Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.07.2012., 12:03   #91
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
to + svaka čast za servis koji je našao ogrebotinu od pol cm i po tome zaključio da je netko otvarao tvornički zapakiranu ladicu.

te ladice možeš otvoriti isključivo sa brute force + šarafciger + čekić + lemilo.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2012., 15:35   #92
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,507
U Mobisu očito jedino kaj znaju je konstatirati utjecaj vlage ili tekućine na uredjaj i poništenje garancije. Popravit po garantnim uvjetim očito ne znaju. Zbilja, nikad ne kupujem više išta s garancijom kod njih jer ne vrijedi čak ni ko toalet papir za nuždu jer koriste onaj pretvrd karton. Očito se generalni položaj nokie sve više ocrtava i kroz djelovanje servisa. Komotno bi mogli za sve nokie odmah u startu reci da garancija samo vrijedi ako telefon stoji doma u kutiji i ne dira ga se.
Router je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.07.2012., 16:06   #93
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,266
Čini mi se da je netko čak i Nokiji poslao mail u vezi toga. Naravno, dobio je lagani od**b. I onda se pitaju zašto ljudi ne kupuju skupe Nokijine modele. Ispada da je isplatljivije kupiti Nokiu negdje u okolici (SLO, A, I,...) nego ovdje samo zbog katastrofalnog servisa.
Pretpostavljam da negdje imaju folder pun fotki mobova koji su se okupali i imaju ruzine svagdje, pa ti samo uvale jednu takvu kad pošalješ mob na servis.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2012., 16:20   #94
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,507
Ma više nikad nikakav mobitel a da uz njega ide garantni list od mobisa. Nisu ni dostojni toga servis, jer ne popravljaju. Neki dan za mobitel koji nikad iz kuce izasao nije, vecinu vremena proveo u ladici zapravo, koristen zanemariv broj sati u odnosu na starost, i prosli tjedan jednostavno umre. Odnesem na servis, prvo na pultu gelitper koji radi odmah počne kao pa ostalo je vrlo malo garancije(neki mjesec dana), pa se pokačim koji se k njega tiče jer ima još 1 ili 23, garancija je garancija, pa onda kad je vidio na računu kolko je plaćen kao Pa ne znam oće li vam se išta isplatiti s obzirom na vrijednost. Nisam ni očekivao da će išta napraviti, i to se i dogodilo. Užas i sramota.
Vjerujem da imaju folder s slikama koje obrađuju i šalju. Kao i c/p odgovor o utjecaju tekućine kojim ponište jamstvo.
Router je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2012., 17:19   #95
doky
Premium
Moj komp
 
doky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,942
Malo OT al kad se već spominje to u vezi vlage, kolko znam mobiteli imaju u sebi to nešto što što govori za vlagu, jel tak?
Zanima me pošto trenutno radim na otvorenim bazenima di smo i ja i mob prečesto u doticaju s vlažnim i mokrim, pazim na njega al često bude da stoji u đepu od hlača koje nisu skroz suhe i sl. pa jel bi to moglo poremetit stvari što se tiče garancije, radi se o HTC-u (Agramservis)?
doky je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2012., 17:21   #96
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,507
Očito je vlaga iz zraka čak dovoljna za kemijsku reakciju na tim detektorima vlage u samom uredjaju, a kamoli išta vlažno,ili znoj sa ruke.
Router je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2012., 17:29   #97
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,266
Kod novijih mobitela se najčešće na bateriji nalazi 'senzor' obliku naljepnice koji u dodiru s vodom (NE vlagom!) promijeni boju i time daje na znanje servisu da odbije garanciju jer to nije njome pokriveno.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2012., 17:30   #98
doky
Premium
Moj komp
 
doky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,942
Ok, hvala na informaciji, nisam znao da je to tako osjetljivo, od sad mob ostaje u ormariću bez obzira jel se radi o senzoru ili naljepnici (ne znam pošto je baterija ugrađena), ako naravno već nije kasno.
doky je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2012., 17:57   #99
T0mB1ll
420
Moj komp
 
