Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 08.09.2019., 19:19   #2611
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor gil Pregled postova
Brko će definitivno oboliti od Vettela.
Dobar (i jedini) argument stari thumbs up

Citiraj:
Jedini mu je problem što je slučajno postao 4 puta svjetski prvak
Pa i nije. 2010 i 2012 mi je drago da je on bio prvak. Draži mi je on bio tada nego Alonso

Citiraj:
drugi nisu imali sreće
2010 i 2012 na kvalitetu, 2011 i 2013 na bolid. A time da je 2013 kvaliteta drastično opala. Uljuljkao se i dalje je povijest.

Citiraj:
a i ovi u Ferrariju nisu mogli dobiti drugog vozača pa morali na silu uzeti Vettela.
Ferrari od 1996 mora ima Top Cat vozača u momčadi. Šumaher, Raikkonen, Alonso. Svi su nešto napravili. Šumaher statistički najbolji ikad, Raikkonen naslov prvaka, Alonso 2x za picinu dlaku u lošijem bolidu.

I onda dođe Top Cat 4x WDC koji eto već 5.sezonu krade bogu dane u tom Ferrariju.

Sad su skužili da ne treba kupovati Top Cats nego je dobar i momak iz vlastitog rasadnika tako da sumnjam da žele Hamiltona. Možda iz fore jednu sezonu kad završi sa Mečkom.

Citiraj:
Svaka čast Charlsu jer je uspio zadržati Hamiltona pa i malo na bezobrazluk, tako se postaje svjetski prvak.
Ajde da se jednom i složimo.

Citiraj:
No nekako mi Charls ne leži kao osoba, više bi volio da Ferrari vozi Verstapen.
Nemoj 2x reći nakon ove utrke, slijedeća 2 tjedna bi moglo biti veselo. Spominje se Vettel u RBH. A možda trampa bude Max čisto da ga Ferrari čopi prije Mečke.

Meni se pari da Honda neće i ne može parirati Mercedesu i Ferrariju u pohodu na naslov, uz dužno poštovanje fabrici iz Sakure i jebenica šasiji Adriana Neweya.

A Max je materijal koji zaslužuje top bolid. A RBH to nije. Niti bude još najmanje godinu dana.

Što mislite? Max u Fer, Vet u RBH trampa ? To bi bilo bomba
Brko je offline  
Staro 08.09.2019., 19:49   #2612
FerrZG
Premium
 
FerrZG's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 167
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova

2010 i 2012 na kvalitetu, 2011 i 2013 na bolid. A time da je 2013 kvaliteta drastično opala. Uljuljkao se i dalje je povijest.
Na koju kvalitetu? Nije valjda damislis da je Vettel 2010. i 2012. na vozacku kvalitetu digao te naslove prvaka ?

I prodi kroz utrke iz 2018. - malo ti ne stima matematika pri izjavi da je Ferrari u 60% trka (13/21 utrku) imao najbolji bolid te sezone

Zadnje izmijenjeno od: FerrZG. 08.09.2019. u 19:54.
FerrZG je offline  
Staro 08.09.2019., 19:59   #2613
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor FerrZG Pregled postova
Na koju kvalitetu? Nije valjda damislis da je Vettel 2010. i 2012. na vozacku kvalitetu digao te naslove prvaka ?
IMHO, Vettel je dobro vozio 2010 i 2012. To mu ne mogu niti ja osporiti imao je tu i tamo koji propuh ali daleko manje nego zadnje 2 sezone..
Pogledaj rivjue te sezone. Bilo je uspona i padova, ali je te sezone odradio i više nego dobro.

Jasno da je bolid imao zaslugu jer je bio najjači na medium i slow stazama, ali opet, uz pomoć tima i bolida - uspio čoek.

Citiraj:
I prod kroz utrke iz 2018. - malo ti ne stima matematika pri izjavi da je Ferrari u 60% (13/21 utrku) imao najbolji bolid te sezone
Ne štima? Moguće. Ovako iz glave...

