Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.11.2010., 14:31   #451
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Nije brutalno kad ti naiđe balvan po magli bez svjetala sa neutralnom bojom auta (stapa se sa maglom extremno jače nego auti živih boja) i onda imaš sreće ako nije prešao u tvoj smjer jer ti je inače zabava zagarantirana. Još su mi bolji oni koji voze pod parolom "ne treba palit svjetla jer ja još uvijek vidim dobro", iako je sumrak i njega drugi ne vide kao što on vidi one koji imaju upaljena svjetla. Mislim, to su gluposti. Naravno da vidiš kud ideš dok nije mrkli mrak, a svjetla u većini slučajeva služe za to da te drugi vide i da se ne zabiju u tebe. Sad će netko reč: "pa oni bi ga trebali vidjet jer imaju svjetla". Da odmah i to riješim, jedini (za koji ja znam) auto u kojem svijetliš kud ideš, je mercedes (ne znam sad koji točno) sa zakretnim svjetlima. Inače vidiš dok ideš ravno, ali u lijevom zavoju ne vidiš neosvjetljenog bisera. Pogotovo ako ulaziš u mračnu ulicu, možeš se i zabit u nekoga ni kriv ni dužan. Još ako te drugi biser zaslijepi svojim dugačkim svjetlima ili nebu-pod-oblake svjetlima, onda si naje** ko žuti.
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2010., 14:42   #452
housel
aka Sizif
Moj komp
 
housel's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: požega
Postovi: 581
A zašto se svi kačite za maglu, kišu sive aute itd.
Definitivno sam za sigurnost u prometu no eto maloprije sam išao na teren i morao sam imati upaljena svjetla. Sunce sja, vani 20 iznad 0 i svi imaju upaljena svjetla.
Da ne govorim o tome kako su većina auta na cesti stariji, lošiji i jeftiniji i iskreno, na udaljenosti nekoj ni ne vidim ima li upaljena svjetla, a kamoli da li su samo pozicija ili kratka.
Ja govorim samo za tu situaciju i isto se kao i vi ljutim kada se netko pravi pametan pa kada padne mrak a on ne pali.
housel je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.11.2010., 14:45   #453
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Da odmah i to riješim, jedini (za koji ja znam) auto u kojem svijetliš kud ideš, je mercedes (ne znam sad koji točno) sa zakretnim svjetlima.
ajaj.. pa zakretna svjetla postoje jos od ovog.

inace sto se mene tice, svjetla bi se trebala palit na kljuc. kad palis auto, pale se i svjetla. dok god je odluka na covjeku, uvijek ce se naci kretencina i budala koje vide po mraku, stede gorivo, zarulje i nasu majcicu zemlju. ili ce netko jednostavno zaboravit upalit svjetla. a i npr., vozis se od 3 popodne do 10 navece, u kojem tocno trenutku trebas upalit svjetlo? svi ce se slozit da trebas imat svjetla po noci, ali ako nema fiksne, precizne granice izmedju noci i dana, sto onda?
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2010., 14:46   #454
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Nije brutalno kad ti naiđe balvan po magli bez svjetala sa neutralnom bojom auta (stapa se sa maglom extremno jače nego auti živih boja) i onda imaš sreće ako nije prešao u tvoj smjer jer ti je inače zabava
A ono-kad je jača magla tak ti je svejedno ima li svjetla ili ne.

Na Gornjem Jelenju se uredno pale 4 žmige ako ne želiš završit nekom pod kamionom, preporučio bi svakom isto kad je gadna magla
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2010., 15:12   #455
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor rodney Pregled postova
ajaj.. pa zakretna svjetla postoje jos od ovog.
Pa rekoh:"... jedini (za koji ja znam)...."
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2010., 15:33   #456
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Citiraj:
Autor rodney Pregled postova
inace sto se mene tice, svjetla bi se trebala palit na kljuc. kad palis auto, pale se i svjetla.
Ako se radi o samom paljenju auta onda se slažem, djelomično.
A ako je na ključ onda kita, jer ako daš kontakt a stojiš/čekaš, zadnje što želim da mi svijetli gore i troše akomulator.
Isto tako mi je glupo što na nekim autima UOPĆE ne možeš ugasit svijetla, čak ni poziciju...
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2010., 16:26   #457
Tiro
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osk
Postovi: 21
@domy_os

