Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Mediji
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.08.2004., 21:34   #31
No123
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 564
Citiraj:
Vec sam provjerio, LG ce u jednom od dva sljedeca modela preuzeti P-CAV
A kad ce se pojaviti ti novi?
No123 je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2004., 22:32   #32
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Originally posted by No123
A kad ce se pojaviti ti novi?
Sljedeca revizija, za postojece (50%) sljedeca generacija....cca...nakon jeseni ili ti : Fall production consumer line 2004.


Dobio sam od poznanika driver od Panasonica za DVD-RAM koji radi i za LG.

(Navodno jos stabilniji za W2K) : http://panasonic.co.jp/pcc/products/.../download.html
Visage je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.12.2004., 19:01   #33
No123
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 564
Evo kupio ja DVD przilicu LG 4160B

A onda sam obisao pola trgovina u gradu u potrazi za DVD RAM medijom i konacno u jednoj sam nasao BASF DVD-RAM double-sided 5.2 GB (type I rewritable DVD) i sav sretan dao sam malo manje od 300kn za njega

Ali kako ja to nikad nisam vidio kada sam dosao kuci iznanadio sam se jer je DVD RAM bio u nekoj zastitnoj plastici iz koje se nije mogao izvaditi Pa sam ja, jelte, na silu otvorio tu plastiku i izvadio medij van da ga mogu stavit u przilicu. Nero prepoznaje medij kao DVD RAM ali kad ocu nesto stavit na njega javlja mi:

Windows cannot read from this disk. The disk might be corrupted, or it could be using a format that is not compatible.

Pa sad mene zanima jesam li djabe bacio tih 300kn ili samo treba instalirati neke drajvere za DVD RAM i ako treba gdje ih mogu naci :confused:

Imam Windowse XP SP2.

Zadnje izmijenjeno od: No123. 07.12.2004. u 19:16.
No123 je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2004., 01:05   #34
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Originally posted by No123 Evo kupio ja DVD przilicu LG 4160B A onda sam obisao pola trgovina u gradu u potrazi za DVD RAM medijom i konacno u jednoj sam nasao BASF DVD-RAM double-sided 5.2 GB (type I rewritable DVD) i sav sretan dao sam malo manje od 300kn za njega
Ali kako ja to nikad nisam vidio kada sam dosao kuci iznanadio sam se jer je DVD RAM bio u nekoj zastitnoj plastici iz koje se nije mogao izvaditi Pa sam ja, jelte, na silu otvorio tu plastiku i izvadio medij van da ga mogu stavit u przilicu. Nero prepoznaje medij kao DVD RAM ali kad ocu nesto stavit na njega javlja mi:
Imam Windowse XP SP2.
Cestitam na pametnom formatu i odluci i sad mi je grozno reci da si se totalno ubio sa ovom cifrom (oko 300kn!!!!!!!) za stari 5.2GB,koji se jedva moze i vani kupovati a kamoli kod nas.

Ta firma je stvarno drska i bezobrazna kad prodaje stare stvari !!!

Za oko 300kn, mozes kupiti u ZG skoro 4 komada Dual layer 9.4GB
DVD-RAM-a. Pomnozi to sa 4 pa znas koliko je to prostora

Ako ikako mozes vrati taj CD u ducan za povrat novca. Napisat cu ti u PM kako da obrazlozis razlog vracanja (ako se odlucis na vracanje) a oni nemaju sanse potvrditi da nisi u pravu.

Taj CD se lagano vadi iz svog caddie-a, jer imas dva mala "jezicka"
koja samo pritisnes i disk ide vani lagano, nadam se da nisi demolirao caddie, nadam se da ga mozes uredno vratiti unutra?

Za XP ti nije potreban driver, mada ga mozes koristiti. U W2K treba oprezno dignuti driver (jako oprezno)

DVD-RAM je kao HD

Moras ga formatirati !

Preporucam ti FAT32.

Digni onda LG driver i program...u njemu sa dva klika formatiraj u zeljeni format.

Ponavljam, taj medij treba vratiti u ducan !!!!

PS: Znam jednog tipa koji rasprodaje Mac opremu i ima nekoliko novih DVD-RAM diskova (jednostranih i dvostranih) pa ih sigurno mozes dobiti za jako malu lovu, ako te zanima naci cu njegov email.




Visage je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2004., 01:59   #35
No123
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 564
Citiraj:
Originally posted by Visage
DVD-RAM je kao HD

Moras ga formatirati !

