Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Novosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.05.2008., 04:53   #61
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Meni je samo smijesno kako ekipa prica kako je Vista samo prijelazni OS.

To nitko nikad nije izjavio prije. A sada sta eventualno netko izjavi nema tezinu, vec moze biti protumaceno samo kao pokrivanje guzice.

Radio sam bas neki dan na Mac Airu (koji mi se ne svidja zbog nekih fizickih sranja, ali tu ne pricamo o tipkovnici...), ali taj OS je intuitivniji za red velicine od Viste. Do te razine da nisam znao za neku funkciju preko touchpada, ali mi se cinilo logicno da bi mogla biti aktivirana ako napravim ovo+ovo. I vidi vraga, djubre to napravilo. Opcenito je OS za red velicine bolji od Viste, a o out-of-the-box necu pricati.

Samo da napomenem da na PC Ekspertu govorimo o hardware i software kakav je, a ne koliko ga ljudi koristi. Ako nesto manji broj ljudi koristi, a bolje je. Jednostavno je bolje.
  Reply With Quote
Staro 26.05.2008., 21:23   #62
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,963
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Meni je samo smijesno kako ekipa prica kako je Vista samo prijelazni OS.

To nitko nikad nije izjavio prije. A sada sta eventualno netko izjavi nema tezinu, vec moze biti protumaceno samo kao pokrivanje guzice.

Radio sam bas neki dan na Mac Airu (koji mi se ne svidja zbog nekih fizickih sranja, ali tu ne pricamo o tipkovnici...), ali taj OS je intuitivniji za red velicine od Viste. Do te razine da nisam znao za neku funkciju preko touchpada, ali mi se cinilo logicno da bi mogla biti aktivirana ako napravim ovo+ovo. I vidi vraga, djubre to napravilo. Opcenito je OS za red velicine bolji od Viste, a o out-of-the-box necu pricati.

Samo da napomenem da na PC Ekspertu govorimo o hardware i software kakav je, a ne koliko ga ljudi koristi. Ako nesto manji broj ljudi koristi, a bolje je. Jednostavno je bolje.

U potpunosti se slažem!
__________________
“Free software” is a matter of liberty, not price. To understand the concept, you should think of “free” as in “free speech,” not as in “free dinner.”
Brown Acid je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.05.2008., 14:56   #63
b1tterman
Takozvani influenser
Moj komp
 
b1tterman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 648
istalirajte linux.

-.-'

toliko lijepih operativnih sustava, i ljudi bas za windoze zahaklali.
ubuntu, debian, red hat...

solaris, freebsd....

i bas windowse koristiti
b1tterman je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2008., 14:57   #64
Killer_99
Ubojito stvorenje
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Irland
Postovi: 97
E da jabuka je jabuka i nema do maca. Od stabilnosti sistema max podestljivosti, probranih komponenti do samog kraja meni su macovi bog i batina. Ali zake ih nema u primjeni ko ovih M$ shita? Zato jer kvaliteta trazi svoju cijenu i ruku na srce nema svatko da se pocasti sa takvim strojcekom.

Ali da se stavi cijena na stranu opet tu zakaze prosvjeta, jer u skoli smo svi raditi na nekom stih kompu koji je jedva da boota i koji sustav je imao na sebi? Normalno WIN.
__________________
Im here to kill You
-----------------------------

Killer_99 je online   Reply With Quote
Staro 27.05.2008., 15:05   #65
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
A čuj, zašto Apple nije čisto softverska kompanija nego dilaju/guraju i svoj hardver sa OSom? Ko da je taj hardver nekaj posebno od kad su prešli na x86. Praktički si svako doma može složiti Hackintosh uz više ili manje zafrkancije.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2008., 15:56   #66
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,330
Istina je da je PC uspio upravo zbog otvorene arhitekture i kompatibinosti Win sa starim aplikacijama. U međuvremenu se hardware prilično razvio i virtualizacija je postala lako ostvariva na kučnim računalima. Ima jedan moj screen shot u kojem se vidi da sam podigao 15 Win98 u besplatnom VirtualPC-u. Slijedeći Win će vjerojatno biti 64 bitni ne zbog toga što ti dodatni bitovi značajno ubrzavaju programe (kako koje, neke i usporavaju) već zbog adresiranja više od famozni 3 i nešto gige. Koristim Vistu x64 i meni sve radi, srećom ne koristim starije 16 bitne aplikacije ali da mi trebaju ili kad mi trebaju tu je virtualizacija.
MS bi doista trebao, kako je netko već napisao, raskinuti korijene koji ga vežu za ranije verzije i napisati OS od nule makar u početku bio kompatibilan samo sa Officeom. Problem ostaju igre koje će vjerojatno loše raditi pod virtualizacijom.
Nije problem samo sa Windowsima i procesori troše solidnu količinu tranzistora da bi zadržali kompatibilnost sa prijašnjim verzijama. Ono što je nekad bilo prednost (kompatibilnost) sad postaje kočnica.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je online   Reply With Quote
Staro 27.05.2008., 17:45   #67
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 680
Što se tiče novog kernela kod Windowsa 7 i datum izlaska: http://windowsvistablog.com/blogs/wi...windows-7.aspx

