Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.01.2010., 21:25   #31
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor thopok Pregled postova
nismo ni mislili da ova zemlja u tome prednjaci

Poticanje energetske efikasnosti
a potiču točno sa čime?

onih par jadno animiranih reklama sa komšijom ga-šparom? sorry ali ako ovaj projekt traje od 2005. više koristi bi bilo da su dali meni za drogu, alkohol i uvaljali lap sa blogom... tamo bi pod utjecajem napisao sve o zelenoj tehnologiji, pa kog uhvati - uhvati.

plin u autu? porez dodatni + nedavno poskupljenje plina.

solarni paneli ili bilo koji alternativni način napajanja domaćinstva sa državnom subvencijom? aha... u diznilendu.

ja sam doma sve žarulje zamijenio štednima u doba kad je jedna bila preko 50kn... puta jedno 10ak rasvjetnih tijela izađe ozbiljnija svota novaca. no što mi to vrijedi kad imam brate 15ak kw u full loadu kuće od 40m2.

jel se država iskazala sa poticajima da meni dođe plin ili gradski vodovod pa da se "skinem" sa struje? aha... svaki priključak po 10k kn + jedno 20m kopanja do kuće od priključka, a zna se da je metar kopanja 800-1000 maraka, vrlo vjerovatno danas €.

hvala zeleni planete, ali nisam ni ja vesla syssao, a u najmanjoj mjeri sam mu ja uklonio zelenilo

naravno da se zalažem za zeleni planet, recikliram, odlažem u označene spremnike i sve, ali kod nas "ozbiljno" zelenilo košta jedno 5 kredita.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 22:02   #32
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Autor thopok Pregled postova
nismo ni mislili da ova zemlja u tome prednjaci

Poticanje energetske efikasnosti
Mogli bi raspravljati zasto nema nikakve ili gotovo nikakve ucinke na ponasanje ljudi u kucanstvima. Preskocit cemo taj dio i zakljuciti da je kampanja glupa i da je netko drzavu zajebao za lovu (koja je sigurno bila dobra).
IMO njezin osnovni problem je sto ljude odbiju tim idejama o gasenju standbya koje direktno utjecu na komfor i onda vise nitko ne slusa one ostale pametnije savjete.
Danas pricam s covjekom koji je tri godine drzao zamrzivac koji je radio bez prestanka. Nije da nije hladio ali nikada se nije ni gasio. Nedavno je konacno kupio novi i skuzio da ima preko 120kn struje manje mjesecno od tada. Dakle, da ga je kupio cim se stari pokidao ustedio bi duplu cijenu novoga. Ovako je dao preko 4K kn HEPu i preko 2K za zamrzivac. No drzava ga u tri godine u to nije uspjela uvjeriti svojom kampanjom.

Sto se tice svijeta vecih potrosaca koji sam spominjao ranije ja u jednom radnom danu potrosim prosjecno 1000kWh. Nekad manje, nekad vise ali to je neki prosjek. Cijela firma negdje oko 2400, mozda i vise. I sad, to sto po danu pobjegne koji kWh je otprilike kao sto vecinu ljudi ovdje boli k za 1W potrosnje videa u stanbyu. Tu nece nikakva kampanja pomoci, moze jedino kriza i recesija
greg SE je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.01.2010., 22:06   #33
Mljac
Premium
 
Mljac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zaprešić/Laduč
Postovi: 457
I više od 5 kredita.
A texas, saudi, irak i drugi pumpaju i dalje, mlate pare i puca im za "green"!

A mi neka budemo fensi moderni ekološki svjesni i šparamo 0.5w na sat gašnjem stand by-a?!

