Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.02.2009., 22:42   #391
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
ja sam na XCARNet-u. sve najnormalnije radi.

znash zasto je bolje imati vlastiti router? svatko tko je ikada ima neki od zakljucanih sranja s kojima nemozesh forwardat jebeni port, namjestiti DDNS, static DHCP i more najjednostavniji funkcija ce ti znati reci zasto

to o CARNetu i filtriranju s sl. je mit. oni ce djelovati kao i svi drugi samo kad netko prijavi abuse sluzbi.
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2009., 23:31   #392
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Citiraj:
Autor Red_Baron Pregled postova
Ja razmišljam na ovaj način. Ako mi ruter treba za kućnu upotrebu (spojit 2-3 kompa u wlan, ne treba lan) nije li bolje plaćat 9kn mjesečno više (primjerice 24x9=216) i čak imat garanciju da stvar radi nego jednokratno kupovat nekog linksysa za 400-500kn?
I ja sam tako razmišljao pa ipak uzeo Linksysa jer je više nego duplo bolji od Scientific-Atlantinog WLAN routera/modema.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.02.2009., 21:50   #393
ivanr
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 330
Vidim da daju neki Wifi Linksys za 349 kuna.
http://www.bnet.hr/cro/internet/xnet_unlimited
Zna li netko koji je to točno Linksys?
ivanr je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2009., 16:46   #394
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Jel ima tko još problema sa netom u Osijeku, tj. jako sporo radi.
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2009., 18:22   #395
hrde
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 39
Citiraj:
Autor pinkskin Pregled postova
Jel ima tko još problema sa netom u Osijeku, tj. jako sporo radi.
Ja također imam problema od danas, otvara stranice 100 godina, a neke ni neće uopće.
hrde je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2009., 18:11   #396
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Već 10-ak dana nisam u Osijeku, ali mi je dojavljeno da tako negdje oko 10-og nije radio net i to kojih pola dana...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2009., 18:17   #397
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
Code:
-----BEGIN PGP SIGNED MESSAGE-----
Hash: SHA1

=======================================================================
Hrvatska akademska i istrazivacka mreza CARNet       Sluzbena obavijest
Zagreb, 10.03.2009.

VAZNO Prekid primarne medjugradske veze Zagreb-Osijek
=======================================================================

Postovani korisnici,

dana 10.03.2009. oko 09:55 doslo je do prekida primarne 1 Gbps
medjugradske veze Zagreb-Osijek. Trenutacno je sav promet preusmjeren
preko sekundarne 10 Mbps veze. Uzrok problema je prekinuta optika.
Davatelj TK usluga HEP radi na ispravljanju problema te se ocekuje
zavrsetak radova do 17:00 sati.

Molimo korisnike za razumijevanje i strpljenje.


Zeljko Plese
Srce - Sveucilisni racunski centar
za CARNet, izgradnja i odrzavanje CARNet mreze

=======================================================================
Dodatne informacije moguce je zatraziti slanjem elektronicke poste na
adresu: NOC 
=======================================================================

-----BEGIN PGP SIGNATURE-----
Version: GnuPG v1.4.6 (GNU/Linux)

iD8DBQFJtmueCqskfuuO+TIRAtqjAJ9zDD4sAl0C/UFx0WNAhWQqJTz9SwCeJnqT
uTCBsoKN+7eY7AnyPrSWh3M=
=CYuL
-----END PGP SIGNATURE-----
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2009., 18:39   #398
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Ja sam mogao biti na msn-u, i otvaralo mi je stranice jako sporo ali otvaralo dok, neki prijatelji nisu ni to mogli, a i ja sam skidao sa torrenta oko 50k/s.
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2009., 21:04   #399
DeVukic1987
Drift king
Moj komp
 
DeVukic1987's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 255
Citiraj:
Autor pinkskin Pregled postova
Ja sam mogao biti na msn-u, i otvaralo mi je stranice jako sporo ali otvaralo dok, neki prijatelji nisu ni to mogli, a i ja sam skidao sa torrenta oko 50k/s.

