Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.04.2009., 22:07   #1
Pawzilla
Premium
Moj komp
 
Pawzilla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 312
Exclamation AOC 2230Fh 3 loša piksela pomoć

Proje par sati sam u ADM-u kupio AOC 22" 2230Fh LCD monitor. Maloprije sam rastvorio kutiju i uključio monitor po prvi put i našao 3 loša piksela. Između 2 je točno 5 piksela razlike, a jedan je točno u sredini ekrana. Taj u sredini nije cijeli loš, nego kako piksel prikazuje 3 boje, tako je ova lijeva boja defektna.
Na AOC-ovoj stranici sam naišao na ovaj .pdf:

http://www.aoc-europe.com/download/m...Pixels_LCD.pdf

Nije mi nikako jasno sada jel imam pravo tražiti servisiranje ili ne? Ako mi tko može nešto na brzinu sugerirati, bio bih vrlo zahvalan.
Pawzilla je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2009., 22:14   #2
e1ectra_one
Creepshow
Moj komp
 
e1ectra_one's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 417
Vrati im i traži novi
e1ectra_one je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.04.2009., 22:38   #3
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Vjerovatno trgovina ima neku politiku za mrtve pxele.
Sad neznam dali je točno do trgovine ili doproizvođača, ali HG Spot recimo prihvača reklamaciju sa tek 5 pixela, oko centra moitora, i 7 (ja mislim) na periferiji monitora.

Zazovi ADM i pitaj
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2009., 22:42   #4
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,021
Trebalo bi biti po proizvođaćevoj politici, a po ovom pdf-u, ako sam dobro shvatio, zadovoljavaš.
Pošalji na servis i po potrebi povisi ton pri komunikaciji i nebi smjelo biti problema.
Zapamti, nije važna poruka, nego koliko je glasno preneseš
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2009., 22:44   #5
Pawzilla
Premium
Moj komp
 
Pawzilla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 312
Mosliš da se i ta 1/3 pixela smatra kao cijeli neispravni piksel i po toj tablici u tom pdf-u?
Pawzilla je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2009., 22:47   #6
danijel111
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagorje
Postovi: 169
Ako već nisi onda ni nemoj trgat bilo kakve plastike, i folije s njega i pazi na originalnu ambalažu i lijepo to spakiraj i sutra odma otiđi tamo i reci da oćeš zamijenit za neki drugi model. A čak mislim da bi ti sa 3 bad pixela imao dobre šanse i da ti ga zamijene za novi isti takav. Uglavnom svakako ubuduće probaj. Ja sam u ADM-u kupio svoj komp i mogu reč da su dosta korektni prema meni bili s obzirom da je bio na popravku kod njih.
danijel111 je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2009., 22:52   #7
maX
Banned
Moj komp
 
maX's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: tu negdi uku Varaždina
Postovi: 7,326
nemoj uopce spominjat nikakve piksele jer sam uvjeren da ce te onda lagano odjebat

dodji tamo i reci da si se predomislio i da bi ipak htio neki drugi model ili proizvodjaca, ako treba i doplati neku sicu za neki drugi
maX je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2009., 23:01   #8
Tobias_5
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: varaždin
Postovi: 40
ja sam planirao uzeti taj monitor, također iz adm-a.
jel valja za povremeno igranje na solidnoj konfi i max res.?
Tobias_5 je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2009., 23:06   #9
Pawzilla
Premium
Moj komp
 
Pawzilla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 312
Evo i slike:

Pawzilla je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2009., 23:10   #10
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Naručio isti ali u Diskont24 valjda neču biti loše sreče jer sam nahebo glede vračanja iili možebitne reklamacije.
Vozi se u OS a glede vračanja slažem se sa max-ovom solucijom i inače imaš zakonske mogučnosti vratiti robu.Uglavnom probaj se lijepo dogovoriti, a ako zapne spomeni(inspektorat,novine,društvo za zaštitu potrošača)
Vidjet čemo kad dođe nadam se do subote ako me nezakači 1.svibanj-pa vikend.
Cijelo vrijeme pratim tematiku i naručim danas i platim isti i ono njesra baš o njemu, a na svim recenzijama i reviw-ima pozitivna iskustva s obzirm šta nudi/cijenom koja je prihvatljiva.
Kako ću sad spavati te 2-3noći dok nestigne(moram se poslužiti Sanvalom)
ECHO je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.04.2009., 23:27   #11
Pawzilla
Premium
Moj komp
 
