Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.10.2018., 12:06   #451
Tino53
Premium
 
Tino53's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 124
meni naplaćuje tu i tamo, znam poštara i ostavim mu ponekad za kavu, prošli tjedan sam trebao dobit jedan paket, na trackingu piše da sam ja preuzeo paket, a paketa nigdje, niti je tko od mojih preuzeo
__________________
Pošteni i odgovorni trgovci - 1 2 3 4 5 6 7 8 9


Tino53 je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2018., 14:07   #452
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Od zadnja 5 možda 2x platio...
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2018., 16:19   #453
Ico_Zg
Premium
Moj komp
 
Ico_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 530
Ma sve ovisi kako Kinezi pošalju, ja sam primjetio na narudžbama sa Aliexpressa i Ebaya da već neko vrijeme izbjegavaju slanje običnom kineskom poštom. Većina dolazi sa belgijskom, švedskom i turskom poštom ili sa E-commerce ili Yanwen, takve pošiljke imaju nekakav semi-tracking brojom pa niti nema naplate jer obično nemaju oznake small package..
Ico_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2018., 16:24   #454
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Da, to sam i ja skužio.

Yanwen mi je uvjerljivo najgora pošta, redovito kasni.
Najbolja mi je HongKong, nekad znam dobit za tjedan dana.
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2018., 22:13   #455
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
Meni je Yanwen najbolja opcija na Aliexpressu jer znam da nikad ne piše small packet, u pravilu dođe prelijepljeno s naljepnicom turske pošte i internim UHxxxTR brojem.
Dolazi mi podjednako brzo/sporo kao i China Post small packet.
__________________
Tko nije skršio Socket A procesor na bilo koji način, neka prvi baci kamen!
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2018., 22:30   #456
tun3
Premium
Moj komp
 
tun3's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2018
Lokacija: Matulji
Postovi: 342
Iskustva s poštom?

Evo recentno, naručio kućište s Casekinga u ponedjeljak popodne, švabe obradili do nekih 6ipol ujutro u utorak, oko 15:30 paket bio u ZG... E onda, zato jer sad izgleda DHL ne vozi po HR nego predaju HPu, Kućište najprije završi odaslano na krivu lokalnu poštu u srijedu, da bi ga preuzeo u četvrtak u 16:00. Dakle od Casekinga do ZGa u dan i pol, od ZGa do RI dva dana...

I kad misliš da je to najgore onda pokažu da su još bolji... Šaljem jedan komp za Pulu, predam ga u ponedjeljak u 9:30, označe ga da stiže drugi dan do 15:00; paket naravno ne stigne nego ga korisnik dobije tek dan poslije oko podna. Također, iz Pule mi je poslana 1080ti u utorak, sa rokom isporuke do drugi dan do 20:00; evo sad je četvrtak navečer, još nije kod mene, jer nisam bio doma oko 18:00 DAN NAKON NAVEDENOG, pa je nisam mogao preuzeti u pošti oko 19:30, jer je vozi riječka ekipa, a oni je puštaju u Matuljima tek nakon 20:00, kad više ne rade...

A interesantna situacija koja je pak u suprotnosti sa ove dvije - drugi komp pošaljem u utorak u 9:30, dostava do drugi dan u 15:00, i stvarno novi vlasnik ga dobije u Slavonskom brodu drugi dan oko 13:00.

Dakle iz Matulja do Pule komp putuje dva dana, grafička u suprotnom smjeru tri, a komp iz Matulja u Slavonski Brod u jedan dan...

Najviše me zanima koju pi ma ja plaćam dostavu do xx vremena kad oni to ne ispune? Jel se mogu kome žalit na to? Mogu upravi vodovoda svaki blagdan između 11:00 i 11:30. Briga me za tih par kn, ali mrzim plaćat nečiji nerad.


