Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.04.2017., 12:29   #1
Zaggy111
Premium
 
Zaggy111's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 431
Preporuka vanjske TV antene

Otkazujem maxtv i vraćam se na antenu. Nalazim se u ulici koja je u udolini, antena (obična riblja kost) mi je na brdu, do tv-a cca 40m (pred njim pojačalo). Trenutno dobro vidim 4 kanala (HRT 1 i 2, RTL i Nova), druge kanale uopće ne nađe.

Trebao bi preporuku neke jače antene, do cca 300 kn ili neke antene i pojačala.

Evo nekih s nabave
https://www.nabava.net/search.php?q=...+dvb-t+vanjska
Zaggy111 je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2017., 13:01   #2
Tex Willer
Premium
Moj komp
 
Tex Willer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 277
Citiraj:
Autor Zaggy111 Pregled postova
Trebao bi preporuku neke jače antene, do cca 300 kn ili neke antene i pojačala.

Evo nekih s nabave
https://www.nabava.net/search.php?q=...+dvb-t+vanjska
Ova mi djeluje kao najbolja do te cijene:
http://www.prejeftino.com/opisproizvoda.php?id=702

ili ova jeftinija, pa ako zatreba naknadno nabaviš pojačalo:
http://www.prejeftino.com/opisproizvoda.php?id=704
__________________
Origin: Dead_Body_cRo
Tex Willer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.04.2017., 13:17   #3
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,137
Kao što je kolega stavio prvu na popisu.


Definitivno Iskra Yagi DTX 92F , tu je cak nešto jeftinija

http://www.sat.com.hr/web-trgovina/a...f-iskra-detail
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2017., 18:19   #4
Raven_1
Night shift
Moj komp
 
Raven_1's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 883
Meni se Iskra P43N triplex pokazala dobrom jer sam isto prije imao problema sa postojećom vanjskom antenom zbog loše lokacije kuće.
__________________

Proc: AMD X2 3800+ cooled by TT BigTyphoon
Matična: ABIT AN8 SLI
RAM: 2x512MB OCZ Platinum EL rev2 PC3200
Grafička: SAPPHIRE ATI RADEON HD3450 256MB
HDD: WD 40GB i Samsung 160GB @ 7200
RW:DVD-ROM Pioneer DVD-106
PSU: 420W Xilence RedWing


"NOBODY expects the Spanish Inquisition! Our chief weapon is surprise...surprise and fear...fear and surprise.... Our two weapons are fear and surprise...and ruthless efficiency.... Our *three* weapons are fear, surprise, and ruthless efficiency...and an almost fanatical devotion to the Pope.... Our *four*...no... *Amongst* our weapons.... Amongst our weaponry...are such elements as fear, surprise.... I'll come in again."

--uoɥʇʎd ʎʇuoɯ--
Raven_1 je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2017., 19:39   #5
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
...još jedan problem sam uočio...pojačalo mora biti što bliže tj.max 50cm koaksa od antene pa sa pojačala može taj dugi komad koaksa (40m) do adaptera 220/12V kod televizora a sa njega ide kratki komad koaksa do TV-a.
Ako si imao pojačalo kod televizora i dobivao na 40m koaksa sliku na tim kanalima onda ti netreba nova antena nego spoji pojačalo kod te antene.

Pojačava se signal gdje ga ima (na anteni) ... a ne kad ga koaks uguši na minimum.

Te duge antene sa uskim prijemnim kutem su predviđene za one kojima je odašiljač preko 50km daleko i bolje se pokazuju antene sa širim kutem kad ti je odašiljać na desetak km jer skupi i refleksije iz okoline.

Zadnje izmijenjeno od: D/G. 25.04.2017. u 19:48.
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2017., 20:38   #6
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor D/G Pregled postova
Pojačava se signal gdje ga ima (na anteni) ... a ne kad ga koaks uguši na minimum.
To je vrlo relativna stvar, uobicajeno misljenje neiformiranog puka te bar u 50% slucajeva ne "ne drzi vodu".
Pojacalo pojacava SVE, dobar ili los signal, smetnje iz okoline, sve sto je u radnom frekventnom spektru doticnog pojacala.

E sad..., pojacalo moze sto blize anteni ako isto ima bilo kakvu regulaciju ili adapter koji ga napaja ima mogucnost vise izbora napona.

Ajmo primjer navesti neki da bude malo jasnije. Imamo Mux A i B sa solidnim signalom i tv "kaze" 90%/90% no Mux D sa RTL Kockicom malo kocka slika... jer emitira
sa manjom snagom i tako ode baja po 25dBi pojacalo u trgovinu, spaja na 30cm iza antene te siba u fixni adapter 12v i Kockica radi ko grom, tv vristi 95%/95% no vrne
kanal na HRT da pogleda Dnevnik kada je klinka osla spavat a slika KOCKA ?

