Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.01.2015., 16:02   #1
_lost_
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Rijeka
Postovi: 10
Dell N5110! adapter not recognized

Pozdrav,

Dakle kao što i naslov govori, kod uključivanja laptopa dobijem poruku:

"The AC power adapter wattage cannot be determined.
The battery may not charge
itd.."

E sad, bilo bi mi jasno da koristim neki zamjenski adapter ali ovo je originalan Dellov punjač koji je došao s njim.
Čitajući druge forume saznao sam da dellovi punjači imaju "identifikacijsku žicu" pa sam pomislio da se ona odlemila te sam ju zalemio nanovo (usput i ove ostale dvije)

I tada mi se ta poruka nije pojavila.
Super, pomislih.

Navečer iskopčam laptop izvadim punjač iz struje, kad ujutro opet ista poruka...

Mislio sam da nisam dobro zalemio pa sam išao nanovo zalemit. Dogodila se ista situacija kao dan ranije. Prvo paljenje je prošlo super no čim bi punjač iskopčao iz struje i nanovo ga ukopčao Dell bi izbacio istu poruku.

Od dva problema kada laptop ne prepoznaje punjač uspio sam sredit samo onaj s performansama pomoću ThrottleStopa.
No bateriju i dalje ne želi punit.

U BIOS-u pod adapter piše: None a kad radim dijagnostiku taj dio prođe bez problema

Postoji li neki workaround (softverski ili hardverski) nešto što se može napravit da puni tu bateriju?

Jer ne želim davat 100 dolara da originalan punjač kada možda problem niti nije u njemu.

Verzija biosa je A11 (3.8.2012.). No i da je problem u BIOSu ne mogu ga updejtat jer je baterija na 0% a laptop ne puni.


Pa ako netko zna nešto bio bih mu zahvalan na pomoći.
_lost_ je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na