Svjetla po danu ne služe ničemu. Blago tebi ako ti se potrošnja digne samo za deci. O grijanju farova koje dovodi do požutenja plastike fara da i ne govorim kolilki je to trošak mjenjati far nakon 10 god konstantnog grijanja. Češće mjenjanje žarulja neću ni računati.

IMHO pretjecanje je ionako jako rizična radnja koju malo ljudi radi i nametati svima da pale svijetla jer nekolicina ima namjeru pretjecati nije baš na tragu neke logike.
Tiro je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2010., 16:37   #458
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
@Tiro
E, sad si ga zasro do kraja. Ti ne obilaziš traktore? Mislim, lupio si da se kina zatresla
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2010., 16:56   #459
tihomir
Premium
 
tihomir's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2002
Lokacija: ?
Postovi: 2,274
Jedno pitanje.

Da li alternator remenom za pokretanje cijelo vrijeme uzima dio mehaničke energije od motora a samo elektronika u automobilu uređuje hoće li se proizvedenom električnom energijom puniti akumulator (ako nije pun ili je potrošnja velika) ili alternator u slučaju da je potrošnja mala ili je akumulator pun biva zaustavljen odnosne ne oduzima više mehaničku energiju motoru na način da se remen olabavi, pomakne ili slično?

Zadnje izmijenjeno od: tihomir. 16.11.2010. u 17:01.
tihomir je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2010., 17:01   #460
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Pa rekoh:"... jedini (za koji ja znam)...."
nisam mislio nista lose, eto, sad znas za jos jedan

Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Ako se radi o samom paljenju auta onda se slažem, djelomično.
pa rekoh, kad palis auto, pale se svjetla, stajanje na nekom fukodromu po noci, sa kontaktom za grijanje i ugasenim svjetlima odobravam. palis auto, pali svjetla i bok. iz jednostavnog razloga, kao sto sam vec rekao, ako ostane na covjeku da bira, uvijek ce bit ljudi sa ugasenim svjetlima kad je najmanje primjereno. a potrosnja i sl, u drugi plan.
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.11.2010., 17:20   #461
Tiro
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osk
Postovi: 21
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
@Tiro
E, sad si ga zasro do kraja. Ti ne obilaziš traktore? Mislim, lupio si da se kina zatresla
Obilazim no budući da se 99% vremena vozim ili po gradu ili po autocesti nije mi to svakodnevna situacija. I kada obilazim radim to na potezu gdje je situacija takva da ga mogu obilaziti 30 sec. i ne nastradati (iako to odradim u max. 5 sec). Po mraku još nisam obilazio traktor, valjda jer po mraku ne rade na polju no i dalje stojim pri tome da je pretjecanje (i možebitno upadanje u "škare") itekako rizično.
Tiro je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2010., 18:04   #462
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Koliko dugo voziš? Tjedan dana? Moj posao se svodi na svakodnevnu vožnju, u prosjeku do 300 km dnevno. Vozim po svakakvim cestama, od kaldrme do autoceste. Dnevno u prosjeku preteknem 15-20 auta (ne računajući autocestu) i svjetla su po meni obavezna. U većini država su odavno obavezna, a trebala bi biti i kod nas jer po meni to više ugrožava sigurnost nego kad netko vozi 10 km brže. Ne znam zašto policija to češće ne kažnjava...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2010., 18:27   #463
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Uf, traktori se itekako mogu susresti u predvečerje/navečer. Nije jedino oranje i prskanje što se radi traktorima, već se transportira drvo, gice i ostala živinčad, gnojivo...
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2010., 18:33   #464
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor housel Pregled postova
Potpisivanjem kazne automatski priznaješ krivnju te na temelju toga pišeš žalbu koju ti mogu odbiti. Odbijanjem potpisivanja u startu odbijaš krivicu.
Potpuna glupost.
Ne postoji dokument kojim ti potpisuješ krivnju, na bilo kojem nivou. K tome, ni policija ne definira krivnju. Isto tako, u prekršajni nalog se može unijeti tvoje neslaganje. Taj prekršajni nalog ide dalje i postupak je isti, osim što će sucima pokazivati štošta.
Citiraj:
Autor housel Pregled postova
Ok sve to stoji no na mom Unu padnu okretaji kada upalim svjetla što znaći da više optereti alternator koji više optereti samu mašinu. Slažem se da je razlika malena no ima je. Svi kao furaju neke eco friendly fore i moj zaključak je da se upaljena svjetla kose sa tim. Slažem se da ima i bezbroj ostalih čimbenika vezanih za zagađenje no eto, samo primjetih.
Isto tako ni zakone nisam nešto previše proučavao no znam da svaki puta kada sam napravio sranje da me moj obiteljski pravnik uvjek prvo pitao jesam li se potpisao, možda ipak ima neka kvaka...
I meni je prijateljica sutkinja i par prijatelja odvjetnici, pa?
Reci mu da malo bolje prouči štivo. Najozbiljnije.
A da ne govorim da je opterećenje mašine i potrošnja goriva mala cijena za sigurnost.
Citiraj:
Autor housel Pregled postova
A zašto se svi kačite za maglu, kišu sive aute itd.
Definitivno sam za sigurnost u prometu no eto maloprije sam išao na teren i morao sam imati upaljena svjetla. Sunce sja, vani 20 iznad 0 i svi imaju upaljena svjetla.
Da ne govorim o tome kako su većina auta na cesti stariji, lošiji i jeftiniji i iskreno, na udaljenosti nekoj ni ne vidim ima li upaljena svjetla, a kamoli da li su samo pozicija ili kratka.
Ja govorim samo za tu situaciju i isto se kao i vi ljutim kada se netko pravi pametan pa kada padne mrak a on ne pali.
Situacije na cesti mogu biti najrazličitije. Svjela jako pomažu vidljivosti. Sve ostalo je, po pitanju sigurnosti, samo "kolateralna šteta".
Citiraj:
Autor Tiro Pregled postova
Svjetla po danu ne služe ničemu.
IMHO pretjecanje je ionako jako rizična radnja
Jesi ti uopće vozač? Sumnjam.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2010., 18:46   #465
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
To sa svjetlima je žešći idiotizam.
Svjetla moraju konstantno biti upaljena ako zbog ničeg drugog onda zbog toga što bi to ljudima postala navika i refleksno bi palili svjetla kad sjedaju u auto, a što se ovako dobiva?
Dobiva se to da ljudi preko ljeta ne pale svjetla, kad dođe zima i dalje ne pale zato što im je ostala kretenska navika zbog kretenskog zakona.
I taman kad se svi nekako stabiliziraju i počnu palit, onda opet nastupa nova shema koja kaže - nemojte više palit.

Koliko god zakon bio glup, ljudi su još gluplji.
Kad sjedaš u auto veži se i pali svjetla i ne pitaj gluposti jel treba ili ne treba, taman bilo podne i sunce pržilo 50 stupnjava.

Samo jedan banalan primjer, na nekim mjestima u gradovima postoje tkz. ogledala, ako je izlaz iz neke ulice nepregledan, e pa na tom ogledalu se auto sa ugašenim svjetlima uopće ne vidi (!), pogotovo ako je neke boje koja se stapa sa okolinom!
A da ne spominjem koliko je lakše procijenit brzinu vozila koje ima upaljena svjetla.

