz HK i naravno da su ga poslali na carinu. Grafa je kupljena u EU, ebay. Iskomuniciro sam reklamaciju direktno s predstavnikom firme u EU, nisam išo preko ebay prodavača.

Naravno, carina traži račun za plaćenu robu tj. za taj zamjenski vent. Računa naravno nemam jer ide sve o trošku proizvođača. Imam samo e-mail korespodenciju koju sam im dostavio iz koje je vidljiva namjera da proizvođač pošalje novi vent. Ja odradim zamjenu i sve ok.

Poslao sam im prepisku s predstavnikom ua EU.


Što očekivati?
SinfulSaint je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2019., 09:33   #89
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,103
Riješiti će se to u tvoju korist, oni već automatizirano šalju zahtjeve, no da se s njima sve riješit kako treba.

Hladne glave objasniš situaciju, riješiti će se
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na