Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 18.01.2015., 08:42   #1
Wizzard
Premium
Moj komp
 
Wizzard's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 489
Samsung kupuje AMD??

Kupuje li to samsung Amd ili je Amd u gadnim problemima...meni se čini da to vuče prema bankrotu..nekoliko glavnih inžinjera je gasiralo...e sad jedino je pitanje koji dio ustvari bi samsung kupio..kako god neznam kud ovo vodi ...

Link..http://www.tomshardware.com/news/sam...l#xtor=RSS-998
__________________


CPU: Amd Ryzen 5 5600 cooled by CM Hyper 212 EVO
MBO: Gigabyte Aorus B550 Elite V2
RAM: 2x16gb ddr4 G Skill F4-3200C16-16GVK
VGA: Gainward Rtx GeForce 2060 Super 8gb
HDD: Nvme Kingston KC 3000 1TB+Cruical SSD BX500 1TB+1000Gb WD10EZEX-22MFCA0
PSU: SeaSonic G-Series (Gold) Modular 550 W
Case: Ms Falcon Blue Led Fans Pro Gaming Case
Mause: Logitech G403 Hero
Monitor: Asus Tuf Gaming VG249 24"
OS: Win 10 X64 Pro
Sound: SB X-FI Xtreme Audio
Wizzard je offline  
Staro 18.01.2015., 11:02   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,275
Zanimljiv članak. Nažalost, ne cvjetaju ni Samsungu ruže u zadnje vrijeme. Mene čudi što AMD nije pokrenuo ništa na ARM tržištu ili bar pokušao sa implementacijom svojih GPU čipova na nečiji SoC.
Exynos možda je tehnološki napredniji (izbacili su 64-bitni čip prije) i ima manje problema od od SD-a (npr. pregrijavanje kod SD810), ali perfomanse su mu slabije.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.01.2015., 11:22   #3
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Tesko da ce se taj scenarij desiti, autor samo daje svoje misljenje o svemu.
U utorak ce objaviti financijske rezultate za Q4 2014, pa se se malo bolje znati kakvo im je stanje. Za sad im je gubitak oko 40 milijuna dolara, nista strasno, znali su imati i 3 milijarde dolara gubitka (2008) .
AMD trenutno ima svoj SoC u PS4 i Xbox One a izgleda da ce i iduca Nintendo konzola koristiti AMD SoC. Rade na svojoj ARM arhiteturi (K12), a trenutno imaju Opteron A1100 koji je ARM. Nazalost K12 i Zen (x86) stizu tek 2016., tako da ce ih u ovoj godini moci izvuci jedino mobilno trziste i GPU, za desktop nema nikakvih novosti.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline  
Staro 18.01.2015., 15:34   #4
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,762
FX se ne drži tako loše, negdje sam čitao da su imali 30% rast u odnosu na prošlo razdoblje nečega, ne znam točno

Neka se samo drže, bitno je dati Intelu konkurenciju u dekstop segmentu, low end i mobile segment ionako drži Qualcomm.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline  
Staro 18.01.2015., 22:03   #5
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030



Mobilna utkamica je odavno izgubljena. Moćni Intel je tu izgubio milijarde u zadnjih par godina. Kakve šanse onda AMD ima? Vidimo kako se Nvidia proslavila. Marže su jako male. Uz to, nemaju svi IP relevantan za mobilni svijet poput jednog Qualcomma. Razvoj u potpunosti vlastitog SoC-a nije financijski, a još manje vremenski jednostavna.

Priče o proizvodnom procesu su čisti nonsens. AMD je sada fabless kompanija i tu su stvari jasne. Intel je drugi svijet. Svi ostali jednako kaskaju. Niti jedan od Samsunga, TSMC ili GF-a nije u značajnoj prednosti pred drugim, niti je AMD "vjenačan" za ijednog. Nije stvar samo u nanometrima. Kaveri je to već dokazao, a Carrizo će, vjerujem, dodatno potvrditi.

ARM serveri su još uvijek kocka i ako AMD tu ne uspije u naumu onda mogu staviti ključ u bravu. Imaju jak serverski IP i iskustvo što ostali ARM server igrači nemaju. Tu je, čini mi se, cijelokupna platforma puno važnija. PC svijet je i dalje u opadanju premda je vrijednost tržišta ogromna. A svi znamo da AMD nema nikakvog x86 aduta do 2016., a pitanje je hoće li imati i tada. Carrizo će možda uspijeti barem donekle sačuvati status quo protiv Intela, ali Zen će trebati biti stvarno nešto posebno da bi AMD-u vratio dio kolača ako ih taj dio kolača uopće i zanima više. AMD, čak i kada je imao bolji ili bar kompetitivan proizvod, nije uspio ozbiljno konkurirati Intelu. Poslovni svijet je vrlo konzervativan i teško ga je natjerati na promijenu. Intel je tu standard čak i kada to ne zaslužuje.