Citiraj:
Autor Tiro Pregled postova
Svjetla po danu ne služe ničemu. Blago tebi ako ti se potrošnja digne samo za deci. O grijanju farova koje dovodi do požutenja plastike fara da i ne govorim kolilki je to trošak mjenjati far nakon 10 god konstantnog grijanja. Češće mjenjanje žarulja neću ni računati.
Mislim da ti prvo moraš završiti auto školu i sjesti u auto.
Žuti far? Far će požutit samo ako je nekvalitetan i uslijed vremenskih uvjeta (kiša, prašina, prljavština i sl.), a mjenjanje fara nakon 10 godina je tek smijurija, zamisli, neću palit svjetla po danu zato što će mi za 10 godina farovi bit žuti?
Za 10 god. će ti auto biti 4 puta slupan i 3 puta ukraden.
I znaš koliko košta žarulja? Očito ne znaš kad ju spominješ kao trošak, i rikavanje žarulje ne ovisi o njezinoj upotrebi koliko o instalaciji svakog auta.
Tako na mome već 3 god. svjetle neka talijanska H7 govna koja sam kupio u ipercoopu za 30 kn, a ne gase se.
Uglavnom, nemoj pričat svašta.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2010., 19:08   #466
veki19
Premium
Moj komp
 
veki19's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Viškovo,Rijeka
Postovi: 488
Slažem se da svjetla trebaju uvijek biti upaljena,kao što je već rečeno povečava se vidljivost,a i sigurnost.
Po cesti još uvijek panjeva koji ne pale svjetla iako je magla i pada kiša ko iz kabla od kako se sad zakonom trebaju imati upaljena svjetla.Stvarno kretenski debili žešći.
Evo i primjera,upravo prije sat vremena,vozim,pada jako kiša,noć je već,a jedna ženska vozi bez svjetala.Blendam,ali ne reagira.
Mislim kolki kreten moraš biti da to napraviš.
veki19 je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2010., 20:22   #467
mITZEK jr
R.I.P Mitzek
Moj komp
 
mITZEK jr's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Prigorje zelene..
Postovi: 354
ja neznam jel se itko maknuo malo iz grada,pa i kad przi sunce,cesta je siva( u k...)auto koji nije zarke boje,pogotovo asfalt siva,se stapa s cestom...i ako krenes u ofenzivu,papa,
kao sto rekoh 15000 iljada,svjetla su mi upaljena non stop,vishe od godinu dana,sve su zarulje jos stock..tako da trajnost zarulje pada u vodu...
a i farovi se po novom svi rade od crystal plastike...ona se malo teze muti...
__________________
there's no replacement for cubic displacement...except turbocharger
mITZEK jr je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2010., 20:34   #468
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Neki dan sam nakon 12 mukotrpnih sati na poslu sjeo mrtav umoran u auto i krenuo kući. Bilo je prošlo 19h, oko pola 8, dakle već debeli mrak pao. Upalim auto i krenem, prođem oko kilometar kad mi dolazeći auto blica, a ja idiot nisam upalio svjetla. Ostatak puta sam tukao glavom od volan kak sam to mogao napraviti, koliko mi je krivo bilo.
Dobro pa sam se vukao 30 kmh, ali svejedno...

Inače sjedam u auto, vežem se i palim svjetla, kao što bi i valjda svako normalan trebao raditi. Potrošnja je mizerna u odnosu na to koliko je sigurnost veća, bar za one druge koji nadolaze.
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2010., 20:44   #469
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova
Neki dan sam nakon 12 mukotrpnih sati na poslu sjeo mrtav umoran u auto i krenuo kući. Bilo je prošlo 19h, oko pola 8, dakle već debeli mrak pao. Upalim auto i krenem, prođem oko kilometar kad mi dolazeći auto blica, a ja idiot nisam upalio svjetla. Ostatak puta sam tukao glavom od volan kak sam to mogao napraviti, koliko mi je krivo bilo.
Dobro pa sam se vukao 30 kmh, ali svejedno...