Thanks, but no thanks!
__________________
Member of PCE 100+kg demolition squad
Mljac je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 22:12   #34
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ali opet je žalosno da smo nakon izuma kotača, vatre i struje došli u doba da si narušavamo svakodnevni konfor stečen evolucijom sa iskapčanjem aparata zbog tih par w uštede, kako bi se mi osjećali bolje i/ili uštedili koju kun, te imali osjećaj pripadnosti zelenom pokretu, a debeli bastrd preko puta izbjegavao stavljanje katalizatora na dimnjak svoje tvornice novčanika od tuljanovih lica.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 22:12   #35
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
inače pošto mi brat radi kod "trošimira i susjeda gašpara" to što oni potiču, potiču u državnim zgradama tipa bolnice, vojarne jer tamo njih boli dlaka na nožnom palcu za jedno svjetlo više manje...a toga se poprilično nakupi tijekom godine i u broju zgrada koje država posjeduje

ali i što se tiče štednje, spašavanja planeta i ostalo...recimo da se meni pošto ja kesam za struju iz svog džepa osjeti ako mi grijalica radi na max ili na pola, ako mi je sva elektronika na standbyu ili ugašena kad ju netrebam...a za planet...da se u kini zatvori jedna tvornica donjelo bi više koristi nego da se cijeli zagreb prebaci na štede žarulje i turbo ekologiju

btw ako niste znali zagreb je dok je imao staru rasvjetu (prije godinu dvi) izdvajao jednaku količinu novaca za struju godišnje koliko trenutno izdvaja za struju+otplatu nove štedne rasvjete...pa vi sad malo razmislite o štednim žaruljama

btw ako niste znali već kad smo kod očuvanja planeta : toplana/termoelektrana na ugljen radioaktivnija je od nuklearne elektrane + što je štetnija za okoliš...mogli bi dosutra o štednji i ekologiji
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 22:19   #36
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ali opet nije rješenje da se ide selektirano po državnim ustavama, a ostalom puču se serviraju glupe reklame koje me jedino potiču na promjenu kanala (akcija koja isto troši dodatnu energiju).

mislim sa jedne strane država nešto hoće napraviti u "svojim redovima" što se tiče ekologije da bi dobile zlatne zvjezdice u malu knjižicu od nadležnih, a te svoje namjere namiruju iz raznih poreza i nepostojanjem ikakvih subvencioniranja zelene tehnologije kod građanstva.

great succes
syss je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 22:21   #37
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ali opet nije rješenje da se ide selektirano po državnim ustavama, a ostalom puču se serviraju glupe reklame koje me jedino potiču na promjenu kanala (akcija koja isto troši dodatnu energiju).

mislim sa jedne strane država nešto hoće napraviti u "svojim redovima" što se tiče ekologije da bi dobile zlatne zvjezdice u malu knjižicu od nadležnih, a te svoje namjere namiruju iz raznih poreza i nepostojanjem ikakvih subvencioniranja zelene tehnologije kod građanstva.

great succes
a pa neće ići uokolo po kućama ko jehovini svjedoci NHF
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 22:35   #38
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Red Dwarf Pregled postova
a pa neće ići uokolo po kućama ko jehovini svjedoci NHF
I da krenu dobili bi isti tretman
  Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 22:43   #39
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Isprike. Napisao sam
"recimo u Slavoniji ", ali nisam naglasio recimo (neš ti 2D komunikacije).

Spomenuo sam Slavoniju zbog rijeka koje mogu poslužiti za hlađenje nuklearke. S obzirom na obrazovanje (bolje reći znanje) velike većine ljudi u HR tak je svejedno di ju stavio kaj se tiče reakcija neobrazovane rulje.

I uz elektranu nema uopće zračenja, te je najefikasniji način za proizvodnju električne energije.
Pa nešto se pisalo da bi MOŽDA u Slavoniji gradili NE pa sam mislio da na to ciljaš.
To možda je najefikasniji način za proizvodnju električne energije,zasad,ali da nema zračenja možeš pričati djeci u vrtiču...
I da,mogao bi pitati "neobrazovanu rulju" iz Černobila i okoline što misli o sigurnosti NE...
Tamo je još i danas sve ozračeno i nenaseljeno.
Tako si "visokoobrazovan" a pišeš takve gluposti.
Veki-os je online   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 22:53   #40
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Veki-os Pregled postova
I da,mogao bi pitati "neobrazovanu rulju" iz Černobila i okoline što misli o sigurnosti NE...
Tamo je još i danas sve ozračeno i nenaseljeno.
Tako si "visokoobrazovan" a pišeš takve gluposti.
Hahahaha

