Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.02.2015., 23:02   #1
Busola29
Guest
 
Postovi: n/a
GA-M61PM-S2, sAM2 podržava li Phenom x4 965...

Imam ploču GA-M61PM-S2 i procesor amd Athlon 64 4200+ i sada sam dobio na poklon procesor (za sklopljenu i popravljenu konfu...) AMD Phenom II x4 965 i gledam staru ploču i na netu piše da ploča podržava ovaj procesor...

http://www.gigabyte.com/support-down....aspx?pid=2373

ali da će system bus raditi na 2000 MT/s... Nisam 100% siguran da li ta ploča podržava ovaj procesor ili podržava tek kada se "fleša" BIOS... Na internet stranici piše N/A što bi po meni značilo da od početka ploča ima ovaj procesor u podršci...

Postavljam par pitanja i svakome hvala na odgovoru (a ostati će i za druge...) :

1. podržava li ploča gore navedni procesor ili ne?
2. da li ću imati ikakvih problema sa zamrzavanjem ili će ploča i dalje normalno raditi
3. da li ću morati 400W napajanje mijenjati za neko jače jer ovaj procesor troši , a piše da radi na 140W...
4. Koliko ću dobiti na perfomansama i koliko će se mogućnosti iskoristiti na ovoj ploči kada će system bus raditi na 2000 MT/s
5. Isplati li se promijeniti praktički bezimeno napajanje 400 w (LC power...) u neko jače za svaki slučaj da konfa traje...

Može i odgovor koje imao slične ploče i slučajeve...

Unaprijed hvala na odgovorima!
  Reply With Quote
Staro 11.02.2015., 23:06   #2
Overclock_freak
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Rijeka-Zagreb
Postovi: 1,206
Piše N / A što znači da procesor nije kompatibilan sa tvojom pločom nit će ikad bit zbog tehničkih razloga.

1. Ne podržava
2. Sukladno odgovoru na gornje pitanje
3. Nebiš morao mjenjat napajanje
4. Dosta biš dobio na performansama, kupi drugu ploču i stavi taj proc na nju
5. Ne isplati se
Overclock_freak je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.02.2015., 23:17   #3
Busola29
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Overclock_freak Pregled postova
Piše N / A što znači da procesor nije kompatibilan sa tvojom pločom nit će ikad bit zbog tehničkih razloga.

1. Ne podržava
2. Sukladno odgovoru na gornje pitanje
3. Nebiš morao mjenjat napajanje
4. Dosta biš dobio na performansama, kupi drugu ploču i stavi taj proc na nju
5. Ne isplati se
Hvala N/A znači ne podržava.... Neuka budala ja

A da zamijenim za neki procesor od ovih koje podržava ili prodam ovaj pa kupim npr. Phenom II 945...?

Ako ne uspijem zamijeniti , onda ću za taj procesor kupiti pravu AM3+ ploču pa sklopiti neku konfu... Znam da po Passmarku taj procesor je sasvim solidan za 4200+ totalna zvijer...



PS. "fleš" BIOS-a ako budem radio radim sa starim procesorom, jer pod novim se neće upaliti komp...?
  Reply With Quote
Staro 11.02.2015., 23:32   #4
Overclock_freak
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Rijeka-Zagreb
Postovi: 1,206
Javi se guntheru on ti ima jedan phenom 945 !

Da, nešto tipa Giga 970a ds3p

PS. Tako je, u bios odeš i pod QFlash ga flešaš ili iz windowsa preko @Biosa
Overclock_freak je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2015., 23:40   #5
Busola29
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Overclock_freak Pregled postova
Javi se guntheru on ti ima jedan phenom 945 !

Da, nešto tipa Giga 970a ds3p

PS. Tako je, u bios odeš i pod QFlash ga flešaš ili iz windowsa preko @Biosa
To znam ... mislio sam da odmah izvadim ovaj procesor i stavim drugi koji nabavim i onda fleš BIOS-a , ali mislim da tako ne bi išlo ...

Uglavnom zanimljivo da ću dosta pojačati taj komp (iako sada čitam na stranim forumima da padne taj bus jedino (koliko to otječe to ne znam... nisam našao...), a ne ide meni nego prijatelju koji baš je slab sa lovom , a djeca bi se igrala... SA 5770 Radeon bi mogao biti zvijer... , samo treba pohvatati djelove...
Ništa zadatak prodat ovaj procesor i kupiti 945 ili sličan.

Evo pomoći ako nekome bude trebalo pa neka ostane (pojačao lik ploču sa odličnim procesorom , a prvo flešao BIOS...)

http://www.twcenter.net/forums/showt...ports-this-CPU

Tu su linkovi gdje skinuti novu verziju BIOS-a... VErzija koja podržava ove jače procesore F9D

Još ćemo ja i prijatelj popit u ovo koju pivu , a mislio mu dati 4200+ ...

PS. a ploču dobih badava isto od lika koji kaže na ovo ne može ništa jače od dvojezgrenih starih AMD krševa
  Reply With Quote
Staro 12.02.2015., 09:05   #6
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Napajanje 400W ne znači ništa. Koje je to točno napajanje? 400W Seasonica i 400W JNC-a nije isto.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2015., 16:56   #7
Busola29
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Napajanje 400W ne znači ništa. Koje je to točno napajanje? 400W Seasonica i 400W JNC-a nije isto.
Napisao sam i ponoviti ću LC Power 400W .. Nije to toliko loše napajanje , ali ipak nije ni do "nogu" Seasonica, Coolermastera i sličnih ... Ajmo reći da bez problema može gurati 300W konfe - uzimam kod napajanja uvijek se onom mora malo ostati lufta...

E sada kada bi ušao tu četverojezgreni procesor i 5770 grafička mislim da bi to postalo knap (preporučeno snage napajanje 314W (minimalno 264W, ali to ne uzimam u obzir) - tu ne mislim na MS napajanja ) ... Pitam se i koliko napajanje gubi snage nakon 5 godina...

Slobodno si svako može provjeriti (a vjerujem da i na pcexpert mnogi to koriste ili neku sličnu stranicu )

http://www.extreme.outervision.com/p...ulatorlite.jsp

Smišljam (sve me malo zanijelo - sa što manje novaca što brži i kvalitetniji komp...) , a ako sve zavrtim , ovdje ću staviti slike računala (koliko me koštalo - cilj da bude što manje...) i normalno benchmarke i testiranja pod opterećenjem i cilj je računalo koje će trajati 3-5 godina... (osramotio bi se kod prijatelja da traje godinu dana...)

Možda napravim i neku recenzijicu : sastavi računalo iz škarta ...

Zadnje izmijenjeno od: Busola29. 12.02.2015. u 17:05.
  Reply With Quote
Staro 12.02.2015., 17:23   #8
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Postoji više serija LC Powera, neki su bolji, neki lošiji. Npr. LC GP3 serija je solidna, a ove ispod i nisu baš nešto. Ako je neki LC Power koji je koštao 150kn, onda spada u lošu seriju i trebalo bi ga zamjeniti. Pogotovo ako je malo starije jer s vremenom gube na snazi, kondenzatori počnu krepavati i sl.

A što se tiče ovih kalkulatora, nisu baš pouzdani
tiki66 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na