Inače sjedam u auto, vežem se i palim svjetla, kao što bi i valjda svako normalan trebao raditi. Potrošnja je mizerna u odnosu na to koliko je sigurnost veća, bar za one druge koji nadolaze.
Poznato mi je to. Tak sam ja nekoliko puta. Ak imaš slabija kratka svjetla, u gradu pod javnom rasvjetom jedva možeš vidjet razliku sa ili bez svjetla.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2010., 21:11   #470
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
po meni je ova promjena zakona dobra odluka! Svjetla obavezna samo po zimskom dobu (šta će ti svijetla u npr. u gradu u sred ljeta kada se asvalt rastapa?) ali ... sve to ovisi od vozača do vozača i njegove sposobnosti, ako voziš i vidiš da je mračno vrijeme ili loša vidljivost ne treba ti zakon da upališ svjetla veeć ćeš sam procijenit i uočit da je bolje vozit tada sa upaljenim svjetlima radi bolje vidljivosti i sigurnosti u prometu! Mene više brinu ženske koje se po noći voze bez upaljenih svjetla a takvih u zadnje vrjieme viđam skoro svaki dan, te neosvijetljeni traktori i neki prastari kamioni sa stražnjim žarulljama od 5W i zamazanim lampama od blata)

Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Nema više šanse da nešto ode u zastaru.
Ak daš nekom auto i njega pijanog zaustave, nećeš ti kao vlasnik dobiti niš.
Al ako s tim napravi nesreću i to nedajbože težu, postoji vjerojatnost da bi bilo odgovornosti, ali to najčešće pada u vodu jer ne možeš dokazati to, auto dao si mu trijeznom, a ti ne možeš utjecati na to što je on poslije radio.
To je praksa
ima ali mora proć 4 godine ... hoćeš li ti toliko to moć razvuć? vrlo teško!

Citiraj:
Autor Mikygs Pregled postova
Ako se ulaze prigovor ka naznu,krivac mora ici na sud ili oni mogu to rjesiti bez sudske rasprave?
Pitam iz tog razloga jer mi je ujak dobio kaznu od 1000 kn,pa da na kraju nebi bili veci troskovi suda od kazne...
mora ... prvo te pozovu da daš iskaz pred sudcem a ako je neka sporna situacija onda ideš na suočenje sa policajcem! Troškovi suda ti se naplaćuju ukoliko sud ne presudi u tvoju korist! Meni su obračunali 200 kn mislim da ti je 200 kn po stavki, barem je meni tako bilo!

Citiraj:
Autor tihomir Pregled postova
Jedno pitanje.

Da li alternator remenom za pokretanje cijelo vrijeme uzima dio mehaničke energije od motora a samo elektronika u automobilu uređuje hoće li se proizvedenom električnom energijom puniti akumulator (ako nije pun ili je potrošnja velika) ili alternator u slučaju da je potrošnja mala ili je akumulator pun biva zaustavljen odnosne ne oduzima više mehaničku energiju motoru na način da se remen olabavi, pomakne ili slično?
alternator puni cijelo vrijeme ... i naravno da uzima dio energije jer za sve što se pokreće potrebna je energija!

Citiraj:
Autor elanst Pregled postova
Kod rutinske kontrole ne smije biti nikakve (sačekuše) jer policija mora biti vidno obilježena , u suprotnom se niste dužni zaustavljati jer time ugrožavate sebe i ostale sudionike u prometu.
daj ljudi nemojte sanjat