AMD-u bi Samsungova lova sigurno dobro došla, tu nema sumnje. Pitanje je koliko bi Samsung dobio, a koliko izgubio kupnjom AMD-a. Koliko bi svojih čipova prodao svojoj konkurenciji? Je li njegov tržišni udio dovoljno velik da bi opravdao investiciju i za koliko vremena bi se ona isplatila? Što se događa s x86 licencom? Ideja da Samsung kupi AMD zvuči sasvim logično, ali puno je tu pitanja po meni.


-->
Po meni je pitanje logično, ali sumnjam da će se to dogoditi. Kao što je MadBoy rekao, imaju dovoljno da prežive 2015., a proizvodi iz 2016. će im odrediti sudbinu.

Par mojih razmišljanja u spoileru, čisto da ih stavim na papir



Mobilna utkamica je odavno izgubljena. Moćni Intel je tu izgubio milijarde u zadnjih par godina. Kakve šanse onda AMD ima? Vidimo kako se Nvidia proslavila. Marže su jako male. Uz to, nemaju svi IP relevantan za mobilni svijet poput jednog Qualcomma. Razvoj u potpunosti vlastitog SoC-a nije financijski, a još manje vremenski jednostavna.

Priče o proizvodnom procesu su čisti nonsens. AMD je sada fabless kompanija i tu su stvari jasne. Intel je drugi svijet. Svi ostali jednako kaskaju. Niti jedan od Samsunga, TSMC ili GF-a nije u značajnoj prednosti pred drugim, niti je AMD "vjenačan" za ijednog. Nije stvar samo u nanometrima. Kaveri je to već dokazao, a Carrizo će, vjerujem, dodatno potvrditi.

ARM serveri su još uvijek kocka i ako AMD tu ne uspije u naumu onda mogu staviti ključ u bravu. Imaju jak serverski IP i iskustvo što ostali ARM server igrači nemaju. Tu je, čini mi se, cijelokupna platforma puno važnija. PC svijet je i dalje u opadanju premda je vrijednost tržišta ogromna. A svi znamo da AMD nema nikakvog x86 aduta do 2016., a pitanje je hoće li imati i tada. Carrizo će možda uspijeti barem donekle sačuvati status quo protiv Intela, ali Zen će trebati biti stvarno nešto posebno da bi AMD-u vratio dio kolača ako ih taj dio kolača uopće i zanima više. AMD, čak i kada je imao bolji ili bar kompetitivan proizvod, nije uspio ozbiljno konkurirati Intelu. Poslovni svijet je vrlo konzervativan i teško ga je natjerati na promijenu. Intel je tu standard čak i kada to ne zaslužuje.

AMD-u bi Samsungova lova sigurno dobro došla, tu nema sumnje. Pitanje je koliko bi Samsung dobio, a koliko izgubio kupnjom AMD-a. Koliko bi svojih čipova prodao svojoj konkurenciji? Je li njegov tržišni udio dovoljno velik da bi opravdao investiciju i za koliko vremena bi se ona isplatila? Što se događa s x86 licencom? Ideja da Samsung kupi AMD zvuči sasvim logično, ali puno je tu pitanja po meni.


cccp je offline  
Staro 18.01.2015., 22:57   #6
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Ja sa čuo da ih Agrokor preuzima!
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline  
Staro 21.01.2015., 16:24   #7
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Mnogi vjerojatno ne znaju da je AMD prodao Imageon (iz kojeg je kasnije nastao Adreno) Qualcommu za siću jer je neka budala zaključila da nema kruha u mobilnom segmentu

A i Broadcomm je navodno napravio dobar posao kupivši, opet za siću, Xilleon od AMD-a

Zadnje izmijenjeno od: segregator. 21.01.2015. u 16:30.
segregator je offline  
Staro 21.01.2015., 18:19   #8
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Adreno je zapravo anagram od Radeon .
Tako da ovi koji ne vole AMD i Radeon, nemoje kupovati mobitele sa Adreno GPU-om .
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline  
Staro 21.01.2015., 18:26   #9
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ja ga nemam, tak jasno
syss je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na