To su samo recentna iskustva, lani sam imao više puta seanse urlanja dole u uredu, em su paketi sa ebaya završavali na livadi kraj ulaza, em je kalendar ostavljen van sandučića na kiši, em je matična došla u nagaženoj kutiji (preživjela), em stakla za mob u nagaženom stiroporu (nisu preživjela)... Uglavnom nemam neke riječi hvale za njih
tun3 je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2018., 13:06   #457
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,782
DHL i HP .. jebena kombinacija.
Jučer praktički cijeli dan u stanu,
čekam važan paket (koji je prema trackingu tog jutra u dostavnom vozilu) - i ništa.

Negdje popodne, update:
" 09:10 - Unsuccessful item delivery attempt (Inb), Reason : Addressee not available at time of delivery,
Measure : Item being held, addressee being notified" -
što je apsolutna laž, jer sam bio prisutan, nitko nije bio,
a obavijest nisam dobio.

Spremam se upravo do pošte, i već vidim kako će biti problema
jer nemam papirić ..
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder


fler je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2018., 14:38   #458
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197
Pričao mi je poštar njihovu stranu priče. Kaže da je uprava kod nas ukinula kombi i sve prebacila na poštare da razvoze na tomosu. Kaže da nisu male količine čak za naš mali grad gdje se drastično smanjio broj poštara, iako se povećao broj stanovništva. Na kraju njima ostane da se snađu kako će odvesti cijela hrpa paketa, među kojima bude i nekoliko većih paketa. Razumijem da samim poštarima nije lako jer uprava stalno nalazi načine za uštedom, ali mogao bi DHL i ostali bit svjesni toga i organizirat s nekom drugom firmom.
A.J. je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2018., 14:48   #459
henri_007
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 475
Već drugi put mi se događa da šaljem neke dokumente preopručeno sa povratnicom. Dokumenti stignu ali meni ne dolazi povratnica. Prvi put sam išao u poštu pitati gdje je povratnica pa je "došla" sutradan. Izgleda da ću opet morati ići tražiti. Ne kužim, jel ona negdje stoji u ladici ili koji k?
henri_007 je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2018., 15:46   #460
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor tun3 Pregled postova
Najviše me zanima koju pi ma ja plaćam dostavu do xx vremena kad oni to ne ispune? Jel se mogu kome žalit na to? Mogu upravi vodovoda svaki blagdan između 11:00 i 11:30.
Zašto bi se žalio upravi vodovoda, a ne recimo pošti?
Podnesi prigovor.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2018., 15:50   #461
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,845
Onaj tko je platio slanje ima pravo na povrat dio novca za poštarina ukoliko paket nije stigao u dogovorenom roku. HP express
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2018., 16:19   #462
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
prvi čovjek u svemiru koji je upravu vodovoda shvatio kao pravu instituciju
syss je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2018., 19:04   #463
tun3
Premium
Moj komp
 
tun3's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2018
Lokacija: Matulji
Postovi: 342
Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
Zašto bi se žalio upravi vodovoda, a ne recimo pošti?
Podnesi prigovor.
Zaručnica radi u knjigovodstvenom servisu. Kaže kako je fora kad šalješ prigovor na poštu da su te zakinuli za neki novac, tipa takvim kašnjenjem pošiljke, a moraš platit približno istu sumu da bi poslao dotični prigovor (nisu jednom tako slali).

Ali da, umjesto piskaranja tu trebao bi prigovorit njima bez obzira na to šta neću dobit ništa, jer oni računaju na takvo popuštanje i "nema koristi" stav.
tun3 je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2018., 19:09   #464
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor tun3 Pregled postova
moraš platit približno istu sumu da bi poslao dotični prigovor (nisu jednom tako slali).
Prigovor je besplatan, šalješ ga e-mailom koji ima zakonsku snagu kao i papirnata pošta, dužni su odgovoriti u roku 15 dana.
Također ako šalješ prigovor poštom, poštarina je besplatna.
https://www.posta.hr/prigovori-1361/1361

Nije problem izguglati osnovne informacije u roku 5 sek., a ne slušati razne zaručnice.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2018., 20:41   #465
tun3
Premium
Moj komp
 
tun3's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2018
Lokacija: Matulji
Postovi: 342
A i ja slušam svakoga
tun3 je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2018., 15:09   #466
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,167
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Meni prijatelj prodao nešto nekoj ženi, vrijednost 1000 kn, lomljivo, izlipio naljepnicu lomljivo sa svake strane, ženi došla pošiljka, sve polomljeno unutra i sad se pokušava nagoniti sa njima da mu isplate tih 1000 kn, a žena nije pred poštarom otvarala paket...
Citiraj:
Autor fler Pregled postova
Te "lomljivo" oznake znače goli k
Bacaju pakete jednako kao i da ih nema,
pa ih je bezveze plaćati.