Zadnje izmijenjeno od: LAcy. 16.11.2010. u 21:32.
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2010., 21:20   #471
Tiro
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osk
Postovi: 21
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Koliko dugo voziš? Tjedan dana?
Hoćemo se stvarno spuštati na taj nivo? Mogu i ja tebe pitati jesi ti ovaj dečkić s tvog avatara koji se još igra malim kamionima.
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Moj posao se svodi na svakodnevnu vožnju, u prosjeku do 300 km dnevno.
Mašala. To je preko 100 000km godišnje. Ti mora da mjenjaš aute češće nego neki žarulje.
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
U većini država su odavno obavezna, a trebala bi biti i kod nas jer po meni to više ugrožava sigurnost nego kad netko vozi 10 km brže. Ne znam zašto policija to češće ne kažnjava...
Puno smo mi toga "visokoumnoga" uvezli iz Europe smo jer je iz Europe. Tipa oni pravilnici o tome koliko dug i zakrivljen mora biti krastavac. Europa to ukinula, a kod nas još na snazi.
Isto i sa policijom. Ti ju doživljavaš (kao i ja) kao vojsku kojoj je samo cilj kažnjavati i trpati novce u proračun, a svo to silno kažnjavanje nije nimalo pridonjelo sigurnosti nekog dr. u prometu. Samo je nad*kan onaj kojemu je kazna došla, ostali nimalo nisu sigurniji. Cijeli koncept je kriv.

Citiraj:
Autor khm Pregled postova

Mislim da ti prvo moraš završiti auto školu i sjesti u auto.
Žuti far? Far će požutit samo ako je nekvalitetan i uslijed vremenskih uvjeta (kiša, prašina, prljavština i sl.),
Požutit će svaki kojeg se "roštilja" sa svjetlima 24/7 jer nije za to namjenjen. Pogotovo otkad su škrti autoindustijalci staklene farova zamijenili plastičnima.
Citiraj:
Autor khm Pregled postova
a mjenjanje fara nakon 10 godina je tek smijurija, zamisli, neću palit svjetla po danu zato što će mi za 10 godina farovi bit žuti?
E vidiš ja bih TO kažnjavo. Stari grobovi od auta sa požutjelim farovima koji im praktički služe kao pozicijska svjetla jer ne osvjetljavaju ni 10 m pred sobom. Još im u gradu to ne predstavlja problem, no izvan njega ne bi se s takvim farovima usudili voziti preko 40.

Citiraj:
Autor khm Pregled postova
I znaš koliko košta žarulja? Očito ne znaš kad ju spominješ kao trošak, i rikavanje žarulje ne ovisi o njezinoj upotrebi koliko o instalaciji svakog auta.
Tako na mome već 3 god. svjetle neka talijanska H7 govna koja sam kupio u ipercoopu za 30 kn, a ne gase se.
Uglavnom, nemoj pričat svašta.
Ti meni da ne znam koliko koštaju, a sam priznaješ da se o autu brineš tako da su ti žarulje govna? FYI pogledaj pošto su H7 Philips Xtreme power ili Osram Nightbreaker tj. prave žarulje koje nekog vraga vrijede i povećavaju sigurnost na cesti, upotrijebi ih pa se javi s dojmovima.
Tiro je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2010., 21:40   #472
housel
aka Sizif
Moj komp
 
housel's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: požega
Postovi: 581
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Potpuna glupost.
Ne postoji dokument kojim ti potpisuješ krivnju, na bilo kojem nivou. K tome, ni policija ne definira krivnju. Isto tako, u prekršajni nalog se može unijeti tvoje neslaganje. Taj prekršajni nalog ide dalje i postupak je isti, osim što će sucima pokazivati štošta.
Iggy, policija ti na licu mjesta piše prekršajni nalog.
Vozač taj i taj je po tom i tom članku zakona sigurnosti na cestama počinio prekršaj taj i taj i automatski si kriv.
Dokument pstaje važeći onog trenutka kada se potpišeš.
Ako ti policija ne definira krivnju pa tko onda definira. Misliš da ti murijak na prekršajnom nalogu napiše e pa on je možda počinio prekršaj, da se mene pita pustio bi ga... poznam mu strinu itd.
Odma si kriv te ako se potpišeš onda taj nalog ne ide do sudca ako ne uložiš žalbu. Ako uložiš žalbu mogu te odbiti i reći kako su policajci postupali kako treba te da nisi u pravu.
Ako se ne potpišeš automatski ideš na prekršajni sud i iznosiš svoju stranu.
Imao sam slučaj di sam nakon žalbe bio 2 puta na sudu, nakon toga mi je došla unutarnja kontrola i nakon toga mi je došao neki frajer iz kabineta ministra i napokon sam zahvaljujući svom od tebe prozvanom neukom pravniku uspio dokazati da nisam kriv i da su ti isti koji su mi zbiberili niz kazni (al stvarno nisam bio kriv, jednostavno sam se zamjerio murijaku) jednostavno debili.

