Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.01.2011., 22:13   #1591
wireless_os
Premium
Moj komp
 
wireless_os's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 613
Takodjer u zadnje vrijeme u vecernjim satima internet brzina je uzas....evo sad oko 1 Mb od 16..... no neda mi ih se zvati. Bio sam 2 puta gubio zivce na pozive,mailove i ostalo tako da sad necu namjerno...nek je kak je. Jedino ak se ne popravi kroz koji tjedan onda budem...do tada chill...
__________________
*************************************





Intel Celeron G1820
ASRock H81M-HDS
8 GB Kingmax
23'' LG Flatron W2361V
NVIDIA GeForce GTX 960
Samsung Spinpoint F1 @ 1 TB
INTEL SSD - 120 GB
LC POWER LC6650GP3 V2.3
Antec Sonata Elite
MX 518
Logi tipkovnica neka..
NuForce usb DAC


wireless_os je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2011., 22:45   #1592
Gism
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 92
Da li je moguće dobiti 2D paket na probni rok (kao što je moguće sa Max TV-om), pa ak mi se usluga ne sviđa da im se lijepo zahvalim?
Gism je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.01.2011., 19:02   #1593
someoneCRO
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5
Prešao na B.net,došli ljudi i postavili mi sve.

Prvi dan internet super,brzine,ping milina.

Drugi,treći dan sve šteka,stranice se ne otvaraju,sporo...imam dva računala-jedan bežično a drugi žično i isto sranje na oba računala.

U čemu je stvar?
someoneCRO je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2011., 20:00   #1594
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Citiraj:
Autor someoneCRO Pregled postova
Prešao na B.net,došli ljudi i postavili mi sve.

Prvi dan internet super,brzine,ping milina.

Drugi,treći dan sve šteka,stranice se ne otvaraju,sporo...imam dva računala-jedan bežično a drugi žično i isto sranje na oba računala.

U čemu je stvar?
A zovi tehničku podršku i reci im.
Ja sam se naviko već da mi bude par dana super i onda krš nakon tog i onda odjednom nakon opet par dana dobro i tako u krug, nikad mi nije bilo od kako imam b.net internet da je bila brzina dobra konstantno,nikad.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2011., 21:47   #1595
Gism
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 92
Ama baš sa svakim korisnikom sa područja Zagreba s kojim sam razgovarao mi je rekao da im brzina (upload i download) padne od 50% - 90%!!! u popodnevnim / večernjim satima. Ja bih volio da mi netko dokaže suprotno...
Gism je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2011., 11:22   #1596
Mrmak
Registered User
Moj komp
 
Mrmak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 10
Planirao sam uzeti Xcarnet - internet uslugu samo , koliko se u principu čeka da se realzira zahtjev , tj da mi dodju u stan sa routerom ?!
Mrmak je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2011., 11:33   #1597
sNNooPY
Premium
Moj komp
 