Zadnje izmijenjeno od: tOta. 28.05.2008. u 01:19.
tOta je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2008., 00:15   #68
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
Ja koristim Free DOS.

Sve ostalo je fuj ...
Paske je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2008., 01:18   #69
lordVerdranius
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 309
Citiraj:
Autor Paske Pregled postova
Ja koristim Free DOS.

Sve ostalo je fuj ...
:P
Tak i treba! Radi uvijek i nema sr***
Nego, zakaj svi ne pređemo na Linux odnosno Ubuntu, em sve radi, em nema virusa, em je FREE!!! Ma linux je zakon! ))
lordVerdranius je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2008., 08:17   #70
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor lordVerdranius Pregled postova
Nego, zakaj svi ne pređemo na Linux odnosno Ubuntu, em sve radi, em nema virusa, em je FREE!
OS: Windows Vista 32bit

Zaista, "zakaj ne"? Sto cekas?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.05.2008., 09:14   #71
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,330
Doista 4GB i 32 bitni OS...
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je online   Reply With Quote
Staro 28.05.2008., 22:39   #72
MAHER
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,581
nebi htio flejmat,ali vidio sam 32-bitni debian koji je bez problema prepoznao i radio s 8gb ram-a out of the box.

tako da te 32-bit i 4gb ram gluposti su cisti windows bug
MAHER je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2008., 09:26   #73
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor MAHER Pregled postova
nebi htio flejmat,ali vidio sam 32-bitni debian koji je bez problema prepoznao i radio s 8gb ram-a out of the box.

tako da te 32-bit i 4gb ram gluposti su cisti windows bug
Debian, ako se ne varam, ima po defaultu u kernelu dignut PAE (i jos par linux distribucija, ali ne sve).

4 GB limit, nazalost, nije ni glupost ni bug.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2008., 10:02   #74
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,534
Dobar dio novih distri linuxa danas dolazi s kernelom koji ima podršku za veću količinu memorije.
a i za one distre koje to nemaju po defaultu u većini slučajeva se da lako uključiti:
http://www.linux.com/feature/119287

Što se windowsa tiče, već je bilo preko nekoliko puta govora o količini podržane memorije, 32 bit vs 64 bit etc.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2008., 10:32   #75
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,330
Citiraj:
Autor MAHER Pregled postova
nebi htio flejmat,ali vidio sam 32-bitni debian koji je bez problema prepoznao i radio s 8gb ram-a out of the box.

tako da te 32-bit i 4gb ram gluposti su cisti windows bug
Prije nego samouvjereno nešto napišeš pokušaj se informirati i vidjeti zbog čega 32 bitna PC arhitektura ima ograničeni adresni prostor i kako se on koristi te na koji način se može djelomično zaobići problem uz određeni kompromis. Za početak wikipedia te isti izvor o PAE.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge






Zadnje izmijenjeno od: LAcy. 29.05.2008. u 10:51.
LAcy je online   Reply With Quote
Staro 30.05.2008., 13:26   #76
Gradjanin
Premium
Moj komp
 
Gradjanin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Livingrad
Postovi: 538
toliko je pljuvanja po visti, a uzdizanja xpa da je fakat atmosfera za povracat.

ukratko. novi hard, vista dvd, cista instalacija, adsl+router, unaprijed poskidani svi novi drajveri za sav hardwer.

install

tik tak tik tak...par reseta..live update drajvera. rucni install drajvera.