T0mB1ll's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Le Molve
Postovi: 1,571
mali OT, al vezan za mobitele i vlagu

ovako izgleda indikator vlage

http://www.youtube.com/watch?v=ZjcucJDzfmk

na 3:57, i u mobitelu ih zna biti nekoliko..

btw, lik ima dobre tutoriale za rastavljanje uređaja, stalno dodaje nove..
T0mB1ll je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2012., 11:28   #100
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
HTC je poslao servisima uputstvo da se ne smije odbiti jamstvo samo zbog indikatora vlage. Mora biti tragova oksidacije u unutrasnjosti mobitela.
Ako vam odbiju servis u jamstvu samo radi indikatora (a neće sigurno), kontaktirajte direktno HTC.
WraGG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.07.2012., 17:22   #101
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
HTC je poslao servisima uputstvo da se ne smije odbiti jamstvo samo zbog indikatora vlage. Mora biti tragova oksidacije u unutrasnjosti mobitela.
Ako vam odbiju servis u jamstvu samo radi indikatora (a neće sigurno), kontaktirajte direktno HTC.
Pitanje je samo koliko je to isplativo...
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2012., 22:05   #102
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Koliko je isplativo što?
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2012., 22:42   #103
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Koliko je isplativo što?
Slati HTC-u.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2012., 23:56   #104
njuskalo
Premium
Moj komp
 
njuskalo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Remetinec
Postovi: 924
Uvjek je pametno barem kontaktirati HTC pa onda oni možda stisnu servis (barem se ja nadam da bi se takav scenarij mogao odigrati)... A opet mislim da je poštarina manja od vrijednosti većine HTC uređaja, tim više što se često dobije novi uređaj s novom garancijom...
njuskalo je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2012., 00:06   #105
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Slati HTC-u.
A to sam naveo gdje točno?
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2012., 00:35   #106
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Citiraj:
Autor Router Pregled postova
U Mobisu očito jedino kaj znaju je konstatirati utjecaj vlage ili tekućine na uredjaj i poništenje garancije. Popravit po garantnim uvjetim očito ne znaju. Zbilja, nikad ne kupujem više išta s garancijom kod njih jer ne vrijedi čak ni ko toalet papir za nuždu jer koriste onaj pretvrd karton. Očito se generalni položaj nokie sve više ocrtava i kroz djelovanje servisa. Komotno bi mogli za sve nokie odmah u startu reci da garancija samo vrijedi ako telefon stoji doma u kutiji i ne dira ga se.
To je normalna stvar i nije do mobisa, on kao servis ima nokiine kontrole na kvartalnoj bazi odrađuju li se poslovi kako treba. Direktiva nokije je da se svaki trag oksidacije, ma koliko sitan bio, unutar uređaja na matičnoj ploči smatra greškom vlasnika, što je savršeno u redu. Svi nokijini telefoni gdje god ga kupio u Hrvatskoj će se vratiti u mobis, u to budi uvjeren.

Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Pretpostavljam da negdje imaju folder pun fotki mobova koji su se okupali i imaju ruzine svagdje, pa ti samo uvale jednu takvu kad pošalješ mob na servis.
Svaki mobitel se fotografira sa naljepnicom broja primke u servisu i tako da se vidi IMEI broj mobitela s kućišta. Ovo sve su patke koje šire dezinformirani ljudi i oni koji vole piskarat po forumima zato jer su mobitel okupali ili su razgovarali po kiši i sad bi novi mobitel.

Ne uvaljuje se ništa.

Možeš zatražiti demonstraciju oksidacijskih mjesta, te će ti pred tobom tvoj mobitel otvoriti i pokazati oksidaciju.