Ajd javi što je na kraju bilo.
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
al imas jači izgovor na reklamaciju
naravno ako je druga strana promtno reagirala kod zaprimanja paketa
Evo, nakon 3 miseca i 10+ poziva, odgovorili, iako im je rok 30 dana, da ne uvažavaju reklamaciju da nije bilo dobro zapakirano....
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2018., 17:35   #467
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Citiraj:
Autor vedranzeman Pregled postova
Meni je Yanwen najbolja opcija na Aliexpressu jer znam da nikad ne piše small packet, u pravilu dođe prelijepljeno s naljepnicom turske pošte i internim UHxxxTR brojem.
Dolazi mi podjednako brzo/sporo kao i China Post small packet.
Evo, samo da sebi potvrdim zakaj sam napisao da mi je Yanwen uzas.
Narucio, tracking broj ne mrda iducih muesec dana i napisu onda shipment cancelled.
Ja stvarno s yanwenom nemam srece, vidim da drugi nemaju problema al meni eto, vec pizdarije sa desetak narudzbi koje su poslane preko njih.
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2018., 22:10   #468
cba
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: nigdje
Postovi: 90
Pošiljku od 10€ su poslali na carinu i poštom sam dobio poziv da pošaljem račun.
Znači kod podizanja moram platiti 19,5 kuna pošti za poziv da dostavim račun iako ne podlježem carini?
Ako odbijem podići vračaju pošiljku prodavaču?
cba je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 00:32   #469
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
prvi čovjek u svemiru koji je upravu vodovoda shvatio kao pravu instituciju
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2018., 12:56   #470
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 886
Citiraj:
Autor cba Pregled postova
Pošiljku od 10€ su poslali na carinu i poštom sam dobio poziv da pošaljem račun.
Znači kod podizanja moram platiti 19,5 kuna pošti za poziv da dostavim račun iako ne podlježem carini?
Ako odbijem podići vračaju pošiljku prodavaču?

Meni se desila ista stvar. Otprema poziva - dokaz Carinarnici 19,50. Iako je pošiljka oslobođena carine. Baš simpatično.



Plus ležarina na pošti 6 kuna za 2 dana jer je paket teži od pola kila
Interpol je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2018., 15:51   #471
xPsycho
Premium
Moj komp
 
xPsycho's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 944
Kakvo je kod vas stanje ? Kod mene apsolutno svaki paket s aliexpress u zadnje vrijeme šalju na carinu ni jedan paket ne prelazi 15$ i to ih je došlo par u razmaku dva tri tjedna svaki , uglavnom svi oslobođeni carine ali moram stalno plačat te njihove glupe namete i dokaze . Sad mi stize drugi uređaj tj. reklamacija jer je prvi bio potrgan od transporta ili čeg već (ecigareta mod je u pitanju) tako da nisam ništa platio nego mi je poslano besplatno natrag tako da nemam ni računa od tog a koliko vidim da je danas opet poslano na carinu

https://www.dropbox.com/s/6t93lnzizs...itled.png?dl=0

Uređaj je vrijednosti 29$ trenutno na aliexpressu , di da im sad ja uzmem račun ako budu tražili (a vjerojatno hoce) pošto je poslano besplano natrag?
xPsycho je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2018., 07:40   #472
cic
Premium
 
cic's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Podravina
Postovi: 1,015
Jučer stari poslao tv box u Poljsku na reklamaciju. 90 kn, 90 je*enih kuna je koštalo slanje tog malog paketa. Pa ja ne vjerujem koja je to pljačka.