Kod mene zadnjih dana radi jako loše. Čak par dana nisam mogao upalit MSN ali je ostalo radilo (istina, jako sporo).
Valjda će e malo stabilizirat stanje s tim signalom. Barem na Sjenjaku
DeVukic1987 je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2009., 16:46   #400
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
Razmisljam malo o B.netu pa imam par pitanja...

1) Guzva mi je s LAN portovima. Mogu li ja na neki od routera (kupljenih, fkors - to su D-link, Canyon WiFi, Linksys WiFi) prikopcati Siemens SE515 da mi radi kao switch/AP? (i switch bi bio krasna stvar) Koji je od tih routera najbolji? Ne vidim nigdje neki dreq-modem po 1kn Bi li bilo moguce uz modem napraviti da mi neki router nakacen na modem vrsi reconnectanje, ali da mogu kao i na ADSL modemima na kompu imati konekciju, connectati i disconnectati?

2) Nemam RS premium, na ADSL si lako izmijenim IP reconnectanjem, kako se to radi na kabelu?

Hvala.
Matesonik je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.03.2009., 19:33   #401
Miso66
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zg
Postovi: 33
Ja imam Canyon WF514 router spojen na njihov modem. Da bi promijenio IP moras se logirat na Canyon i kliknut RENEW i on ti se odspoji i spoji s novom IP adresom. Jednino sto mi smeta je sto nakon onih 24 sata kad ti BNET promijeni IP adresu Canyon je ne uspije pokupit sa modema pa moras ti opet manualno RENEW napravit. Pa bi ti preporucio neki drugi router.
Miso66 je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2009., 16:55   #402
mighty
Premium
Moj komp
 
mighty's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 515
što se tiče ovih smetnji sa vezom...
meni je sinoć puko net oko 2h... i ja odem spavati misleći da nešto rade i da će do sutra to popraviti... jutros se probudim i opet ne radi...
nazovem bnet službu za korisnike...i rekao mi je njihov operater da je carnet prešao na drugu vrstu konekcije...
više nije pppoe način spajanja nego pptp...
dakle samo se treba to promjeniti u postavkama routera... i još ukucati novi default gateway i to bi trebalo raditi...
mighty je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2009., 17:47   #403
Vrga
Lalalallalaaaaaa
 
Vrga's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 520
novi gateway je 10.64.0.1, ako se spajate preko routera, te nemožete pristupiti na stranice, potrebno je postaviti MTU (packet size) na 1400.

Također, važni detalj je da nikakva enkripcija niti podataka niti šifri ne smije biti postavljena.
Vrga je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2009., 19:12   #404
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Moguće je i da taj nenavedeni uređaj uopće ni ne podržava takav način spajanja.

Bnetov XCarnet, PPTP i router
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2009., 20:39   #405
Vrga
Lalalallalaaaaaa
 
Vrga's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 520
thopok, ak imaš xtel, zovni na 9911 i traži frana


od uređaja što smo konkretno probavali, canyon cn-wf514 je smeće koje ne radi ni normalno, a kamoli pptp-om, linksys radi u 80% slučajeva, a ostali bi dobro došli na testiranje -.-
Vrga je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2009., 21:18   #406
Markos
I woke up in Hell
Moj komp
 
Markos's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,054
nemoj njega zvat,ko da si dobio terorista na telefon
Markos je online   Reply With Quote
Staro 01.04.2009., 21:34   #407
Vrga
Lalalallalaaaaaa
 
Vrga's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 520
buraz, zaklaćute
Vrga je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2009., 22:07   #408
easysurfer
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
B.net- telefonija- Siemens Gigaset.net VOIP problem

Imam bežični telefon Siemens Gigaset 685 IP http://gigaset.com/shc/0,1935,hq_en_0_152411_rArNrNrNrN,00.html koji je dualni telefon.
Mogu ga koristiti za klasične i za VOIP pozive. Kupio sam ga za korištenje Gigaset.net usluge.

