Forumi

Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mining
Ime
Lozinka

Odgovori

Uređivanje
Staro Jučer, 20:20   #5911
kopija
DIY DILETANT

kopija's Avatar

Datum registracije: Jan 2009
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Evo da ja opet malo komentiram kretanje naseg ETH-a.

Nisko je, svi bruje, kupuj sada, sada vampiri kupuju, pa je pametno. No izgleda da se gace jos tresu i cim je malo cijena porasla ljudi opet bjeze, evo sad na orderbook ima 310 ETHa na prodaju po pribliznoj cijeni... Neznam jel to manipuliranje ili ljudi bjeze jer sam prije isto pratio da su i kupovali po 100 ETH-a. No sto god je, nije lijepo za vidjeti kada se velike cifre pojave na crvenoj strani orderbooka.
Evo ti pa čitaj
https://s3.us-east-2.amazonaws.com/t...ish+Thesis.pdf
kopija je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 20:50   #5912
dada-as
Bot Maker
Moj komp

dada-as's Avatar

Datum registracije: Dec 2005
Da, proletio sma sada samo kroz tekst nabrzinu. Samo nije mi jasno kazu da je ETH overvalued, napisano je to u Julu ove godine, pa sad neznam jesmo li sad na pravoj vrijednosti ili jos misle da treba pasti dolje...

Uglavnom interesantno stivo... Prestudirat cu u detalje sutra.
Staro Jučer, 21:23   #5913
dakky
Uptime freak
Moj komp

dakky's Avatar

Datum registracije: Dec 2002
Meni se čini da vi svi zaboravljate tehnički aspekt cijelog ovog trejdanja. Ajmo uzeti najgori scenarij - cijena ETH padne ispod profitabilne cijene za minere. Ekipa gasi rudare, onih malo koji ne moraju plaćati struju ne mogu pokriti zahtjeve mreže, naknade (fee) se dižu, cijela mreža se usporava što dovodi do daljenjeg pada vrijednosti... i tako u krug dok ne propadne skroz. Je, u cijelom procesu difficulty pada pa održava minere na životu jer kopaju sve više i više, što opet dovodi do toga da je difficulty toliko nizak da se može kopati tisuće ETHa dnevno bez grafičke kartice, a limit ne postoji. Hiperinflacija = smrt coina, opet.

Tako da cijena ETH-a po meni mora ostati minerima profitabilna inače... neće biti dobro.

Zadnje izmijenjeno od: dakky. Jučer u 21:31.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 23:15   #5914
livada2
Registered User

Datum registracije: Oct 2017
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Meni se čini da vi svi zaboravljate tehnički aspekt cijelog ovog trejdanja. Ajmo uzeti najgori scenarij - cijena ETH padne ispod profitabilne cijene za minere. Ekipa gasi rudare, onih malo koji ne moraju plaćati struju ne mogu pokriti zahtjeve mreže, naknade (fee) se dižu, cijela mreža se usporava što dovodi do daljenjeg pada vrijednosti... i tako u krug dok ne propadne skroz. Je, u cijelom procesu difficulty pada pa održava minere na životu jer kopaju sve više i više, što opet dovodi do toga da je difficulty toliko nizak da se može kopati tisuće ETHa dnevno bez grafičke kartice, a limit ne postoji. Hiperinflacija = smrt coina, opet.

Tako da cijena ETH-a po meni mora ostati minerima profitabilna inače... neće biti dobro.

Malo ti tu racunica ne stima.
Kad cijena padne (a vec je u proslosti bila niza nego sto je sad(ispod 10 dolara je bio par godina pa nije propo neg oje narastao)) al je bilo manje minera) i kad rudari ugase minere oni koji ostanu ce bez ikakvih problema rudarit kao da se nista nije desilo . Problem ce bit cirka 2 tjedna dok se diff ne smanji i onda ko da ovih koji su odustali niuje ni bilo . tih par koji su ostali ce podmirivat cijelu mrezu bez ikakvih problema.

Sve sto tu spominjes za eth se sa btc desilo nekoliko puta u preteklo desetljece.
Rasto je pa je pao na niske grane al nikad nije propao jer uvjek ce bit zainteresiranih za rudarenje koji ce odrzavat mrezu. Nekom dolar dnevno nije dosta a bogami onom u Bangladesu ili Venezueli je to poprilicna zarada. KAd se krene u minus otresce se masa rudara koj ice rec sto je meni ovo trebalo i kad oni odu onaj tko je ostao vise nije u minusu.
Cijena coina ne ovisi o rudaru. Ne postoji minimalna cijena nekog coina(bar je ja nisam ni na jednoj burzi vidio do sada). Ak ga nitko ne zeli bu propal i to je to. Onaj ko kupuje odredjuje cijenu i nije ga briga kolko tebe kosta struja. Ti odredjujes prodajnu cijenu i nitko ti ne brani da je danas stavis na 1000$.

