Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 03.03.2016., 06:36   #1681
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Ako misli stavljati stream wireless iz chrome-a na tv(uz aplikacije i iz drugih izvora) , dobiti će točno ono što je htio,i to radi bez ikakvih problema a postavljanje traje valjda 4 minute. Druga je stvar što postoje rješenja putem hdmi kabela, kodi boxa koja svakako imaju neke prednosti u odnosu na chromecast.
schetz je online  
Staro 03.03.2016., 08:31   #1682
hardtoget
Premium
Moj komp
 
hardtoget's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Karlovac
Postovi: 78
Moj m8s za 31$ leti od 24.veljace...i leti...i leti...
tako mi stoji na http://www.empsexpress.com
Na aliexpressu isto tako, dok na aplikaciji aliexpressa isto leti, ali zadnji datum je 28. veljace. Da li vi pratite na nekom drugom servisu?
hardtoget je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.03.2016., 09:30   #1683
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
10 dana treba da ti proradi tracking,ja sam naručio 21.2 i tek 30.2 proradio tracking .
__________________
blava je offline  
Staro 03.03.2016., 09:41   #1684
sibica
Premium
Moj komp
 
sibica's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Croatia/Crikvenica
Postovi: 499
30.2?
sibica je offline  
Staro 03.03.2016., 09:58   #1685
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Citiraj:
Autor hardtoget Pregled postova
Moj m8s za 31$ leti od 24.veljace...i leti...i leti...
tako mi stoji na http://www.empsexpress.com
Na aliexpressu isto tako, dok na aplikaciji aliexpressa isto leti, ali zadnji datum je 28. veljace. Da li vi pratite na nekom drugom servisu?


Ips.posta.hr



Meni poslano 21 a jucer na carini
buljaka je offline  
Staro 03.03.2016., 10:33   #1686
hardtoget
Premium
Moj komp
 
hardtoget's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Karlovac
Postovi: 78
thx, na ips.posta.hr je isto 24.veljace...
Nema veze, doci za za koji dan
hardtoget je offline  
Staro 03.03.2016., 11:06   #1687
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Najjednostavnike, najbolje i najbrze rjesenje je DIREKT HDMI u televiziju. Chromecast je ogranicen uredjaj i neces dobit sto bi htio
To imam i to mi nazalost ne odgovara, laptop mi je u drugoj prostoriji i neda mi se prenosit ga svaki put a kabele po podu ne mogu vuci.

Kako mislis ogranicen i sto necu dobit s time?
Mirkopoter je online  
Staro 03.03.2016., 11:20   #1688
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Preko CC ne možeš duplicirati sliku na tv....možeš samo napraviti stream zvuka, slike i filma, manje više ili s kompa preko chrome ekstenzije ili direkt s moba. No iz chroma radi uredno mkv ripovi, titlovi i sve bez problema. Šteka tamo gdje je ograničenje wifi propusnosti, zavisno o standarda koji koristiš, a ispod n-a nemoj ni ići ako misliš neki ozbiljniji stream raditi, ono - da nije divix i slično jel
Što ti na kraju točno želiš raditi sa svime time?
tor je offline  
Staro 03.03.2016., 11:41   #1689
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Eh.. izgleda da ne postoji tako nešto što bi ja htio.

Znači, streamanje tekmi sa običnih live steam-ova na netu. To može bit iz browsera, Acestream-a, Sopcast-a itd i zato bi htio isključivo prenosit sliku sa laptopa jer znam da će laptop pokrenut sve stream-ove na netu a ti nekakvi kodiji itd mislim da ne mogu pokrenuti baš sve što Windowsi mogu. Znači meni bi najbolje odgovaralo da prenosim kompletnu sliku sa laptopa na TV-u, znači ne samo video kad se pokrene nego sve što radim na lapu da se prikazuje na TV-u i da se sve to radi bežično.
Mirkopoter je online  
Staro 03.03.2016., 11:47   #1690
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Iznova, za 30-ak dolara kupiš npr. M8S, instaliraš Kodi (može na Androidu, a još bolje flešaš OpenElec), instaliraš Acestream, Sopcast, SportDevil addonse i....gazda si.
GoodLooker je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.03.2016., 11:47   #1691
drakic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: svemir
Postovi: 61
Citiraj:
Autor hardtoget Pregled postova
Moj m8s za 31$ leti od 24.veljace...i leti...i leti...
tako mi stoji na http://www.empsexpress.com
Na aliexpressu isto tako, dok na aplikaciji aliexpressa isto leti, ali zadnji datum je 28. veljace. Da li vi pratite na nekom drugom servisu?
imas aplikaciju za android 17TRACK se zove, uneses tracking code, mozes i prevesti sa kineskog isl. meni se pokazala kao tocna i detaljnija od ips.posta.hr i alija (na kojem mi cak nije ni radio tracking).
drakic je offline  
Staro 03.03.2016., 12:03   #1692
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor GoodLooker Pregled postova
Iznova, za 30-ak dolara kupiš npr. M8S, instaliraš Kodi (može na Androidu, a još bolje flešaš OpenElec), instaliraš Acestream, Sopcast, SportDevil addonse i....gazda si.
Ne razumijemm zasto to forsiras kad je covjek ponovio barem 5 puta da izricito ne zeli Kodi ni standalone box. Zeli mirror slike sa laptopa na TV i to je to.