Više informacija ovdje:
http://www.gigaset.net/hr/home.html
http://www.gigaset-voip.com/voip/hr/kako-koristiti-gigaset-voip-telefon/mogucnost-2-gigaset-telefon-s-dva-nacina-rada.htm

Ukratko, super Siemensova fora, idiot-proof instalacija, radi uvijek osim sada na B.netu

Telefon ne radi u VOIP modu na B.net mreži što se očituje u slijedećem:

1. Kada zovem VOIP načinom prijatelje na T-com ili Vodatel mreži ili van RH ne mogu ostvariti poziv.
2. Kada mene zovu iz drugih mreža u B.net VOIP načinom, mogu primiti VOIP poziv
3. Kada nazovem VOIP načinom vlastiti broj (ostaje poziv u Bnet mreži, imam doma 2 slušalice) uredno zvoni druga slušalica.

Neka ideja?
Hvala.
easysurfer je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2009., 12:03   #409
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Citiraj:
radi uvijek osim sada na B.netu
Pa onda je situacija jasna?
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2009., 10:02   #410
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
poskupili su mi osnovni paket za 10 kuna a ne znam samo radi čega ? Čak mi ni nedaju onaj digitalni tuner a uredno 79 kuna beru, ma daj jedva čekam Iskon IPTV da se prebacim kod njih. Ovi stvarno pretjeruju sa cijenama.
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2009., 11:18   #411
marko vukovic
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: zg
Postovi: 2
bnet, 3dcarnet, dlink di-524

Korisnik sam bneta od prosinca, 3dcarnet paket. Posto se uz 3d carnet nije mogao uzeti wireless (a treba mi) kupio sam dlink di-524 ruter i spojio ga na njihov scientific atlanta modem. Vidio sam na netu da ljudima taj setup radi i fakat nije bio problem setupirati stvar. Spajao sam se ppoe kao sto su mi preporucili u bnetu i uzivao u korektnoj usluzi.

Od 1.4. nemam internet. Trebalo mi je dva dana na telefonu dok se netko (zove se Veronika i bila je prva pametna osoba u supportu :-) nije sjetio da su promijenili nacin spajanja na pptp ...

bnet: "niste dobili upute postom?"
ja: "kakve upute?"

al dobro to je bar bila prelomnica nakon koje sam mogao poceti rjesavati problem. par minuta kasnije uspio sam se spojiti na internet s laptopa direktno spojenog na modem. potrazio sam upute za konfiguraciju rootera. na netu su upute za di-604 ali what the hell sucelje je isto, valjda ce radit. prosao kroz upute, ali kitu. rooter se nece spojiti. nakon milion pokusaja i brdo izgubljenog vremena na telefonu s bnet supportom zakljucak je da moj rooter nije kompatibilan s njihovom opremom i da se mogu slikat s njim. to sto je konfiguracija naizgled ispravna na zalost ne pomaze. rooter se nakon restarta prijavi modemu, dobije ip, pokusa se spojiti na carnet, to ne prodje (na carnetu kazu da ne vide pokusaj logiranja na ldap), rooter izgubi ip i to je to. po mojem shvacanju problema, cini se da format u kojem idu uid i pass ne prolazi kroz mreznu opremu na bnet kraju.

oke, bacio sam lovu za rooter. nije mi to bas nest super, ali prezivjet cu. ono sto me najvise muci je sto nemam opcija za dalje. uz 3dcarnet nisam mogao zakupiti wireless, ne vidim smisao kupovine novog rutera jer nemam nade da cu pogoditi kompatibilan uredjaj. jedino rjesenje koje mi trenutno pada na pamet je promijeniti paket u 3d bez carneta. muci me sto nisam siguran da je to rjesenje koje ce raditi.

