Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.02.2015., 23:39   #1
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Antec P182 aka Antiša

Kako sam vec neko vrijeme u posjedu ovog chifa iz potpisa
Click image for larger version

Name:	uploadfromtaptalk1423952752113.jpg
Views:	504
Size:	181.7 kB
ID:	14532,
s kojim nisam bas u potpunosti zadovoljan, tako sam odlucio da je vrijeme da predjem na neko novo kuciste, nesto divlje

Chif je super, cvrst, kvalitetan, ali me yebe to sto nemam kako hardove ohladit, jer nakon sto sam presao na full size atx plocu tako sam morao ovaj kavez od plexija za diskove baciti van, a diskove sam onda postavio na gumene vezice u 5.25" slotove gdje nista ne puse po njima, pa se griju. Drugi razlog prelaska na nesto novo je sto mi ne stane neki veci cpu cooler unutra (npr. Noctua 14-ica i sl.).

Tako sam malo bauljao po netu i naletio na ovog anteca p182. Dogovorio se sa covjekom, dosao, vidio po(kupio), i prosao odlicno

Kako nisam bas zadovoljan sa svim segmentima kucista odlucio sam neke stvari dotjerati.

Za pocetak, izrezati grillove na otvorima za ventove. Nakon toga sam odlucio izbusiti rupe i maknuti dio lima u koji se sarafi hdd kavez, kako bi na to mjesto smjestio vent koji ce puhati po diskovima.

Nakon toga sam morao modati vodilice za kavez od diskova, kako bi vent normalnih dimenzija mogao stati naprijed (ovog zasad nema na slikama, no biti ce uskoro).

Evo nekoliko slicica. Neda mi se vise piskarat. Sutra cu ako ce mi se dat.

Cilj ovog "projekta" je sto je vise moguce utisati komp, tako da mi ne skace po mozgu na udaljenosti metar od glave. U iducoj fazi plan je poljepiti unutrasnjost sa bitumenskim filcom i eventualno spuzvom, kako bi buku sveo na minimum.

Sljedeci update kada stignem...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	uploadfromtaptalk1423953447558.jpg‎
Views:	458
Size:	125.2 kB
ID:	14533   Click image for larger version

Name:	uploadfromtaptalk1423953480668.jpg‎
Views:	446
Size:	160.2 kB
ID:	14534   Click image for larger version

Name:	uploadfromtaptalk1423953504808.jpg‎
Views:	494
Size:	140.8 kB
ID:	14535   Click image for larger version

Name:	uploadfromtaptalk1423953532528.jpg‎
Views:	442
Size:	141.7 kB
ID:	14536   Click image for larger version

Name:	uploadfromtaptalk1423953547118.jpg‎
Views:	472
Size:	143.1 kB
ID:	14537  


Zadnje izmijenjeno od: Cuky. 14.02.2015. u 23:54.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2015., 13:08   #2
KruLe
Premium
 
KruLe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Križevci
Postovi: 170
Mnogo lajkam ovakve projekte, očekujemo više slikica :P
KruLe je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.02.2015., 13:18   #3
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Ovo što si učinio sa donjim kavezom je nepotrebno. Vent ide na pregradu između diskova i napajanja i savršeno dobro hladi diskove. Znam jer sam na svojem starom P182 (SE, hehe) imao u jednom trenutku četiri 500 Gb Samsunga T166 u RAID-u 0. Protok zraka je odličan, ovo što si napravio je samo omogućilo da se bolje čuje eventualna buka prednjeg venta.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2015., 13:41   #4
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Ja isto imam 4 diska dolje i provjetreni su fino. Buka je podosta smanjena po defaultu sa duplim stjenkama kućišta.
Anyhow, jedva čekam još slika. Sretno.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6

Zadnje izmijenjeno od: D1viry. 15.02.2015. u 13:51.
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2015., 15:15   #5
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Nekako mi nije bilo dovoljno da imam vent koji samo odvodi topli zrak. Ovako ce biti hladniji dosta.