Preporucam ti FAT32.

Digni onda LG driver i program...u njemu sa dva klika formatiraj u zeljeni format.
Nemam ja nikakav driver ni program kupio sam gol DVD uredjaj bez icega.

Probao sam ga formatirati tamo u Disk Managmentu pa mi kaze da je Disk write-protected :confused:


Citiraj:
Originally posted by Visage
Ponavljam, taj medij treba vratiti u ducan !!!!
Ma kako da ga vratim kad sam budala bacio racun

Citiraj:
Originally posted by Visage
PS: Znam jednog tipa koji rasprodaje Mac opremu i ima nekoliko novih DVD-RAM diskova (jednostranih i dvostranih) pa ih sigurno mozes dobiti za jako malu lovu, ako te zanima naci cu njegov email.
Aj posalji adresu na PM
No123 je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2004., 02:41   #36
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Originally posted by No123
[B]Nemam ja nikakav driver ni program kupio sam gol DVD uredjaj bez icega.
Pa moras dobiti i u najgoroj bulk verziji driver za DVD-RAM !!!!

Boze kad se spoji pohlepa i neznanje evo sto dobijes.
Neka budala u ducanu fino razdvoji CD od uredjaja, jer njima je to CD drive kao i svaki drugi

Moras traziti da ti daju LG BHA disc koji sadrzi DVD-RAM driver.

To su ti duzni dati jer LG daje uz svaki DVD-RAM uredjaj taj CD !!!

Prema tome odi u ducan i nek ti onda snime sa svog disca ako vec ne daju original.

Kad se digne driver onda ce ocitavati i do 5 minuta sam uredjaj
da sve optimizira i dobit ces obicno jos jedan logicki drive koji predstavlja pokretni HD, odnosno DVD-RAM.

Kad budes citao normalne CD/DVD-e onda je sve jednako, kad unutra bude DVD-RAM onda ce se pojaviti dodatni drive koji predstavlja taj ubaceni DVD-RAM.
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 08.12.2004. u 02:51.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2004., 14:40   #37
No123
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 564
E hvala ti idem sad zvat one iz Ve-mila za taj CD
No123 je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2004., 16:18   #38
No123
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 564
Evo nazvao ja njih i kazu dodji pa cemo ti dati CD.
Odem ja tamo kad oni mi daju CD sa Nerom i InCD i kazu to je to. Kazem ja da ja to veci imam i kazem im sta trebam a oni kazu da nisu dobili nikakve CD-ove zajedno s przilicom i neka si skinem sa interneta :mad:

E sad di se to moze skinit :confused:
No123 je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2004., 13:01   #39
No123
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 564
Visage evo ja maloprije dobio one DVD-RAM-ove: 2 komada Maxell 4.7GB i jedan Panasonic 9.4GB sve za 100kn od onog decka

Cim sam ubacio DVD-RAM odmah je prepoznat (dva su nova a na jednom od 4.7GB je bilo nekih podataka i taj sam formatirao sa InCD u FAT32 i sve super radi

E sad onaj BASF od 5.2 GB za koji sam dao oko 300kn nikako ne mogu formatirati jednostavno mi kaze na je write protect, na jednom forumu sam nasao da LG przilica koju imam ne podrzava taj stari format pa bi molio dobru dusu kojoj taj DVD-RAM odgovara da mi na PM posalje svoju adresu pa cu mu pokloniti taj disk, da ne propadne bez veze


P.S. Jel normalno da mi 534MB podataka kopira na DVD-RAM za 9 minuta?

Zadnje izmijenjeno od: No123. 10.12.2004. u 19:37.
No123 je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2004., 08:53   #40
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Da, tog sam se bojao, tvoja nova verzija firmware-a je jednostavno "otkinula" podrsku za za 5.2 Ram.

Druga stvar je sto je taj BASF odvratno star i debelo u pocetku druge polovice 90-tih, pa se pitam ima li uopce firmware
prepoznavanju tog medija

Znam da si rekao da vise nemas racun, ali i dalje sam za to da probas vratiti taj medij.

Pozovi se na gresku "firmware alokacije" reci da tvoj uredjaj nije u stanju procitati taj medij jer je prestar i da si dobio email od LG-a
u kojem se cude otkud tako stari medij u opticaju u ducanu.

Firma koja tako bezobrazno birokratira sa starom robon i jos pritom ne revidira cijene, ne zasluzuje bolje !