Citiraj:
Autor dokis Pregled postova
Malo OT al kad se već spominje to u vezi vlage, kolko znam mobiteli imaju u sebi to nešto što što govori za vlagu, jel tak?
Zanima me pošto trenutno radim na otvorenim bazenima di smo i ja i mob prečesto u doticaju s vlažnim i mokrim, pazim na njega al često bude da stoji u đepu od hlača koje nisu skroz suhe i sl. pa jel bi to moglo poremetit stvari što se tiče garancije, radi se o HTC-u (Agramservis)?
Imaš indikatore u obliku naljepnica, ali one se mogu skinuti. Kad promjene boju to bi značilo da je došlo do doticaja s vlagom. Indikatori ne reagiraju ako puhneš u njih, tj. potrebno je ipak malo više od obične tropske atmosfere pune vlage da pocrvene.

Unatoč tome, ako se unutar telefona ne nađu tragovi oksidacije, mobitel će se popraviti. Ovo služi samo kao preliminarno upozorenje serviseru na što da obrati pozornost.

Također, ako skinete te naljepnice, bilo namjerno ili slučajno, to neće utjecati na izvršenje garancije.

Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
HTC je poslao servisima uputstvo da se ne smije odbiti jamstvo samo zbog indikatora vlage. Mora biti tragova oksidacije u unutrasnjosti mobitela.
Ako vam odbiju servis u jamstvu samo radi indikatora (a neće sigurno), kontaktirajte direktno HTC.
Tako je s više manje svim servisima, ne samo HTC i Nokia. Mobis ima tu politiku.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2012., 07:32   #107
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,266
Mobis je priča za sebe. Masa ljudi ovdje je imala problema sa njima i 'oksidacijom' iako su mobiteli bili paženi i maženi i nisu bili ni blizu vode. I uglavnom su odbijeni skuplji modeli dok su jeftinjave popravljane.

Tko ti garantira da je serviser našao oksidaciju baš na tvom mobitelu, a nije uzeo sliku nekog drugog? Slikani su šarafi i kontakti i nigdje se ne vidi da je to baš tvoj mobitel. Osobno znam čovjeka koji je imao problema sa hardverskom kliznom tipkovnicom na N900 da bi mu na servisu rekli da je oksidacija, mailali slike i odbili garu. Vratili mu ga, on ga rastavio, a oksidaciji ni traga. Takvih primjera ima koliko hoćeš.

I zato kažem da se uz takav servis ne isplati kupovati skuplje Nokia mobitele jer će ti na prvom servisu uvaliti kajlu i odbiti garu zbog 'oksidacije' bez obzira o kako se minornom kvaru radilo.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2012., 10:17   #108
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
daj mi proslijedi taj email i fotke molim te. Jednostavno ne priznajem dok ne vidim

kak tebi i ostalima nije jasno da oni nemaju apsolutno nista od negativne reputacije, pogotovo kao glavni i jedini zastupnik nokie u Hrvatskoj?

Stovise, postoji puno vise situacija gdje se ide na ruku korisniku/kupcu nego sto bi trebalo, pogotovo ako je podnositelj garancije bio uljudan i zamolio da se sredi ako moze.

Koji su mobitel tocno tebi sjebali da si tako nabrijan?
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2012., 10:23   #109
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,804
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
Upravo sada dobio odgovor on MR Serisa...

Prije cc 2tjedna, mi wd elements nije vise radio, komp ga preko usba nije prepoznavao...nista znam da imam garu i saljem na reklamaciju...2tjedna nitko nista...jucer posaljem mail kada ce to biti gotovo...A oni meni danas odgovore



Ne znam tko je tu glup, kod mene je od dana kupnje, nisam nista dirao, em sam ga detaljno pregledao kada sam slao...ni crtice nije imao...

Rekao sam im to sto i vama, odgovor znam, i rekao sam da u petak dolazim osobno u zg da vidim o čemu se tu radi...ako sam u pravu, netko ce imati 1tb u šup***

Sada vidim da su mi i sliku neku poslali


hm...ne znam nisam pametan, otvarao nisam, a ovo nisam ni vidio :/ jel moguce da je to samo izgrebano il nesto!?
Seru kvake.
Ovaj komadić sa slike je i meni ostao kod uklanjanja zaštitne folije koja dolazi sa diskom, jedan dio je zakvačen za trn kućišta pa uvijek ostane sitnica kod uklanjanja.
__________________

potemkin.hr je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2012., 10:59   #110
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
Uh, i ja sam slao neki fotić MR servisu, a vlasnik ga je iznimno pazio i mazio, poslao ga je meni i ja spakirao MR servisu.