Sto se tice buke, bit ce to rijeseno na sljedeci nacin: na vrata od kucista s unutarnje strane ce doci spuzva i eventualno jos sloj bitumenskog filca. Ventovi od kucista ce biti regulirani preko potenciometra, tako da se vrte ali da ih ne cujem. Na nekom minimumu.

Ventovi od cpu-a i vga ce biti spojeni na automatsku regulaciju na ploci, tako da ce se ovisno o opterecenju povecavati i njihova brzina vrtnje.

BTW, samim time sto sam spilio grillove sa ventova sam vec dobio na tisini jer se vent nece morati muciti da bi povukao zrak izvana.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2015., 20:24   #6
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Nemoj me krivo shvatiti, ali mislim da ti je razmišljanje potpuno krivo. Cijela ideja venta u sredini između diskova i napajanja je da ubije eventualni zvuk venta, a istovremeno daje dovoljan protok zraka.

Koje ventova, diskove, CPU i GPU hladnjak misliš staviti unutra? To su obično najbučnije komponente, tako da bi tu trebao obratiti veću pozornost nego na rezanje kućišta.

Naime, ti grillovi nisu uopće toliko restriktivni, veća restrikcija su ugrađeni filteri. A vjeruj mi, nisu nikakav problem. Sa piljenjem grilla nisi ništa dobio, a sa stavljanjem venta sprijeda u donju komoru si samo izgubio, IMHO.

Ovo s vratima i spužvom mi je još čudnije. Gdje će ti ulaziti hladni zrak ako s unutrašnje strane vrata (koja su BTW isto sendvič konstrukcije kao i bočne stranice) nalijepiš spužvu?
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2015., 20:41   #7
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Po komentarima koje sam nasao na netu sam dosao na tu ideju, jer se pokazalo da su diskovi hladniji kada postoji vent koji upuhuje "svjez" zrak, a isto mi se pokazalo na x kucista koja sam dosad imao, plus sto mi je u interesu spustiti im temperaturu koliko god mogu jer mi komp radi 24/7/365.

Sto se tice spuzve, necu pretjerivati sa debljinom, no ventovi ionako mogu povuci zrak sa strane maske (vrata) gdje su otvori za zrak.

A sto se tice dijelova, sve je u potpisu, konfiguracija sa 960t.

U planu je s vremenom nabaviti bolji cpu cooler (rajintek ereboss/nemesis, noctua d14) i jacu graficku (amd 270 i sl.).
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2015., 21:05   #8
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Ja ti govorim iz vlastitog iskustva, imam to kućište i kažem da je tvorničko rješenje više nego zadovoljavajuće. Ako su četiri diska imala dovoljno zraka, mislim da kod tebe neće biti problema. Po meni, dobio si samo buku.

Još uvijek ne shvaćam što točno namjeravaš napraviti sa spužvom i vratima. Imaš centimetar razmaka između vrata i prednje stranice, ako staviš bilo što tamo, radiš restrikciju.

Po meni, nemaš komponente koje će kućište pretvoriti u pećnicu da se trebaš brinuti oko poboljšanja protoka zraka.

Izostavi prednje ventove, ne trebaju ti. Za ilustraciju, kod mene Intel 920 s.1366 na 3,2 GHz po VXom i 7870 Hawk nemaju nikakvih problema sa temperaturama, a svi ventovi su temperaturno regulirani preko ploče (12 cm chieftec ventovi koje sam davno kupio u Vemilu za 25 kn komad) i ne znam kada sam ih čuo. A osjetljiv sam na buku.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2015., 21:11   #9
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Ma ici ce svi ventovi gore, na minimalnom broju okretaja. Taman da dobijem propuh uz vjerujem nikakvu buku.

Spuzva na vratima ce dodatno utisat prednje ventove.