Australija, Bahrain, Kina, Azerbejdžan, Kanada, Austrija, VB, Njemačka, Mađarska, Belgija, Italija, USA. I možda još jedna... drugi je par opanaka kako su te utrke završile, okretanjima jednih, drugih ili trećih. Imali su mašineriju za naslov.

Bio je na gp247 izuzetno dobar članak sa svim prosutim bodovima na stazama na kojima se nije trebalo prosuti. Ne bi sezona završila u Mexicu nego u Abu Dhabiju.
Brko je offline  
Staro 08.09.2019., 20:25   #2614
FerrZG
Premium
 
FerrZG's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 167
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
IMHO, Vettel je dobro vozio 2010 i 2012. To mu ne mogu niti ja osporiti imao je tu i tamo koji propuh ali daleko manje nego zadnje 2 sezone..
Pogledaj rivjue te sezone. Bilo je uspona i padova, ali je te sezone odradio i više nego dobro.

Jasno da je bolid imao zaslugu jer je bio najjači na medium i slow stazama, ali opet, uz pomoć tima i bolida - uspio čoek.
Sezonu 2012 je odradio dobro, ali je tu sezonu Alonso odvozio jednu od najboljih vozackih sezona u zadnjih XY godina. Prakticki do zadnjeg kruga se odrzao u borbi za naslov protiv te sezone neusporedivo brzeg RB, a izgubio ga je sudarima u 1. krugu u Belgiji (Grosejan kamikaza) i Japanu.

Vettel je 2010. imao puno previse gresaka da bi se moglo reci kako je vozackim umjecem zasluzio naslov. RB je bio najbrzi bolid sto potvrduju i rezultati Webbera, koji je sve do zadnje utrke bio ispred Vettela u vozackom poretku.

Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ne štima? Moguće. Ovako iz glave...

Australija, Bahrain, Kina, Azerbejdžan, Kanada, Austrija, VB, Njemačka, Mađarska, Belgija, Italija, USA. I možda još jedna... drugi je par opanaka kako su te utrke završile, okretanjima jednih, drugih ili trećih. Imali su mašineriju za naslov.

Bio je na gp247 izuzetno dobar članak sa svim prosutim bodovima na stazama na kojima se nije trebalo prosuti. Ne bi sezona završila u Mexicu nego u Abu Dhabiju.
Ne znam kojih se utrka prisjecas, ali Ferrari 2018. nije bio ni blizu Mercedesa u Australiji. Ham je bio 7 desetinki brzi u kvalifikacijama, a pobjedili su iskljucivo zbog VSC i greske u kalkulaciji Mercedesa.

U Austriji Merc 1-2. u kvalama i krepala oba bolida u utrci + kriva strategija kod Hamiltona prije kvara na motoru zbog kojeg je morao usporiti prije nego je odustao i opet Ferrari nije pobijedio u toj utrci.. tako da ne znam otkud ideja da je na toj stazi Ferrari bio najbrzi.

U Madarskoj bi imali najbrzi bolid da je bilo suho cijeli vikend.. ovako je po kisi Mercedes cijelu sezonu bio brzi, a u utrci nisu mogli ni prismrdit Hamiltonu iako je bilo suho.

U USA je Mercedes bio brzi auto. Bottas je tada vec bio cuckoldan u Rusiji i nije mjerodavan parametar, ali Ham je bio brzi od oba Ferraria cijeli vikend. Nije im upalila strategija jer nisu mogli preci Maxa na stazi. Kao sto si rekao "drugi je par opanaka kako su te utrke završile".
Dakle od 21 utrke u sezoni Ferrari je objektivno bio najbrzi auto na 8 ili maksimum 9 utrka.

Ne, nisu imali masineriju za naslov jer su kompletno promasili s razvojem bolida nakon Italije te su od Singapura do USA, kada su maknuli sve upgrade komponente i vratili "na staro", bili debelo sporiji (0.5 sec +) od Mercedesa. Mercedes nikada nije bio toliko sporiji od Ferrarija, pogotovo ne na nizu od nekoliko utrka.