Jesi ti ozbiljan? Ali stvarno!
Sori, nemam komentara i ispod časti mi je komentirati nešto vezano uz nuklearnu energiju i nuklearne elektrane nekom tko mi kaže kao argument Černobil

To je kao da kažem nekom tko je bolestan da ne ide doktoru jer će mu ovaj samo pustiti krv.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.01.2010., 22:54   #41
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Hahahaha

Jesi ti ozbiljan? Ali stvarno!
Sori, nemam komentara i ispod časti mi je komentirati nešto vezano uz nuklearnu energiju i nuklearne elektrane nekom tko mi kaže kao argument Černobil

To je kao da kažem nekom tko je bolestan da ne ide doktoru jer će mu ovaj samo pustiti krv.
Đisus,a ja se nemam vremena raspravljati s...

Zadnje izmijenjeno od: Jelc. 28.01.2010. u 22:57. Razlog: bez vrijeđanja molim :-)
Veki-os je online   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 23:00   #42
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Veki-os Pregled postova
Đisus,a ja se nemam vremena raspravljati s...
Primi se knjige i nauči nešto prije nego se kreneš vrijeđat!
  Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 23:03   #43
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Primi se knjige i nauči nešto prije nego se kreneš vrijeđat!
A ti nauči hrvatski pravopis jer ne vrijeđam sebe nego tebe LOL.
To bi bilo sve od mene na ovoj temi hah
Veki-os je online   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 23:12   #44
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Veki-os Pregled postova
A ti nauči hrvatski pravopis:
Zaboli me za HR pravopis. :P
Ali mi je drago da tebe živcira!
  Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 23:32   #45
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Red Dwarf Pregled postova
a pa neće ići uokolo po kućama ko jehovini svjedoci NHF
ma nisam ni mislio na to, piše ti gore koja jedino pomoć može djelovat kod nas - novčana. samo velim da je država kriva direktno za kolektivnu zelenu nesvijest.

eno prošle godine izgrađena prva hrvatska zelena kuća, sa btw. ogromnom financijskom pozadinom privatne osobe... 2009 ffs, pa u 2009 postoje nordijski gradovi kojima vlakovi idu na skuhane lešine krava za ime kristovo, a auti vide benzin jedino ako odu u susjedni grad.

Citiraj:
Autor Veki-os Pregled postova
Pa nešto se pisalo da bi MOŽDA u Slavoniji gradili NE pa sam mislio da na to ciljaš.
To možda je najefikasniji način za proizvodnju električne energije,zasad,ali da nema zračenja možeš pričati djeci u vrtiču...
I da,mogao bi pitati "neobrazovanu rulju" iz Černobila i okoline što misli o sigurnosti NE...
Tamo je još i danas sve ozračeno i nenaseljeno.
Tako si "visokoobrazovan" a pišeš takve gluposti.
jeeeez

na ovoliku razinu neinformiranosti nisam mislio da ću naići u ljeto gospodnje 2010.

pitaj samo u sisku kako je sa "zelenom" rafinerijom i nadležnim tijelima koji rade mjerenja tla, zraka i vode.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 23:33   #46
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Ajoooj taman tema za mene - ko stvorena da prospem "klaun trolanje ala yedwy" (TM) pa ajde da i ja iskenjam svoje...

Ajmo odostraga...