To su yate loon ventovi sto imas. I ja sam ih kupovao svojevremeno, samo nema ih nigdje vise za nabavit za te pare.

Vidjet cu kako ce to sve ispast. Najmanji problem je maknut koji vent ako ce biti previse
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2015., 21:38   #10
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Davno sam eksperimentirao sa Akasa spužvom za unutrašnjost i teškom spužvom koju sam dobio od frenda koji se bavi klimatizacijskom opremom. Za "limasta" kućišta su koliko-toliko efikasna rješenja. P182 je samo po sebi već konstruirano sa smanjenjem buke na umu i mislim da tu nemaš nekog velikog prostora za poboljšanje kroz modanje.

Razmisli o SSDu umjesto harda ili nekoj kombinaciji gdje se hard gasi kada je neaktivan, pasivnom CPU hladnjaku (protok zraka koji stvaraju stražnji i gornji vent je bio dovoljan za neki veći hladnjak tipa TR Macho), a za GPU neki AC hladnjak.
Garro je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.02.2015., 21:42   #11
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
ssd vec imam, pasivni cpu hladnjak ne zelim, a sto se tice vga, stavit cu neki aftermarket u slucaju da ne kupim nesto sto vec ima dobro hladenje.

vidjet cu kako ce se sve ovo ponasat kada ga zavrsim. cilj je da ga ne cujem na metar od glave
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2015., 11:19   #12
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Ako ti je to cilj, onda izbaci sve ventove osim onog na stražnjoj ili gornjoj strani i dodavaj pomalo kada vidiš da se nešto pregrijava.

Inače, možeš izbjeći i onaj vent u sredini dolje ako zalijepiš grill oko napajanja, pa onda vent od napajanja vuče zrak preko diskova.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2015., 12:26   #13
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Cilj je da bude tiho i hladno. Ako ce bit ok sa svim ventovima super, ako ne krenut cu cupat van jedan po jedan

Taj grill sam ionako namjeravao zatvorit, zbog buke
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2015., 13:50   #14
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
A možeš i tako.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2015., 10:35   #15
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Evo da se javim konacno po ovom pitanju.

Radilo se u medjuvremenu na antisi. Igralo se sa dremelom, ljepljivim trakama, pvc vezicama, skarama, itd, da dalje ne nabrajam jer bi bila poduga lista

Prvo sam isao izrezat grillove na rupama za ventove. Sve sam izrezao osim grilla na vrhu kucista, njega necu dirat samo iz razloga da mi nesto nebi upalo kroz rupu za vent u kuciste tokom rada. Ne daj boze



Nakon toga, a nakon sto sam nabavio FX-a, sam se sjetio da bi bilo dobro napraviti rupu na mbo trayu kako bi mogao hladiti socket sa straznje strane tako da temperature budu u razumnim granicama pri oc-u. Ujedno ce dobro i doci u slucaju demontaze coolera jer cu lakse moci pristupiti backplateu.

(prijatelj je vecinom na slikama. dok sam ja pilio to se bas i nije slikalo )



I to je na kraju ispalo ovako



Nakon toga trebalo je sloziti i rupu za 120 mm vent na bocnoj stranici iza socketa



Pa je to ispalo ovako



Ispalo bi i ljepse da mi je dosla u-profil guma koju sam narucio na ebayu tako da sam morao sloziti nesto privremeno pa sam iskoristio izolaciju od strujnog kabla za pc.

Nakon ovoga gore sam krenuo u obljepljivanje unutrasnjosti kucista crnom (termo) trakom, koja ce osim vizualno sluziti i za dodatni dampening.



Pa malo jos po bocnim stranicama... Tu sam je ljepio na spuzvu na jednom dijelu jer sam htio da taj dio kad se gleda s druge (unutarnje) strane bude crn. Sto se tice spuzve, nju sam ljepio obostrano ljepljivom trakom, a bijelu spuzvu sam koristio jer nisam mogao jeftino doci do crne, no ona se ionako "lako" skida tako da u slucaju potrebe je mogu zamijeniti sa crnom.