i tak. od jako zadovoljnog korisnika bneta u tri mjeseca sam postao iznimno nezadovoljan korisnik. poprilicno je razocaravajuce kako se odnose prema userima a s tehnicke strane se ponasaju kao black box. kuzim da nije do tehnicara oni premoscuju jaz izmedju ocajno bahate poslovne politike i kaoticnog stanja na terenu.

sad vise nisam siguran zasto pisem ovaj post :-) hm. ima li tko kakav pametan feedback? toliko sam rezigniran da nemrem artikulirat ni konkretno pitanje. ...

btw. imam solidan tehnicki background i nemrem ni zamislit kako se ovi problemi manifestiraju/trablsutaju kod usera koji nisu tecchiesi.
marko vukovic je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2009., 11:46   #412
Vrga
Lalalallalaaaaaa
 
Vrga's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 520
Citiraj:
Autor marko vukovic Pregled postova
al dobro to je bar bila prelomnica nakon koje sam mogao poceti rjesavati problem. par minuta kasnije uspio sam se spojiti na internet s laptopa direktno spojenog na modem. potrazio sam upute za konfiguraciju rootera. na netu su upute za di-604 ali what the hell sucelje je isto, valjda ce radit. prosao kroz upute, ali kitu. rooter se nece spojiti. nakon milion pokusaja i brdo izgubljenog vremena na telefonu s bnet supportom zakljucak je da moj rooter nije kompatibilan s njihovom opremom i da se mogu slikat s njim. to sto je konfiguracija naizgled ispravna na zalost ne pomaze. rooter se nakon restarta prijavi modemu, dobije ip, pokusa se spojiti na carnet, to ne prodje (na carnetu kazu da ne vide pokusaj logiranja na ldap), rooter izgubi ip i to je to. po mojem shvacanju problema, cini se da format u kojem idu uid i pass ne prolazi kroz mreznu opremu na bnet kraju.
Ovo mi zvuči više kao da router pokušava progurat enkriptiranu šifru, ili nekakvu enkripciju podataka. Poanta je u tome što server za autorizaciju po defaultu refuse-a te konekcije. sam pitanje, MTU je na 1400, yah?

Citiraj:
oke, bacio sam lovu za rooter. nije mi to bas nest super, ali prezivjet cu. ono sto me najvise muci je sto nemam opcija za dalje. uz 3dcarnet nisam mogao zakupiti wireless, ne vidim smisao kupovine novog rutera jer nemam nade da cu pogoditi kompatibilan uredjaj. jedino rjesenje koje mi trenutno pada na pamet je promijeniti paket u 3d bez carneta. muci me sto nisam siguran da je to rjesenje koje ce raditi.
gle, dok god nije canyon
ako pređeš na obični 3D samo staviš router na to da automatski pokupi IP adresu.

Citiraj:
btw. imam solidan tehnicki background i nemrem ni zamislit kako se ovi problemi manifestiraju/trablsutaju kod usera koji nisu tecchiesi.
Ukratko? Jako teško -.-


Ovako, proučit ću nešto malo o tom routeru, al nemrem ti ništa garantirati nažalost.





[edit]Nakon malog rondanja, možda će firmware upgrade pomoć, ali nemrem niš garantirat, jer nažalost nemam pristup dlink uređajima...

Zadnje izmijenjeno od: Vrga. 03.04.2009. u 11:56.
Vrga je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2009., 12:42   #413
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Citiraj:
nakon milion pokusaja i brdo izgubljenog vremena na telefonu s bnet supportom zakljucak je da moj rooter nije kompatibilan s njihovom opremom
To i ja tvrdim. Čini se da kod tog uređaja ne pali 0.0.0.0(Polje IP adresa ostavite prazno!).
WAN Settings
Citiraj:
ne vidim smisao kupovine novog rutera jer nemam nade da cu pogoditi kompatibilan uredjaj
Čini se da nitko ne može 100% garantirat da će bilo koji predloženi radit.

[Projektic] Kako rjesiti muke sa silnim modemima/routerima uz malo kucne radinosti
?