Černobil - ljudska greška ČISTA, inače je RBMK tip reaktora koji je bio u pogonu u Pripijatskoj centrali (popularno poznatoj kao černobil) jedna od boljih konstrukcija (černobilska centrala je ugašena u međuvremenu poglavito radi lošeg publiciteta ali ima ih još koji rade po svjetu i dan danas) i kolko sam ja upoznat jedini bolji od njega (što se tiče raznih parametara sigurnosti u radu itd) je kanadski CANDU tip ali otom potom, ima dosta solidnih knjiga na tu temu tak da neću baljezgat koga zanima znat će nać, koga ne i tak je nebitno inače to kaj su ga uspjeli smrdat je samo vječni testament tome da ima takvih koji bi i nakovanj potrgali jer meknimo da "tovariš vojni inžinjer sa vezama u partiji" (TM) nije radio piz** po šemi "ja sam šef nema drugih šefova do mene" nebi se desilo to kaj se desilo te nesretne noći (btw ako se dobro sjećam đubre je poživilo još poslje toga što samo pokazuje da je znao čuvat vlastito dupe i kolko je imao dobre veze u partiji jer sam siguran da bi nekog drugog poslali na čelu kolone onih lopataša koji su zakapali jezgru) inače ima i gro drugih daleko podmuklijih incidenata koji su se dešavali prije toga čak i po zapadnom svjetu samo su se "zataškali" a černobil je bio dobar način da zapad odere po SSSRu propagandnom mašinerijom, istina je da je bio najveća katastrofa ali kako rekoh bilo je i drugih, nuklearna energija nosi svoje rizika ali je NEMINOVNOST barem u bliskoj budućnosti...

Nadalje ja gasim svjetlo kad izlazim iz sobe, imam "štedne" žarulje di je god moguće jer mi daju bolje svjetlo uz to kaj manje žlafaju i kad mi je zgodno (kad ne radim ništa na njima) gasim elektriku i elektroniku po stanu, nastojim i kupiti kvalitetnije uređaje koji su uglavnom u boljem razredu učinkovitosti makar bili i mrvicu skuplji ne tolko zato jer vjerujem u neku uber ekologiju nego su uglavnom bolje kvalitete i uostalom ako već kupujem fridž koji je oko 2000kn onda mogu dat i 2200kn i imat bolji fridž koji je noviji, najčešće ljepši i još troši manje safta za isti posao ne?
E ali da ću ić kupovati neke "sustave" za xxxx eura da bi uštedio (neznam samo kome jer s tim izonsima kolko takve stvari koštaju ziher ne sebi) par kuna - kako neko reče višlje - nisam vesla sisao...

Kad će se poticati kupovanje boljih i učinkovitijih uređaja a "kažnjavati" kupovanje i korištenje onih koji to nisu ljudi će sami preći na novije i bolej stvari, inače stari mi je prije koju godinu imao doticaja sa tim raznim "elektroučinkovitost u industriji" firmama i bolej da ne velim kaje i kako je to izgledalo jer ćemo otić svi na led kad nas tor ulovi...

Inače mislim da bi forsiranje neke ekologije u HR u ovom trenutku bilo teška budalaština, ekonomija nam je i onaku o banani (da ne velim neku težu riječ) a forsiranje nameta i modernizacije ono malo industrije koja nam još nešto proizvodi i zarađuje pravu lovu bi značilo definitivni krah, ali kako mi hrvati imamo kmpulziju da budemo "veći sveci od pape" ne sumnjam kako će sve to na kraju završiti...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 23:33   #47
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,140
ja imam WD green caviar pa štedim
chief_wolfinjo je online   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 23:34   #48
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
Citiraj:
Autor Veki-os Pregled postova
Pa nešto se pisalo da bi MOŽDA u Slavoniji gradili NE pa sam mislio da na to ciljaš.
To možda je najefikasniji način za proizvodnju električne energije,zasad,ali da nema zračenja možeš pričati djeci u vrtiču...
I da,mogao bi pitati "neobrazovanu rulju" iz Černobila i okoline što misli o sigurnosti NE...
Tamo je još i danas sve ozračeno i nenaseljeno.
Tako si "visokoobrazovan" a pišeš takve gluposti.
neznam što bi rekao osim one : odi bre da se lečiš

