Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.11.2008., 16:10   #31
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Citiraj:
Autor elvis again Pregled postova
Cijena je cak i manja:
http://www.nabava.net/trazilica.php?q=245b&x=0&y=0

Komentiram jer monitor i mene zanima ali dosta ljudi je izjasnilo protiv njega tj. rekli su da se strpim neko vrijeme dok ne pocnu izlaziti monitori kvalitetnijih matrica i ostalih proizvođaca, ne samo lenova. U tom periodu bi 24" TN-ci trebali dodatno past cijenom...

Ne znam,kažem..kako je došlo vrijeme sve ćešće promjene HW,ja sam ovaj uzeo prije svega zbog radne površine,ostalo dobro dođe,ako dođe.

Monitor je jedna čvrsta 7/10,ni više ni manje,s naglaskom na izuzetnoj cijeni, Samsung kvaliteti i podršci te radnoj površini. Kvaliteta slike je nekih 6.5-7/10 ali sve u svemu pri ovakvoj cijeni,mislim da je super izbor.

Veliki best buy,doslovno,1920x1200,veliki.

Lako ga oglasim kasnije i doplatim si 1000,2000 za nešto bolje,ali zasada,za tu cijenu,izuzetan monitor.

Meni bolje ne treba,klošarim se u WoW-u,radim za posao u našim aplikacijama,prijesvega financijskim,i za ulazne fakture,e-zabu i ostalo, uz Office i Excel,ne znam,za net,koji DivX..DVD...meni je ok.

7/10
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2008., 16:25   #32
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Yep,1920x1200,60hz..slika se da uštelati ili na samom monitoru,što osobno preferiram,što softwareom, .inf driver je na CD-u,za Vistu moraš na net skoknuti što nije problem.

Catalysti ga prepoznaju kao Syncmaster,sve radi ok,od boja,AVIVA,nisam primjetio nikakve nepravilnosti,ni SW ni HW,dead pixele i to.

Kažem,nisam išao na neke 5000kn+ modele,ne zato što nemam love,nego smo za takve stvari uboli LCD telku od desetak i nešto k kuna doma,za gledat HDTV i tako dalje.

A i nisam dugo dnevno ispred monitora,bar ne doma..na poslu imam CRT đubar od 17 cola..tako da ću prije tamo oćoravit.

Pogledaj malo i taj monitor,spartanski je napravljen,čvrst,jednostavan,meni je oku stvarno ugodan,da se sve nariktati,a za 2799kn..stvarno nemaš nešto polemizirati.

Ja sam na 2m,da..imam dosta solidan stol,postat ću fotke kad budem mogao poslikati,pa ćeš vidjeti,ili na PM.

Odlicno, cak i slike od covjeka dobijes
Slobodno ih stavis tu da svi vide...

Za stol mi nije greda, ako stanu 2x19" crta i jos ima 40ak cm prostora ukupno do rubova stola, onda mi nece bit problem...

Citiraj:
Autor elvis again Pregled postova
Cijena je cak i manja:
http://www.nabava.net/trazilica.php?q=245b&x=0&y=0

Komentiram jer monitor i mene zanima ali dosta ljudi je izjasnilo protiv njega tj. rekli su da se strpim neko vrijeme dok ne pocnu izlaziti monitori kvalitetnijih matrica i ostalih proizvođaca, ne samo lenova. U tom periodu bi 24" TN-ci trebali dodatno past cijenom...
Heh, cekat i cekat... Pitanje je koliko... Jedan CRT mi je poceo blinkat
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.11.2008., 17:02   #33
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
hm hm...Potencijalna zamjena za moja dva crta 19"? Ili mozda da idem na 2x22" wide?
Ako te slikom zadovoljavaju spomenuti Asusi za koje si stavio link... zasto da ne?


Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Najveci mi je potencijalni problem prelazak sa 2 monitora na jedan... Ima li netko iskustva sa ovime?
Stvar osobnih preferiteta. Ali ako si do sada radio sa dva monitora, onda bi trebao samo pozeljeti i dalje tako raditi

Nema do (3,4) dvije radne povrsine, taman da je 30-ica u pitanju. Radije onda ostavi jedan CRT i dodaj LCD.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2008., 17:34   #34
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Ako te slikom zadovoljavaju spomenuti Asusi za koje si stavio link... zasto da ne?


Stvar osobnih preferiteta. Ali ako si do sada radio sa dva monitora, onda bi trebao samo pozeljeti i dalje tako raditi

Nema do (3,4) dvije radne povrsine, taman da je 30-ica u pitanju. Radije onda ostavi jedan CRT i dodaj LCD.
Sad me opet mucis...

Kupiti jedan 24/26"+ diamondtron ili 2x22"... Iako mi vuce na ovu prvu kombinaciju

Za i protiv anyone?

BTW, nisu asusi neg zamzung al je to isto njesra...
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2008., 18:02   #35
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Kupiti jedan 24/26"+ diamondtron ili 2x22"... Iako mi vuce na ovu prvu kombinaciju
Moze i jedna i druga. Vjerojatno ćete prva opcija uciniti atraktivnijim vlasnikom monitora pred vecinom forumasa

Zemes iiyamu i ostavis jedan CRT.


Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
BTW, nisu asusi neg zamzung al je to isto njesra...
Pricao sam na telefom dok sam kliketo po linku pa ne znam zasto mi se ucini Asus
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2008., 19:08   #36
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Moze i jedna i druga. Vjerojatno ćete prva opcija uciniti atraktivnijim vlasnikom monitora pred vecinom forumasa

Zemes iiyamu i ostavis jedan CRT.
Da, to mi se cini i multimedijalno dosta bolje
Sada moram vidjet financijsko stanje te kako formel daje na rate. Zna li itko, na netu bas i ne pise...

Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Pricao sam na telefom dok sam kliketo po linku pa ne znam zasto mi se ucini Asus
Telefom
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2008., 17:32   #37
Papashango
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 41
Mislim uskoro uzeti SM 245B+ pa me zanimaju dvije stvari. Jel se treba provjeriti koji je panel i kod tog monitora ? I koliko je slika losija ako se npr. igra u 1680×1050 rezoluciji ? Nemam lcd ali sam citao na netu da je slika losija kad je u pitanju ne-nativna rezolucija, pa me zanima koliko je to losija u stvarnosti jer ne bi zelio kupovati svakih pol godine grafu da mogu vrtjeti na 1920×1200.
Papashango je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2008., 19:21   #38
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
stvar je u tome da ce za pol godine pa nadalje sve grafe 1920 rezu vrtit normalno, vec danas nema problema s time bas.

no odgovor na pitanje, u igrama i slicno nije znacajno pogorsanje slike, odnosno dok je slika dinamicka, ali dok je staticka, tipa dok pises u wordu i sve ostalo sto radis bi ti slika izgledala blurano, a to strasno umara oci jer cjelo vrijeme pokusavaju fokusirat nesto sto nikako ne mogu
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na