Zadnje izmijenjeno od: thopok. 03.04.2009. u 12:54.
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2009., 13:09   #414
Vrga
Lalalallalaaaaaa
 
Vrga's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 520
niš ni savršeno, jebga.

Thopok, odgovor na projektić, čopi stari PC (minimalno pentium 166mmx sa 128 mega rame i hardom od 3 gige, te 3 lan kartice, 2 ako ne misliš wlan, kupi switch 8 portni bilogdje), skini IPCop s neta, digni ga na pc i imaš neš bolje i vjerojatno pun k jeftinije nego kupovina bilo kakih rutera.

Imo ja donedavno al je hard napravio krk...



što se rutera tiče, jedan za koji 100% znamo da radi je linksys wrt54gc. to je i onaj što ga bnet nudi doduše, ali funkcionira.
Vrga je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2009., 21:25   #415
dUG1
Premium
Moj komp
 
dUG1's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 227
Citiraj:
Autor Vrga Pregled postova
niš ni savršeno, jebga.

Thopok, odgovor na projektić, čopi stari PC (minimalno pentium 166mmx sa 128 mega rame i hardom od 3 gige, te 3 lan kartice, 2 ako ne misliš wlan, kupi switch 8 portni bilogdje), skini IPCop s neta, digni ga na pc i imaš neš bolje i vjerojatno pun k jeftinije nego kupovina bilo kakih rutera.

Imo ja donedavno al je hard napravio krk...



što se rutera tiče, jedan za koji 100% znamo da radi je linksys wrt54gc. to je i onaj što ga bnet nudi doduše, ali funkcionira.
Mislio sam ti poslat PM, al mozda je bolje ovak ak nekome moze pomoci.

Dakle, imamo doma Bnet-ov Osnovni (+ prosireni, cini mi se) paket vec skoro 3 godine. Pri instalaciji, starci su dodatno platili (i to dobru lovu) jos 2 prikljucka za telku na katu vise i u sobi do. Sve je super, sve je za 5 do jednog dana kada nam doma dolazi vas DVB prijamnik ilitiga STB. Totalno bespotrebno kada svi LCD-i u zadnje 2-3 godine imaju kvalitetnije ugradjene DVB prijamnike i X na n-tu bolje rijesen EPG (ovaj vas je, prema difolntnom od Sonya, pa cak i MaxTV-a, zivi ocaj ).
Al u njih nemres gurnuti karticu koja strsi van i cudnog li cuda, ne zblesiraju se svakih 10ak sati rada.
Al ajde, nismo se bunili.

Problem je nastao u trenutku kad smo obavjesteni da cemo za svaki dodatni prikljucak, koji je potreban za gledat TV program, na vlastit zahtjev morati dodatno placati 30 i nesto kuna.

Stari je, normalno, mislio da je to neki los pokusaj zajebancije. Platimo uvodjenje kabelske, dodatne prikljucke, a sada ispada da je to bio bacen novac, jer ako zelimo gledat program na drugom TV-u te na 2 kompa, kak je sada, moramo platit 90+ kn mjesecno DODATNO?

Zvao sam SZK, odgovor je uvijek isti: da, za prijam digitalnog signala je potreban nas prijamnik (koji cemo vam spremno naplatiti), a kada se ukine analogni signal, jedino cete moci pratiti TV signal preko istoga (prijamnika) i to zasebno za svaki TV.

Pa me zanima iz prve ruke, koje su (nove) informacije vezane uz ovo?
Ostaje li i dalje ta politka "deri di stignes", ili se nes promjenilo?

Shvacam da je ta mjera napravljena da bi se zastitili od dijeljenja signala po susjedstvu , ali u ovom obliku, kakav je sada, vise cete izgubiti nego dobiti.

P.S. Da smo, kojim slucajem, sami provodili kablovinje po stanu na svoju ruku, jos bih presutio, ali u ovom slucaju, ako tak ostane/bude, gubite dugogodisnjeg korisnika kablovske TV i potencijalnog za 3D paket.