@Mirkopoter: Mislim da ti je trenutno za takvo nesto jedino rjesenje neki Miracast adapter koji ces ukljuciti u HDMI, ali to zna biti dosta bugovito i ovisi od konfiguracije laptopa da li ces moci koristiti, tj. moras najprije provjeriti da li ti je laptop miracast compatible.
BTW, postoje i Windows standalone boxevi, tj. mini PC sa Windows 10 gore i to bi ti bilo najbolje rjesenje, samo je pitanje koliki budzet imas na raspolaganju.
WraGG je offline  
Staro 03.03.2016., 12:17   #1693
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Pa kako se u taj izričiti zahtjev da radi mirror slike sa laptopa na TV uklapa tvoj prijedlog da kupi mini PC sa Windowsima 10?

Nije rekao decidirano da to ne želi već da sumnja da to Kodi može, a prije toga je postavio pitanje "što je to Kodi".
Dakle Kodi to može.
Zaboravi na Miracast, u praksi šteka, dobar je za izlistat koju sliku ili low size video. Imam ga doma i govorim iz prve ruke.
GoodLooker je offline  
Staro 03.03.2016., 12:57   #1694
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Postoji Wireless HDMI, ali mislim da su te stvari puno skuplje od nekog android box-a koji rješava problem i nudi puno toga više...

npr - LINK
RimtuTiTuki je offline  
Staro 03.03.2016., 13:41   #1695
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor GoodLooker Pregled postova
Pa kako se u taj izričiti zahtjev da radi mirror slike sa laptopa na TV uklapa tvoj prijedlog da kupi mini PC sa Windowsima 10?
To je bio drugi prijedlog jer covjek zeli windowse na kojima se snalazi i za koje je siguran da rade to sto on zeli.

Citiraj:
zato bi htio isključivo prenosit sliku sa laptopa
Mislim da bi ovo bilo to "decidirano".
Ali da, slazem se da Miracast ne radi kako treba, ali sam ga spomenuo jer trenutno samo tako moze donekle postici ono sto zeli, a to je prenošenje slike sa laptopa kako je gore navedeno, iliti mirroring
Dakle, najbolje rjesenje je ipak windows box, jer mu npr. acestream nece raditi na jednom android/openelec boxu, a naveo je da zeli acestream.

Nemoj me pogresno shvatiti, nemam ja nista protiv Android boxa. Cak stovise, i ja mislim da je to superiorno rjesenje, ali u ovom slucaju covjek ima izricite zahtjeve, nema pojma sto je Kodi i ne zeli uciti. Samo zeli gledati sportske streamove i to je to. Kodi je za nas sa malo vise entuzijazma
WraGG je offline  
Staro 03.03.2016., 22:41   #1696
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Ne mogu trenutno svima odgovorit jer sam na mobu ali ajde da krenem s kodi opcijom. Kodi je kao aplikacija na android media box-ovima (a media box je taj android stick ili?)

Kako se krece u kodi izborniku, kako se pise, nemam mis ni tipkovnicu naravno, imam li internet browser ili kako bi otvarao streamove preko acestreama ili sopcasta, mogu li otvoriti i one obicne streamove preko flasha samo sto onda one reklame nebi mogao ukloniti pretpostavljam?
Mirkopoter je online  
Staro 03.03.2016., 22:49   #1697
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
trebas ti puno toga i puno vremena s obzirom kako ocito nemas pojma o tome.
ja na tvom mjestu o tome ne bih ni razmisljao.

stavi laptop na policu pokraj tv-a i zdrokni kabel u njega i miruj.
trosak 0kn, i hrpa spasenih zivaca i nervoze i novaca.
Gabre je offline  
Staro 03.03.2016., 23:31   #1698
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Iskreno neam pojma, zbog toga i nisam htio i svi prijedlozi za kodi su mi bili nejasni.