Pawzilla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 312
evo, po ovome što sam uslikao (foto aparatom s makro-m) su 3 komada, to je očito, makar ja mislim da je. I još nešto što mislim da je važno. U tom PDF-u piše u tablici da nesmiju u 5x5 pixela biti 2 neispravna pixela, a pogledajte na slici, taman jesu 2. Neznam, slažem se s vama, ali zašto da lažem ljudima ako imam pravo ostvariti garanciju. Što više savjeta to bolje, jer vjerujte mi, razočaran sam, pogotovo što sam student, a to vam sve govori.
Pawzilla je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2009., 23:30   #12
maX
Banned
Moj komp
 
maX's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: tu negdi uku Varaždina
Postovi: 7,326
a cuj, mozda te upute da posaljes monitor direktno proizvodjacu... a kako bi to onda ti rjesavao nemam pojma
maX je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2009., 23:51   #13
Pawzilla
Premium
Moj komp
 
Pawzilla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 312
Dobro, to priznajem da si upravu. A što se tiče folija uz monitor, na monitoru je još originalna folija, kutija netaknuta, jedino vrećice u kojima su bili kabel za napajanje i vga kabel sam morao (naravno) otvoriti. Ali se mogu praviti lud i spremiti to u kutiju bez vrećica. Samo neznam za koji monitor da ga mijenjam, baš i nemaju nešto slično. eventualno bi ga zamjenio za:

http://www.adm.hr/product_info.php?c...oducts_id=5651

Ali mislim da je to s konja na magarca, jer TN matrica i samo d-sub zvuče skromno u odnosu na ovoga AOC-a.
Pawzilla je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2009., 23:56   #14
Crash009
Banned
Moj komp
 
Crash009's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 7,363
Citiraj:
Autor Pawzilla Pregled postova

http://www.adm.hr/product_info.php?c...oducts_id=5651

Ali mislim da je to s konja na magarca, jer TN matrica i samo d-sub zvuče skromno u odnosu na ovoga AOC-a.
Ma bjezi od toga

Eto ja ga imam doma, i nisam zadovoljan.
Boje su užasne, da ne pricam da mi je bijela na desnom dijelu ekrana siva, a na lijevom bijela
Crash009 je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2009., 00:05   #15
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Ukoliko mijenjaš pogledaj i ovaj monitor glede ADM-a:
http://www.adm.hr/product_info.php?c...oducts_id=6852

Izgleda da nema pravila glede bilo kojeg proizvođača monitora sve zavisi od serije i malo sreče jbg. ali tako je koliko god sam čitao i tražio monitor do 1.500kn i netreba očekivati čuda od istih ali bi barem trebali raditi OK.
Uglavnom mišljenja kao i reakcije na kupljene su svakakva( pozitivna i negativna kod skoro svih proizvođača).

Šta reči osim sretno sa zamjenom.
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2009., 00:25   #16
Pawzilla
Premium
Moj komp
 
Pawzilla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 312
A ništa, folije su na njemu, zapakirati ću ga sad kako je i bio i ujutro idem iskušati sreću. Ako ih ne uspijem nagovoriti na zamjenu, onda ću im reći za te mrtve piksele i vidjeti šta se može isposlovati.

Ovoga LG-a što si gore naveo nemaju, ali ako pristanu na zamjenu, reći ću im da ću čekati dok ga ne dobiju. I meni je to ok model, samo se nadam da ću imati više sreće nego sa ovim.
Pawzilla je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2009., 01:10   #17
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,105
Citiraj:
Autor Pawzilla Pregled postova
točno u sredini ekrana. Taj u sredini nije cijeli loš, nego kako piksel prikazuje 3 boje, tako je ova lijeva boja defektna.
Pawzilla,

Da ga oprostis, ali ovdje si malo i sam kriv. Da si izvan ZG-a, sa otoka ili da je o glavu da ga moras naruciti... jos bi mogao shvatiti razlog ovakve kupovine. Danko ekipa nisu kvarni za reklamacije i ona mladja ekipa na servisu je zbilja usluzna. Ali zbog malog prostora, njima jednostavno ne pase otvaranje i provjera ovakvih artikala. Zato koliko god bi uzeo stosta tamo, monitor sigurno nije na tom popisu. Trebao si otici u neki od vecih Asbisovih partnera. Vecih s naglaskom na prostor/ducan; otvoriti i vidjeti sto nosis doma.

