Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.02.2018., 12:39   #1621
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,882
Ako netko prodaje ruter, neka posalje PM sa podacima koji je i brojem moba za kontakt, hvalaaa
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2018., 18:23   #1622
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,060
Citiraj:
Autor beli14 Pregled postova
Niste me najbolje skuzili. Ja sam mislio ako je moguće napraviti nešto prek npr. Siemens SX763 routera pošto ima USB utor. Znači kupiti samo 4G USB SIM modem i uštekat ga u klasičan router. Bude to radilo? Postavke i slično?
Možeš trebaš staviti dd-wrt firmvare i podesiti parametre za usb i radi sa 3g,4g usb dongle
Nikox je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.02.2018., 07:39   #1623
beli14
Premium
Moj komp
 
beli14's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Gotham City
Postovi: 511
Citiraj:
Autor Nikox Pregled postova
Možeš trebaš staviti dd-wrt firmvare i podesiti parametre za usb i radi sa 3g,4g usb dongle
Jel vrijedno zajehebancije za obicnog korisnika koji npr. port otvara uz pomoc tutoriala? Mislim, koliko je teško takvo što podesiti? Ima netko tako podešeno pokućni?
beli14 je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2018., 10:21   #1624
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
nije vriedno zajebancije... barem u mojem slučaju.
jednom prilikom sam uspio to podesiti, sve je radilo.
onda se je nekaj zblesiralo... i poslije nisam uspio podesiti nikak
i zavitalo router u zid... otišlo 2 dana života u nepovrat
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2018., 12:15   #1625
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,060
To neka prosudi Beli dali je vrijedno zajebancije! Ali to funkcionira prije 4,5 god sam neko vrijeme koristio taj sistem.
I opet ima jednostavnu i jako dobru soluciju https://www.njuskalo.hr/mrezna-oprem...oglas-24645183

Zadnje izmijenjeno od: Nikox. 11.02.2018. u 12:18. Razlog: oo
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2018., 12:04   #1626
Nevidljivi
Premium
 
Nevidljivi's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2015
Lokacija: Rijeka
Postovi: 51
Citiraj:
Autor rak21 Pregled postova
Ako netko prodaje ruter, neka posalje PM sa podacima koji je i brojem moba za kontakt, hvalaaa
Ja sam kupio TP-LINK TL-MR6400 koji se ovdje spominjao kao dobra opcija.
ali upozorenje, ako ti je jako bitna jacina WiFi signala uzmi neki drugi jer ovaj je ocajan po tom pitanju.
Nevidljivi je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2018., 14:23   #1627
Filc
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Rijeka
Postovi: 441
Odlična jačina wifi signala je na zte mf286 /cat6/. Mogućnost podešavanja na tri nivoa.
Filc je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2018., 21:01   #1628
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Neki dan bezveze isao na speedtest i imao upload 70 mbit
Wtf?
imam cat 4 ruter tak da je to nemoguce
__________________





warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2018., 21:05   #1629
Asterix040
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 52
Pozdrav svima,

već neko vrijeme se lomim uzeti Tele2 pokućni ili ne. Trenutno imam T-com ADSL sa zaista smiješnom (za današnje vrijeme) brzinom 10/1 Mbit brzinom.

Posudio sam od kolege njegov router, Huawei B315s-22, čisto da probam. Našao sam najbolji spot u kući i brzine su mi u vrijeme manje opterećenosti oko 30 DL i 5-10 UL, a u vrijeme opterećenosti DL padne na 20-25 Mbit.

Dobra je stvar što živim van grada pa bazna stanica nije pretjerano zagušena i do nje imam dobar LoS, a loša je to što sam od nje udaljen 7 km (crvena točkna na slici).



Izvrtio sam LTEwatch i ovo su rezultati:



Kolko sam ja skužio RSRP mi je relativno ok, RSRQ mi je izvrstan, ali mi je SINR katastrofa.

