Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Mediji
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.11.2007., 09:57   #1
Bilobrkster
Premium
Moj komp
 
Bilobrkster's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 270
"zagaranje" DL DVDa

sinoć stavio pržit na DL DVD brzinom od 2x međutim nakon 30 sekundi izbaci mi buffer underrun. pa zar taj problem nije riješen ono, stoljećima ranije?
Bilobrkster je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2007., 10:14   #2
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
Koja prža? Jel uključen BURN-Proof (ili već neka inačica)? 30 sekundi kod većine snimača znači da je još snimalo lead-in...
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.11.2007., 11:01   #3
Bilobrkster
Premium
Moj komp
 
Bilobrkster's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 270
radi se o macbooku, a prža je mislim matushita (nisam siguran) a BURN-proof nisam siguran jel auto il ga treba uključit, nisam načisto s tim.
Bilobrkster je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2007., 10:27   #4
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
Hmm... s obzirom da je Mac u pitanju, ne mogu ti baš pomoći. Prža hardverski sigurno ima BURN-proof, pa ako je softverski uključen, ne bi se trebalo događati takvo što. Mada, uvijek se može dogoditi poneki slučaj kao taj, a ako je učestalo to može značiti i da je prža pri kraju svog radnog vijeka.
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2007., 11:10   #5
Bilobrkster
Premium
Moj komp
 
Bilobrkster's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 270
sumnjam da je pri kraju jer je stara 3 mjeseca al isto tako ne dešava se učestalo. možda 2 dvda na 100-150
Bilobrkster je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2007., 14:19   #6
toni_stipcevic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 43
DL je koma. Skupi su ko pas a stalno neki problemi. Ja sam kupio 10 od Traxdate i pola bacio. Alcohol mi kod svakog drugog przenja smisli neki problem i upropasti DVD. Nero pol przenje nece ni poceti... Sve u svemu koma.

BTW s obicnim CD/DVD+/-R/RW nikad problema (i to onim iz Metroa ha ha ha), samo DL gnjavi.
Evo bas sada mi Nero przi DVD DL nakon sto barem pet puta nije htio ni poceti i to na isti DVD!
Ima tu negdje rasprava o podjeli DL DVDa na dva obicna. To mi se cini dobra ideja.

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 31.12.2007. u 14:33.
toni_stipcevic je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2007., 16:41   #7
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,632
Ja sam samo jednom pržio na DL i ok je prošlo ( LG je u pitanju ). Nakon toga više nijednom nisam kupio. Lakše mi je i jeftinije kupiti 2 Kvarkova DVD-a i preko WinRAR-a ili HJSplita podijeliti na 2 dijela.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2007., 18:29   #8
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
Da, slažem se uglavnom - DL DVD mediji su skupi, a i nije svaka prža u stanju pošteno spržiti DL DVD. Kad je moguće, bolje je razdvojiti sadržaj DL DVD-a na 2 "obična" DVD-a.Međutim, ako se već uzima DL DVD - pa kud baš Traxdata?!?
Prvo, košta praktički jednako kao Verbatim.
Drugo, daleko je lošiji medij od Verbatima (što kompleksniji medij, to veća razlika u kvaliteti - kod CD-ova, Ritek/Traxdata je malo lošiji od Verbatima, kod DVD-ova je puno lošiji, a kod DL DVD-ova je razlika ukvaliteti ogromna).
Treće, ako već imate viška novca i želite poduprijeti dalekoistočnu računalnu industriju i povećati količinu smeća na ovim prostorima - kupite najjeftiniji DL DVD koji nađete, jer je po (ne)kvaliteti isto s**nje kao i Ritek. Razliku u cijeni uplatite u dobrotvorne svrhe.

Naime, vrlo je malo kvalitetnih DL DVD medija (MKM/Verbatim i Ricoh), pa ako već trebate DL medij, zadržite se na ova dva. I to DVD+R DL, jer je malo jeftiniji, a puuuno kompatibilniji od DVD-R DL.
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2007., 19:59   #9
SniperWolf
Premium
 
SniperWolf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,189
Kako vam se da čekati, i otpakiravati nekih 8 giga sadrzaja sa presporog optickog medija, pa to 30min traje.
Ako vec przite kakav .iso, onda nadjite konverziju na netu za taj softver, da instalacija pita ljepo za DVD2 i to je to.

Meni je to nikako prakticno,
trebam nesto nabrzaka instalirati, a ja moram prvo dok se taj RARpart2 ucita sa DVDa sto traje 100godina (zasto nemogu napraviti normalan DVD koji se przi minutu i pol, kao i CD, 40x speed i sve u redu??) pa onda dok to procesira procesor, pa taj fajl izadje negdje na C u temp. I onda on taj isti fajl prebacuje na drugu particiju (jer ljudi nista ne drze na c, osim winsa i progija) i onda pita drugi dvd. Pa onda ista stvar ispocetka.
I nakon toga, izadje na hard disk .iso fajl, koji opet terba montirati i instaliravati jedanko dugo.
Nepotrebno kompliciranje.,.

kad dodje do prebacivanja podataka, nema tog quadro corea koji će vas spasiti,
na tome sve njihove priče o sati i 3gb prijenosu padaju u vodu, kad se vidi koliko je to u stvarnosti brzo, i zapušteno s obzirom da su diskovi napredovali samo po pitanju prostora a ne i brzina, onako, procesori su po brzini ispred diskova jedno 10godina.
__________________
Pošteni Trgovci: 1,2
SniperWolf je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2008., 00:03   #10
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Probaj updateat firmware od prže....ja pržim samo na verbatime (koji su provjereni mediji) i za sada nisam imao nikakvih problema (da kucnem u drvo). Ne želim isprobavat nikakve druge medije (jer su tak i tak skupi mediji). Sad sam ih našo za 15-16 kuna i ja sretan....
denied je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na