Onda je zvao mene pa ga je to kostalo 150kn umjesto 100kn koliko sam rekao da ce ga kostati da sve podesim a on neka kupi sta kazem, skupo mu bilo...

Znaci kod prijema tv signala nema crno-bijelo, da je to pojacalo stavljeno na pola puta ili pri dnu prve trecine cjele duzine, Mux A i Mux B nebi usljed prevelikog
pojacanja dozivjeli raspad slike a Kockica nebi bila mozda 95/95% ali bi bila sasvim zadovoljavajuca da ne kocka.
Valja znati sta se pojacava i za koliko, valja uzeti u obzir SVE ostale kanale ( Muxeve ) koji se gledaju i naravno pojacala sa regulacijom obavezno te ako
adapter ima regulaciju jos bolje jer se moze kombinirati koliko ce pojacalo biti "otvoreno" i koliko volti mu minimalno treba jer rad pojacala sa 50% snage pojacanja
i 12v nije isto kao rad pojacala sa 100% snage pojacavanja a dobiva 50%v tj 6v ! Dobar omjer daje vrhunski rezultat.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2017., 21:52   #7
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
UVJEK antensko predpojačalo ide na antenu a ne na kraj koaksa pa tako i kod profesionalne opreme.
Problem je što laici kupuju nekvalitetna pojačala bez moguće regulacije , širokopojasna i prevelikog pojačanja i loš NB pri čemu zbog izobličenja signala imaju probleme.
Za kućni televizor sa ovim standardnim RG6 koaksima do 15m je dovoljno i 10dB pojačalo a pri većim dužinama do 20dB .... samo naš narod kupuje ono što ima veći broj dB
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2017., 21:58   #8
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Bravo kolega na trudu. Sad možda i shvate onu čuvenu "da je sve relativno" :Albert_Einstein:

U onoj velikoj temi o "antenama" smo tumačili detalje, zašto je nekad nužno nabavljati kanalna pojačala ili kanalnu skretnicu + pojačalo ...

Eh, sad tebe, idu za onom ako je veći onda je bolji
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2017., 11:26   #9
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ajde da pitam vas iskusnije nešto što me muči već duže vrijeme.

dakle imam komp, tuner i onda hdmi na telku (wmc) i sve je bilo oke i odjednom rtl2, hrt3, doma (znači drugi mux) je počeo opako kockarit, nemreš gledat ukratko, a nekad sve glatko.

pa sam po kući palio i gasio aplajanse da vidim jel tu neka caka, ali jednostavno nema pravila.

antena je jedno 3-4m iznad krova, klasična riblja kost.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2017., 11:47   #10
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Da ti nije negdje prožuljalo kabel pa da ti se diraju licne, il oni distanceri plastični na anteni da ti nisu dobili po tamburi, pa da ti je zbog toga loš signal?
Pupo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.04.2017., 11:48   #11
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pa onda bi nastradao i drugi mux, ne?

hrt1/2, nova, rtl... to je rock stable.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2017., 12:11   #12
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Moraš pokvarit svu zabavu, a baš sam mislio da ćeš ić skidat antenu i provjeravat
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2017., 12:12   #13
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ma budem, da
syss je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2017., 14:21   #14
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,167
Ajd i meni odgovorite. 😂
Nova Philipsova telka 24" u viksi. Fino nova antena (neka Iskrina) iz Ronisa skoro 200kn lepo znaš kako... Nemam pojačalo. Ispod antene na 20cm razvodna vodotijesna kutija i razdjeljnik. 1 in 2 out. Jedan out ide u viksu a drugi sam provuko pod strehu kraj rostilja ako iznesem telku van,stavio 5 i izolirao i tu je natkriveno i nema kratkih spojeva i vode. Vatam 4 hrta,oba rtla,novu,domu,cmc,kockicu,sportsku i dubrovacku. Kad je sunce i mirno vrijeme i nema vjetra,pola ih ne lovi (cmc,kockica,du,sportska a hrt 3 i 4 te rtl 2 i doma zapinju). Navecer bude ok kad se smraci neovisno o elementima. Sta se desava?


Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2017., 16:30   #15
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
Za poziciju antene kojom dobijaš signal koji je na granici upotrebljivosti mislim da bi par min. sa motornom pilom dosta pomogao
Za razliku sunčan dan i mrak vjerovatno je širenje metalnih spojeva uslijed temperature pa provjeri priključak na dipol te yagice.
Probleme može izazvati i mirno more jer uz direktni signal tada dobijaš i jaku refleksiju od površine pa smanjuje kvalitetu...
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2017., 17:57   #16
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
@Pupo & syss
Oćeš odgovarat za njega (malenog i laganog) kad ljosne dole skup sa antenom ?

