Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.10.2007., 16:44   #1
Space
ASUS
Moj komp
 
Space's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Beograd
Postovi: 263
SuperPi tweakovi

Processes--->super pi--->Set Affinity i isključe se sva ona više zagrejana jezgra i ostavi se samo najhladnije (ovo se koristi i kad se juri max spi na max kloku).
  • I da ne zaboravim za spi1m nije bitno da li vozis ddr2 ili dd3 mem (pogledajte skaliranje ovog takmičenja) kolju se po pitanju spi 1m rezultata, najbitniji su tvikovi, e sad za 32m dd3 je neprevaziđen.

  • Najbitnije je smanjivanje prozora i sakrivanje istog na donji desni ugao, sve ostalo je objašnjenjo,
    naravno sa serverom 2003 rezultati su najbolji u ovom slučaju, ali za početak probajte i sa običnim xp-om.



    P.S Primjer koji sam naveo na slikama je na visti mog notebooka stoga na to ne obraćajte pažnju.
    -->
    SuperPi tweakovi
    1. Win 2003 server se instalira bez ikakvih drajvera.
    2. Ubiju se svi nepotrebni procesi.
    3. Najbitniji je ram disk (koristi se eram program) i smanjenje sp1m prozora na minimum i spuštanje istog na donji deo desktopa, kao na slici dole. Eram-om pravite virtuelni disk na ddr2 ili dd3 memoriji u koga smestite super pi. Evo ga link ka eramu http://www.pctuner.net/download/scheda/274/4/
    4. Kada se minimizira spi prozor na najmanju veličinu znači spusti se na donji desni ugao i sakrije se koliko je to moguće, zatim se koristi samo tastatura za pokretanje istog. Znači, pošto ne mozete spi da pokrenete mišem, pritisnite alt+c (koristite gore, dole, levo, desno tastere), posle toga ako pritisnete ok izgubicete rezultat pa nista niste uradili, medjutim sačekate da se zavrsi, i onda desnim klikom na task pa tile windows verticaly-om dignete spi i onda uradite slikanje.
    5. Dosta bitan tvik je i tema koja se koristi, tj. koristi se isključivo zelena tema, bez desktop pozadine i skrin sejvera.
    6. Zatim pre pokretanja spi-ja dosta važna stavka je dodavanje realtime prioriteta super pi 1m, kako se radi, otovri se task manager, zatim se ode na sekciju Processes, nađe se super pi 1m, klikne se desnim klikom miša na isti i zatim se spusti i podesi Set Priority na real time.
    7. Ako se raspolaže sa više jezgarnim procesorom, onda se pokrene recimo core tem i proveri se koje je jezgro najmanje zagrejano, postupak sa task managerom se onavlja. Znači putanja je sledeća Taskmanager--->Processes--->super pi--->Set Affinity i isključe se sva ona više zagrejana jezgra i ostavi se samo najhladnije (ovo se koristi i kad se juri max spi na max kloku).
    8. I da ne zaboravim za spi1m nije bitno da li vozis ddr2 ili dd3 mem (pogledajte skaliranje ovog takmičenja) kolju se po pitanju spi 1m rezultata, najbitniji su tvikovi, e sad za 32m dd3 je neprevaziđen.

    Najbitnije je smanjivanje prozora i sakrivanje istog na donji desni ugao, sve ostalo je objašnjenjo,
    naravno sa serverom 2003 rezultati su najbolji u ovom slučaju, ali za početak probajte i sa običnim xp-om.



    P.S Primjer koji sam naveo na slikama je na visti mog notebooka stoga na to ne obraćajte pažnju.
    __________________

    Zadnje izmijenjeno od: Razer. 06.07.2008. u 23:31.
    Space je offline   Reply With Quote
    Staro 18.10.2007., 17:40   #2
    JIM22
    Premium
     
    Datum registracije: Jan 2007
    Lokacija: Slo
    Postovi: 196
    Space možeš objasnit kako onda otvorit super pi kad je ispod one vrstice(neznam kako da ti kažem, 2 slika) i kad ti napravi super pi i pojavi se OK. kako onda da raztegneš super pi, da vidš rezultat i da ne kucneš OK?