Kako popraviti situaciju?
Planirao sam uzeti drugi router, najvjerojatnije TP-Link TL-MR6400 ili D-Link DWR-921. Da li bi eksterne antene utjecali na SINR i koje, P-56 ili P-30 u MIMO konfiguraciji ili neka panel antena?
Asterix040 je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2018., 01:22   #1630
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor Asterix040 Pregled postova
Kako popraviti situaciju?
Planirao sam uzeti drugi router, najvjerojatnije TP-Link TL-MR6400 ili D-Link DWR-921. Da li bi eksterne antene utjecali na SINR i koje, P-56 ili P-30 u MIMO konfiguraciji ili neka panel antena?
Mozes popraviti situciju iskljucivo vanjskim yagi ili log-periodic antenama u MIMO konfiguraciji. Zaboravi na panel antene na toj udaljenosti; P-56 ce te po mom misljenju dobro posluzit...
Prezime je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.02.2018., 09:22   #1631
Asterix040
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 52
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Mozes popraviti situciju iskljucivo vanjskim yagi ili log-periodic antenama u MIMO konfiguraciji. Zaboravi na panel antene na toj udaljenosti; P-56 ce te po mom misljenju dobro posluzit...
Hvala na odgovoru.
Kad uzmem router vidjeti ću kakvi su rezultati pa onda odlučim kaj ću.
Asterix040 je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2018., 10:01   #1632
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
Update:
Uzeo pokućni, WiBOX PA MMB1727-8X kućište-antena, Mikrotik RBM11G i Huawei ME909s-120.
Drugi kat kuće, antena unutra, stavljena na stol i otprilike okrenuta prema baznoj stanici (i dalje je 9km zračne linije) - rezultat i signal slijedeći:



Nadam se još boljoj brzini kad sve postavim na krov. Ako i ovako ostane ja zadovoljan.
Evo, konačno montirao antenu na krov:

Ovako izgleda pravac prema baznoj stanici. Udaljenost - cca 9km (crvena strelica označava gdje se otprilike nalazi bazna stanica):

Za kolege koje su me pitali kako izgleda unutrašnost antene:

Ovo je trenutni signal:

A ovo je speedtest jutro u 7 sati:


Što reći, koju posluku porati ?
Signal skoro pa savršen (po parametrima koji je jedan kolega postao ovdje), brzina ekstra. Još ću malo istestirati danas tijekom dana da vidim kako se ponaša u različito doba dana i kakve su realne brzine downloada ali drago mi je da me antena na ovu udaljenost nije iznevjerila.
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2018., 12:34   #1633
Asterix040
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 52
Koliko je bitno da antena bude fizički vani, na krovu?
Ako ju stavim na tavan, na kojem je već ogromna tv yagica, li ona može uzrokovati smetnje prema anteni za LTE?
Asterix040 je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2018., 14:00   #1634
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
Što reći, koju posluku porati ?
Os iskreno ?

Uzmi taj Samsung S6 sto imas, sjedi na taj dimanjak ako je suncan dan i opali 5/10 mjerenja s tim telefonom....

Budes sam shvatio u cemu je poanta no OK, ljepo izgleda setup
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2018., 14:01   #1635
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
@Asterix040
Samo proba na tom mjestu ti moze tocno odgovorit na to pitanje.

Inace, krovna konstrukcija sigurno smanjuje signal, pa ako ga imas dovoljno (RSRP bar -75dBm i RSSI -51dBm) na tavanu, onda ju tamo i smjesti.

Inace, bas danas sam mjerio Tele2 brzine u Velikoj Gorici i mogu rec da sam izmjerio katastrofe. Na svim mjestima na kojima sam mjerio (uglavnom sve uz ceste i iz auta) je 3G brzi od 4G
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2018., 14:11   #1636
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Os iskreno ?

Uzmi taj Samsung S6 sto imas, sjedi na taj dimanjak ako je suncan dan i opali 5/10 mjerenja s tim telefonom....

Budes sam shvatio u cemu je poanta no OK, ljepo izgleda setup
Da ja ne sjedam na dimnjak sa mobitelom, ajd mi ti objasni u cemu je poanta.
Pa onda objasni i drugima koji su su bliže baznoj stanici, imaju LoS a imaju lošiji signal , takodjer sa vanjskim antenama.
Ne znam na što konkretno ciljaš ?
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2018., 17:00   #1637
komer
motocross
Moj komp
 
komer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Kutina
Postovi: 2,423
koja je cijena te antene i gdje je kupljena?
komer je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2018., 17:21   #1638
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
@Asterix
tv antene ne zrače i nemogu ničemu pravit em smetnje ali na tim frekvencijama od tele2 su kupe prevelik gubitak (smetnje bi mogle biti jedino za tv antenu).

@Matta
Skinuo bi ja te obje antene sa krova što služe kao gromobran pa ih postavio na bočni zid kuće (ako ta susjedna kuća ne smeta) to je samo par m niže a za Ilijinu glavicu ti nebi bilo ništa lošiji signal.

edit ps: evo sam ispravio post...a tu poziciju odašiljača mi što smo 3-4km južnije od njega zovemo Ilijina glavica ...
kupe = crijep ( po domaći ).