i od tada uopce nemam pojma o kakvim to problemima ekipa prica kad je vista u pitanju. super se slozila s hardwerom i sada su si super frendovi. zasada. niti problemi s netom, niti s komponentama, niti s drajverima. ono, nije da mi nije drago to sve i da mi nije drago da se nisam razocarao kao neki.

a isti taj hardwer na xpima je kasljucao i stekao. ne jako,ali je.
no i vista i xp imaju musice.nije da je sad bezgresna.
no ipak, mogu slobodno reci da vista radi ko urica, i totalni je preporod nakon dugooog iskustva s xpom.

a svi zaboravljaju da je xp vanila bio totalno bugiran i preprelosh.cak ga ni sp1 nije u potpunosti izljecio. tek s sp2 stvari dolaze na svoje, a ponovo s sp3om je stvar upitne kvalitete, utoliko kaj ekipa ionak ne instalira sp3. toliko o tom uber operativnom sistemu.

vista, iako na mom podosta jakom stroju, uopce nema nikakvih problema s resursima ili s nekakvim stekanjima i zastojima. cak je nevjerojatno da ti se srusi igra, kaj na xpu znaci 90% restart kompa, lijepo se vrati u desktop, pa ti cak i ponudi da sama nade rjesenje solucije. ja iz znatizelje puknuo ok, a kad tamo, nakon desetak sekundi kopanja naokolo, ona mi je fakat ponudila rjesenje i lijepo ga obrazlozila zakaj se desilo i kako da to rijesim.ono, stvarno nemogu reci nekaj protiv toga.

a to da, ne da jebenije izgleda, vec je super ultra odlicna s tim sminkerskim kerefekima da mi se naprosto muka odluciti pokrenuti prastari xp.

uglavnom, cak i da je vista mrtva, do trena dok ne dode nekaj drugo, ja osobno nemam nikaj protiv gledanja u lijepe pederasto prozracne prozore a i nemoram ugasiti ni jedan feature, cak naprotiv, nasao sam jedan odlican tweak program vista manager koji dize vistu na novu stepenicu, te mi daje sansu da jos bolje uprozirim svoje pederasto prozracne prozorcice

stoga, stvarno je nepotrebno toliko pljuvati vistu, jer radi sasvim pristojno, brzo te cak i ljepo izgleda
__________________
°Citius Altius Fortius°
Gradjanin je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2008., 17:51   #77
Bilobrkster
Premium
Moj komp
 
Bilobrkster's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 270
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Radio sam bas neki dan na Mac Airu (koji mi se ne svidja zbog nekih fizickih sranja, ali tu ne pricamo o tipkovnici...), ali taj OS je intuitivniji za red velicine od Viste. Do te razine da nisam znao za neku funkciju preko touchpada, ali mi se cinilo logicno da bi mogla biti aktivirana ako napravim ovo+ovo. I vidi vraga, djubre to napravilo. Opcenito je OS za red velicine bolji od Viste, a o out-of-the-box necu pricati.
__________________
Bilobrkster je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2008., 18:05   #78
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor lordVerdranius Pregled postova
:P
Tak i treba! Radi uvijek i nema sr***
Nego, zakaj svi ne pređemo na Linux odnosno Ubuntu, em sve radi, em nema virusa, em je FREE!!! Ma linux je zakon! ))
Jesi primjetio kako se malo teže igrat na Linuxu, a ti to predpostavljam radiš

Linux nije za svakoga kao ni Vista, treba navikavanja, treba malo "više" znanja i strpljivosti!

Što se mene tiče ja povremeno vozim Ubuntu, koji mi je sasvim dovoljan, sve zagriženije distribucije zaobilazim!
Citiraj:
tik tak tik tak...par reseta..live update drajvera. rucni install drajvera.

i od tada uopce nemam pojma o kakvim to problemima ekipa prica kad je vista u pitanju. super se slozila s hardwerom i sada su si super frendovi. zasada. niti problemi s netom, niti s komponentama, niti s drajverima. ono, nije da mi nije drago to sve i da mi nije drago da se nisam razocarao kao neki.
Menen nekidan ubio live update, instaliram sve, par reseta Vista se sjebala sa updateima, ponovo instalacija i sve radi za 5.