Da je sve proslo savrseno, dakle bez zajeba u taktici (Kina, Spanjolska itd..), da je Vettel vozio na nivou, da im nije pala kisa u kvalama/trkama gdje su imali brzi auto borili bi se do kraja za prvenstvo. Ali nista od toga se nije desilo.
Autosport je radio analizu average pacea nakon sezone i naravno da su zakljucili da je Mercedes bio najbrzi auto generalno kroz cijelu sezonu.
FerrZG je offline  
Staro 08.09.2019., 20:35   #2615
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Svaka čast na ovom postu. Izuzetno cijenim sve napisano. Slažem se delimično. Delimično ne i što se tiče 2010 i 2018

Imamo različita viđenja, da se dogovorimo točno što gledamo i kako, vjerojatno bi se složili i više od "delimično".

I to je to hvala još jednom i češće piši u ovoj temi

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 08.09.2019. u 20:41.
Brko je offline  
Staro 08.09.2019., 20:44   #2616
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Ostaje max iduce sezone u rb, kakav su napredak u hondi napravili zadnjih sezonu i pol ne bi me cudilo da po snazi iduce sezone budu tu negdje sa merc mašinom.
Povratni feedback sa 4 bolida je nemjerljivo veci/dragocjeniji nego sa dva.

Newieu i ekipi zaduženoj za šasiju i aero se nece dve sez. za redom dogoditi da tolko fulaju setup da se traže iducih pol sezone, odnosno uz solidnog drugog vozaca u 2020.g. Maxa vidim u borbi za titulu.

Na pocetku ove sezone sam napisao poredak ferkan, rb pa merc...mozda sam uranio sezonu.


Što se iduce trke tice, ne bi se iznenadio da oba rb budu na postolju, jedan minimalno, ferkani ce biti loši..dakle borba rb i merc za pobjedu
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Gigi1. 08.09.2019. u 20:57.
Gigi1 je offline  
Staro 08.09.2019., 20:47   #2617
FerrZG
Premium
 
FerrZG's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 167
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Svaka čast na ovom postu. Izuzetno cijenim sve napisano. Slažem se delimično. Delimično ne i što se tiče 2010 i 2018

Imamo različita viđenja, da se dogovorimo točno što gledamo i kako, vjerojatno bi se složili i više od "delimično".

I to je to hvala još jednom i češće piši u ovoj temi


IMHO veliki je vozacki faktor bio u gubitku naslova jer se bas potrefilo da je Ham odvozio svoju vjerojatno i najbolju sezonu u karijeri, a Vettel jednu od (2014. i trenutna konkuriraju) najgorih. Da je Ham vozio tadasnji Ferrari, a Vettel Mercedes tko zna kako bi zavrsilo prvenstvo, lako moguce da bi ga Ham i uzeo. Da stavis 2 AI iz F1 2018 da voze jedan u Ferrariu, drugi u Mercedesu - od 100 simulacija vjerujem da bi onaj u Mercedesu veliku vecinu uzeo naslov jer je bolid jednostavno kroz cijeli tijek sezone bio nesto bolji - na stazama na kojima je bio u zaostatku, taj zaostatak u prosijeku nije bio toliko velik kao prednost koju je imao na stazama na kojima je bio najbrzi bolid.

Ali dio zasluga mora ic i slampavosti Talijana koji su nebrojeno puta ispadali smijesni na pitwallu, kompletno fulali s upgradeovima kroz drugi dio sezone te unatoc maestralnoj pouzdanosti kod Vettela ( i nesto manjoj kod Kimia) i apsolutnom dnu od voznje Bottasa kroz veci dio sezone - uspjeli zavrsiti skoro 100 bodova iza Mercedesa u konstruktorskom poretku

Zadnje izmijenjeno od: FerrZG. 08.09.2019. u 21:14.
FerrZG je offline  
Staro 08.09.2019., 21:57   #2618
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Ostaje max iduce sezone u rb, kakav su napredak u hondi napravili zadnjih sezonu i pol ne bi me cudilo da po snazi iduce sezone budu tu negdje sa merc mašinom.
Povratni feedback sa 4 bolida je nemjerljivo veci/dragocjeniji nego sa dva.
Jasno da je. Zato je McLaren failao što nije poslušao savjete pametnijih ljudi da kupi Manor i u njih isto trpa Hondine motore. Bio bi debelo veći feedback. No ŠBBKBB.