    Sve ok, samo windows verticaly neznam gdje je.
    JIM22 je offline   Reply With Quote
    Oglasni prostor
    Oglas
     
    Oglas
    Staro 18.10.2007., 18:09   #3
    Space
    ASUS
    Moj komp
     
    Space's Avatar
     
    Datum registracije: Nov 2006
    Lokacija: Beograd
    Postovi: 263
    Znači kolio sam te skontao, skapirao si kako da pokrenes i da zavrsis spi, ali ne vidis rezultat. Pa rekao sam kliknes desnim klikom misa na task i izađe ti meni u kojem kliknes na tile windows verticaly i izbaciće ti ceo spi.
    __________________
    Space je offline   Reply With Quote
    Staro 19.10.2007., 12:06   #4
    JIM22
    Premium
     
    Datum registracije: Jan 2007
    Lokacija: Slo
    Postovi: 196
    Space: daj mi kaži kako radi ovaj eramdisk? Instalirao sam ga, samo sad neznam kako da napravim disk, u device manegerju ga vidim, samo neznam šta da ga napravim disk. Znam i pognat program, samo neznam šta tu da radim.

    Hvala ti za druge trikove koji su mi dosta pomogli.

    Zadnje izmijenjeno od: Razer. 20.05.2008. u 00:39.
    JIM22 je offline   Reply With Quote
    Staro 19.10.2007., 13:06   #5
    Space
    ASUS
    Moj komp
     
    Space's Avatar
     
    Datum registracije: Nov 2006
    Lokacija: Beograd
    Postovi: 263
    Citiraj:
    Autor JIM22 Pregled postova
    Space: daj mi kaži kako radi ovaj eramdisk? Instalirao sam ga, samo sad neznam kako da napravim disk, u device manegerju ga vidim, samo neznam šta da ga napravim disk. Znam i pognat program, samo neznam šta tu da radim.

    Hvala ti za druge trikove koji su mi dosta pomogli.
    Uf iskreno nisam siguran šta te koči, ali da bi ti bilo lakše pokušaj odvade da listaš http://www.benchmark.co.yu/forum/sho...=136553&page=5 na ovoj ili naredne dve se nalazi objasnjenje, ali opet i na sajtu Erama je sve objasnjenjo
    __________________

    Zadnje izmijenjeno od: Razer. 07.07.2008. u 00:00.
    Space je offline   Reply With Quote
    Staro 19.10.2007., 15:42   #6
    JIM22
    Premium
     
    Datum registracije: Jan 2007
    Lokacija: Slo
    Postovi: 196
    tnx space!! Sam se logiro kod vas. Vidimo se

    Edit:

    12,609s
    http://shrani.si/?1L/w4/THqehJg/3996mhzizkoriste.jpg

    Mnogo bolje nego prije. Budem vido šta dobijem van na max frekfenciji.

    Spacemaster skidam kapu za tvikove. Malo sam i bio tamo kod vas, samo neznam kamo da stavim topic. I išo sam preko 4ghz contest na benchmark.yu.

    Zadnje izmijenjeno od: JIM22. 19.10.2007. u 19:06.
    JIM22 je offline   Reply With Quote
    Staro 20.10.2007., 19:33   #7
    JIM22
    Premium
     
    Datum registracije: Jan 2007
    Lokacija: Slo
    Postovi: 196
    Spacemaster: imam ip35-pro, malo sam se igrao sa latencijama. Gledaj sliko kakve postavke imam i tako ide najbolje(mislim).

    http://shrani.si/f/23/Jn/371iSqyN/timings.jpg

    Dugixy1: copy-paste

    To install the driver on Windows XP / Windows Server 2003 :