Citiraj:
isti taj hardwer na xpima je kasljucao i stekao. ne jako,ali je.
no i vista i xp imaju musice.nije da je sad bezgresna.
no ipak, mogu slobodno reci da vista radi ko urica, i totalni je preporod nakon dugooog iskustva s xpom.
Meni isto, samo sam imao puno više problema sam mrežom @ Vista, nego na XPu!

Citiraj:
Svi zaboravljaju da je xp vanila bio totalno bugiran i preprelosh.cak ga ni sp1 nije u potpunosti izljecio. tek s sp2 stvari dolaze na svoje, a ponovo s sp3om je stvar upitne kvalitete, utoliko kaj ekipa ionak ne instalira sp3. toliko o tom uber operativnom sistemu.
Hmmm, slažem se. Do SP1 bilo je rupa kao u siru, i nakon toga. Neke stvari su bitno poboljšali, neke su puno bolje, neke lošije... Uvijek kažem da svako odlučuje koji mu sustav odgovara! Nikako nemogu prebolit WLAN podršku na XPu!
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2008., 20:19   #79
jajec
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 183
Ja idem od šestog mjeseca na Vistu Ultimate x86,pa bum videl kak bude funkcionirala,ali imam osjećaj da se ubrzo budem vratil na Xp. Ako je dobar service pack 1 na Visti kako sam imal prilike ćuti,onda nebi trebalo biti problema i sve bi trebalo raditi bez greške,nadam se.
jajec je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2008., 20:50   #80
s3r1al
Banned
Moj komp
 
s3r1al's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: near VZ
Postovi: 124
ja na desktop kompu imam windowse jer mi taj komp sluzi samo za igre, te povremene zezancije s sony vegas-om ili fotošopom (radi veceg ekrana )

na laptopu nikad necu imat windowse... mrzim tu njihovu prokletu zatvorenost... kad hoces nesto promijeniti moras nagađati što su majkrosoftovci radili na koji način, pošto za windowse ne postoji nikakva poštena dokumentacija o funkcioniranju sustava... koliko je samo vremena trebalo da se ne otkrije način funkcioniranja onog xp-ovog prefetchera... igranja s registryem i slično...

da se na početku napravio pošten kernel, danas nebi bilo nikakve potrebe za ponovnim pisanjem kompletnog sustava...

stavio sam na laptop arch linux i mogu reci da mi niti jedna instalacija operativnog sustava nije pružala toliko zadovoljstva... jeste da mi je trebalo 2 dana da sve slozim po svojem ukusu , ali sam uživao u svakoj sekundi...
windowsi su nekako pre sterilan sustav, sve je napravljeno na silu...
kad radis s linuxom znas da je u pozadini rad ogromnog broja ljudi, koji su to radili s voljom a ne radi toga da dobiju plaću...

čuo sam nešto da će se implementacija directx-a dopustiti i na linuxima, pa cu vjerojatno onda i na desktop računalo staviti linux...
s3r1al je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2008., 20:55   #81
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,330
Citiraj:
Autor s3r1al Pregled postova
...
čuo sam nešto da će se implementacija directx-a dopustiti i na linuxima, pa cu vjerojatno onda i na desktop računalo staviti linux...
Dodatna informacija? Link? Dopustiti Microsoft? To bi bilo jako dobro ali zvuči nevjerojatno.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je online   Reply With Quote
Staro 30.05.2008., 21:08   #82
speedy-3
Premium
Moj komp
 
speedy-3's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 458
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Jesi primjetio kako se malo teže igrat na Linuxu, a ti to predpostavljam radiš
Ubuntu + Cedega = igras se kao na windowsima
a tu su naravno i igre kao sto su Serious Sam u Unreal Tournament koji svoje naslove imaju i u cisto linux verzijama tako da se moze i bez Cedege,,,,

da Linux nije za svakoga to je istina,,,, ja bi ga ocijenio dobrim za sve osim ciste "gejmere",,,,, a najbolje jos prolazi za obicnog usera koji koristi komp za malo surfanja po netu slusanje mjuze gledanja filmova + office nesto sitno i povremeno odigra kakvu igru,,,,, (Distre za ovaj opis su Ubuntu, Simply Mepis, Mandriva...)

pa sad opet ima i distri za malo naprednije usere kojima radi posla treba nesto sigurnije, stabilnije, pouzdanije, jeftinije od windowsa......

nije da imam nesto protiv windowsa opcenito ali linux ima odgovor manje vise na sve sto win nudi,,,, jedino jos sa gejmingom "steka"

no ok nie tu linux kriv nego proizvodaci igara koji podrzavaju samo windowse,,, isto vrijedi i za Adobe and kompaniju koja puca svoj soft samo za win (i ok malo ga i za OSx sredi),,,,,, ti veliki proizvodaci softa su sada jednia kocinca za linux jer kad se pogleda sto koji OS moze (CISTI OS) win daleko zaostaju

osx necu ni spominjati jer je to ipak malo svijet za sebe legalno radi samo s "Apple hardwareom" pa

a Visti zamjeram to sto ZDERE...... sve od resursa do diskovnog prostora,,, mislim da je oko 10GB stvarno prestrasno da ti samo OS pojede

e sad sto se tice bezbriznog instaliranja najnovijih verzija bilo kojeg veceg proizvocaca softa jednostavno nema do MSa i dok se proizvodaci softwarea ne okrenu i prema linuxu MS nema nikakve brige bez obzira na to je rade novi OS godinu dana ili 4 godine i je raden od 0 ili sve kako i do sada,,,, + NEedukacija ljudi i daljnja MSova dominacija je zajamcena

edit:

@s3r1al
zasada mozes DX instalirati u wine i preko njega onda ide mora igara bez potrebe za cedegom,,,,,, COD4 npr ide i na wine i cedegi bez problema
speedy-3 je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2008., 21:32   #83
flyck
Registered User
Moj komp
 
flyck's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 16
Nije mi jasno zasto stalno pljuju po visti, kad je opce poznato da treba imat jaci komp da bi radilo ok .imao rc1 friski instal restart i sve radi ko podmazano dok ga naravno nisu zakljucali ,vecina problema s driverima je rijesena (barem za moj komp i aplikacije koje koristim) vrtio sam far cry, cal of dudy2 bez frke na rc1 i jedini razlog kaj nisam na visti je lova.konacno kupis original winse da nemoras razmisljat vise koji ces update instalirat i sad vista. iskreno tu lovu bi radje sad ulozio u novu grafulju nego u vistu.
do novog kompa xp se biti zadovoljavajuc a onda cemo vidjet.
pozdrav svima!
flyck je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2008., 23:12   #84
speedy-3
Premium
Moj komp
 
speedy-3's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 458
Citiraj:
Autor flyck Pregled postova
Nije mi jasno zasto stalno pljuju po visti, kad je opce poznato da treba imat jaci komp da bi radilo ok
to koliko "jaci" komp moras imat samo da bi se cista vista oke koristila stvarno nie oke pa sa cemu sad sto dalje to gore isto kao za igre uskoro ce samo za windowse trebat quad core i minimalno 4GB rama te neka DX10 grafa s min 1GB rama 512bita te 100GB harda da mozes instalirat OS,,

to jednostavno nema smisla

sada koristim Ubuntu koji nepruza nista manje (mozda cak i vise) od Viste a nije ni upola zahtjevan kao ona,,,,,,,
speedy-3 je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2008., 08:43   #85
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,534
Citiraj:
Autor s3r1al Pregled postova
čuo sam nešto da će se implementacija directx-a dopustiti i na linuxima, pa cu vjerojatno onda i na desktop računalo staviti linux...

Ovo i mene zanima.
Sumnjam da bi MS dozvolio to. Čovječe, pa nisu dozvolili ni dx10 na Win XP da bi pokušali pospješiti prodaju Viste.
U neku ruku bi MS-ova dozvola korištenja dx10 na linuxu bila početak kraja windowsa kakve danas znamo, jer kao što je već rečeno, ''gejmanje'' je jedina velika prednost windowsa pred linuxom
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2008., 09:14   #86
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,330
Slažem se da je glupo da svaka nova generacija Windowsa bude sve zahtjevnija no problem je što ne donese proporcionalno toliko novih mogućnosti.
Neki dan sam instalirao WinXP SP2 na Athlon Thunderbird 900MHz, 384MB i S3 Trio grafičku. Na tom stroju toliko hvaljeni WinXP radi očajno sporo i stalno nešto rošta po hardu.
Ono što MS donekle vadi je da hardware napreduje brže od softwarea i novi strojevi bez problema vrte nove Winowse. Problem je sa korisnicima koji ne žele/ne mogu obnavljati hardware jednakim ritmom (recimo tisuće kompjutera u firmi).

s3r1al se još nije očitovao o izvoru glasina i slažem se da bi to bio kraj igara na Windowsima a možda i njih samih. Ne zaboravimo da postoji priličan broj aplikacija koje rade samo na Windowsima a nisu igre.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je online   Reply With Quote
Staro 31.05.2008., 12:16   #87
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Mah,sve je to stvar ukusa,ja sam imao win98se dugo dugo godina, i radili su mi super,nit su se rusili nit stekali, i to mi je bilo dovoljno. Ja osobno ne patim na izgled nego na funkcionalnost,tako da mi xp-i uopce nisu bili potrebni. Xp-e sam poceo koristit negdje 2003.g. I to na nagovor frenda koji se kleo da su odlicni pa reko da i ja probam,i toliko sam se nazivcirao sa njima da sam ih istog dana deinstalirao. Tek par mjeseci kasnije sam nabavio xp-sp2,i njih i danas koristim,naviknuo sam na njih,znam ih tweakat da rade kako meni odgovara, rade stabilno,i cemu da mijenjam,zbog nekakve sminke? Yeah,right... Zasad,dok god citam toliko losih stvari o visti,ne pada mi na pamet,isto kao sto mi ni xp-i nisu padali na pamet do pojave sp2.
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2008., 15:45   #88
MAHER
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,581
Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
Ovo i mene zanima.
Sumnjam da bi MS dozvolio to. Čovječe, pa nisu dozvolili ni dx10 na Win XP da bi pokušali pospješiti prodaju Viste.
U neku ruku bi MS-ova dozvola korištenja dx10 na linuxu bila početak kraja windowsa kakve danas znamo, jer kao što je već rečeno, ''gejmanje'' je jedina velika prednost windowsa pred linuxom
negdje sam vec cuo to o dx na linuxu,ali ne dx10 nego dx7 i stariji pa koliko ti to znaci,ako bas zanima mogu probat potrazit,ali mislim da to i nije osobito vazno
MAHER je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2008., 15:58   #89
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Citiraj:
Autor LAcy Pregled postova
Neki dan sam instalirao WinXP SP2 na Athlon Thunderbird 900MHz, 384MB i S3 Trio grafičku. Na tom stroju toliko hvaljeni WinXP radi očajno sporo i stalno nešto rošta po hardu.
Sad baš da je tako i ne vjerujem. Najvjerojatnije to računalo ima problema sa diskom ili nečim jer sam ja vozio Windowse na 256 SD-RAM-a i 20 GB disku kad sam kupio računalo i nije bilo uopće toliko sporo. Normalno, ne može se uspoređivati sa ovime danas što imam ali jedna stvar je bila bolja, računalo je brže dizalo sistem. Za to krivim današnje drivere za LAN, chipset ili što već.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2008., 16:04   #90
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,330
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Sad baš da je tako i ne vjerujem. Najvjerojatnije to računalo ima problema sa diskom ili nečim jer sam ja vozio Windowse na 256 SD-RAM-a i 20 GB disku kad sam kupio računalo i nije bilo uopće toliko sporo. Normalno, ne može se uspoređivati sa ovime danas što imam ali jedna stvar je bila bolja, računalo je brže dizalo sistem. Za to krivim današnje drivere za LAN, chipset ili što već.
A ne moraš vjerovati, stroj je i dalje složen i ako ti se da skočiti do Osijeka mogu ti demonstrirati. Mislim da je između ostaloga problem u sporom hardu i grafičkoj ali upravo o tome i pričamo. Da bi WinXP dobro radio potreban mu je također bolji hardware nego onaj za ranije Windowse. Ljudi jednostavno zaboravljaju kako su zahtjevni WinXP bili za tadašnji hardware i koliko je bilo problema sa driverima, aplikacijama koje nisu bile kompatibilne...
Ovo naravno ne opravdava MS niti Vistu jer su već trebali naučiti i potruditi se izdati kompletan OS. Istina napisali su gomilu generičkih drivera ali su proizvođači zakazali iako im je MS navodno na vrijeme dao sve potrebno a i postojale su bete pa RC-ovi.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na