OMFG Novije nuklearne Elektrane su dizajnirane da ako u reaktorsku zgradu udari boeing 747 da jezgri nebude ništa...sigurnosni sustavi nuklearne elektrane su tako dizajnirani da čak i da si retardirana dagnja nebi mogao prosječnu PWR elektranu uništiti jer bi se sama "pobrinula" zasebe...inače da si informiran i visokoobrazovan ko mi umišljene budale znao bi ga na prostorima NE Krško je izmjereno manje zračenje nego prosječno zračenje same zemlje u Sloveniji...da, ako nisi znao zamlja zrači...i ako nisi znao duhan "upija" u sebe radioaktivne tvari iz zemlje i tako da se i preko duhana moš teoretski (koliko god to malo bilo) ozračiti...pretpostavljam i da nisi znao da termoelektrana plomin dnevno spali 2000tona ugljena i da taj ugljen koji sagori tj pepeo je radioaktivan...sad idem glumiti uokolo visokoobrazovanu budalu kakav i nadam se jesam

živio

btw nebi te ubilo da se uhvatiš knjige pa a možeš i argumentirati svoje odgovore s pravim činjenicama...a ako ti treba objasniti zašto je nuklearna elektrana sigurnija od termo, hidro, solarne, vjetroelektrane slobodno me PM-aj...rado ću ti objasniti
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 23:35   #49
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Veki-os Pregled postova
Pa nešto se pisalo da bi MOŽDA u Slavoniji gradili NE pa sam mislio da na to ciljaš.
To možda je najefikasniji način za proizvodnju električne energije,zasad,ali da nema zračenja možeš pričati djeci u vrtiču...
I da,mogao bi pitati "neobrazovanu rulju" iz Černobila i okoline što misli o sigurnosti NE...
Tamo je još i danas sve ozračeno i nenaseljeno.
Tako si "visokoobrazovan" a pišeš takve gluposti.
Prvo, da, nema zračenja. Drugo, Černobil je greška generacije - no i s manje mrtvih ukupno u NE incidentima u odnosu na TE do sada u svijetu.

Citiraj:
Autor aekspert Pregled postova
Krivo sam se izrazio. Nisam trebao reći da vjerujem u to, ali sam svakako tražio tuđa mišljenja kako bi lakše stvorio svoje. Otvorio sam topic kako bih saznao o toj tehnologiji više, a ne kako bih uštedio 180kn, kako je netko izračunao. Također, osim mene postoji još ljudi koji posjeduju računalo. Pa ako čemo tako, 180*100 000? Sad sami zaključite koliko je to, i koliko je to relevantno za ovaj topic.
Realno, smiješno je tražiti smanjivanje n * 100W ako imaš linerano povećanje potrošača po kućanstvu godišnje bitno veće od toga. Koliko smanjio potrošnju, još više ti se poveća klimama / perilicama / sušilicima / ostalim "prijeko ptrebnim" uređajima u kućanstvu. Tjeranje u "zeleno" je velikim proizvođačima ideja ne da bi se uštedilo na struji već da bi se prodalo nove opreme. Recimo, u svijetu sve više datacentara ima problem da širenje zastaje jer ne mogu dobiti dovoljno el. energije i onda nabavljaju novu opremu koja troši "manje", ali je imaju "više".
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 23:35   #50
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 893
Meni stvarno nije jasno kako netko može biti protiv izgradnje NE. Osim ako nije dobro plaćen od strane lobija za fosilna goriva.
borgy je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 23:41   #51
ivoHuljev
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 306
Itko ko je čitao o Černobilu, a ne samo igra Stalkera, znat će da je to bila nesreća uzrokovana ljudskom glupošću i nemarom.

I tu se slažem sa Mad Duke-om, nemožeš zbog jedne stvari osuđivati sve ostalo.
Kad smo se već doktora uhvatili...
Bolestan si, uvatilo te gadno (analogno: nekoj površini je potrebna energija).
Hoćeš li kupovati voća i vitamina (vjetrenjače i solarnjače) ko idiot, ili ćeš poći doktoru koji će ti dati lijekove (nuklearna), koji su također štetni za zdravlje (ako je netko čitao nuspojave), ali te dovedu u red višestruko brže...eto pa se mislite.