P.S.

Citiraj:
Autor Tiro Pregled postova
Stari grobovi od auta sa požutjelim farovima koji im praktički služe kao pozicijska svjetla jer ne osvjetljavaju ni 10 m pred sobom. Još im u gradu to ne predstavlja problem, no izvan njega ne bi se s takvim farovima usudili voziti preko 40.
Kolega je kupio nekakav set nekakvih šmirgl papira sa kojima čisti kao 50kn/far.
Posudio sam to od njega i očistio burazu farove na staroj e klasi 97'.
Farovi kao novi. Nisu bili požutjeli već se nekako sa vremenom zaprljali. Ugodno sam se iznenadio a bome i njega. Cijeli auto odmah bolje izgleda.

Zadnje izmijenjeno od: housel. 16.11.2010. u 22:01. Razlog: P.S. ...
housel je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2010., 22:21   #473
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Citiraj:
Autor Tiro Pregled postova
Ti meni da ne znam koliko koštaju, a sam priznaješ da se o autu brineš tako da su ti žarulje govna? FYI pogledaj pošto su H7 Philips Xtreme power ili Osram Nightbreaker tj. prave žarulje koje nekog vraga vrijede i povećavaju sigurnost na cesti, upotrijebi ih pa se javi s dojmovima.
Pošto nisi shvatio da pojasnim, to da su mi žarulje smeće sam mislio u cjenovnom smislu, samo naglašavam kako za pišljivih 30 kn imam žarulje koje svjetle već 3 god.
Žarulje su bolesno dobre, bijela dnevna svjetlost od 4k kelvina bez greške osvjetljava cestu i baca daleko, da mi nisu dobre sigurno ih ne bi držao na autu.
I ne treba mi nikakav osram i philips, jer ove svjetle perfektno, a to je sve do odličnog fara, u dobrom faru svaka žarulja je dobra, u lošem faru ti neće pomoći ni deset osrama.

I mislim da lagano odlazimo u offtopic.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2010., 22:59   #474
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor housel Pregled postova
Iggy, policija ti na licu mjesta piše prekršajni nalog.
Vozač taj i taj je po tom i tom članku zakona sigurnosti na cestama počinio prekršaj taj i taj i automatski si kriv.
Dokument pstaje važeći onog trenutka kada se potpišeš.
Ako ti policija ne definira krivnju pa tko onda definira. Misliš da ti murijak na prekršajnom nalogu napiše e pa on je možda počinio prekršaj, da se mene pita pustio bi ga... poznam mu strinu itd.
Odma si kriv te ako se potpišeš onda taj nalog ne ide do sudca ako ne uložiš žalbu. Ako uložiš žalbu mogu te odbiti i reći kako su policajci postupali kako treba te da nisi u pravu.
Ako se ne potpišeš automatski ideš na prekršajni sud i iznosiš svoju stranu.
Imao sam slučaj di sam nakon žalbe bio 2 puta na sudu, nakon toga mi je došla unutarnja kontrola i nakon toga mi je došao neki frajer iz kabineta ministra i napokon sam zahvaljujući svom od tebe prozvanom neukom pravniku uspio dokazati da nisam kriv i da su ti isti koji su mi zbiberili niz kazni (al stvarno nisam bio kriv, jednostavno sam se zamjerio murijaku) jednostavno debili.
Potpuna glupost.
Prekršajni nalog je početak postupka, potpisivanje znači samo preuzimanje istog. Policija ne definira krivnju i posljedice, time se samo može olakšati cijela procedura.
Na osnovu prekršajnog naloga pokreće se i prekršajni postupak, kao i mogućnost osporavanja, tj. davanja žalbe (u roku od osam dana).
Imate zakon, imate dosta tumačenja pa čitajte. BTW, policija nikad ne definira tko je kriv za što, oni prikazuju zatečeno stanje i ukoliko postoje nesuglasice proslijeđuju stvar sudu (putem prekršajnog naloga), ako priznate krivnju stvar je jasna odmah, ako ne priznate (bez obzira potpisali ili ne) ide se na sud i u pravilu samo više košta. Ne znam odakle uopće ta glupa "dogma" kako potpisivanje znači priznavanje krivice i mogućnost da se time nešto posebno dobije.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2010., 23:47   #475
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 755
Citiraj:
Autor khm Pregled postova
Žuti far? Far će požutit samo ako je nekvalitetan i uslijed vremenskih uvjeta (kiša, prašina, prljavština i sl.), a mjenjanje fara nakon 10 godina je tek smijurija, zamisli, neću palit svjetla po danu zato što će mi za 10 godina farovi bit žuti?
nema to veze sa kvalitetom/nekvalitetom fara... far pozuti od zarulja koje nemaju UV filter
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2010., 08:21   #476
housel
aka Sizif
Moj komp
 