    1. In Control Panel, double-click to start the Add/Remove Hardware utility.
    2. Select Add a new hardware device.
    3. Select Yes, I have already connected the hardware. Click Next.
    4. Select Add a new device.
    5. Select Install the hardware that I manually select from a list. Click Next.
    6. Select Show All Devices.
    7. Select Have Disk button and find eram2000.inf on your disk
    8. Select Next , Next , Finish.
    JIM22 je offline   Reply With Quote
    Staro 20.10.2007., 22:14   #8
    Space
    ASUS
    Moj komp
     
    Space's Avatar
     
    Datum registracije: Nov 2006
    Lokacija: Beograd
    Postovi: 263
    Citiraj:
    Autor JIM22 Pregled postova
    Spacemaster: imam ip35-pro, malo sam se igrao sa latencijama. Gledaj sliko kakve postavke imam i tako ide najbolje(mislim).

    http://shrani.si/f/23/Jn/371iSqyN/timings.jpg

    Dugixy1: copy-paste

    To install the driver on Windows XP / Windows Server 2003 :

    1. In Control Panel, double-click to start the Add/Remove Hardware utility.
    2. Select Add a new hardware device.
    3. Select Yes, I have already connected the hardware. Click Next.
    4. Select Add a new device.
    5. Select Install the hardware that I manually select from a list. Click Next.
    6. Select Show All Devices.
    7. Select Have Disk button and find eram2000.inf on your disk
    8. Select Next , Next , Finish.
    Ras to cas write daley i ako je nelogično ne bi trebalo da ide ispod 4, tačnije 4 je idealna latendija za DDR2, samim tim ostale latencije su ok. da bi dobio još na protoku, pokušaj da staviš All Precharge to arctive da postaviš na 3, verovatno će ti trebati još napona, ali pokušaj.

    Dugixy1
    Kad skineš Eram i odpakuješ ga winrarom ili nekim drugim kompresor programom, videćeš folder NT4 u kome se nalazi ERAMNT instalacioni fajl, na isti kilikneš desnim klikom miša i ispod "open" imas opciju install klikneš na nju i instaliraš pomenuti fajl i restartuješ računar, posle kad ponovo uđeš u win, odeš u control panel i nađeš Eram ikonicu, pokreneš je i podesiš ovako kako je čovek napisao ovde http://www.sx-team.com/forum/index.p...t=0&#entry1416

    Posle ubaciš super pi u radmisk koji si napravio, pokreneš ga iz njega, minimiziraš prozor ...U svakom slučaju evo CELO UPUTSTVO TVIKOVANJA
    __________________

    Zadnje izmijenjeno od: Space. 21.10.2007. u 17:31.
    Space je offline   Reply With Quote
    Staro 06.07.2008., 23:44   #9
    Razer
    .
     
    Razer's Avatar
     
    Datum registracije: Dec 2005
    Lokacija: Zg
    Postovi: 11,642
    S obzirom da sam temu Sub4GHz 1M contest počistio od nepotrebnog viška postova, one korisne sam prebacio u novu temu.

    Pa evo i par korisnih linkova u svrhu ganjanja milisekundi u nadi za što boljim rezultatom

    To su samo neki koje sam ovako nabrzinu našao, neki se ponavljaju, jer ipak nema tu neznam koliko podešenja...

    Ako naiđete na koji korisni link i slično, slobodno podijelite s ostalima.
    Razer je offline   Reply With Quote
    Oglasni prostor
    Oglas
     
    Oglas
    Odgovori



    Pravila postanja
    Vi ne možete otvarati nove teme
    Vi ne možete pisati odgovore
    Vi ne možete uploadati priloge
    Vi ne možete uređivati svoje poruke

    BB code je Uključeno
    Smajlići su Uključeno
    [IMG] kod je Uključeno
    HTML je Uključeno

    Idi na