No, kao i svaki čovik, gutat ćemo tablete i tući po voću i vitaminima. Kako mi po tome, tako i država po energiji.

Jedini izvor koji priznajem je Hidroelektrana. U Hrvatskoj je potpuno isplativa, ali neee, mi smo digli kredit da bi uvozili, zatvorili postojeću i otpustili radnike.
stvarno smo posebna država.
ivoHuljev je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 23:43   #52
Spoljarik
Premium
 
Spoljarik's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Somewhere...
Postovi: 260
Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
hehe podsjetio si me na par spika sa Priusom...

uzmes M3 i Priusa... priusa gazis kolko god mozes gazit po nekoj cesti/autocesti... a sa M3 ga samo pratis... Prius trosi i zagadjuje vise nego M3
Vjerojatno si gledao Top Gear hehe, oni su stavili na stazu BMW i Prius i vozili se jedan iza drugog i onda se desilo to sto si rekao

Click me softly
Spoljarik je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 23:59   #53
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
http://www.youtube.com/watch?v=jYsTF8z4ous

BTW.

Citiraj:
Autor Spoljarik Pregled postova
Vjerojatno si gledao Top Gear hehe, oni su stavili na stazu BMW i Prius i vozili se jedan iza drugog i onda se desilo to sto si rekao

Click me softly
Nema na youtube-u. Penn & Teller bullshit su npr. strpali dvije lezbijke u prius pa da ga isprobaju hehe
  Reply With Quote
Staro 29.01.2010., 00:00   #54
Mljac
Premium
 
Mljac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zaprešić/Laduč
Postovi: 457
NE su realno naj bolje rješenje trenutno, Černobil svakom i malo upućenom ne može biti nikakvo mjerilo sigurnosti nuklearki.

Ali sve dok je fosilnih goriva na kojima lobiji vrhunski zarađuju bojim se da neće biti ni ozbiljnog "greena".
__________________
Member of PCE 100+kg demolition squad
Mljac je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2010., 00:02   #55
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 893
Usput, hidroelektrane (osobito sa akumulacijama) su što se tiče uništenja okoliša i broja ubijenih ljudi prava katastrofa.
borgy je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2010., 00:03   #56
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Autor ivoHuljev Pregled postova
Jedini izvor koji priznajem je Hidroelektrana. U Hrvatskoj je potpuno isplativa, ali neee, mi smo digli kredit da bi uvozili, zatvorili postojeću i otpustili radnike.
stvarno smo posebna država.
one za sobom vuku akumulacijska jezera cijom izgradnjom se obicno unisti kompletan ekosustav, losim planiranjem i nestrucnoscu (a samo to danas i mozemo vidjeti, barem u prijedlozima koji se prihvate na kraju zbog kumstva) jos se uspije sjebati i puno toga vise.
Ali ajde, recimo da je nakon toga proizvodnja same energije cista, jebes ptice i poljske miseve i butterfly effect koji njihov nestanak ima na sve oko nas

Inace ja sam za nuklearnu, problem je sto ju kod nas nece nigdje izgraditi. Razloga je vise, pocevsi od toga da su skupe u TPM i da ju nitko ne zeli u svome dvoristu. Ja bi im pustio da grade u mojemu ali susjedi bi popizdili
Bilo bi puno lakse naci lokaciju gdje nema dovoljno ljudi koji bi se bunili da nema potrebe za hladjenjem. A gdje je vode obicno su i ljudi i.....nista od toga.
Sto se tice sigurnosti cernobil je bio jedan jedini i rezultat je ljudske gluposti a ne tehnologije same. To dokazuje 400 drugih koje rade i mnoge koje su svoje odradile u miru.
Problem je sto ovi stariji ne mogu (moram priznati da se i ne cudim) zaboraviti cernobil i onih par dana straha a mladi eto uce iz igara jer im na satovima povijesti serviraju turke i mletke a modernu povijest preskoce do '90ih
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2010., 10:48   #57
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
eh da i rađe bi da mi dijete ide u vrtić koji se nalazi kraj nuklearne elektrane nego u podnožju hidroelektrane ili blizu termoelektrane
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2010., 13:46   #58
marko_zg
Premium
Moj komp
 