Fala na odgovoru
dUG1 je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2009., 22:58   #416
marko vukovic
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: zg
Postovi: 2
Citiraj:
Autor Vrga Pregled postova
sam pitanje, MTU je na 1400, yah?
tnx na odgovoru! da mtu je na 1400. firmware last verzija. odustao sam od pokusaja spajanja na 3d carnet i pokusao drugim metodama rijesiti problem ne-imanja interneta.

danas sam prvo pokusao kupit wireless ruter od bneta pa su mi rekli da to traje minimalno 7 dana i da ruter mora doc postom. onda sam probao prijeci na 3d bez carneta. pretpostavio sam da ce to rijesit problem, a sad vidim da si mi i ti to predlozio. odgovor je bio da se to radi od prvog u mjesecu i da mogu prijec tek od 1.5.

bio sam u suzama. imam doma dijete staro 14 dana sto znaci da nisam bas jako fri s vremenom niti da mogu izlazit po ducanima i salterima kak mi se sprdne. zbog djeteta sam racunao da cu moc radit od doma u ovom periodu. i onda ostanem bez neta na 3 dana + kazu mi da je najbrze rjesenje jos barem 7 dana away. ... zacvilio sam, ispricao ovu pricu supportu na telefon i zamolio ga da mi ponudi bilo kakvo rjesenje tj. vidi mogu li ubrzano prijeci na 3d. ... decko je rekao da ne moze obecati ali da ce pitati sefa. nazvao me nazad nakon 30 minuta i eto me s vama.

zivo se nadam da ce sad net raditi bez problema bar neko vrijeme jer ne bih pozelio ni najgorem neprijatelju da se mora probiti kroz ovaj labirint supportova, helpdeskova i salesa. ponavljam, cini mi se da je problem u rigidnoj poslovnoj politici i kaoticnom stanju na terenu a da su ljudi u supportu uglavnom ok.
marko vukovic je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2009., 13:32   #417
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Citiraj:
Totalno bespotrebno kada svi LCD-i u zadnje 2-3 godine imaju kvalitetnije ugradjene DVB prijamnike i X na n-tu bolje rijesen EPG
Nije to tako jednostavno. Bitno je kakve prijemnike – sigurno ne kao npr. iz Sony 32W4000 i CI modul.


Citiraj:
da cemo za svaki dodatni prikljucak, koji je potreban za gledat TV program, na vlastit zahtjev morati dodatno placati 30 i nesto kuna.
Po mom shvaćanju to se odnosi samo na dodatni prijemnik(detaljnije ranije u temi).

Citiraj:
ili se nes promjenilo?
Nije, a nemaju ni zašto mijenjat kad i ostale konkurentske usluge pružaju slične(ili još gore) uvjete za više TV-a.
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2009., 14:45   #418
Vrga
Lalalallalaaaaaa
 
Vrga's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 520
Citiraj:
Autor dUG1 Pregled postova
Dakle, imamo doma Bnet-ov Osnovni (+ prosireni, cini mi se) paket vec skoro 3 godine. Pri instalaciji, starci su dodatno platili (i to dobru lovu) jos 2 prikljucka za telku na katu vise i u sobi do. Sve je super, sve je za 5 do jednog dana kada nam doma dolazi vas DVB prijamnik ilitiga STB. Totalno bespotrebno kada svi LCD-i u zadnje 2-3 godine imaju kvalitetnije ugradjene DVB prijamnike i X na n-tu bolje rijesen EPG (ovaj vas je, prema difolntnom od Sonya, pa cak i MaxTV-a, zivi ocaj ).
Može se i preko ugrađenog tunera al ti treba dodatni dekoder kartica (PCMCIA modul Conax, niš drugo ne radi i ne, ne dajemo garanciju da će radit 100%)

Citiraj:
Al u njih nemres gurnuti karticu koja strsi van i cudnog li cuda, ne zblesiraju se svakih 10ak sati rada.
Jebga, kartice su za autorizaciju, tak da svi gledaju točno ono kaj plaćaju.

