Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.05.2011., 12:54   #1
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
Exclamation Spajanje laptopa i TV-a na zvucnike

Imam LCD TV Samsung, Dell laptop i Logitech zvucnike. Htio bih spojiti laptop i tv da imam zvuk u isto vrijeme na zvucnicima. Zvucnici imaju 3.5mm prikljucak, laptop ima 3.5 mm ulaz, a na tv sam spojio crveno-bijeli chinch kabel, a imam i onaj nastavak chinc->3.5mm. S cim spojiti da imam zvuk na zvucnicima, a da ne moram stalno iskapcati nesto?

Cak sam i kupio sa ebaya jedan prikljuck, ima dva 3.5mm ulaza i jedan izlaz. Ali onda se cuje samo na jednom zvucniku

Napravio sam i sliku ako vam nije jasno. (Ako je tema na krivom mjestu, molim premjestite ju u odgovarajuci podforum)

EDIT: Zaboravio napomenuti da je na TV spojeno sa adapterom chinch->3.5mm i to na izlaz za slusalice

__________________

Zadnje izmijenjeno od: imaticx. 21.05.2011. u 13:56.
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2011., 13:33   #2
defiant000X
Premium
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 53
Ja sam prije imao isti taj razdjelnik sa dva 3.5mm priljucka i sve je radilo istovremeno bez problema, zvucnici od kompa i linija. Provjeri da li ti je taj adapter mono ili stereo...
defiant000X je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.05.2011., 13:34   #3
begi
Premium
Moj komp
 
begi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: BiH Bihać
Postovi: 628
Nisam siguran da su ti činčevi na TV-u izlazni, ako nisu nabaviš skart utikač koji na sebi ima prekidač in/out, te vadiš audio signal, ali mislim da je on uvjek iste glasnoće. Zato ti preporučujem ovakvo nešto ako ti nije problrm nabaviti;
http://www.chipoteka.hr/www_new/uplo...8011341010.jpg
Cijena=270kn.
begi je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2011., 13:47   #4
tripl3
1337
Moj komp
 
tripl3's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Split
Postovi: 42
3.5 razdjelnik je razdjelnik izlaznog signala, u principu... Ne možeš samo tako pomješati dva izvora na jedan izlaz.
Isto tako, ne možeš sa scart adapterom prenamijenit TV izlaz LOL, prekidač služi da adapter zna što radi, ne da mijenja vrstu porta na TVu...
Nadalje, najjednostavniji način je (ako ti TV uistinu ima audio izlaz i ako je on zbilja preko dva RCA kabela) nabaviti prekidačku kutiju s dva ili više 3.5 ulaza na jedan 3.5 izlaz (s tim da prekidačem moraš, naravno, birati ulaz s kojeg puštaš signal na zvučnike...)
tripl3 je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2011., 13:49   #5
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
Greska, zaboravio sam spomenuti, ti chincevi na televizoru, spojeni su na onaj adapter chicnh->3.5mm i spojeni na izlaz za slusalice
__________________
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2011., 13:54   #6
begi
Premium
Moj komp
 
begi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: BiH Bihać
Postovi: 628
Taj skart adapter ima ne sebi tri činča. Niko ne spominje da koristi žuti=video, nego crveni i bijeli.
U principu 3,5mm razdjelnik može raditi istovremeno, ništa se neće skuriti, ali kad je jedan izvor tv ili laptop van funkcije on će ti dodati brum, zato razmisli o mom gore spomenutom predlogu.

Zadnje izmijenjeno od: begi. 21.05.2011. u 14:12.
begi je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2011., 13:59   #7
defiant000X
Premium
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 53
OK. I kad tako spojis imas zvuk samo na Logitech zvucnicima , jer cim spojis 3.5 mm bananicu u slusalice na tv-u se po defaultu iskljucuju zvucnici... Probaj to promijeniti u adio postavkama tv-a...
defiant000X je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2011., 14:04   #8
tripl3
1337
Moj komp
 
tripl3's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Split
Postovi: 42
Bez obzira, ako ima samo scart in (tj. AV IN) na TVu, neće mu pomoć...
tripl3 je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2011., 14:15   #9
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
Citiraj:
Autor defiant000X Pregled postova
OK. I kad tako spojis imas zvuk samo na Logitech zvucnicima , jer cim spojis 3.5 mm bananicu u slusalice na tv-u se po defaultu iskljucuju zvucnici... Probaj to promijeniti u adio postavkama tv-a...
Ima televizor opciju i da svira na zvucnicima i na tom izlazu za slusalice. Tako da to nije problem. Jedino je problem spojiti laptop i tv da rade na tim zvucnicima istovremeno
__________________
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2011., 14:16   #10
begi
Premium
Moj komp
 