Nisam vidio nigdje ogrebotine i sličnoga, sve je bilo u redu, kad dolazi mail sa servisa da je uređaj oštećen (i slike u prilogu, poprilično velike sa oštećenjima koje bi vidio iz aviona).

U transportu nije se ništa desilo sigurno, bio je zamotan u spužve sa svih strana, barem duplo deblje od samog fotića.

Znači slikati sve detaljno prije slanja servisima.
tskarda je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2012., 11:24   #111
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,111
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
.......
Stovise, postoji puno vise situacija gdje se ide na ruku korisniku/kupcu nego sto bi trebalo, pogotovo ako je podnositelj garancije bio uljudan i zamolio da se sredi ako moze.
......
Daj mi proslijedi email i fotke gdje su išli na ruku korisniku/kupcu molim te. Jednostavno ne priznajem dok ne vidim.

Problem sa Mobisom postoji vec dosta dugo. Samo malo i sve bi ti bilo jasno.....Mani se jeftine propagande molim te....

Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2012., 11:29   #112
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor njuskalo Pregled postova
Uvjek je pametno barem kontaktirati HTC pa onda oni možda stisnu servis (barem se ja nadam da bi se takav scenarij mogao odigrati)... A opet mislim da je poštarina manja od vrijednosti većine HTC uređaja, tim više što se često dobije novi uređaj s novom garancijom...
Vendori će teško stiskati servise, a i jamstvo će ti teško ići od nule, plus što je ostvarivo samo van RH.

Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
A to sam naveo gdje točno?
"Ako vam odbiju servis u jamstvu samo radi indikatora (a neće sigurno), kontaktirajte direktno HTC." Što drugo HTC može?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2012., 11:36   #113
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,871
Što se tiče Mobisa, ja sam imao priliku nositi na reklamaciju 6288 (krepala tipkovnica). Uredno zaprimilili uređaj, rekli da su malo u gužvi i da neće doći odmah na red. Za nekih tjedan su nazvali i rekli da je mobitel gotov. Sve je prošlo u najboljem redu. Bez ikakvih natezanja oko garancije i slično.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je online   Reply With Quote
Staro 16.07.2012., 12:23   #114
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,266
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Koji su mobitel tocno tebi sjebali da si tako nabrijan?
Meni nijedan jer sam čitajući šta se dešava, odlučio izbjegavati skupe Nokije. Ako hoćeš iskustva iz prve ruke, pingaj Mortala. A znam da takvih ima još na ovom forumu jer su pisali o tome i u posebnoj temi o Mobisu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2012., 12:45   #115
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
"Ako vam odbiju servis u jamstvu samo radi indikatora (a neće sigurno), kontaktirajte direktno HTC." Što drugo HTC može?
Kolega, zaključujete na svoju ruku
Uglavnom, HTC može na osnovu toga pritisnuti svoj ovlašteni servis i to je praksa
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2012., 12:58   #116
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Daj mi proslijedi email i fotke gdje su išli na ruku korisniku/kupcu molim te. Jednostavno ne priznajem dok ne vidim.

Problem sa Mobisom postoji vec dosta dugo. Samo malo i sve bi ti bilo jasno.....Mani se jeftine propagande molim te....

Nema nikakve jeftine propagande. O detaljima necu jer bi to ugrozilo zaposleni status odredenih osoba. kad se ide na ruku korisnika onda se fotografije ne uzimaju jer ostecenja/oksidacije fiktivno nema.

svatko ima pravo na misljenje, a ja ti pravo za ustupanje fotografija nemam.

Kad ti netko donese mobitel na servis a da ga otvoris ti treba maska za disanje i gumene rukavice jer je korisnik kreten nakon sto je mob upao u govna i pisalinu (doslovce) onda je jasno da ljudi nemaju osjecaj da u servisu rade ljudi, ne strojevi. kakav je to obraz covjeka koji se usudi nakon sranja i pisanja u koje mu je mob pao donijeti na servis?
ovime sam htio reci da i mi kao kupci imamo previse putra na glavi i zelimo da mobiteli prezivljavaju previse toga.