Nazalost zbog toga sto ne mogu laptop drzat kod tv-a spojen na tv i trazim alternativu.
Mirkopoter je online  
Staro 03.03.2016., 23:38   #1699
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Zasto ne mozes? Laptop je barem prijenosan
Gabre je offline  
Staro 04.03.2016., 00:26   #1700
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Ne mogu trenutno svima odgovorit jer sam na mobu ali ajde da krenem s kodi opcijom. Kodi je kao aplikacija na android media box-ovima (a media box je taj android stick ili?)

Kako se krece u kodi izborniku, kako se pise, nemam mis ni tipkovnicu naravno, imam li internet browser ili kako bi otvarao streamove preko acestreama ili sopcasta, mogu li otvoriti i one obicne streamove preko flasha samo sto onda one reklame nebi mogao ukloniti pretpostavljam?
Kodi je najobičniji program, ne treba biti nuklearni fizičar da bi po njemu rovario. Vrlo jednostavan i intuitivan. Potrebno je za neke detalje (npr. instaliranje repozitorija pluginova) malo konzultirati internet ili ovaj isti forum (podforum Kodi), ali nema tu neke mudrosti.

Kako se krece u kodi izborniku, kako se pise, nemam mis ni tipkovnicu?
Daljinskim upravljačem koji dolazi iz svaki media box.

..imam li internet browser
Ne, ne treba ti to na media playeru.

... ili kako bi otvarao streamove preko acestreama ili sopcasta
Koristeći istoimene addone koji postoje za Kodi.

..mogu li otvoriti i one obicne streamove preko flasha samo sto onda one reklame nebi mogao ukloniti pretpostavljam?
Zaboravi na to, to je za luzere. Imaš npr. addon SportDevil koji bi vjerovatno pokrio sve tvoje potrebe za sportom i koji radi sasvim solidno.
GoodLooker je offline  
Staro 04.03.2016., 07:07   #1701
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Instaliraj kodi na laptop za početak, pa isprobaj da li to zadovoljava tvoje potrebe. Ako ne, nemaš šta dalje gledati.
Mikeyy je offline  
Staro 04.03.2016., 11:15   #1702
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
U sklopu pretplate za mobitel imam mogućnost dobiti MaxTV To Go Sportski plus paket gratis. Koliko čitam na njihovim stranicama, mobilni promet za njega se ne računa u potrošnju na pretplati.
Da li to znači da bih mogao od mobitela napraviti hotspot, wlanom spojiti neki media player na njega i na TV-u gledati MaxTV program?

EDIT: tek sam se sada sjetio, možda bi bilo jednostavnije napraviti mirroriranje slike sa mobitela na media player. TV je obična, 5-6g. stara Panasonic plazma, nikakav Smart TV.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 04.03.2016., 11:18   #1703
sasha2511
Mindfreak
Moj komp
 
sasha2511's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 1,232
cisto sumnjam, ali max tv to go vrijedi i za komp pa mozes preko kompa gledat na tv-u..
__________________
sasha2511 je offline  
Staro 04.03.2016., 11:37   #1704
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,682
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Iskreno neam pojma, zbog toga i nisam htio i svi prijedlozi za kodi su mi bili nejasni.

Nazalost zbog toga sto ne mogu laptop drzat kod tv-a spojen na tv i trazim alternativu.
Za tebe je najbolje Microsoft wireless display adapter. Kod nas je oko 700 kuna, pogledaj si i vani. Ako imaš win 8.1 ili win 10 to je najjednostavnije i najbolje riješenje za mirror slike i zvuka sa laptopa. Je skupo ali provjereno radi to što hoćeš.
9800pro je offline  
Staro 04.03.2016., 13:57   #1705
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,076
meni je jučer stigao android tv box i imam problema s njim.
nije niš posebno, neki žnj quad core sa 1gb rama. bitno da mogu gledat serije sa mx playerom.
e sad,stvar ima HDMI, optički izlaz i analogni video/audio izlaz.
preko HDMI-ja sve OK, ali ne mogu dobit zvuk preko optičkog izlaza neovisno o tome šta koristim kao izvor zvuka, probao sam mx player sa dts-om - nula bodova. ac3 nula bodova, običan youtube stream nula. pojačalo uopće ne prepozna izvor zvuka. kad kabel vratim na tv, odmah prepozna ulaz i pusti zvuk.
ista stvar vrijedi za analogni izlaz na tv boxu, nema zvuka nema slike (koristim činč kabel koji je došao s njim, s jedne strane 3.5mm jack sa 4 pina, s druge 3 rca).