begi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: BiH Bihać
Postovi: 628
begi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.05.2011., 14:27   #11
defiant000X
Premium
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 53
Ti naravno ocekujes,
1. da kad sada pustis neki materijal na laptopu da imas zvuk na tv i na Logitech zvucnicima ili
2. ocekujes da i kad gledas program na tv-u da imas zvuk i na Logitech zvucnicima?
defiant000X je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2011., 14:53   #12
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
Citiraj:
Autor defiant000X Pregled postova
Ti naravno ocekujes,
1. da kad sada pustis neki materijal na laptopu da imas zvuk na tv i na Logitech zvucnicima ili
2. ocekujes da i kad gledas program na tv-u da imas zvuk i na Logitech zvucnicima?
Pod broj 2. kad gledam tv da zvuk ide i preko zvucnika.
__________________
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2011., 11:39   #13
defiant000X
Premium
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 53
Jel ti zvucnici imaju kakav audio in na poledjini, ili na kontroli volumena? O kojim zvucnicima se tocno radi? Ako imaju onda moras chinceve iz slusalica na tv spojiti sa audio in-om na zvucnicima, a 3.5 mm banana ti ostaje slobodna za laptop.
defiant000X je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2011., 12:19   #14
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
Tek sad vidim post. Zvucnici su Logitech X230
__________________
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2011., 11:01   #15
taip@n
Master of the VCR
Moj komp
 
taip@n's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 340
zvučnici sve što reproduciraju moraju dobiti preko nekog svog ulaza. znači tvoji logitechi će reproducirati sve što dobiju preku ulaza iz laptopa.

poneki zvučnici (ne i tvoji) imaju "audio in" ili "aux in" ulaz (!) na koji se mogu spajati drugi izvori zvuka, npr. ovi. tu bi ti mogao spojiti kabl sa izlaza za slušalice na tv-u ili kabl sa "audio out" ili "aux out" ako postoje na tv-u.

jedino što ti možeš napraviti sa svojim zvučnicima je da kupiš jedan "audio joiner" , što je obrnuto od splitter. splitter razdvaja signale od jednog izvora na dva, a joiner spaja dva signala iz različitih izvora u jedan. koštaju par kuna i ima ih u svakoj audio/video radnji za kupiti. jedino što im kvaliteta zna biti upitna pa znaju krckati ili prekidati.

trebaš još jedan audio stereo kabl. pazi na konektore (m/ž) i prema tome kupuj kablove i joiner. ako negdje naletiš na problem, recimo da trebaš spojiti muški i muški kraj kabla, također postoje gender changeri kojima je to moguće izvesti... nađi pametnog trgovca (možda u chipoteki, tamo znaju znanje) i sigurno će ti znati sve objasniti...

prvi audio kabl ide iz tv-a jedan kanal joinera.
drugi audio kabl ide iz lapa drugi kanal joinera.
zvučnike uštekaš u izlaz joinera.

i sad kad ti tv radi zvuk čuješ u logitechima, i kad nešto pustiš na lapu, također čuješ u logitechima...
__________________
♦ As i was going up the stair ♦ I met a man who wasn't there ♦ He wasn't there again today! ♦ I wish, I wish he'd stay away.♦

Zadnje izmijenjeno od: taip@n. 03.06.2011. u 11:06.
taip@n je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2017., 05:44   #16
nym
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 45
Jel moze pomoc koje zvucnike da kupim, htio bih ovo sto pise u naslovu teme da na njih bude spojen TV i Laptop u isto vrijeme ako je moguce tako da ne moram prespajati svaki put.

Koje zvucnike bi mi preporucili ili mozda sound bar? 2.1 ili 2.0 sistem, ne surround. Recimo do 1500-2000kn

Mozda je i bitno navesti da nemam puno mjesta, mislio sam ih stavit na policu od regala. Tak da bi soundbar bio mozda najbolje rjesenje, ili neki manji zvucnici, najbolje bi bilo da su polegnuti ako to postoji.

Zadnje izmijenjeno od: nym. 04.03.2017. u 06:36.
nym je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na