housel's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: požega
Postovi: 581
Iggy ja sam na tvojoj strani u ovoj diskusiji samnom no nažalost realnost je ovakva (osjetio na svojoj koži)
housel je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2010., 09:21   #477
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor housel Pregled postova
Iggy ja sam na tvojoj strani u ovoj diskusiji samnom no nažalost realnost je ovakva (osjetio na svojoj koži)
To pak nema veze s ovim gornjim, potpisao ne potpisao isto ti je u ovom slučaju.
Ideja je bila OK (smanjiti sve postupke i otezanja na najmanju moguću mjeru), no i Prekršajni sud neće baš samo tako završiti postupak ako nije "sve čisto". Postoje i daljnji postupci (vani), ali je pitanje da li se isplati.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2011., 18:45   #478
ixlives9
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: rijeka
Postovi: 0
Moze savjet?

pred 2 dana putuovao sam za split i zaustavio me policajac blizu crikvenice zbog prekoračenja brzine(vozio sam 83 bilo je dozvoljeno 60),,i platio sam kaznu od 500 kn,danas na povratku,izadjem sa autoputa na zutoj lokvi i idem preko senja prema Rijeci(ko da mi jedna kazna nije bila dovoljna),,i pazim stalno na ogranicenje,i na uzbrdici dam malo vise gasa da ju mogu izvuc pa da prebacim iz 3. u 4.,,i u svemu tome nisam vidio da je ogranicenje brzine 50 u tom mjesti a ja sam vozio 64,,i OPET me zaustavi policajac i ovaj put da kaznu za prekoracenje brzine i za to sto vozim prejaki auto (81 kw a dopusteno je 75 mislim)..i naplati 1500 kn ukupno(1000 kn mladi vozac i 500 kn brzina)
ja znam da sam trebo pazit ali jbg. desilo se,,nije to neka ogromna brzina i prekoracenje ako uzmete u obzir da skidaju - 10 km/h,,znaci samo 4 km/h i jos nije neki jaki auto,,
da li se mogu tu nekako probat zalit da mi barem smanje malo kaznu.jer student sam i jaaaako tesko cu ovo moc platit..

hvala na odgovorima
ixlives9 je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2011., 21:21   #479
Bokygs
Premium
Moj komp
 
Bokygs's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb/Gospic
Postovi: 105
Na kaznu ulažeš prigovor,a na sudsku odluku žalbu.Pokušaj predati prigovor,možda ti umanje kaznu.Probaj se izvuc na kartu da si student,nemas svojih primanja i sl.
Bokygs je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2011., 21:30   #480
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Ako ti je prva kazna i u takvim uvjetima gotovo je sigurno da će ti oprostit na temelju studiranja/nezaposlenost i sl, naravno kad stigne obavjest žali se u roku.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na