Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.01.2007., 06:59   #1
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
HP 6325 BT & WLAN problem

Frend mi je dobio nx6325 (EY577ES) - Turion TL-52, 1Gb, ATI 1100, 80Gb, BT, WLAN, LAN,... Nakon instalacije vindoza sa svim zakrpama i hotfixevima, primjetio sam da u Hardware Manageru postoji još jedan komad hardvera identificiran kao Unknown device. Jedini driveri koje nisam instalirao su driveri Broadcom BCM440x 10-100 Ethernet koji je zamijenen sa Broadcom NeXtreme Gigabit Ethernet driverom i Infineon TPM driver (što je to uopće?).
Primjetio sam i još jedan problem koji me dosta smeta. Nakon instalacije vindoza i drivera, sa sistemom se dizao i HP Wireless Assistant pomoću kojeg se moglo uključiti BT & WLAN. Nakon instalacije ostalih programa (Office 2003, AVGFree, bsplayer,...), on se više ne diže sa sistemom, a kada pokušam pomoću njega uključiti BT & WLAN, oni u mi zasivljeni kao da ne postoje. Isto tako ne reagira ni dugme za uključivanje istih (gornji lijevi kut gdje je nasllikana mala antenica i koji svijetli plavo). Jednostavno nije moguće uključivanje istih. Kako osposobiti uključivanje?
Laptop trenutno nije kod mene na poslu već doma tako da ne mogu pogledati u njega.
Ono što mi me još više zbunjuje da prije 2 mjeseca s isti modelom (ok, druga je prža jer sada je unutra Pioneer K17 fw 1.05, a bila je neka HLxxx) i istim programima nisam imao apsolutno nikakvih problema. Ima još jedna razlika - ovaj nije htio instalirati slipstreamani Office 2003 tj. instalirao je, ali Excela & co. nije bilo već samo folder Microsoft Office -> Office11 - > Borders.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2007., 23:38   #2
Origjigji
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Osijek, Croatia
Postovi: 17
Brat si je uzeo takav, ista situacija glede WLANa. Rijesili smo to tako sto smo poskidali odgovarajuce drivere s HPove stranice za taj model. Sto je i inace krajnje preporucljivo - pogledati sp brojeve i poskidati sve relevantne patcheve, a pogotovo za firmware (BIOS, itd.). Moze sprijeciti prilican broj skupih problema u buducnosti.

Dakle, nije dosta imati Win XP SP2, nego i HPovi service packovi trebaju biti najnoviji.

Glede Broadcoma, pri instalaciji je naznaceno da ce on preuzeti funkciju detekcije mreze (ako se zeli vratiti na staro, treba deaktivirati, odnosno po potrebi i deinstalirati doticni Broadcomov software, navode). To je zgodno jer ima nekih naprednijih funkcija u odnosu na Windows Wireless Network Connection, ali mogu reci da sam po pitanju detekcije prisutnih bezicnih konekcija bila zadovoljnija "primitivnom" Windows opcijom.

BT je, takodjer po instalaciji SPova u reziji HPa, radio bez problema, i bez filozofiranja softwarea trece strane kao u slucaju WLANa.
Origjigji je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.07.2007., 00:01   #3
shock
Premium
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 47
To što javlja Unknown device mislim da bi moglo biti HP Quick Launch buttons, pa ako nisi, instaliraj drajvere.
shock je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2007., 07:47   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Dečki, kasnite samo 5,5, mjeseci. Već sam zaboravio kako sam riješio taj problem.

@shock
Previše sam iskusan da ne bi instalirao sve drivere.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2007., 11:23   #5
shock
Premium
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 47
Jaoo, stvarno nisam pogledao datum prvog posta, samo sam onako letimično pročitao problem, a bilo je već nekoliko puta da ljudi ne instaliraju HP quick launch button drajvere, pa imaju Unknown device u Device manageru, pa pomislih nije zgoreg da napomenem

Ne sumnjam ja u iskustvo, jer pratim ovaj dio foruma
shock je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na