Na red su dosla i vratasca



Nisam savrseno izrezao jer nisam imao dobar skalpel. Uzivo je ljepse nego na slikama
BTW, @Garro - ventovi imaju dosta slobodnog prostora ispred i oko sebe za vuci "svjezi" zrak izvana, tako da nisam nista lose na kraju napravio. Ima oko centimatar lufta izmedju spuzve i vratasaca od ventova.

Morao sam zamijeniti napajanje jer me xfx i njegovo cvrcanje izludio. Tako da je tu novi super flower hx550



I to sve u finalu izgleda ovako


Znam da je moglo i bolje, no bio sam ogranicen sa sredstvima i ponajvise sa slobodnim vremenom. Iskoristio sam stare i ne bas tihe ventove, komade strujnog kabla za izolaciju, itd. Mjesta za napredak sigurno ima. U planu su novi ventovi (ARCTIC F12 PWM CO Double Ball-Bearings Case Fan) koji ce biti automatski regulirani preko ploce, jos neke preprvke na crnoj traci koju sam ljepio tako da to malo bolje vizualno izgleda, u-profil guma na svim izrezanim otvorima za ventove i malo bolji cable management koji ce zahtjevati jos pokoju izmjenu na kucistu uz upotrebu dremela, no to kada stignem (vjerojatno ne prije ljeta).

Ja sam jako zadovoljan kako je to ispalo. Komp je dosta tih, no kad nabavim gore spomenute ventove biti ce sigurno jos tisi. Kuciste je zbilja solidne izrade, za razliku od ovih novijih sa tanasnim plehom za koje imas osjecaj da se se spigat ako samo i pomislis da bi se recimo mogao nasloniti na njih

Toliko zasad, javim kada bude nekih novih izmjena
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2015., 09:10   #16
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Vrlo nice!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2015., 09:52   #17
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Danke Bane!

Ventilatori su naruceni. Uzeo sam 6 komada ovih tako da se nadam da ce biti ok. Zgodna stvar je sto mozes jedan vent spojiti na drugi, a da zadrzi PWM regulaciju

Sa ebaya mi dosla kriva guma za obloziti otvore na ventovima tako da cu morati naruciti novu.

Slike cim dodju ventovi, tj. cim ih prisarafim
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2015., 10:53   #18
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Malo ti je to previse ventilatora, IMHO.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2015., 11:19   #19
The Man
Premium
 
The Man's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Agram
Postovi: 1,096
Makaršta previše. Usebe imam 5 komada (4 od 140 i 1 od 120) spojito na 7V adaptere ili ploču matičnu i ne čujem ih uopšte dok delaju obrtaje jer gumeni šerafi i okviri imeju megična anti-vibro djelovanja. Sve skupa bjaše poskupo, ali radi predivno i nečujno.
__________________
I LIKE TO WALK ALONG THE BEACH WITH A RAGING HARD ON. IT'S FUNNY TO SEE THE REACTIONS.

The Man je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2015., 11:23   #20
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
@srale - znam da ih je dosta, no kao sto kolega the man rece bit ce regulirani preko ploce tako da dok komp nije opetrecen bit ce na minimalnom broju okretaja i samim time tihi. Kada ga se optereti porast ce i broj okretaja.

Ta solucija mi najvise odgovara. Razmisljao sam o nekakvom fan controlleru no to mi nema smisla jer ne zelim da moram o icemu razmisljat. Neka komp sve hendla sam.

Hocu imat propuh u kucistu pa sam se zato i odlucio na ovakvu kombinaciju. Eventualno ako ce biti previse buke onda cu top vent na ispuhu maknut, no otom potom.