sNNooPY's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: ZG
Postovi: 1,860
Citiraj:
Autor Gism Pregled postova
Ama baš sa svakim korisnikom sa područja Zagreba s kojim sam razgovarao mi je rekao da im brzina (upload i download) padne od 50% - 90%!!! u popodnevnim / večernjim satima. Ja bih volio da mi netko dokaže suprotno...
Meni je brzina pocela drasticno padati tokom vecernjih sati zadnjih tjedan dana... inace imam 16Mbit 2D paket (tel+internet) i navecer zna past na 4-7Mbit sto je nedopustivo s obzirom da placam za 16 Mbit/s. Da mi navecer padne na 12-13, aj..ne bi se bunio, al ovo je previse... ak se ne sredi ovaj tjedan, zovem SZK.
sNNooPY je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2011., 12:31   #1598
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Citiraj:
Autor sNNooPY Pregled postova
Meni je brzina pocela drasticno padati tokom vecernjih sati zadnjih tjedan dana... inace imam 16Mbit 2D paket (tel+internet) i navecer zna past na 4-7Mbit sto je nedopustivo s obzirom da placam za 16 Mbit/s. Da mi navecer padne na 12-13, aj..ne bi se bunio, al ovo je previse... ak se ne sredi ovaj tjedan, zovem SZK.
Eto potpuno isto mi se dešava ko i kod tebe zvao SZK tehničare na twitteru se žalio ma neznam šta nisam probo jedino mi ostaje u Siget otić i tamo porazgovarat sa nekim nadležnim i objasnit mu stvari.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2011., 13:27   #1599
damiramida
Premium
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 53
Treba zvati SZK i slati mailove jer od pisanja po forumima bas i nema koristi.
Umjesto kaj ulazu lovu u reklame, bolje im je da uloze u infrastrukturu jer se sve veci broj korisnika zali na brzinu neta u vecernjim satima.Prvo ih treba maltretirati pozivima i mail-ovima i sluzbenom zalbom a ako nema promjene, preostaje nam HAKOM!
Prevelika su odstupanja od placene brzine do one koje oni isporucuju u vecernjim satima a pogotovo vikendom.
Jucer imao 5mbit-a od 16....
damiramida je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2011., 13:42   #1600
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Citiraj:
Autor damiramida Pregled postova
Treba zvati SZK i slati mailove jer od pisanja po forumima bas i nema koristi.
Umjesto kaj ulazu lovu u reklame, bolje im je da uloze u infrastrukturu jer se sve veci broj korisnika zali na brzinu neta u vecernjim satima.Prvo ih treba maltretirati pozivima i mail-ovima i sluzbenom zalbom a ako nema promjene, preostaje nam HAKOM!
Prevelika su odstupanja od placene brzine do one koje oni isporucuju u vecernjim satima a pogotovo vikendom.
Jucer imao 5mbit-a od 16....
Ma čoeče nema koristi ja sam 100 puta zvao 100 mejlova poslo čak me i jednom frajer nazad zvao pa smo pričali i to je bio čovjek koji kolko sam skužio tamo vodi taj dio il neš nije administrator,al sam primjetio da se razumije i to sve šta mu pričam i kaže na kraju kao proslijedit će on administratorima na promatranje neznam jel proslijedio il nije,al meni je i dalje isto nema koristi jednostavno od zvanja ni slanja mejlova.

Citiraj:
Autor damiramida Pregled postova
Umjesto kaj ulazu lovu u reklame, bolje im je da uloze u infrastrukturu jer se sve veci broj korisnika zali na brzinu neta u vecernjim satima...
Prevelika su odstupanja od placene brzine do one koje oni isporucuju u vecernjim satima a pogotovo vikendom.
Jucer imao 5mbit-a od 16....
Ovo se skroz slažem sa tobom.
Potpuno isto i kod mene čak mi i po danu zna se zblesirat poludim na to isto imam 16Mbps.Ja čekam taj DOCSIS3 su rekli da bi kao trebali pustit pa čekam (izlgeda da ću se načekat) jel to bi to trebalo riješilo taj problem sa brzinom.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 30.01.2011. u 14:11.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.01.2011., 15:26   #1601
Gism
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 92
Veoma obeshrabrujuće vijesti, htio ih zvati za 20 / 1 paket ali izgleda da ne bu niš od toga do daljnjega. Joj...jedva čekam da mi Vladimir opet dođe na vrata pa da mu kažem da prestane prodavat muda pod bubrege.

BTW, HAKOM bi trebao uvesti regulativu o maksimalnom dozvoljenom odstupanju od ugovorene brzine, samo ne znam kad.

@Thermaltake - Imaš li ikakavih saznanja o tome kad bi ovi prešli na DOCSIS3. Malo mi ta revizija standarda zvuči predobro da bi ovi to uveli tako brzo.
Gism je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2011., 15:29   #1602
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Nemam nikakvu informaciju samo znam da su dobili neke ciscove rutere sa DOCSIS3 podrškom i da valjda to testiraju sad kad će pustit to nemam pojma.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2011., 16:07   #1603
damiramida
Premium
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 53
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Ma čoeče nema koristi ja sam 100 puta zvao 100 mejlova poslo čak me i jednom frajer nazad zvao pa smo pričali i to je bio čovjek koji kolko sam skužio tamo vodi taj dio il neš nije administrator,al sam primjetio da se razumije i to sve šta mu pričam i kaže na kraju kao proslijedit će on administratorima na promatranje neznam jel proslijedio il nije,al meni je i dalje isto nema koristi jednostavno od zvanja ni slanja mejlova.
Znam.Ni mene bas ne vole od silnih zvanja i mail-ova al se nadam, da se ih ostali zatrpati mail-ovima, pa se mozda pokrenu... :-)
Korisnik sam neta od kraja 2003. i stvarno sa bio zadovoljan sve do ovog zadnjeg povecanja.

Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Ovo se skroz slažem sa tobom.
Potpuno isto i kod mene čak mi i po danu zna se zblesirat poludim na to isto imam 16Mbps.Ja čekam taj DOCSIS3 su rekli da bi kao trebali pustit pa čekam (izlgeda da ću se načekat) jel to bi to trebalo riješilo taj problem sa brzinom.
Tak i snimalicu obecavaju godinama pa je nikako docekati! :-)
damiramida je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2011., 16:19   #1604
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Citiraj:
Autor damiramida Pregled postova
Znam.Ni mene bas ne vole od silnih zvanja i mail-ova al se nadam, da se ih ostali zatrpati mail-ovima, pa se mozda pokrenu... :-)
Korisnik sam neta od kraja 2003. i stvarno sa bio zadovoljan sve do ovog zadnjeg povecanja.
Ma nije da me nevole nego jednostavno nema koristi odustaneš na kraju tako i većina i napravi jel vidiš da nitko ništa ne poduzima, nikad se nisam ko neki imao potrebe izderavat i neznam šta ovima iz SZK (mada i tamo znaju bit svakakvi) jel oni ne održavaju to nego oni te samo upute dobro mogu resetirat ruter i neznam one rutinske šeme šta imaju i eventualno proslijedit to u vezi čega si zvao administratorima, a admini. su ti koji bi trebali nešto poduzet u vezi tog sad neznam, možda nemogu jel je cijela infrastruktura u banani ili su možda ljeni, meni se čini da tamo rade svakakvi.


Kolko samo oni korisnika farbaju sa tom brzinom koji nit ne kuže jel im nije recimo važno kolka je brzina, glavno da radi neznam fejsbuk i da otvara stranicu, kolko ja znam takvih kod kojih izmjerim pa je brzina katastrofa, a da oni neznaju to jel se ne razumiju.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 30.01.2011. u 16:36.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2011., 21:16   #1605
mighty
Premium
Moj komp
 
mighty's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 515
Citiraj:
Autor Mrmak Pregled postova
Planirao sam uzeti Xcarnet - internet uslugu samo , koliko se u principu čeka da se realzira zahtjev , tj da mi dodju u stan sa routerom ?!
neki dan sam bio u njihovoj poslovnici, doduše ja samo prebacujem liniju na novu lokaciju, i rekli su mi da ću čekati oko 2 tjedna...
pa ti sad vidi...
mighty je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2011., 23:58   #1606
someoneCRO
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5
Da li je pingtest.com mjerodavan?
someoneCRO je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2011., 14:52   #1607
marke
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Ja vas molim da mi prokomentirate moje rezultate mjerenja. Korisnik sam 3D Carnet paketa. Dakle već duže vrijeme imam problema s download brzinom i pingom. Naime, di god mjerim download brzinu, ona užasno skače, za razliku od upload brzine koja se linearno penje do neke vrijednosti i onda tamo malkice varira. Download brzina užasno skače na svakom mjerenju, to otprilike zgleda ko obrtaljka kad turirate auto. Isto tako rezultati variraju od 6000 kbps do 7000 kbps. Ping mi na speedtest.net izbacuje uvijek oko 550ms, dok na pingtest.net izbacuje oko 30ms. U čemu je fora? Evo i nekoliko rezultata:







Pogledajte samo kolko ti rezultati download brzine variraju, i nisu ni blizu deklariranih 8Mbps. Ovo je mjereno kad mi je njihov modem uštekan direktno u komp. Ako slučajno spojim taj modem u svoj WRT54GC router i onda iz njega direkt kablom u komp, rezultati su još gori - download brzina tad ne prelazi 4Mbps, ali upload brzina i ping ostanu isti. U čemu je problem?
marke je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2011., 15:33   #1608
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Dobrodošo svijet b.net internet korisnika čitaj iznad moje postove bit će ti sve jasno
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2011., 15:42   #1609
marke
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Ma već sam im piso par mailova, i rekli su da ako dođu oni provjerit vezu i ako je sve u redu da će mi naplatit 150kn, a ako nije, onda neznam. Jel mi se isplati to tražit? Jel mogu kaj tu oni napravit? Jer ovo nije normalno.