Ako je korisnik dobio fotografije on ih smije dijeliti.

Uglavnom, ja sam daleko od reklamiranja i propagande vec tebi i svima mogu reci objektivno i realno kako i zasto se odredene stvari rade.

Hejtaj kolko oces, mozda i postoje serviseri koji su malo kreteni, al ne zajebavaju ljude namjerno, nego imaju pravo i razlog. sve garancije danas su "limited", i da toga nema onda bi komotno mogao baciti mob u zemlju i rec da je krepo te zahtjevati novi mob...

Sretno s hejtanjem dalje, ako se zelis usmeno porjeckati nademo se na pivi u medvedgradu pa ti objasnim
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2012., 13:20   #117
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,111
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Nema nikakve jeftine propagande. O detaljima necu jer bi to ugrozilo zaposleni status odredenih osoba. kad se ide na ruku korisnika onda se fotografije ne uzimaju jer ostecenja/oksidacije fiktivno nema.

svatko ima pravo na misljenje, a ja ti pravo za ustupanje fotografija nemam.

Kad ti netko donese mobitel na servis a da ga otvoris ti treba maska za disanje i gumene rukavice jer je korisnik kreten nakon sto je mob upao u govna i pisalinu (doslovce) onda je jasno da ljudi nemaju osjecaj da u servisu rade ljudi, ne strojevi. kakav je to obraz covjeka koji se usudi nakon sranja i pisanja u koje mu je mob pao donijeti na servis?
ovime sam htio reci da i mi kao kupci imamo previse putra na glavi i zelimo da mobiteli prezivljavaju previse toga.

Ako je korisnik dobio fotografije on ih smije dijeliti.

Uglavnom, ja sam daleko od reklamiranja i propagande vec tebi i svima mogu reci objektivno i realno kako i zasto se odredene stvari rade.

Hejtaj kolko oces, mozda i postoje serviseri koji su malo kreteni, al ne zajebavaju ljude namjerno, nego imaju pravo i razlog. sve garancije danas su "limited", i da toga nema onda bi komotno mogao baciti mob u zemlju i rec da je krepo te zahtjevati novi mob...

Sretno s hejtanjem dalje, ako se zelis usmeno porjeckati nademo se na pivi u medvedgradu pa ti objasnim
Po tvojem prošlom postu sam si i mislio da imaš neke veze s Mobisom
Nije mi namjera flejmanje, moram priznat da inače nisam hejter ali stvarno mislim da je većina ljudi koja kupuje mobove klase n900, n9 (novije nokie neznam jer ih ne pratim vise) normalna i ne nosi mobove po saunama te ih ne baca po pišalinama i dreku Naravno da ima i takvih specijalaca ali ipak većina ljudi pazi te mobitele, tim više kaj dođu ko suho zlato.

Problem mobisa je star valjda preko 10 godina, imaš pun primjer reklamacija koje su bile odbijene pod izlikom vlage a malo kome se i pokažu slike navedene vlage. Imaš i ovdje na forumu puno takvih primjera. Tim više što slike kao slike su podložne muljanju i ne vidim razloga zašto se ljudima kad se vrate po mobitele ne pokažu na licu mjesta ti indikatori i oksidacije.....
Ako ti (ili neko tvoj) tako rade po novom i sva ekipa koja je imala problema sa mobisom spada u gornju kategoriju (saune, drek )) onda svaka čast...sve 5...

Da ja uzimam recimo novi mob (imam DHD) sigurno bi mi pri vaganju (ajmo teoretski reci da se dvoumim između npr. HTc ili Nokie) jedan od faktora bio i servis....i opet nebih uzeo Nokiu taman da mi je po svemu bolja upravo zbog toga....