Citiraj:
Autor Pawzilla Pregled postova
Nije mi nikako jasno sada jel imam pravo tražiti servisiranje ili ne? Ako mi tko može nešto na brzinu sugerirati, bio bih vrlo zahvalan.
Cini mi se da je najbolje da vratis monitor i objasnis da ti se ne svidja kao proizvod. Dokeširaj nesto skuplje sa nadom da ce taj doci bez greske. Sad sam pogledao cijenu tvog modela. Valjda imaju nesto na distanci od par stotki od tvog modela? 7 dana reklamacije koliko znam vredi u ADM-u. Najbolje bi bilo dobiti novce i otici u ducan gdje ga mozes istresti na stol i vidjeti na cemu si. Sretno u svakom slucaju.

Ovo me je sjetilo na vrlo neodgovornu BUG epizodu, broj 196 (03/2009) u kojoj su (valjda kao zahvala na poslanim monitorima) imali srama napisati nesto kao :

Nijedan od 50 monitora koje su nam poslali na test nije imao mrtvaca ili zaglavljenka. Mozemo konacno odahnuti zbog napretka tehnologije gdje vise ni najveci jeftikaneri ne pate od ovakvih problema.

Od tih 50 modela upravo je najvise bilo TN modela, pa je ovaj biser jos vise dobio na tezini. Ako na 50 monitora nisu pronasli jednog pixela, onda bi ta test redakcija trebala poceti razmisljati o nekim drugim poslovima. Za nekog pocetnika ili kupca koji se informira, stvarno bezobrazno iskrivljavanje istine! U samoj deklaraciji standarda proizvodnje LCD ne postoji garancija (cak ni za Zero Seljo pixela) da nece doci prije ili kasnije do kojeg primjerka. Cak ni kod matrica najvece selekcije.

Ovo spominjem jer sam od dvije osobe cuo kako vise nema "brige" kod kupovine monitora, nakon citanja ovog mega-hit telegram testa.


>>> Svinjska Groznica 09? <<<
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2009., 07:46   #18
e1ectra_one
Creepshow
Moj komp
 
e1ectra_one's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 417
De nemožeš Bugu više vjerovat, ja im barem nevjerujem od kad su radili review X58 ploča, 2mj prije u HG-u su znali da ce Biostar bit best buy.
e1ectra_one je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2009., 13:08   #19
Pawzilla
Premium
Moj komp
 
Pawzilla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 312
Evo stigao sam iz ADM-a pa da vas obavjestim kako je prošlo. Moram prvo pohvaliti osoblje jer su stvarno bili korektni. Uzeli su taj AOC i ispitali ga da vide jeli uređaj defektan i do koje mjere. Našli su samo jedan zeleni bad pixel ali to sad nije bitno. Dogovorili smo se da pošto reklamacija nije radi neispravnosti da će mi uzeti 10% cijene AOC-a ako ga budem mijenjao za drugi, ja sam se s time složio i nadoplatio još 450kn i kupio Samsung SyncMaster 2233BW sa kojim sam moram priznati jako zadovoljan, definitivno virjedi toliko koliko i košta. Nema mrtvih ili zaglavljenih piksela, dizajn je odličan, nema ghostinga, boje su uravnotežene i moja ocjena je 10/10.
Pawzilla je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2009., 15:01   #20
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Ajd super bitno da je sve dobro prošlo i da si ti zadovoljan, a ja čekam svoj primjerak da vidim kakav će biti te se nadam da neće biti problema.
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2009., 16:09   #21
Pawzilla
Premium
Moj komp
 
Pawzilla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 312
Stvarno jesam, kvaliteta i završna obrada ovog Samsunga je skoro na razini mog bivšeg 19" SONY-a koji je svojevremeno bio makina i pol. Jedino što sam se na neki način zajebao je to što su mi uzeli tih 128 i pol kuna radi moje gluposti i što je u ADM-u ovaj Samsung i do 150kn skuplji nego kod konkurencije, što kad podvučem crtu ispadne da sam bacio skoro 300kn danas, a bezveze.

Eto, ECHO, nadam se da nećeš proći kao ja, a kad dođe, ako bude sve ok, napiši neki mali review, da ljudi nebi krivo shvatili iz ovoga moga primjera da AOC nevalja, jer je nekada po mom mišljenju znao imati dosta kvalitetne proizvode.
Pawzilla je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2009., 20:02   #22
danijel111
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagorje
Postovi: 169
Dobro si ti prošo. Ja planiram da ovo smeće od Philipsa dam tati za 600kn (to je popušenih 400) i kupim neki samsung za 1500kn (to ti je još uvjetno popušenih 500kn). Ali eto sad sam naučio jednu jako bitnu lekciju: bez probe nema šanse da kupim!
danijel111 je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2009., 20:35   #23
Pawzilla
Premium
Moj komp
 
Pawzilla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 312
To je istina, ali kad ti nijedna ova mala trgovima gdje možeš kupiti neki monitor po koliko toliko prihvatljivoj cijeni neda da otvoriš kutiju i vidiš što kupuješ. Meni su danas lijepo u ADM-u objasnili: roba ako ju oni uzmu nazad, makar bila 2 sata kod kupca, više nije nova, oni ju onda mogu prodati samo kao rabljenu i to po 10-20% nižoj cijeni. Ovo je danas išlo na njihovu dobru volju i to što si je svaki od njih zaradio kavu na mojem propustu nije praksa. Nekoga će vjerojatno i odjebati, ja sam pokušao biti što ljubazniji i zato sam vjerojatno i uspio.
Pawzilla je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2009., 20:43   #24
maX
Banned
Moj komp
 
maX's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: tu negdi uku Varaždina
Postovi: 7,326
mogao si napravit kako sam ti rekao, imao si pravo na to i nisu tebi oni nista smjeli skidat sa iznosa koji si platio... zakon je zakon
maX je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2009., 20:49   #25
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Citiraj:
Autor maX Pregled postova
mogao si napravit kako sam ti rekao, imao si pravo na to i nisu tebi oni nista smjeli skidat sa iznosa koji si platio... zakon je zakon
Na taj zakon ja mislim da se ni jedna trgovina ne obazire.
Pitanje je uopče koliko je dobro protumačen, nismo u EU da u roku tjedan dana možeš vratiti proizvod ukoliko se predomisliš, kada budemo, ja ću kupovati sve što mi padne pod ruku
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2009., 22:46   #26
Pawzilla
Premium
Moj komp
 
Pawzilla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 312
Ma oni ne uvažavaju takve zamjene uopće. Bilo je ako hoću zamjenu, uzmu mi tih 10% da si naplate razliku što ga onda prodaju pod polovno ili ništa od zamjene. Priznajem da su bili jako sumnjičavi oko zamjene. Dobio sam račun na kojem su oduzeli stavku AOC 22".... i pribrojili Samsung 22" ali zanimljivo je kako su oduzeli tih 10%, to sam tek naknadno vidio, naime na računu taj AOC više nije koštao 1285kn, nego 1150kn, ali se nigdje ne spominje zamjena ili obrazloženje te cijene.
Pawzilla je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2009., 00:11   #27
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
To nisu smjeli na takav način napraviti i da želiš možeš im poprilično zapapriti
glede toga pogotovo što imaš sve na papiru.Samo da pošalješ prijavu Državnom inspektoratu i odeš do Društva za zaštitu potrošača bilo bi "belaja".Ukoliko se cijene prikazane na računu neslažu sa onima na njihovoj stranici,
a ti navodiš da su na računu umanjili za tih 10% stvarnu cijenu monitora(AOC) koja je prikazana na ADM-ovoj stranici eto odličan razlog za prijavu.

No dobro riješio si na malo nepovoljniji način i izgubio dosta love jer si morao i nadodati tako da baš i nije neka trgovina ali ako si zadovoljan OK.
Ja sam dobio mail(od Diskont24) da je monitor poslan i treba stići danas do 17h

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=49355
Evo pa malo pročitaj glede opcija i postupka vračanja u skladu sa zakonom.
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2009., 11:29   #28
Pawzilla
Premium
Moj komp
 
Pawzilla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 312
Ma nije bitno više, bacio sam ja i veće novce u vjetar (kupio curi mobitel i nakon par dana joj padne u vodu ), već ću si zaraditi negdje tih 300kn i sve ok.

Općenito se ubuduće klonim manjih trgovina i pogotovo web shop-ova i sve super.

Što se ADM-a tiče, neću ljudima zagorčavati život, jer nekak nisu ni oni meni nešt previše, puno ja kupujem tamo, jer su stvarno cijene dobre i ne isplati mi se biti na lošem glasu.
Pawzilla je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2009., 15:36   #29
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=114793

Monitor je stigao i super je ja zadovoljan kupnjom na neviđeno bez problema. da ne ponavljam dojmove.
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2009., 21:20   #30
Pawzilla
Premium
Moj komp
 
Pawzilla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 312
Eto, super, onda sam ja bio očito baksuz koji je naletio na loš primjerak.
Pawzilla je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na