Mux A se obično emitira sa jačom snagom / signalom pa i na oštećenoj instalaciji slika je ok.
Ovisno o prijemniku, nađi gdje prikazuje nivo i kvalitetu signala ... to pogledaš na kanalu iz oba Mux - a i sve će ti biti jasno.

Nisi naveo starost ant. instalacije, moguće je da je "platio" coax van kuće, oksid na spojevima, ...


@smuchac
Vidi poviše + ovisno o dobavljivosti materijala nekad naletiš na razdjelnik sa velikim gušenjem pa treba tražiti bolji.
To lako testiraš da ga privremeno izbaciš i spojiš samo jedan "krak" F spojnicom.

Možda ćeš trebati antenu dignit po visini koji metar i igrat se sa usmjerenjem a kako bi dobio stabilne sve kanale.
Kao i gore zezaju Mux B i Mux D koji se emitiraju sa manjom snagom.
Nisi naveo precizno lokaciju, vidi > http://www.oiv.hr/broadcasting/tables/dtv_hr.aspx
koje su ti opcije za usmjeravanje antene.

Ova antena na slici mi je "sumljiva", ne nalazim na brzinu koja je to "Iskrina" ...
http://www.ronis.hr/search.asp?upit=antena&Page=2

Trebao si uzeti:
http://www.ronis.hr/vanjska-antena-i...17426/product/
ili
http://www.ronis.hr/vanjska-antena-i...17587/product/

Osim navedenog, tebe vjerojatno zeza propagacija i smetnje sa druge strane jadrana ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2017., 19:31   #17
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,167
Najprije da se izvinim za laprdanje. Istina,ja jesam naručio Iskru sad se ne sjećam koju ali bila je oko 80cm što mi je bila granična veličina ali ju nisu imali i poslali su mi SYNAPS AHD-310 LTE. Uzeo sam nju jer tada nisu imali ništa maleno a ja nisam htio antenu od metra i dvaes-tries cenata. Vjerojatno sam ga tu usrao mada mi je lokalni majstor za televiziju i antene reko da je pozicija od qurca i da se kolju signali što je vjerojatno. Obrstio sam raslinje oko nje da joj ne smeta i okrenuo je gdje je najbolje vatala. Od mora sam niti 10 metara samo da napomenem. S jedne strane mi je Biokovo i Velebit daleko a s druge Korčula,Rota i šta ja znam šta sve ne pa se i sam bunim.
Uglavnom,zaboravio sam se pa nije ni čudo što je sve tako ispalo. Ja sam inače tu:


Tamo na onoj mapi ne mogu zumirat...
Metnuo sam tamo uz more dvije kamp kućice i ne bih htio da mi dođe inkasator i sl pa sam pucao na manju antenu i tako da ne bude belaja...
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2017., 19:57   #18
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor smuchac Pregled postova
SYNAPS AHD-310 LTE.


Gorje rjesenje bi bilo jedno da si pokusao sve to spojiti na antenu za Golf dvicu.

Pa ne moze antena od 99kn + mirisni boric s njom u konzumu biti dobra za 2 tv out-a nikako

Prvo deklarirana je na 13dB tj. i znaci da je zapravo 10.85dBi - 1dBi na ulazu u skretnicu - 1dBi na izlazu iz skretnice - 1 dBi na konektoru koji curis u tv,
dakle ostaje ti iskoristivo 7.85dBi sto bi bilo dovoljno da zivis negdje gdje mos ujutro gledati ptice kako seru po odasiljacu Sljeme ili Belje.

Iđem se okupat pa budem detaljnije pogledao tvoju lokaciju i raspolozive odasiljace u blizini, za sada sam jos sokiran izborom antene u tom sumarku koji ju skriva koda je haubica Sjeverne Koreje na granici sa Juznom.

Imam ja na kuci UHF-91X koja je skoro 2,5m pa inkasator kada prolazi mi kraj kuce, jos dobacim mu jel dobro ovo moje odmoriste za ptice ? Ne placam godinama... niti mislim.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2017., 20:05   #19
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,167
Neka si me posro. 😂 Istina je sve ali ako je jos koju bobu uspijem podesit nece ic pod zadnje lijevo. 😊

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2017., 20:35   #20
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Ma čačkali su tu mapu nedavno, probaj klik i dvoklik.
Za ostalo samo 😀
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2017., 20:49   #21
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,167
I ja bi se tebi smijo tako da... ☺

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2017., 20:59   #22
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Ovak, lokacija ti je ista ko i ta antena, zali boze..

Problem je Mux D, za A i B nije problem, blizu tvoje lokacije je Pretvarac Korcula i sa bilo kakvim pojacalom ili nekom drugom antenom ( mal boljom )
to se moze dobro gledati no Mux D imas samo prema Dubrovniku no smeta ti Punta Kriza jer je vislja od tebe a drugi raspolozivi Mux D je na Bracu kojeg nemos vidit od Hvara.