Za pivu mudro zboriš taman bi mi dobro sjela

Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2012., 14:14   #118
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Kolega, zaključujete na svoju ruku
Uglavnom, HTC može na osnovu toga pritisnuti svoj ovlašteni servis i to je praksa
HTC ima "svoj" servis ovdje?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2012., 14:37   #119
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,141
Zagreb, 25.05.2011, srida ujutro oko 10 sati:
Krepala mi nokia 5630, dodjem u mobis i predam mobitel, čovjek ga pregleda OSOBNO, kaže da je NAOKO sve u redu sa mobitelom, dakle nema vidljivih oštećenja. U redu, hvala, dobijem ticket i odem.
Nakon tjedan dana, s posla skrenem u mobis viditi stanje sa svojim mobitelom. dođem na red, prilazi mi neki lik, Josip mislim da se zva, uglavnom da mi se ne prizna garancija jer je mobitel oštećen (citiram: Bočna strana vam je napuknuta, NEDOSTAJE tipka, iz čega se da zaključiti ili da je mobitel otvaran ili da vam je pao, i počne on srati kako me nije stid bla bla bla).
Miran lik kakav jesan, počea sam mu jebati sve po spisku, doša je neki zaštitar tamo s boka, da će me otjerati, da ne smijem tako pričati sa osobljem (koje je prvo počelo neosnovano pljuvati po meni).
Uglavnom, vidim kameru (zato i znam datum gore napisani), i pitam zaštitara je li ova kamera aktivna.
izvrtili smo snimke na 25.05, i tamo se JASNO vidi gdje OSOBLJE prima mobitel, pregledava ga, klima glavom, uzima garanciju i daje mi ticket.

Nakon toga mi se OSOBLJE ispričalo (ljubaznog li naroda), da je očito došlo do pogreške i našli su mi mobitel, na kojem je krepala matična.

Uglavnom, to je to od mene šta se mobisa tiče. Da sam ga sla poštom, pa-pa mobitel.

Pička im materina. Bez cenzure.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2012., 14:49   #120
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
daj mi proslijedi taj email i fotke molim te. Jednostavno ne priznajem dok ne vidim

kak tebi i ostalima nije jasno da oni nemaju apsolutno nista od negativne reputacije, pogotovo kao glavni i jedini zastupnik nokie u Hrvatskoj?

Stovise, postoji puno vise situacija gdje se ide na ruku korisniku/kupcu nego sto bi trebalo, pogotovo ako je podnositelj garancije bio uljudan i zamolio da se sredi ako moze.

Koji su mobitel tocno tebi sjebali da si tako nabrijan?

mislim da su uvoznici Nokie za Hr T-com i Vip, dok Mobis ima jedini ovlašteni servis. Ja sam s njima imao par puta suret i svaki put su odradili posao kako treba do zadnjeg susreta. Naime šef na poslu je kupio C6-00 telefon i problemi su počeli vrlo brzo, od zamrzavanja telefona, blokiranja touch screena, i na kraju se počela baterija brzo prazniti (u roku 1 dana pocucla bateriju).
Bio je na popravku 4 ili 5 puta, mijenjali su ekran, flat, klizni sistem, ažurirali sofware svaki put ali problem nije otklonjen.
Na kraju su odobrili "zamjenu uređaja za novi" na koju smo čekali jedno 2 ili 3 tjedna. Na kraju kad je trebala biti obavljena zamjena, zamijenili su samo matičnu ploču jer je to za njih "zamjena za novi uređaj" LOL
Ugl, problem nije otklonjen, mob se tu i tamo smrzne, mora se vaditi baterija, baterija traje 1-2 dana max i šef ima telefon koji je "polusipravan" ali mu je barem "garancija" produžena na 2 godine jer je dobio "novi uređaj"
Bilo kako bilo, Mobis mi je pao totalno u očima, i prilikom kupnje mobitela (bar kad nas u firmi) Nokiu ćemo izbjegavati u širokom luku upravo zbog servisa. Nakon 15 godina korištenja mobitela (99% Nokia) tu u firmi, od ovog slučaja kupujemo telefone drugih proizvođača, hvala bogu izbor je velik.
Ocjena 1/5
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na