Zadnje izmijenjeno od: D/G. 15.02.2018. u 19:09.
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2018., 18:15   #1639
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Citiraj:
Autor D/G Pregled postova
Matta , tv antene ne zrače i nemogu ničemu pravit em smetnje ali na tim frekvencijama od tele2 su kupe prevelik gubitak (smetnje bi mogle biti jedino za tv antenu). Skinuo bi ja te obje antene sa krova što služe kao gromobran pa ih postavio na bočni zid kuće (ako ta susjedna kuća ne smeta) to je samo par m niže a za Ilijinu glavicu ti nebi bilo ništa lošiji signal.
Pozdrav !
Nisam u potpunosti razumio tvoj post pa samo pojasni malo.
Tv antene, smetnje, kupe, skinuti antene (koje?), Ilijina glavica ?

Citiraj:
Autor komer Pregled postova
koja je cijena te antene i gdje je kupljena?
Corda project je uvoznik i distributer za HR, nemaju na lageru. Cijena je negdje oko 500-600 kuna ako se ne varam.
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2018., 18:27   #1640
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
Da ja ne sjedam na dimnjak sa mobitelom, ajd mi ti objasni u cemu je poanta.
Poanta je u tome da ti sa vulgaris mobitelom sa drugoga kata potegnes ~70Mbps.



Sa tom antenom iz sobe potegnes svega 5/10Mbps vise sa RSRP -90dBm

Sad je na krovu pa potegnes ~110Mbps pri RSRP -77dBm
Mobitel na dimnjaku bi potegao slicno tome, bar oko 90Mbps-a.

Ako ti sa mobitelom pri RSRP -90 ili antenom iz sobe vuces izmedju 70/80MBps-a, shvacas da tvoj odasiljac nije prebukiran i da je kod tebe specificna situacija sto se tice odasiljaca ?

Niti je ta antena cudotvorna niti bi sa bilo kojom drugom recimo Iskrinom imao slabije rezultate a koliko para si bacio na board, karticu i antenu ?

Netko ce sastaviti ovakav skupi setup jer vidi 110Mbps-a a nece vidjeti ni 50Mbps-a samo zato jer je kod tebe odasiljac full prazan kao da si jedini na njemu....

Meni je odasiljac 300m i vidim ga:

RSRP -69dBm
SINR i 30 bude i ne pada ispod 25 pa jedva nocu dobacim 75Mbps-a, sa antenom ili bez...

Jel kuzis da si na takvoj poziciji i da ti je takav odasiljac da si gore konzervu sardina nakacio da bi imao 10/20Mbps-a vise nego sa obicnim mobitelom ?
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2018., 09:27   #1641
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Koji si ti lik, to je čudo. Izgleda da nema posta da se ti s nekim ne svađaš i ne tjeraš nešto svoje. No ajmo po redu:

Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Poanta je u tome da ti sa vulgaris mobitelom sa drugoga kata potegnes ~70Mbps.


Sa tom antenom iz sobe potegnes svega 5/10Mbps vise sa RSRP -90dBm
Sad je na krovu pa potegnes ~110Mbps pri RSRP -77dBm
Mobitel na dimnjaku bi potegao slicno tome, bar oko 90Mbps-a.
Da, i ? S obzirom da mogu mobitelom iz ruke (sa balkona) potegnuti toliko, ne trebam sastaviti setup koji sam sastavio ? Trebao bih se jebati sa kućnim routerom koji isprobano NE radi kao što ovaj setup radi ?
Čim uđem unutar kuće na mjesto gdje bi mogao biti mobitel/stick/router (sve isprobano), stanje nije ni približno dobro kao vani kad je LoS.
Radi se o daljini od 9km (za koju je dosta ljudi reklo da je upitno hoće li uopće sve funkcionirati kako treba), što će biti kad vrijeme bude loše ili kad se više ljudi nakači ?


Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Ako ti sa mobitelom pri RSRP -90 ili antenom iz sobe vuces izmedju 70/80MBps-a, shvacas da tvoj odasiljac nije prebukiran i da je kod tebe specificna situacija sto se tice odasiljaca ?[/b]
Niti je ta antena cudotvorna niti bi sa bilo kojom drugom recimo Iskrinom imao slabije rezultate a koliko para si bacio na board, karticu i antenu ?
A gdje sam ja rekao da je antena čudotvorna ? Jesam li naveo specifikacije od proizvođača ? Jesam. Je li "čudotvornost" manja od Iskrinih (ili nekih drugih) antena ? Jest.
Ja sam "bacio" na ovaj setup 1200 kuna (antena 600, routerboard 250 i LTE kartica 350 kuna)). Koliko bih "bacio" da da sam išao na dvije Iskrine antene, kvalitetni LMR antenski kabel i LTE router ? Ajd izračunaj pa napiši kolika je razlika izmeđa ta dva "bacanja". Nemoj njatke bezveze.

A "bacio" sam pare na konkretno ovaj setup iz više razloga:
1. Sličan iznos u odnosu na puno manje elegantnija rješenja (kao napr. posebno antene, antenski kablovi i kućni router);
2. Moja kompletna mrežna oprema je od Mikrotika te sam htio da bude i ovo (lakše za održavati a i htio sam isprobati novi RBM11G board);
3. Na mjestu gdje je instaliran već postoji mreža te je logičnije staviti ovo nego antene/kabel/kućni router (koji bi zahtijevao više "kentranja" a na kraju bi bio isti rezultat);
3. Setup nije rađen isključivo za Tele2, nego za bilo koji LTE pristup internetu koji mi je dostupan ili će biti dostupan (odvrnem 4 šarafa, promijenim karticu i peglam dalje). Zato, ako sada radi savršeno sa Tele2, ne znači da će biti tako savršen za Vipnet, T-Com, Eronet, MTel ili BH-Mobile (sve mreže koje vidim sa krova);
4. Kad/ako mi ne bude više trebao ovaj setup, lako ga prepravim za, napr., PtP Wi-Fi setup na 2.4GHz
5. I najbitnije od svega - zato što me qurcu volja imati baš ovakav setup.


Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Netko ce sastaviti ovakav skupi setup jer vidi 110Mbps-a a nece vidjeti ni 50Mbps-a samo zato jer je kod tebe odasiljac full prazan kao da si jedini na njemu....
Meni je odasiljac 300m i vidim ga:
RSRP -69dBm
SINR i 30 bude i ne pada ispod 25 pa jedva nocu dobacim 75Mbps-a, sa antenom ili bez...

Jel kuzis da si na takvoj poziciji i da ti je takav odasiljac da si gore konzervu sardina nakacio da bi imao 10/20Mbps-a vise nego sa obicnim mobitelom ?
Ako netko sastavi ovakav setup samo zato jer je vidio moje rezultate u ovom threadu i razočara se jer nije dobio iste brzine (a prije toga nije proučio materiju i isprobao sve prije odluke o sastavljanju nekakvog setupa), moj post i moj setup je kriv ?
Po toj logici je onda svaki post ovdje (uključujući i tvoje) obmanjujući.

Da ne duljimo dalje:
Ja sam kupio ovu antenu, sastavio setup kakav već jesam, naveo uvjete pod kojima radi i gdje radi, isprobao i postao rezultate.
Na ostalima je da vide jesu li im informacije korisne, da li su uvjeti slični njihovima i da li im se isplati sastavljati nešto slično ili ići na nešto drugo.
Mislim da je to i poanta ove cijele diskusije ovdje.
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2018., 09:40   #1642
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Citiraj:
Autor D/G Pregled postova
@Matta
Skinuo bi ja te obje antene sa krova što služe kao gromobran pa ih postavio na bočni zid kuće (ako ta susjedna kuća ne smeta) to je samo par m niže a za Ilijinu glavicu ti nebi bilo ništa lošiji signal.

edit ps: evo sam ispravio post...a tu poziciju odašiljača mi što smo 3-4km južnije od njega zovemo Ilijina glavica ...
kupe = crijep ( po domaći ).
Haha, zato nisam skužio o čemu pričaš.
Ona cijev stoji već godinama na istom mjestu jer mi gornja antena služi kao PtP link između dvije lokacije. Nisam imao dosad problema sa munjama pa mislim da neću ni nadalje.
A svejedno, ne mogu ih prebaciti sa strane jer mi druga antena mora ostati gdje jest (a i mrežni kabel mi je tu).
Nisam znao da se zove Ilijina glavica, ja brdo znam kao Gomila.
A za kupe sam pretpostavljao da su crijepovi ali nisam bio siguran. Ja za kupu smatram starinski valjkasti crijep.
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2018., 13:22   #1643
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
5. I najbitnije od svega - zato što me qurcu volja imati baš ovakav setup.
Pa stima sve, mislim da si malo zastranio u shvacanju onoga sto sam napisao.
Neka imas ti i 150Mbps ako mozes i ako je takva situacija, kamo srece da svi mogu...