Isto meni jučer stigla preporučeno pismo s povratnicom. Znate kad je poslano? U utorak 30.10., stiglo 5.11.

Usluga sve skuplja sve sporija.
cic je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2018., 14:13   #473
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,374
Plati onda DHL-u 400-500 kn za slanje običnog pisma u inozemstvo koje stigne u roku 24 h, ako ti je ovo puno.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2018., 14:16   #474
duggi
Premium
Moj komp
 
duggi's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 597
Citiraj:
Autor cic Pregled postova
Jučer stari poslao tv box u Poljsku na reklamaciju. 90 kn, 90 je*enih kuna je koštalo slanje tog malog paketa. Pa ja ne vjerujem koja je to pljačka.

Isto meni jučer stigla preporučeno pismo s povratnicom. Znate kad je poslano? U utorak 30.10., stiglo 5.11.

Usluga sve skuplja sve sporija.
imaš online izračun cijene slanja pa da se ne iznenadiš toliko drugi puta....možda na kraju ipak jeftinije kupiti u HR

drugi slučaj pa bio je praznik+vikend,kad bi ti da ti dođe,dobro si i dobio
duggi je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2018., 14:29   #475
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,139
Sto se slanja tice ja fakat mislim da je nasa posta medju boljima. Nije sigurno najjeftinija ali je medju boljima. Primanje poste je kod nas problematicno. Za slanje neke teze stvari postoji onaj eurosender pa kombinacija poste i njih odlicna.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2018., 15:29   #476
cic
Premium
 
cic's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Podravina
Postovi: 1,015
Citiraj:
Autor duggi Pregled postova
imaš online izračun cijene slanja pa da se ne iznenadiš toliko drugi puta....možda na kraju ipak jeftinije kupiti u HR

drugi slučaj pa bio je praznik+vikend,kad bi ti da ti dođe,dobro si i dobio
Dobro? Ako već nisu u utorak poslali, morali su u srijedu i to bi trebalo u petak/subotu bit na pošti. Znači nije do poštara, već je pošiljka tek u ponedjeljak stigla u moju poštu. Ak je tebi to dobro, oke, meni nije. Ali ljudi su valjda navikli na to, ja nisam nit neću.
cic je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2018., 15:47   #477
duggi
Premium
Moj komp
 
duggi's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 597
Citiraj:
Autor cic Pregled postova
Dobro? Ako već nisu u utorak poslali, morali su u srijedu i to bi trebalo u petak/subotu bit na pošti. Znači nije do poštara, već je pošiljka tek u ponedjeljak stigla u moju poštu. Ak je tebi to dobro, oke, meni nije. Ali ljudi su valjda navikli na to, ja nisam nit neću.
Ne znam od kuda je slano,ali ako nije iz ZG,RI,ST,OS onda je to optimalno brzo,nemre brze....
duggi je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2018., 17:19   #478
cic
Premium
 
cic's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Podravina
Postovi: 1,015
Iz ZG naravno. Pa nebi bezveze pisao da ne znam da to može stići u normalnom roku. Kad poslovno šaljem i ako dostavim do 14h, većina toga je dostavljena idući dan ili je pokušana dostava, osim tamo gdje pošta nejde svaki dan. Kod mene sad za promjenu opet ide.
cic je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2018., 20:48   #479
QS
Premium
Moj komp
 
QS's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Split
Postovi: 283
Meni se čini kao da paketi već danima stoje na carini ili gdje već, a nikakvih poziva za dokazivanje i preseravanje ne primam...

Evo primjer (polovnjača Xeon za 15€ - Carrier: DHL eCommerce Asia):

2018-10-14 11:45 ZAGREB, Croatia, Arrived in country
2018-10-09 10:50 Zagreb, Croatia, Flight landed

i od tada kurcem ne mrda...

Jel to normalno ili ?
__________________
QS je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2018., 21:25   #480
Rogue92
Premium
Moj komp
 
Rogue92's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Našice
Postovi: 275
Ista stvar kod mene, čekam 2 paketa iz Kine. U Hrvatsku su ušli 25.10. i od tada ništa....
Rogue92 je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na