Samo ti to odi promjeni za bilo sto drugo, nek bude za pola obicnih CD/DVD-a, pa opet dobro
Visage je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.12.2004., 09:16   #41
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Originally posted by No123
Visage evo ja maloprije dobio one DVD-RAM-ove: 2 komada Maxell 4.7GB i jedan Panasonic 9.4GB sve za 100kn od onog decka Cim sam ubacio DVD-RAM odmah je prepoznat (dva su nova a na jednom od 4.7GB je bilo nekih podataka i taj sam formatirao sa InCD u FAT32 i sve super radi
E sad onaj BASF od 5.2 GB za koji sam dao oko 300kn nikako ne mogu formatirati jednostavno mi kaze na je write protect, na jednom forumu sam nasao da LG przilica koju imam ne podrzava taj stari format pa bi molio dobru dusu kojoj taj DVD-RAM odgovara da mi na PM posalje svoju adresu pa cu mu pokloniti taj disk, da ne propadne bez veze
P.S. Jel normalno da mi 534MB podataka kopira na DVD-RAM za 9 minuta?
Ovisi (brzina) mislim da ce ti sa original LG driverom biti brzi.
No, istina je da on nije rekorder u transferu, ali za gledanje filmova ili audio nema nikakvih problema.

Malo moras postimati postavke i jako vazno kad si jednom dobro
slozio performanse, vazno je vise ne dirati logicke jedinice ili bilo
sto, sto bi moglo pomicati njegovo 'slovo' logicke jedinice.

Znaci sto manje ubacivanja drugih HD-a.
Znam, zvuci cudno ali driver je jako mušićav na promjene.

Ja na SCSI DVD-RAM-u mogu citati 5.2GB, ali,ne fali mi medija, no, ako ne uspijes u ducanu dobiti zamjenu, napravit cemo neki change da bude posteno, ipak si dao novce za to.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2004., 21:51   #42
No123
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 564
Citiraj:
Originally posted by Visage
Da, tog sam se bojao, tvoja nova verzija firmware-a je jednostavno "otkinula" podrsku za za 5.2 Ram.

Druga stvar je sto je taj BASF odvratno star i debelo u pocetku druge polovice 90-tih, pa se pitam ima li uopce firmware
prepoznavanju tog medija

Znam da si rekao da vise nemas racun, ali i dalje sam za to da probas vratiti taj medij.

Pozovi se na gresku "firmware alokacije" reci da tvoj uredjaj nije u stanju procitati taj medij jer je prestar i da si dobio email od LG-a
u kojem se cude otkud tako stari medij u opticaju u ducanu.

Firma koja tako bezobrazno birokratira sa starom robon i jos pritom ne revidira cijene, ne zasluzuje bolje !

Samo ti to odi promjeni za bilo sto drugo, nek bude za pola obicnih CD/DVD-a, pa opet dobro

Ma nemam vise ni kutiju ni nista od tog DVD-RAM-a imam samo njega gologa, drugo sva sam bacio pa sumnjam da bi mi priznali tako nesto.

Ma nema veze pomirio sam se stim da sam se zeznio i gotovo, drugi put cu se bolje raspitati prije kupovine onoga sto ne znam
No123 je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2005., 02:09   #43
No123
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 564
Gdje se u Zagrebu mogu kupiti DVD-RAM mediji, pitam u ime jedne prijateljice iz Zagreba koja koga god pita niko nema pojma o tome :confused:
No123 je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2005., 02:10   #44
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Originally posted by No123
Gdje se u Zagrebu mogu kupiti DVD-RAM mediji, pitam u ime jedne prijateljice iz Zagreba koja koga god pita niko nema pojma o tome :confused:
Pa Exportdrvo (Panasonic- Ilica) do daljnjeg prodaje sve ukljucujuci i nove 5x modele.

Pogledaj i u ovoj temi prvi ili drugi dio, dao sam link jos jedne male firme u HR koja ih prodaje. Ali bolje Ilica, sigurnije.