Ja sam samo konstatirao da bi i sa jednom Iskrinom antenom i bilo kojim cat4 routerom imao iste brzine sa upola manje potrosenih novaca a sve ostalo
sto si nabrojao da ne quotam apsolutno nemam neke zamjerke, jesam napisao da je setup ljep i OK ? Jesam...
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2018., 08:03   #1644
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Pa stima sve, mislim da si malo zastranio u shvacanju onoga sto sam napisao.
Neka imas ti i 150Mbps ako mozes i ako je takva situacija, kamo srece da svi mogu...

Ja sam samo konstatirao da bi i sa jednom Iskrinom antenom i bilo kojim cat4 routerom imao iste brzine sa upola manje potrosenih novaca a sve ostalo
sto si nabrojao da ne quotam apsolutno nemam neke zamjerke, jesam napisao da je setup ljep i OK ? Jesam...
Ma sve OK, ali takvo nešto s obzirom na raspored kuće, kablovinja i ostalog jednostavno nije dolazilo u obzir. Nosač je bio tu gdje jest, a i mrežni kabel (preko njega napajanje) koji direktno vodi na glavni router.
Usput, jel netko zna zasto speedtest baca stalno na slovenske servere kao najbliže/najoptimalnije ? I kao provider piše Telia a ne Tele2.
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2018., 09:09   #1645
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,524
jel moze meni netko interpretirati ove brojeve? u pozadini se jedino vrti youtube, ne znam jel to utjece na rezultate...



U praksi, neki maksimum koji mogu izvuc je oko 20-ak Mbit na dowloadu... mislim da sam cca 500m od dvije bazne stanice, između routera i "zraka" je trenutno jedan vanjski zid i jedna vrata...

na mobitelima (Tele2 i Vip) otprilike isti brojevi na istom mjestu.
perich je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2018., 12:43   #1646
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
Usput, jel netko zna zasto speedtest baca stalno na slovenske servere kao najbliže/najoptimalnije ? I kao provider piše Telia a ne Tele2.
Zato jer se pravi pametniji nego sto je
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2018., 12:45   #1647
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor perich Pregled postova
jel moze meni netko interpretirati ove brojeve?
Tesko.., jedino ak ih neki telepata procita
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2018., 18:41   #1648
sipe
Premium
Moj komp
 
sipe's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 984
Malo informacija. Tele2 je za Valentinovo dao neograničen dan korištenja interneta, pa sam malo vrtio Hakometar.

Područje korištenja Samobor - Zagreb zapadni dio do centra. Mjereno na otvorenom, zatvorenom, od otvorenog područja to urbanog, autoput, garaža, shopping centri.

Za više informacija se konzultirajte u excelicu.


Prosjek je

Min Max Avg
Ping 15 83 22,6
Ping Shortest 14 45 20,4
Speed Download 1 89 21,9
Speed Upload 1,5 46 26,1
Attached Files
File Type: zip 14.2 Tele2 LTE.zip‎ (36.7 kB, 329 views)
sipe je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2018., 09:21   #1649
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,524
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Tesko.., jedino ak ih neki telepata procita
hm, da, nesto sa slikom nije bilo ok... evo novi pokusaj

perich je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2018., 12:49   #1650
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Ok, ovako.
Prvo, kad radis neka mjerenja da ona budu potpuno relevantna, prvo iskljuci sve uredjaje koji rade s internetom i samo mjerni uredjaj spoji Lan kabelom na router. Taj nesmije imat nikakv promet prema netu.

Drugo, bilokakav down/upload utjece na prikazane vrijednosti. Stoga ponovi SS kad sav promet miruje, jer tek tada ces dobit tocne/relevatne podatke za RSRQ i SINR. Vrijednosti za RSRP i RSSI se nece mijenjat s prometom, pa se iz tvojih moze zakljucit da si sa signalom ispod idealnih vrijednosti. Vanjska antena bi svakako pomogla da sa signalom dodjes u idealno podrucje, tj 10dBm vise od tvojih trenutnih (-75dBm i -51dBm)
Kakva antena/e su ti potrebne je nemoguce reci bez podataka o tvojoj poziciji...
Prezime je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na