BTW, ventovi svi ventovi su preko nekakvih gumica prisarafljeni tako da nema vibracija nit rezonancije na kucistu.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2015., 11:25   #21
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
A gle, pomovi kao glasnoća i tišina su relativni pojmovi, odnosno svatko od nas ih drugačije doživljava, odnosno ono sto je nekome super tiho, drugome je bučno i obrnuto.

Meni se kao najbolja priča pokazala, jedan 120mm na ispuhu, kompletno zadihtati kućište i eventulano jedan 120mm na usisu, ali to samo po ljeti, tj potrebi. Tako velik broj ventova ti hoćeš nećeš povećava buku.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2015., 11:36   #22
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Iskreno, kao da gledam sebe kada sam modao svoje AOpen H600A kućište.

Gle, neću ti reći da je dobro jer ima previše ventova. Nemam iskustva sa FXevima, odnosno potrebom da se socket sa stražnje strane hladi pa ne znam da li ti je potreban ovaj bočni vent. Možda si napravio super stvar, možda si bespotrebno uništio bočnu stranicu, jednostavno ne znam.

Ono što mi se sviđa je upotreba spužve za dampening i cutout za CPU hladnjake (ovo je trebalo dolaziti oduvijek po defaultu na svim kućištima ako se mene pita).

Ono što bi ja napravio je uzeo neko AIO vodeno pa ga namontirao na stražnju stranicu i izbacio taj jedan vent sa CPU hladnjaka. Ima sad jedan H80i za 500 kn na tržnjaku koji bi sjeo kao budali šamar u to kućište.

Napajanje je dobro, ali bilo bi bolje da je modularno da nema viška žica koje ometaju airflow. Ali čini mi se da si dobro napravio cable management.

Ali svejedno, 5 za trud.

edit: eh, da, propuh u kućištu je kategorija gdje je ponekad manje zapravo više. Kad se samo sjetim nekih Dellovih WS mrcina hlađenih sa jednim ventom i par pametno postavljenih shroudova...
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2015., 12:00   #23
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
@srale - slazem se. No nekako mislim da moj dozivljaj tihog ne naginje previse na onu bucniju stranu gdje ekipa veli "dok nes ne ruzi meni je tiho"

@garro - ima potrebe za time kod fx-a. Dosta sam trazio misljenja po netu, a i tu na pce-u sam naisao na identicna iskustva.

AIO vodeno ce morati pricekati. Ovaj mjesec sam neplanirano puno potrosio na pc tako da nista od toga. Vidio sam i h100 na trznici, ali jebiga, morat ce pricekat

Modularno napajanje bi me jos vise kostalo, no kablove sam posakrivao sto sam bolje mogao. Dole su ionako diskovi i preko njih lijepo puse. Kablovi koji se ne koriste su iza napajanja tako da nesto previse i ne smetaju.

Eh sad. Komercijalni WS ne spada u ovu kategoriju nikako no znam sto hoces reci.

Kada gledam raspored ventova situacija je sljedeca:

Vent na upuhu ispred diskova - potreban je jer hocu diskove hladiti
Vent na upuhu iznad ovog dole - potreban je jer hocu da nesto upuhuje "svjez" zrak prema procesoru
Vent na ispuhu iza - potreban
Vent na vrhu na ispuhu iza - li la, i je i nije
Vent na socketu/bocnoj stranici - potreban

Tako da se eventualno mogu rijesit jednog venta
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2015., 12:42   #24
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Sad eksperimentiraj sa gašenjem/micanjem ventova. Predlažem da prvo vidiš da li vent na napajanju dovoljno vuče zraka da drži diskove hladnim bez tog prednjeg venta. Za ostale se slažem, ali kao što rekoh, eksperimentiraj pa javi rezultate, možda se i ja odlučim za neke modifikacije svojeg setupa.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2015., 13:39   #25
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Budem bas probao. Taman je zatoplilo kako treba pa cu vidjet kakve ce biti temp diskova kada zgasim vent ispred njih.