Zadnje izmijenjeno od: livada2. Jučer u 23:29.
livada2 je offline   Reply With Quote
Staro Danas, 11:09   #5915
dada-as
Bot Maker
Moj komp

dada-as's Avatar

Da i ja si mislim da je taj mining kao zivi organizam i da nece propast. Jer kad ima puno minera difficulty je velik, a cim padne dificulty pa prakticki par minera ce nalazit blockove jako brzo i dalje ce mreza funkcionirat. A jos se nije spomenuo faktor ako cijena nekog coina pada sto znaci da i njegova potraznja pada pa nema toliki demand pa opet jedan miner to malo demanda moze napravit.
Staro Danas, 13:32   #5916
mbuljuba
Registered User

Datum registracije: May 2013
jel netko ima iskustva s SBC coin.
nije mi jasno kako je moguće da sam s tim coinom trgovao mjesecima
i prije mjesec dana cryptopia kaže da je market zatvoren.
nigdje nikakvog objašnjenja šta je sa tim coinom.
da li to jednostavno zaboraviti ili se nadati,
da će se jednog dana negdje pojaviti.
mbuljuba je offline   Reply With Quote
Staro Danas, 19:22   #5917
dakky
Uptime freak
Moj komp

dakky's Avatar

Citiraj:
Autor livada2 Pregled postova
Malo ti tu racunica ne stima.
Kad cijena padne (a vec je u proslosti bila niza nego sto je sad(ispod 10 dolara je bio par godina pa nije propo neg oje narastao)) al je bilo manje minera) i kad rudari ugase minere oni koji ostanu ce bez ikakvih problema rudarit kao da se nista nije desilo . Problem ce bit cirka 2 tjedna dok se diff ne smanji i onda ko da ovih koji su odustali niuje ni bilo . tih par koji su ostali ce podmirivat cijelu mrezu bez ikakvih problema.
Ne slažem se.

Što je više minera, brže su transakcije, manje su naknadne, veći je difficulty i manje se profitira s kopanjem.
Što je manje minera, sporije su transakcije, veće su naknade, manji je difficulty pa se više profitira s kopanjem.

E sad zašto su rudarenje i trejdanje usko povezani... zato jer ti nitko neće kopati za dolar mjesečno sa 100 kartica. Svi će izaći i ostat će ti ljudi koji imaju farme i tući će po par tisuća ETH-a dnevno što će mu srozati cijenu do te mjere da će i oni prodat grafičke i zbogom.

Zato se nadam da će biti neki pump uskoro jer ETH nije BTC.
Staro Danas, 19:29   #5918
dada-as
Bot Maker
Moj komp

dada-as's Avatar

Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Što je više minera, brže su transakcije, manje su naknadne, veći je difficulty i manje se profitira s kopanjem.
Što je manje minera, sporije su transakcije, veće su naknade, manji je difficulty pa se više profitira s kopanjem.
Ja sam drugacijeg misljenja jer sam vidio na poolu da kad padne difficulty da se brze rjesavaju blockovi, odnosno matematika je na strani statistike i u ovom slucaju, da bez obzira koliko ljudi kopalo blockovi ce se rjesavat isto. A u to ide prilog potreba i potraznja, kada eth skoci na 2000 onda je potreba za njim velika i vjerujem da je potrebno vise rudnika da to sve rjesavaju, kada potreba za njim padne na 100$ ili ajmo rec na neki apokalipticki nivo onda i jedan rudnik moze snabjevat mrezu...

mislim da formula rjesavanja blocka ide tome u prilog i da je to zapisano u njoj...

Ako imas neku tvoju teoriju zasto je to onako kako ti kazes volio bih cuti jer me stvano zanima i moguce je da sam ja u krivu...

evo formule:
network hashrate / personalrate * blocktime = time to find a block

Link:
https://ethereum.stackexchange.com/q...iven-hash-rate
Staro Danas, 19:58   #5919
dakky
Uptime freak
Moj komp

dakky's Avatar

formula štima... ali ne štima dio koliko transakcija stane u blok... i tko će verificirati taj blok... dakle recimo da ostane jako mali broj poolova i rigova... a cijena etha padne na 100$ ... masa ljudi ce htjeti kupiti eth.... nece biti dovoljno network hasha da to obradi brzo... ako me kuzis... pa ce se cekati obrada transakcije i po par sati, mozda i dana... a to nema smisla. I tu coin onda gubi na vrijednosti jer nije sposoban imat mrezu iza sebe... a da ne govorim sto bi to tek tokenima na ethashu napravilo...
Odgovori

Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno