Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.03.2013., 13:26   #1
Tobias_5
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: varaždin
Postovi: 40
Problem sa zvučnicima Arctic Sound S362(subwooferom)

Zvučnici su kupljeni prije mjesec dana, problem se pojavio prije otprilike tjedan dana, do tada su zvučnici radili normalno. A kako opisati problem...iz subwoofera se čuje zvuk ko da papir vibrira na jakom vjetru pa bih ja onako laički zaključio da nešto ne valja s membranom.

E sad, zvučnici su naravno pod garancijom i dao sam ih na servis te su mi ih oni vratili i rekli da nema nikakvog problema, uz naknadno objašnjenje da zvučnici sviraju isto kao i svi drugi tog modela. A lažu, jer nije istina. Niti su to testirali tako.

Evo uploadao sam na box snimku problema https://www.box.com/files/0/f/0/1/f_6962241424 , treble sam malo smanjio, bass pojačao na otprilike 70%, pjesma je puštena s youtubea, hd kvaliteta. Nije problem u mojoj zvučnoj, testirano na 3 različita kompa, svugdje ista stvar. Nije problem niti u neravnoj podlozi pa da dolazi do nekih vibracija ili tak nešto. Problem je očito u zvučnicima jer od početka je bass bio perfektan, a sad je grozan...pa nisam lud. A ovaj iz servisa mi tvrdi da je sve ok...pa sad mene zanima, u čemu bi mogao biti problem?
P.S. problem se javlja na 4 sekundi pa na dalje. i još jednom, zvučnici nisu tako zvučali kad sam ih tek kupio, u to sam siguran 100%.
Tobias_5 je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2013., 15:15   #2
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,119
Pa nemaš se onda šta opravdavati.

Ti si nešto platio i nisi dobio to što je bilo opisano na artiklu, nisi zadovoljan. I meni zvuči ko membrana, ali možda i s kablovima unutra je neki problem. Ako od početka nije bilo tak, a sad je, nosi ih još jednom, samo ovaj put malo "ljepše" im objasni, i budeš videl...

Btw. ja nisam mogel otvoriti audio, možda je kod mene neki problem...

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 18.03.2013. u 15:20.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.03.2013., 15:18   #3
Tobias_5
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: varaždin
Postovi: 40
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Pa nemaš se onda šta opravdavati.

Ti si nešto platio i nisi dobio to što je bilo opisano na artiklu, nisi zadovoljan. I meni zvuči ko membrana, ali možda i s kablovima unutra je neki problem. Ako od početka nije bilo tak, a sad je, nosi ih još jednom, samo ovaj put malo "ljepše" im objasni, i budeš videl...
i pazi, još mene tip uvjerava: "Poštovani,

prilikom testiranja subwoofer je radio potpuno ispravno te nisu primjećene nikakve anomalije u zvuku.
U ovakvim slučajevima doživljaj kvalitete zvuka može biti vrlo subjektivan, no ono što stoji je da zvuk na Vašim zvučnicima nije ništa drugačiji od ostalih primjeraka tog modela."

problem je u tome da ja ne mogu fizički u servis pa da mu objasnim licem u lice neke stvari nego se to šalje iz poslovnice u varažadinu na servis u zg


pa ko da s najvećim idiotom na svijetu razgovara...tak ne sviraju ni zvučnici od 50 kn, a kamoli oni od 400...ja sam svjestan da da nisam kupio nešto super kvalitetno, ali ovo je i gluhome jasno da je pokvareno. pa da su mi odmah tak i prvi dan svirali, odmah bih im vratil...ali ne, zvučnici su inače predobri
Tobias_5 je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2013., 15:50   #4
HCS
Premijum
Moj komp
 
HCS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,359
Jel imas suma inace iz njih u mirovanju? I kad ih gasis na sklopku jel ti probije na bas?
__________________
Neke od mojih trgovina: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
HCS je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2013., 15:59   #5
Tobias_5
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: varaždin
Postovi: 40
Citiraj:
Autor HCS Pregled postova
Jel imas suma inace iz njih u mirovanju? I kad ih gasis na sklopku jel ti probije na bas?
da, šume inače kad su u mirovanju(al primjetno kod mene samo kad je komp ugašen jer mam ogromni side vent na kućištu koji je glasniji od toga) i zato sam ih svaku večer gasio, a svaki put kad ih ugasim se čuje bum, i to opaki bum. inače i to sam naveo kao opis kvara. zašto pitaš? imaš neku ideju?

Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Btw. ja nisam mogel otvoriti audio, možda je kod mene neki problem...

to je zapravo video jer je snimano kamerom od moba. .mov ti je ekstenzija, otvori s bilo kojim video playerom i bude raidlo.
Tobias_5 je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2013., 16:02   #6
HCS
Premijum
Moj komp
 
HCS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,359
Citiraj:
Autor Tobias_5 Pregled postova
da, šume inače kad su u mirovanju(al primjetno kod mene samo kad je komp ugašen jer mam ogromni side vent na kućištu koji je glasniji od toga) i zato sam ih svaku večer gasio, a svaki put kad ih ugasim se čuje bum, i to opaki bum. inače i to sam naveo kao opis kvara. zašto pitaš? imaš neku ideju?
Imam iste, znaci to im je "defaultna" postavka da tako probijaju, ista stvar i kod mene.
__________________
Neke od mojih trgovina: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
HCS je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2013., 16:04   #7
Tobias_5
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: varaždin
Postovi: 40
Citiraj:
Autor HCS Pregled postova
Imam iste, znaci to im je "defaultna" postavka da tako probijaju, ista stvar i kod mene.
daj molim te pusti na youtubeu rolling in the deep na većoj kvaliteti, smanji treble skoro do kraja i pojačaj bass skoro do kraja i reci mi dal se i tebi čuje ovo iz suba...nema šanse...jer u protivnom sam lud, uvjeren sam 100% da tak nije bilo od početka. samo te molim da mi potvrdiš

p.s. poslušaj ovaj moj snimljeni video za usporedbu, ima samo 9 mb
Tobias_5 je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2013., 16:19   #8
HCS
Premijum
Moj komp
 
HCS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,359
Citiraj:
Autor Tobias_5 Pregled postova
daj molim te pusti na youtubeu rolling in the deep na većoj kvaliteti, smanji treble skoro do kraja i pojačaj bass skoro do kraja i reci mi dal se i tebi čuje ovo iz suba...nema šanse...jer u protivnom sam lud, uvjeren sam 100% da tak nije bilo od početka. samo te molim da mi potvrdiš

p.s. poslušaj ovaj moj snimljeni video za usporedbu, ima samo 9 mb
Kad otvorim taj tvoj link veli da nema nikakvog file-a, pustih ovo kak si rekao, sve se cini ok, fino tuce
__________________
Neke od mojih trgovina: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
HCS je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2013., 16:28   #9
Tobias_5
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: varaždin
Postovi: 40
Citiraj:
Autor HCS Pregled postova
Kad otvorim taj tvoj link veli da nema nikakvog file-a, pustih ovo kak si rekao, sve se cini ok, fino tuce

očito box zeza, evo stavio sam i na speedyshare(klik na IMG 0014.MOV pokraj download iznad zvjezdica gore i počne se skidati).
ponavljam samo, to je zapravo video datoteka, ne audio. ekstenzija .mov.
http://speedy.sh/EAHd9/IMG-0014.MOV

ajde probaj sad, ali ja sam i više nego 100% uvjeren da se tebi to ne čuje jer nije ni meni ranije, bass je bio odličan

evo i youtube da ne kompliciramo:
http://youtu.be/ZOV1YNGkJ0Y

Zadnje izmijenjeno od: Tobias_5. 18.03.2013. u 16:37.
Tobias_5 je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2013., 16:58   #10
HCS
Premijum
Moj komp
 
HCS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,359
Na koliko je to % jacine?
__________________
Neke od mojih trgovina: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
HCS je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.03.2013., 17:02   #11
Tobias_5
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: varaždin
Postovi: 40
Citiraj:
Autor HCS Pregled postova
Na koliko je to % jacine?
treble smanjen do negdje 30%, bass pojačan na 80%. ukupno na kojih 70-80%. al čuje se to svakako, ne treba uopće biti tako naštimano... samo ovak je još groznije naravno kad su sateliti tihi pa se bolje čuje. pa nije ti tak grozan zvuk, jelda? mislim rekao si da si isprobao po mojim uputama i da je bilo ok
Tobias_5 je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2013., 17:11   #12
HCS
Premijum
Moj komp
 
HCS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,359
Citiraj:
Autor Tobias_5 Pregled postova
treble smanjen do negdje 30%, bass pojačan na 80%. ukupno na kojih 70-80%. al čuje se to svakako, ne treba uopće biti tako naštimano... samo ovak je još groznije naravno kad su sateliti tihi pa se bolje čuje. pa nije ti tak grozan zvuk, jelda? mislim rekao si da si isprobao po mojim uputama i da je bilo ok
Da, kao da membrana lupa u ovu zastitu je zvuk, na adele mi se to ne dogada, ali recimo sa istim postavkama na The Riddleu od Gigia gdje je bas puno izrazeniji daje slican zvuk tvome, pregalsno mu je to i probija ocito.
__________________
Neke od mojih trgovina: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
HCS je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2013., 17:17   #13
Tobias_5
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: varaždin
Postovi: 40
Citiraj:
Autor HCS Pregled postova
Da, kao da membrana lupa u ovu zastitu je zvuk, na adele mi se to ne dogada, ali recimo sa istim postavkama na The Riddleu od Gigia gdje je bas puno izrazeniji daje slican zvuk tvome, pregalsno mu je to i probija ocito.
ali ovo je stvarno pregrozno, imam doma i jetinije 2.1 zvučnike koji proizvode sličan zvuk kad je bass jak i pojačan je volume do kraja, ali to je nešto sasvim drugo...ovdje nešto ne valja jer nije prije bilo tako

a na ovoj tvojoj pjesmi, kad je bas na jedva 30% , treble smanjen i ukupni volume na kojih 60%, čuju se ti zvukovi nenormalno, ko na adele. a kad je bass do kraja pojačan, to je nepodnošljivo, evo ti pa slušaj: http://youtu.be/AtsHSnnnWrg
ak je kod tebe isto tako užasno, ja si k... odrežem

Zadnje izmijenjeno od: Tobias_5. 18.03.2013. u 18:16.
Tobias_5 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na