Citiraj:
Problem je nastao u trenutku kad smo obavjesteni da cemo za svaki dodatni prikljucak, koji je potreban za gledat TV program, na vlastit zahtjev morati dodatno placati 30 i nesto kuna.

Stari je, normalno, mislio da je to neki los pokusaj zajebancije. Platimo uvodjenje kabelske, dodatne prikljucke, a sada ispada da je to bio bacen novac, jer ako zelimo gledat program na drugom TV-u te na 2 kompa, kak je sada, moramo platit 90+ kn mjesecno DODATNO?

Zvao sam SZK, odgovor je uvijek isti: da, za prijam digitalnog signala je potreban nas prijamnik (koji cemo vam spremno naplatiti), a kada se ukine analogni signal, jedino cete moci pratiti TV signal preko istoga (prijamnika) i to zasebno za svaki TV.

Pa me zanima iz prve ruke, koje su (nove) informacije vezane uz ovo?
Ostaje li i dalje ta politka "deri di stignes", ili se nes promjenilo?

Shvacam da je ta mjera napravljena da bi se zastitili od dijeljenja signala po susjedstvu , ali u ovom obliku, kakav je sada, vise cete izgubiti nego dobiti.
Prvo i osnovno, nek niko nep ljuje po korisničkoj jer jebga, nismo mi krivi. Tu fakat niš nemreš preveć napravit.

što se tiče ovoga sa dekoderima, opet jebga, mi tu nemremo niš. Ide se sad po dekoderima/televizoru priključci. Provjerit ću još, al fakat niš nemrem obećat ovo što se tiče više priključaka ovak.

Citiraj:
P.S. Da smo, kojim slucajem, sami provodili kablovinje po stanu na svoju ruku, jos bih presutio, ali u ovom slucaju, ako tak ostane/bude, gubite dugogodisnjeg korisnika kablovske TV i potencijalnog za 3D paket.

Fala na odgovoru
javim ti još kad uspijem neš konkretnije izvuć.

Citiraj:
Autor marko vukovic
tnx na odgovoru! da mtu je na 1400. firmware last verzija. odustao sam od pokusaja spajanja na 3d carnet i pokusao drugim metodama rijesiti problem ne-imanja interneta.
Bizarno da nije ni s tim htio radit...

Citiraj:
danas sam prvo pokusao kupit wireless ruter od bneta pa su mi rekli da to traje minimalno 7 dana i da ruter mora doc postom. onda sam probao prijeci na 3d bez carneta. pretpostavio sam da ce to rijesit problem, a sad vidim da si mi i ti to predlozio. odgovor je bio da se to radi od prvog u mjesecu i da mogu prijec tek od 1.5.
To je samo zbog XCarnet paketa. Što se routera tiče, nemamo trenutno ni wlan modema, ali ni routera dostupnih, a bome ni dekodera. trebalo bi sve stić sredinom 4. po zadnjim info.

Citiraj:
bio sam u suzama. imam doma dijete staro 14 dana sto znaci da nisam bas jako fri s vremenom niti da mogu izlazit po ducanima i salterima kak mi se sprdne. zbog djeteta sam racunao da cu moc radit od doma u ovom periodu. i onda ostanem bez neta na 3 dana + kazu mi da je najbrze rjesenje jos barem 7 dana away. ... zacvilio sam, ispricao ovu pricu supportu na telefon i zamolio ga da mi ponudi bilo kakvo rjesenje tj. vidi mogu li ubrzano prijeci na 3d. ... decko je rekao da ne moze obecati ali da ce pitati sefa. nazvao me nazad nakon 30 minuta i eto me s vama.
Fakat sorry, jebga, nemožeš protiv politike firme preveć nažalost.

Citiraj:
zivo se nadam da ce sad net raditi bez problema bar neko vrijeme jer ne bih pozelio ni najgorem neprijatelju da se mora probiti kroz ovaj labirint supportova, helpdeskova i salesa. ponavljam, cini mi se da je problem u rigidnoj poslovnoj politici i kaoticnom stanju na terenu a da su ljudi u supportu uglavnom ok.
A čuj, ak ti iš pukne, slobodno mi se javi. (pogledaj si u pm-ove)
Vrga je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2009., 19:21   #419
dUG1
Premium
Moj komp
 
dUG1's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 227
Citiraj:
Autor Vrga Pregled postova
Može se i preko ugrađenog tunera al ti treba dodatni dekoder kartica (PCMCIA modul Conax, niš drugo ne radi i ne, ne dajemo garanciju da će radit 100%)
Jebga, kartice su za autorizaciju, tak da svi gledaju točno ono kaj plaćaju.
Vidis, ovo je dobra ideja. Posto neki TV-i imaju ulaze za PCMCIA kartice (npr moja dva Sonya), mozda je trebalo pitati same korisnike kaj im je jednostavnije. Podijeli se par kartica (sigurno je jeftinije i jednostavnije) i vozi misko, nikakvi nezgrapni receiveri i plastikaner daljinski

Citiraj:
Autor Vrga Pregled postova
Prvo i osnovno, nek niko nep ljuje po korisničkoj jer jebga, nismo mi krivi. Tu fakat niš nemreš preveć napravit.
Srry ak je tak ispalo, ali nisam mislio ovim postom napasti SZK (pa cak dobrim djelom niti Bnet ), jer su UVIJEK bili ful korektni i ok.
Ak nes ne znaju, kazu lijepo "nazvat cemo vas za pol sata". Za svaku pohvalu

Citiraj:
Autor Vrga Pregled postova
što se tiče ovoga sa dekoderima, opet jebga, mi tu nemremo niš. Ide se sad po dekoderima/televizoru priključci. Provjerit ću još, al fakat niš nemrem obećat ovo što se tiče više priključaka ovak.
Ma ok, ne ocekujem da se politika firme mjenja zbog nas ili par ljudi koji su u situaciji poput nas, ali kad vec nesto platis (jednokratno), ocekujes da je to to, ak se ne kvari i slicno. Dodatno placanje je onak...fail

Jasan mi je cilj (lova) i "opravdanje" (kradja signala tj kabelske ), ali ne i logika iste...na kraju krajeva, od nas zivite

Citiraj:
Autor Vrga Pregled postova
javim ti još kad uspijem neš konkretnije izvuć.
Nema problema
I fala na brzom odgovoru
dUG1 je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2009., 20:21   #420
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Bnet internet problem

Pozz ekipo, pred par dana uzeo sam od bneta wlan modem/router scientific atlanta 2325(prije sam imo onaj obicni kabelski). Modem je spojen preko lan kabela u komp1 i wlan kartice u komp2, sve to fino šljaka i u tom podrucju nema problema. Stranice na netu se otvaraju normalno, testovi brzine su u normalnim granicama, torrenti se ok skidaju, ali skype razogori pucaju, igranje dote prek garene je nemoguce posto nevidim suseda koji hosta igru!!! i taj isti sused ima ping 400+, a prije je imo ping manji od 70!(dok sam koristio stari modem), generalno vecina ljudi koji su na gareni imaju vveliki ping 400-500!!! neznam u cemu je problem, napomena ovo govorim za komp 1 koji je moj komp na onom drugom uopce nisam niti probavao posto se kompom2 sluzi majka i njoj je dovoljno samo da moze na internet. I jos nesto i kada je komp2 ugasen imam iste probleme(ne koristi se wlan niti nis). Sto se tice postavki ip adresa one su na obtain automatic posto iz nekog meni nepoznatog razloga drugacije stvar ne sljaka. pokusavao sa staviti fixne tipa 192.168.0.11 --- 12---13 al nis! I josh jedna stvar modem je na dodir podosta vruc s donje strane.... Hvala na pomoci
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na