marko_zg's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 243
ne elektrana uopce nije najefikasniji nacin za proizvodnju energije a niti najisplativi. postoje mnogi drugi nacini. eto nemogu vjerovat kako su ljudi zatupljeni i kako ih je sistem obradio citaj programirao. proizvode tu neke zelene stvari koje manje struje trose i vama nabijaju na nos da je to dobro i je dobro je svaki wat ustedjen je dobar i zemlja je manje zagađena. ali gledajte sada sa druge strane i razmislite malo. danas je tehnologia napredovala i struja se moze proizvesti iz vjetra i to ogromna struja te isto tako iz plime i oseke ali o tome citajte na googlu ne da mi se ovdje objasnjavat kako te iz solarne energije koju svi znate. americka vlada je negdje 2007. god priznala da se samo u tri drzave amerike koristi energija vjetra cijela bi amerika bila puna struje samo od tog izvora sto znaci da nista vise nije potrebno osim toga. razlog zasto se ne proizvodi iz toga je novac. ali ne novac koji je potrebno uloziti u taj projekt nego novac koji bi bio izgubljen jer struja ne bi mogla tolko kostati posto se ne bi placao energent pomocu kojeg ce se proizvoditi tj. struja bi trebala biti besplatna. e sada razmislite o ekologiji i onome sta se plasira u medijima. struja iz prirodnih izvora ne bi zagađivala, samim time boli nas dupe kolko je trosimo. e to je ekologija a ne ove green gluposti. sljedeca stvar kada sam se vec primio ekologije je grijanje. danas se vecinom koriste tremoelektrane koje su pogonjene plinom ili mazutom. i za to postoji jaaako dobro prirodno rijesenje ali opet je problem, pogađate novac i opet ne novac koji bi bio potrosen na projekte nego novac koji mi nebi placali. stvar je ovakva. danas na svijetu imate jaako puno gejzira ilit i izvora kipuce vode. sve sta treba napraviti je tu vodu pumpama i radijatorima provesti po kucama i stanovima i zamislite grije vas potpuno besplatna energija koja je k tome 100% ekoloska.da netko ne misli da pricam gluposti evo i dokaza. ta energija se zove geothermalna enerija. u zemlji imamo 13000 ZJ trenutno dostupno sa time da se dokazano 2 ZJ moze sprovesti u cijevi. ukupna potrosnja svih zemalja na planeti je oko 0,5 ZJ godisnje sto znaci da zemlja moze biti mirna sljedecih 4000god sta se tice te energije. e sada vidite da su spike ekologija bullshit. jer isti ti koji nam pricaju da kupujemo zeleno, da zivimo zeleno najvise zagađuju mogu ne zagađivat nista ali onda nema novaca. isto je tako sa autima. danas se auti mogu voziti na struju ali naftna industrija je ta koja za milijunske iznose otkupljuje patente samo kako nebi zazivjeli te joj nastetili.
marko_zg je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2010., 13:52   #59
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,409
Na kaj liči ovaj post za ime Božje
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2010., 13:55   #60
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Matrix (again)

BTW slazem se s konstatacijom da naftnim multinacionalnim kompanijama nije u interesu dovesti jeftinu/besplatnu energiju, ali posto svi vide uzrok - zasto nitko ne vidi rjesenje :S

Iskreno, rjesenje smo zapravo mi svi ... jer ako gledate pozornije .... Tko ustvari koristi svu tu energiju i proizvode stvorene pomocu nafte, plina i ostalih krutih goriva?

Mislim da odgovor svi znamo, ali sami sebi ne zelimo priznati
dh41400 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na