display opcije na droidu su nikakve, nema ničeg. mogu samo rezoluciju hdmi-ja izabirat.
a vezano za spdif nisam našao ništa, kao ne postoji.
kad npr dts ili ac3 track prebacim na "sw decode" onda čujem zvuk preko telke. kad prebacim na "hw decode" po nekoj logici bi trebalo ići optikom na receiver, ali to se ne desi.
receiver podržava ac3 i dts.
jp_rv je online  
Staro 05.03.2016., 15:32   #1706
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,076
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
meni je jučer stigao android tv box i imam problema s njim.
nije niš posebno, neki žnj quad core sa 1gb rama. bitno da mogu gledat serije sa mx playerom.
e sad,stvar ima HDMI, optički izlaz i analogni video/audio izlaz.
preko HDMI-ja sve OK, ali ne mogu dobit zvuk preko optičkog izlaza neovisno o tome šta koristim kao izvor zvuka, probao sam mx player sa dts-om - nula bodova. ac3 nula bodova, običan youtube stream nula. pojačalo uopće ne prepozna izvor zvuka. kad kabel vratim na tv, odmah prepozna ulaz i pusti zvuk.
ista stvar vrijedi za analogni izlaz na tv boxu, nema zvuka nema slike (koristim činč kabel koji je došao s njim, s jedne strane 3.5mm jack sa 4 pina, s druge 3 rca).

display opcije na droidu su nikakve, nema ničeg. mogu samo rezoluciju hdmi-ja izabirat.
a vezano za spdif nisam našao ništa, kao ne postoji.
kad npr dts ili ac3 track prebacim na "sw decode" onda čujem zvuk preko telke. kad prebacim na "hw decode" po nekoj logici bi trebalo ići optikom na receiver, ali to se ne desi.
receiver podržava ac3 i dts.
kad pričate u prazno onda ide tema, kad se pita konkretno - ništa, arija.
analogni video izlaz radi kad se za hdmi stavi 576i i izvuče hdmi kabel, onda se box prebaci na analogni izlaz.

ali optički nisam uspio osposobit nikako. otvorio sam ticket tamo di sam ga kupio.
crvena ledica u spdifu svijetli, ali amp ne trza.

ps - se može nekako promijeniti količina settingsa na androidu? imam samo neki šit u settingsima, nemam "pravi" settings, nego samo "settingsmbox".
općenito je cijela stvar prilagođena radu s daljincem, stavio sam novi launcher, ali i dalje mi fale neke stvari.
jp_rv je online  
Staro 05.03.2016., 15:49   #1707
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Cekaj dok.akuzis da nema 24p opcije
Gabre je offline  
Staro 05.03.2016., 17:57   #1708
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,682
@jp_rv
Jel ti pokušavaš uz hdmi slat još audio na optiku? Ne radi ti to tako.
Kako ti je postavljeno u Kodiju pod audio settings? Ako ti je tamo hdmi onda optika ne radi.
9800pro je offline  
Staro 05.03.2016., 18:07   #1709
šima
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: vinkovci
Postovi: 40
Kupio sam M8S sa Amazona.Prvenstveno ga mislim koristit za IPTV i ponekad KODI.
MELE F10 dlx ce doci za par dana
Net je Fibre 75/40...ping 13.spojen žično.

Box je dosao nafilovan sa brdom aplikacija,Kodi 15....jel najbolje to pobrisati i stavit 16?
Ako se stavi OPENELEC jel se moze pokrenut IPTV?
šima je offline  
Staro 05.03.2016., 18:08   #1710
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Da. Resetiraj i ocisti box od nepotrebnih aplikacija i stavi friski kodi.
Lako se roota rootkingom pa mozes maknuti sav bloatware

Ili openelek. Kodi ima svoje iptv klijente i addone tako da; moze

Keep it simple
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 05.03.2016. u 18:13.
Ziiky je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na