Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.03.2015., 10:57   #1
FGC
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 5
Pomoc oko nadogradnje RAM-a !!!

Ja sam vec neko duze vrijeme primjetio da mi je računalo sve sporije i sporije do onog trenutka kad je počelo biti jako sporo. Po mom misljenju RAM je najvjerovatnije problem ali nisam siguran. Ajmo pretpostaviti da je RAM problem na to se nize jos jedan problem , a to je kako naci odgovarajuci RAM ?
Da skratim () molio bih pomoc od nekoga tko zna oko toga !
Specs:
Processor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4200+ 2.19 GHz
RAM: 2 GB
System Type: 64 bit
System Model: MSI-7369
System Manufacturer: MSI

HVALA PUNO SVIMA KOJI CE POMOCI !
FGC je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2015., 11:02   #2
Laszlo
Premium
Moj komp
 
Laszlo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 321
Zasto si odmah zakljucio da je ram? Kako ti se krecu temperature procesora, jesi pregledao hard, jesi pregledao komp od malwarea i ostalih virusa, itd.?
Laszlo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.03.2015., 11:34   #3
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
Za pocetak bih ti preporucio backup podataka na neki eksterni disk/drugu particiju i onda fino jedan fresh install windowsa (pretpostavljam da njih koristis). Nakon toga ces vidjet kako ti komp dise jer sve mi se cini da je u igri hrpa instaliranog smeca koja je jednostavno usporila komp
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2015., 11:45   #4
Laszlo
Premium
Moj komp
 
Laszlo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 321
Citiraj:
Autor čuks Pregled postova
Za pocetak bih ti preporucio backup podataka na neki eksterni disk/drugu particiju i onda fino jedan fresh install windowsa (pretpostavljam da njih koristis). Nakon toga ces vidjet kako ti komp dise jer sve mi se cini da je u igri hrpa instaliranog smeca koja je jednostavno usporila komp

Slazem se...a onda fino malo ocistis komp od prasine i pogledas si onda temperature kak se krecu i provjeris disk
Laszlo je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2015., 12:36   #5
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
U startu kriva pretpostavka, sad zanemari da "memorije nikad dosta",
prvo treba dobro pretresti sistem i eliminirati moguću gamad (virusi, crvi, malware i sl.),
preporuke koje alate upotrebiti potraži malo na forumu jer se često spominju / traže.

Napisao si "System Type: 64 bit" ali ne i precizno koji je os, isto tako naveo si "RAM: 2 GB" ali ne tip i br. modula.

Google kaže da se pod MSI-7369 krije MSI K9N Neo V2 mobo > http://www.msi.com/product/mb/K9N_Ne...-specification
Tu nađeš manual u kojem je sve detaljno opisano, tu navode da prima memoriju DDR ili DDR2 tipa (ne smiju se miješati) a po slikama slotovi izgledaju samo za DDR2 tip
vjerojatno ovisi o reviziji mobo.

Najpametnija varijanta je pokušati naći / nabaviti polovno 2x (dvije iste) 2GB DDR2 PC2-6400 800MHz CL5, time ćeš imati 4 GB rama.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2015., 12:36   #6
FGC
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 5
Odg:

Probati cu ovo s windowsima , a ono provjere od virusa i tih gluposti sam vec napravio i nema nista ! Promijenio sam hrpu izvrsnih antivirusa (drugi kazu) i na kraju sad imam Avast. Hard mi nije preopterecen zato sto ima vise od 200 GB slobodno , pa iskreno sumnjam. Na RAM sam pretpostavio jer kod vecine je 4 GB ali moguce je da nije zbog toga
FGC je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2015., 12:38   #7
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Pogledaj stanje diska i bad sectora, za početak možeš SMART status pogledati sa recimo HD Tune ili Crystal Disk Info
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2015., 12:39   #8
FGC
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 5
ODG 2

Hvala Nikky na opsirnom odgovoru
Ovo mi je cak dosta pomoglo
FGC je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2015., 12:44   #9
FGC
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 5
http://www.njuskalo.hr/ram-memorija/...oglas-11784148
Jel mi se isplati i jel bi radilo ?
FGC je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2015., 12:51   #10
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Koristi edit a ne x postova za redom.
Generalno da, mada nisi siguran dok ne probaš u kompu,
kad ubaciš odradi boot memtest,
čini mi se da niste iz istog grada, obavezno dogovori povrat ako ne bude radilo kako treba.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.03.2015., 13:35   #11
Laszlo
Premium
Moj komp
 
Laszlo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 321
Prije svega vidis da ti svi sugeriramo iste stvari sto znaci probaj tako nekim redoslijedom prvo to sve napraviti, a onda tek eventualno idi na kupovinu rama...prije svega bi trebao dati tocne podatke svoje konfiguracije, ako neznas gdje bi to nasao mozes skinut program aida64 i tamo opalis scrshot pod summary i stavis tu da vidimo sta tocno imas od komponenti, a usput pod sensor pogledas kako ti se temp krecu.
Zatim skini HD Tune i prekontroliraj hard detaljno, mozes isto staviti scrshot-ove tu da vidimo.
Nakon toga prebaci podatke na neki eksterni hard ili sta god i formatiraj hard i instaliraj windowse ponovno.
Kad sve to napravis uvjeren sam da ce ti komp normalno raditi ako su hard i temperature uredu, a ako nisu i to se rijesi, ali sad odmah bezglavo ici kupovati rame mislim da ti nema smisla jer problem nije u njima najvjerojatnije
Laszlo je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2015., 13:41   #12
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
+1 na Laszlo, nema smisla bacati pare ako nešto drugo ne valja
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2015., 15:27   #13
FGC
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 5
Hvala svima !
Usput: znam gdje naci detalje o komponentima ali nisam znao sto vam treba da mi znate preporuciti
FGC je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2015., 12:15   #14
JimmyRulles
Registered User