I zakaj mi je tolko sporija veza kad uštekam prek routera?
marke je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2011., 15:58   #1610
ehohr
Premium
Moj komp
 
ehohr's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 348
Ja sam sa svojim prilicno zadovoljan, kad su mi tek instalirali b.net ovdje imo sam problema s brzinom i pucanjem veze, sad vec godinu dana radi super.

ehohr je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2011., 16:06   #1611
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
kod tebe je odlično čoeče meni je tako samo ujutro oko 7 kasnije više nema šanse da ću vidit tako nešto, da mi je ovako ko tebi nebi im ja ni zucnuo,još pogotovo ako ti je tako i navečer meni navečer je brzina ono katastrofa to su variranja od 4 do 10 mbps konstantno.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2011., 17:05   #1612
marke
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Evo ovo su rezultati kad ga uštekam preko WRT54GC modema, ujedno i jednog koji radi s tom njihovom mutavom PPTP vezom. Uštekan sam preko kabla, zakaj je odjenom tolko sporije? I kako su moguće tolike razlike? I zašto je ta download brzina tolko nestabilna, dok je upload cijelo vrijeme stabilan i isti?



marke je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2011., 20:40   #1613
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,106
Ja moram priznati da meni u zadnjih skoro mj dana radi odlično u svako doba dana!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2011., 21:41   #1614
Gism
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 92
Citiraj:
Autor ehohr Pregled postova
Ja sam sa svojim prilicno zadovoljan, kad su mi tek instalirali b.net ovdje imo sam problema s brzinom i pucanjem veze, sad vec godinu dana radi super.

Bilo bi poželjno da se brzine mjere iza 8 navečer kad je opterećenje najveće pa da onda vidimo kako sve super radi.
Gism je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2011., 22:10   #1615
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Evo mojih legendarnih večernjih 16Mbps sa svakim mjerenjem drukčiji iznos uglavnom od 5-10 katastrofa!

prvo mjerenje:


drugo mjerenje:


EDIT:
jutarnja brzinatočnije 7:45:
Da mi je ovakva stalno nebi se ja bunio nikad! Al ovo gore kako je navečer je blagoreć katastrofa.



zna mi čak doć i do 15,7 to mi je najviše što sam vidio ujutro.

večernja točnije sad 18:44:
"16Mbps" ovo je katastrofa!



mjerenje u 21:44 odmjereno jedno 4-5 puta ovo je najbolje šta sam uspio dobio prijašnja mjerenja sve oko 3-4 ovdje sam uspio dobit čak 5 i sad takva brzina mi traje jedno još sat vremena i onda opet nazad bude od 10 na dalje.




P.S
jučer mi je iz nekog razloga dwnstream otišo u - varir od -1.2 do 0.9 samo odjednom se promjeni pratio sam u - i onda se opet vrati u recimo 0.8,0.7 pa opet u - ne kužim prije mi je uvijek bio oko 0.1-0.5.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 11.02.2011. u 11:21.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2011., 00:31   #1616
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
Ja moram priznati da meni u zadnjih skoro mj dana radi odlično u svako doba dana!
Meni u zadnja 2 mjeseca. Svaki dan. većer etc. 960 kila u sekundi na 8 megabita vezi.
  Reply With Quote
Staro 10.02.2011., 10:29   #1617
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,909
Thomson TWG850-4 admin username/pass?

pozdrav svima. stavljam ovdje pitanje da ne zatrpavam pod mreze i isp, a mozda je negdje bila, ali imam pol ure za saznat da mogu rec kolegi. uglavnom dali se zna defaultni username/pass za uletit u Thomson TWG850-4 router od B-neta da bi namjestio wi-fi?
radi se o B-net-u i on mi tvrdi da je kad je uzima platio samo zicnu vezu, a wi-fi ne? pa nije valjda da su poceli dilat wi-fi routere i onda u njima zakljucaju wi-fi opciju ako im se dodatno ne plati ?
zahvaljujem.

saznao:
username: "prazno"
password: admin

pozdrav

Zadnje izmijenjeno od: geronimo_2. 10.02.2011. u 15:36.
geronimo_2 je online   Reply With Quote
Staro 10.02.2011., 16:50   #1618
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
napravim jos jedan test veceras oko 8 za usporedbu ;





evo test u 19:37





Razlike ima ali nije ogromna , mozda je kod vece brzine veća razlika ?

Zadnje izmijenjeno od: alen.s. 10.02.2011. u 20:40.
alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2011., 20:18   #1619
Vukas
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7
Jel možda ima netko od 3dcarnet korisnika da ima D-Link DIR-615 ?
Pokušavam osposobiti, al neće.
Jednom sam uspio(prošle godine),al sam mijenjao sve i svašta.
__________________
Vukas je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2011., 11:12   #1620
Dado1977
Premium
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: rijeka
Postovi: 116
BNET download

uzeo sam Bnet onaj nasjlabiji flat i sad kod downloada mi ide max na rapidshare(free acount) i ostalim free servisima do 200 kb/sec
čini mi se to nekako malo
je li to normalno?
ja sam u Rijeci
Dado1977 je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na