Da stvar bude zabavna u ovom trenutku je DL medij skuplji nego DVD-RAM :clap:


Evo kako LG u svom novom promo-u pozicionira po vaznosti :

Visage je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2005., 17:10   #45
No123
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 564
E, puno ti hvala :clap:

Moji super rade i na Windowsima i na SuSE 9.2 Linuxu
No123 je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2005., 23:09   #46
No123
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 564
Prijateljica je u Exportdrvu kupila 3 DVD-RAM-a 9.4GB 3x (5x nije bilo) i kada ih je isprobala super je zadovoljna i kaze da ih ide kupiti jos
No123 je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2005., 23:25   #47
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Originally posted by No123
Prijateljica je u Exportdrvu kupila 3 DVD-RAM-a 9.4GB 3x (5x nije bilo) i kada ih je isprobala super je zadovoljna i kaze da ih ide kupiti jos
Super, sto nas je vise to bolje.

Cak su i likovi iz Bug-a citali malo po forumu, pa su "iznenada"
prestali lupetati kako je to out format

Jednostavno nisu nikad ni saznali koliko je to kvalitetan format.

Za 5x, valjda nemaju trenutno jer ipak najveci broj ljudi koji kod njih kupuje RAM su vlasnici kucnih video rekordera Panasonic i Jvc,
tako da nije im presa nabavljati skuplje 5x, ali za koji mjesec bit ce njih redovito.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2005., 07:56   #48
No123
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 564
Gle kada je ona kupila LG 4160B przilicu ja sam joj rekao da si kupi DVD-RAM i onda je ona isla po nekim trgovinama to pitati ali oni nisu imali pojma i cudno su ju gledali i uvjeravali su ju da je to isto kao DVD-RW, a pred nekim prijateljima je ispala budala jer kao ne zna o cemu prica :mad:
No123 je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2005., 00:49   #49
Zond
Rabotnik
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 779
Pozdrav dvd-ramoljupci .

Odlucih i ja pristupiti vasem taboru. Naime odlucih se za kupnju gsa4163b u superbliskoj buducnosti. Imam pitanje, kako je 4163 dobavljiva jedino u bulk varijanti u Vemilu a cuo sam od ljudi na nekim forumima koji su sa podrucja prozivodnje takvih uredjaja (Daleki Istok) da zna se desiti da bulk zna biti nekvalitetniji od retaila. Da li je to neka patka ili :confused: . Zna li netko ima li gdje osim Ve-mila za kupiti 4163 i possibly da je retail?
Zond je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2005., 00:58   #50
Zond
Rabotnik
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 779
Eh da, se moze saznati cijena medija kupljenih u Exportdrvu?
Zond je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2005., 02:13   #51
No123
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 564
Pa ja imam LG 4160B bulk i radi ko zmaj, nemam pojma zasto bi bili nekvalitetni :confused:

Za retail pogledaj u HG Spot, mozda oni imaju

U Exportdrvu imas DVD-RAM-ova od 4.7GB po 32 kn i po 52 kn, a od 9.4GB 72 kn
No123 je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2005., 20:18   #52
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Originally posted by Zond
Pozdrav dvd-ramoljupci . Odlucih i ja pristupiti vasem taboru. Naime odlucih se za kupnju gsa4163b u superbliskoj buducnosti.
Ima tu i neke istine u nekim slucajevima, bulk zasigurno pogoduje
za specificne "manevre" i zasigurno govori nesto i o trzistu, no
svijet je postao pre mali za preveliku zabrinutost, tako da neces imati problema sa Bulk-om. No, ako ti hoces full pakiranjeo odi u prvi MM Graz, pa kupi u kutiji

Moze se to i kod nas u krajnjoj liniji naruciti, siguran sam da skladiste Melcomp-a skriva i barem jedan Boeing, pa sigurno imaju prostora za jedan retail LG

I vani ima određen broj ljudi koji radije kupuju Bulk, samo vani Retail znaci i pravu garanciju koju doplacuje ta mala razlika u cijeni
pa mnogi ipak vise kupuju retail.
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 28.01.2005. u 20:34.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2005., 21:59   #53
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
'

U razgovoru sa Bubba-om shvatio sam da nikad nisam ovdje spomenuo DVD-RAM-ov prvobitni naziv : PD (dual phase Phasewriter)


Prije nego je pusten u prodaju PD je nastao prije dolaska DVD-a,
kao kombinacija optical i MO-a,...kako je DVD vec pohodio kao opipljiv konzumentski format, odluceno je da se shodno tome i revidira naziv u DVD-RAM.

Da se postedim pisanja evo odlican link sa slikama : http://www.digital-photography.org/D..._DVD-RAM_.html

Kod nas ovo nema neku tezinu ali recimo vani netko bi mogao prodavati vecu kolicinu (recimo) bas PD-a, misleci kako je to krama, pa ga adekvatno utopiti po nekoj mizernoj cijeni.