Prema kuda ti sada gleda ta antena, Brac ili Dubrovnik ? Sa svoje lokacije povuci ravnu crtu na karti u smjeru gledanja antene pa da vidimo odakle ti se probija to malo Mux-a D.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2017., 21:00   #23
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Ne se ljutiti, gore sam napisao bitno
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2017., 21:14   #24
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,536
Ima zgodna aplikacija na androidu - DVBTMap.eu, popis svih odašiljača i kompas pa možeš usmjeriti točno na odašiljač.

Valjda je točno
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2017., 21:30   #25
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Ja na karti odredim Azimut ( AZOP ) sa kruznom mrezicom u 64-00 podjeli, prenesem na kompas iz Jna jos i oduzmem oko 2 stupnja
tj. 35 tisucita s obzirom na godiste karte koju imam radi magnetske deklinacije i to kada se prenese na kompas i odredi smjer nema da ne stima.

Zvuci komplicirano ali nije.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2017., 21:56   #26
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
...zbilja pozicija za glavobolju....najbliže ako je otvoreno prema Sv.Juri na Biokovu
Slično ti je kao i moja pozicija samo ja nikada nisam ulovio MUX-D a za Rotu i Uljenje na Pelješcu nitko nije zainteresiran plaćati koncesiju za pokrivenost
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2017., 22:15   #27
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,167
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Ovak, lokacija ti je ista ko i ta antena, zali boze..

Problem je Mux D, za A i B nije problem, blizu tvoje lokacije je Pretvarac Korcula i sa bilo kakvim pojacalom ili nekom drugom antenom ( mal boljom )
to se moze dobro gledati no Mux D imas samo prema Dubrovniku no smeta ti Punta Kriza jer je vislja od tebe a drugi raspolozivi Mux D je na Bracu kojeg nemos vidit od Hvara.

Prema kuda ti sada gleda ta antena, Brac ili Dubrovnik ? Sa svoje lokacije povuci ravnu crtu na karti u smjeru gledanja antene pa da vidimo odakle ti se probija to malo Mux-a D.
Okrenuta je prema Korčuli. Kontao sam da je najbliže.
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Ne se ljutiti, gore sam napisao bitno
Ja sam ti baš protiv zajebancije i vazda se ljutim. 😂

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2017., 23:19   #28
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor D/G Pregled postova
najbliže ako je otvoreno prema Sv.Juri na Biokovu

To sto je sv. Jure na 1762m njemu ne znaci nista kada ispred sebe ima i moze pljunit na sv. Iliju koji je 961m.



Tih 801m razlike nebi smetalo da se nalazi nekih 20km od Talijanskog Brindisi-ja koji mu je na pravcu...



Sakrio se Jure u podnozje Biokova

Citiraj:
Autor smuchac Pregled postova
Okrenuta je prema Korčuli. Kontao sam da je najbliže.

Da, zato i dobijas nesto tog Mux-a D ravno sa srđa iz Dubrovnika mada je terenski i dalje nepovoljno no tvoju poziciju sam odredio otprilike jer vrlo si je presiroko odredio tj. neprecizno.




Malo te zeza otok Sipan izgleda ali signal prolazi...

Posto je u pitanju 90km do odasiljaca sa Mux-om D najmanje sto mogu preporuciti je ovo:

http://www.kerman.hr/index.php?page=...mart&Itemid=64

+ pojacalo sa regulacijom ili adapter sa regulacijom napona, Ne trebas jace pojacalo od 13dBi ali pazi da je dBi a ne dB... Posto je ta antena strogo usmjerena a
maltene "prelazi" preko Korcula pretvaraca u smjeru Dubrovnika trebalo bi sve stimati uz podesavanje napona pojacalu ili samog pojacala.

Jace pojacalo ce samo izazvati da ti okolni pretvaraci ili odasiljaci prave probleme iako imas usmjerenu antenu
ali to ne znaci da je "sljepa" totalno i ako previse pojacas iako je dosta usmjerena primat ce sve i svasta...
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2017., 23:50   #29
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,167
Zahvaljivam. Ukoliko se ukaze potreba a vjerojatno je,znam kako dalje.

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2018., 19:13   #30
jopibk
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1
Da ne otvaram novu temu. Ne razumijem se pretjerano u antene, pa bih trebao savijet.
Znaci kuca se nalazi na dobrom polozaju 20km od odasiljaca. Stara antena je na krovu preko 20godina i lagano je treba mjenjat. Plan je preselit antenu u podkrovlje (radi se o visokoj katnici).
E sada sta je bolje. Dali staviti ovakvo neko cudo:
https://www.emmezeta.hr/multimedija/...anjska-antena/

ili ovo:
https://www.emmezeta.hr/multimedija/...tamska-antena/

Radi se o primjerima, te je svaki savijet dobrodošao
jopibk je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na