Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.04.2014., 12:52   #1
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Wargame: Red Dragon

Napokon igra izlazi iz bete i dolazi u punom izdanju.




Nastavak Airland Battlea donosi naval combat ogromnih razmjera, te još par stotina nevjerovatno realnih novih jedinica uz nove zemlje: Kina, Japan, S i J Koreja, Australija i Novi Zeland, te nove koalicije, uz zadržavanje više od 1000 starih jedinica i zemalja.

Igram oko mjesec i pol dana još od closed bete i igra je apsolutno maestralna.
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2014., 13:33   #2
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
mogo bi probat,malo konfuzno jer će trebat sve pohvatat na velikom zumu,nego kako počinješ solo kampanju??tj ima gradnja baza skupljanje resursa,što već ima?
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.04.2014., 14:56   #3
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Da se kvotam sa Airland Battle teme.

Mehanika igre je ostala ista.


Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova
Sviđa mi se što nema baza, harvestanja i sličnog, unitsi dolaze kao pojačanja i treba neko vrijeme da dođu do mjesta, nema valute već se "financiraju" Deployment pointsima koje igrač zarađuje kad drži pojedine sektore na mapi. Nema spamanja jedinica, nema bezglavog rushanja jer je svaka jedinica skupa i vrijedna.

Mape su ogromne, tenkovima treba i po 5 minuta da dođu sa jednog sektora na drugi, iako piče 150 na asfaltu i 70 km/h offroad.
A ako zapnu u blatu npr, ili rough terrain, onda su tek spori.
Nema fog of wara (Aleluja) ali iako je mapa otkrivena neprijateljske unitse treba spotati sa recon jedinicama (mali helikopteri, LAV/BMP transporteri sa dobrom optikom...).

Odlično je balansirana igra, sve ima svoj counter, ali i svaka jedinica ima ograničeno ammoa koji kad potroši treba resupply truck da se rearma, a ni resupply nema baš na tone, američki tenkovi imaju TOW launchere sa SACLOS/SALS antitank raketama i dometom od 2,5 km, main connon ima range od nekih 2 km, ali mi se čini da Rusi ipak imaju superiornije tenkove, T64, T72 i T80 su apsolutne zvijeri, njihovi antitank launcheri imaju SVIR/Shila/Malyutka rakete sa dometom od 3 km, pa često prije zapucaju.

Isto tako ako tenkovi dolutaju u neko naselje ili šumu gdje ima infantrya jednostavno armor tako nema šanse, infantry koji ima cover kuća i zgrada će pomesti pod sa tim tenkovima.

Tako da zaklon igra veliku ulogu. Jedinice uvijek treba postavljati u šumu, tik u treeline, jer kad neprijatelj naiđe ako nemaju recona bit će uništeni prije nego skuže odakle ih rokaju.

Artiljerije mi nit smrde nit miriše, dobro je što imaju domet od 40ak km, pa se može pucati sa jedne na drugu stranu mape, loše je što troše ammo k'o nezdravi pa su bure bez dna za resupply, a i nepreizni su pa ak se ne gađa u centar cijelog neprijateljskog stacionarnog bataljuna nema neke koristi, eventualno veliki suppression, od čega neprijatelj zna paničariti pa čak se i pobuniti.

Jetovi se jako rijetko koriste, jer su skupi a antiair ih skine kao da su od plastike, Tunguske i VADS sistemi su im tako superiorni da je to strašno, a u svakoj šumi se može štošta sakriti pa tako i cijelo čudo Tunguski/VADS-a.
Doduše ako tenkovi počiste antiair avioni su itekako korisni sa air-to ground raketama.

Jurišni helikopteri tipa SuperCobra, Apache, Mi24, Mi28 i Akula su fenomenalni protiv pješadije i tenkova, no isto ih antiair prožvače prije nego se snađu, a i dosta troše pa se često moraju resupplyat.

Ovo je MP igra, SP nije uopće bit igre. Ali igra se u stilu Rizik cardboard igre, na pa kad dođe do sukoba onda se prebacuje u punokrvnu strategiju (prilično tešku).
No SP me generalno nije baš dojmio.
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na