Onaj mesh oko napajanja iza sam zatvorio, tako da napajanje vuce samo zrak iznutra i baca ga van.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2015., 16:14   #26
The Man
Premium
 
The Man's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Agram
Postovi: 1,096
Inače, ne znam kakve diskove (i na koji način) koristiš, ali čitao sam puno na temu koliko je uopće upitno njihovo rashlađivanje ako temperature nisu ekstremne, a kod ogromne većine ljudi nisu. Navodno je za diskove zdravo da budu topli dok rade, a pretjerano rashlađivanje i ona sitna prašina (koju ventovi i uz najbolje filtere ipak ubacuju) rade više štete nego koristi.

Meni 140 koji pirka po diskovima, ako ćemo realno, ohladi iste za tek par stupnjeva (manje od 5 u svakom slučaju) i mislim da bi komotno mogao i bez njega, ali glupo mi je da mi rupa s prednje strane zjapi prazna i zato se još uvijek tamo veselo vrti na (bubam) 600 okretaja.

Najbitniji ventovi su mi bočni (koji lagano pirka po ploči i grafičkoj) i zadnji (koji izvlači topli zrak od procesora), a oni na krovu su tu više reda radi da blokiraju prašinu i popune rupe.

Kao što je netko ranije napisao, najbitnije je da su same komponente ok hlađene, a ako je to slučaj trebale bi preživjeti i bez ventilatora.

Danas je ljudima lakše nabacati po kućištu rupe (ponajviše zbog klinaca i velike djece koja pate na lampice i ostalo), umjesto da naprave jedno kvalitetno, čvrsto i dobro osmišljeno kućište u kojemu jedan kvalitetan pozadinski vent širokog spektra okretaja radi i kao intake i kao exhaust.

Ako se to može srediti kada je u pitanju laptop, ne vidim zašto bi desktop tu bio iznimka, no tko bi onda prodao te silne ventilatore koje neumorno štanca vojska kineza za šaku riže i par kovanica.
__________________
I LIKE TO WALK ALONG THE BEACH WITH A RAGING HARD ON. IT'S FUNNY TO SEE THE REACTIONS.

The Man je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2015., 16:55   #27
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Ne znam. Nekako ne volim da mi diskovi rade na temperaturi od 40+ C.

Isto tako ne znam sto bi im prasina smetala. Ionako su zatvoreni i prasina ni u kojem slucaju nebi smjela uci unutra.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2015., 18:29   #28
The Man
Premium
 
The Man's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Agram
Postovi: 1,096
Prašina nevaja nikako zbog vlage u zraku. Bolje beznje nego sa njom. Kad te zezne bit će kasno. Provaj to lipo spojit van kućišta na ekstender od 30 cm, sve osim zadnjeg i bočnog pa otpoiš i vidićeš smeta li ti. Igraj se, isprovavaj, to je najlipši dio. Kada skompletiraš zabavi je kraj. Evo umene sve stoji. Lin sam i prašinu počistit otkad sam laptop uzeja. Fala bogu sad smo u EU zašli pa ima svega za nabavit. Vidi http://www.drako.it/drako_catalog/index.php pa zangnjavi Ninota da ti prova uzest priko Uzija. Tamo nima šta nima, a ovi je doma na moru i Italija mu pod noson.
__________________
I LIKE TO WALK ALONG THE BEACH WITH A RAGING HARD ON. IT'S FUNNY TO SEE THE REACTIONS.

The Man je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2015., 19:09   #29
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Popravi link - vodi na homepage
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2015., 22:58   #30
The Man
Premium
 
The Man's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Agram
Postovi: 1,096
Ala pa snađi se, nije Italijanski toliko neukapirljiv. Ako sam ja moga, što ne bi iti moga. Vrijedi malo pročačkati jer imaju stvarno svega.
__________________
I LIKE TO WALK ALONG THE BEACH WITH A RAGING HARD ON. IT'S FUNNY TO SEE THE REACTIONS.

The Man je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na