U tom slucaju nek promocurniji vlasnici DVD-RAM citaca i rekordera imaju to na umu
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 08.03.2005. u 22:17.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2005., 02:43   #54
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Evo danas je bas neki DVD-RAM dan kad po drugi put update-am.

I ovo smo dozivili...DVD-RAM je dobio i prvi Spindle :
http://www.cdw.com/shop/products/def...spx?EDC=646640

Samo da se DL jos vise izbruka i jos vise spusti cijenu RAM-a na jos ugodniju razinu za vecinu
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2005., 03:29   #55
Raven_1
Night shift
Moj komp
 
Raven_1's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 883
Ovo je već prilično jeftino za DVD-RAM, a DL za ono što nudi baš i nije jeftin.
__________________

Proc: AMD X2 3800+ cooled by TT BigTyphoon
Matična: ABIT AN8 SLI
RAM: 2x512MB OCZ Platinum EL rev2 PC3200
Grafička: SAPPHIRE ATI RADEON HD3450 256MB
HDD: WD 40GB i Samsung 160GB @ 7200
RW:DVD-ROM Pioneer DVD-106
PSU: 420W Xilence RedWing


"NOBODY expects the Spanish Inquisition! Our chief weapon is surprise...surprise and fear...fear and surprise.... Our two weapons are fear and surprise...and ruthless efficiency.... Our *three* weapons are fear, surprise, and ruthless efficiency...and an almost fanatical devotion to the Pope.... Our *four*...no... *Amongst* our weapons.... Amongst our weaponry...are such elements as fear, surprise.... I'll come in again."

--uoɥʇʎd ʎʇuoɯ--
Raven_1 je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2005., 04:42   #56
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
'

Prgava masina sa najbrzim trenutnim specifikacijama + revidirani 5x DVD-RAM



Detaljnije (kliknuti na specifikacije)

PDF
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2005., 13:38   #57
daddo
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 162
tek da se zna... doticna stvarca je vec mjesec dana u Crnom Zmaju(tm) i guta sve.... sad muku mucim s nabavkom 5x DVD RAM medija jednako kao i sa dvostranim 9,4gb... Exportdrvo ih nema i ne znaju kad ce dobiti... tako da ako netko zna... vicite na PM ili tute...

Jedino sto sam primjetio dosad je da na DVD-R nekakav shrotex istinabog desi se da nacini necitljiv medij... (Verbatimu se ovo ne dogadja...)

Model je 4163RB sto ce reci crn (to mu dodze ovo R)....
__________________
I've gone to find myself... if I should happen to return before I get back tell myself to wait.

Zadnje izmijenjeno od: daddo. 10.03.2005. u 13:50.
daddo je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2005., 13:46   #58
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Originally posted by daddo
Model je 1463RB sto ce reci crn....
Misliš 4163B?

Elven je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2005., 08:36   #59
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
'



Prijatelj koji mi je bas spomenuo svoj novi DVD-RAM drive (Canada) odusevio me je sa detaljem da istima ne treba dodatna struja : http://slidirect.com/digistorweb/list_extslimdvd.html

detaljnije : http://slidirect.com/digistorweb/pro...traslim8x.html

Istina, ima to i IBM (takav model) ali ovo je stvarno jedna potentna minijatura i cak nije ni uzasno preskupa.

Digistor je samo naziv to je 100% Panasonic (Matsushita) ili quote od prijatelja Paula : "The best units I know of, and I have five, one on most every computer. If you run on 6-pin FireWire, it is bus powered...no adapter. They are all Matsushita drives inside, UJ-815 or UJ 816 or the new Dual Layer one (UJ-825???) and have a MTBF mean time between failures of about 250,000
hours. Wow. Sony is only 50,000...crap."

To je samo naziv kao recimo Privileg,Palladium,Universum brand (mrzim taj naziv) koji robne kuce u DE koriste da dobiju bolji bonitet kad prodaju elektroniku sa vlastitim nazivom. Ti uredjaji su su samo Sony,Panasonic....sa drugim imenom, sve ostalo je identicno.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2005., 12:54   #60
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
oke ukratko... ja u lapu mogu pržit dvd-ram.

šta? gdje?

jel to ide u moj kućni dvd onda ili kako?
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na