Nada je da McLaren uzme opet Mečke, a Mečka odluči da se više neće igrati F1 pa McLaren opet bude works team

Citiraj:
Newieu i ekipi zaduženoj za šasiju i aero se nece dve sez. za redom dogoditi da tolko fulaju setup da se traže iducih pol sezone, odnosno uz solidnog drugog vozaca u 2020.g. Maxa vidim u borbi za titulu.
Malo preoptimistično. Koliko god htio da se treći igrač umješa u pošteni "all-over-season" fajt, mislim da 2020 još ipak ne bude. No, 2021 i reset pravila... tko zna

Citiraj:
Na pocetku ove sezone sam napisao poredak ferkan, rb pa merc...mozda sam uranio sezonu.
Isto je mislio i Helmut pa eto

Citiraj:
Što se iduce trke tice, ne bi se iznenadio da oba rb budu na postolju, jedan minimalno, ferkani ce biti loši..dakle borba rb i merc za pobjedu
RB-u sam prognozirao još 3 utrke do kraja sezone koje bi mogli uzeti, obzirom na pokazano stanje stvari. Singapur je jedna od njih... samo je pitanje u kojem je stanju Maxov motor nakon današnje utrke. Opet je imao powerloss a i pošteno je naganjao taj motor.

Citiraj:
Autor FerrZG Pregled postova


IMHO veliki je vozacki faktor bio u gubitku naslova jer se bas potrefilo da je Ham odvozio svoju vjerojatno i najbolju sezonu u karijeri, a Vettel jednu od (2014. i trenutna konkuriraju) najgorih.
Dakle, nedavno sam izjavio da godinama pilam da Vettel nije top vozač. On je odradio DOBRO svoje sezone 2010 i 2012. 2011 i 2013 nije bilo konkurencije, ali 2010 i 2012 konkurencija je bio Alonso u sporijem bolidu. Zato sam i rekao da je dobio na "znanje". Odvozio je dobro top bolid. I to je to. Bilo je dovoljno za naslove.

A kako je Alonso odvezao 2012. sezonu, mislim da to nikad nitko neće ponoviti. A taj Ferrari je cijelu sezonu bio 2. a na momente i 4. bolid na stazi po snazi. I svejedno je došao do picine dlake. U Spa ga je pomeo Grožan, a u Japanu Raikkonen (ako se dobro sjećam, cvaknuo mu je gumu).


Citiraj:
Da je Ham vozio tadasnji Ferrari, a Vettel Mercedes tko zna kako bi zavrsilo prvenstvo, lako moguce da bi ga Ham i uzeo.
Sličnu sam primjedbu dao lani "da je Alonso bio u F1 2018 Ferrariju, da bi digao naslov. A ako nebi osvojio, fajt bi se odnio u Abu Dhabi".

No, ŠBB KBB... Ham je iskoristio sve i jedan poklon i odvozio maestralno.

Citiraj:
Da stavis 2 AI iz F1 2018 da voze jedan u Ferrariu, drugi u Mercedesu - od 100 simulacija vjerujem da bi onaj u Mercedesu veliku vecinu uzeo naslov jer je bolid jednostavno kroz cijeli tijek sezone bio nesto bolji - na stazama na kojima je bio u zaostatku, taj zaostatak u prosijeku nije bio toliko velik kao prednost koju je imao na stazama na kojima je bio najbrzi bolid.
Splet okolnosti, kao što sam i naveo, je bio takav kakav je bio. Ako se dobro sjećam, Mečka je imala taj Party mode za qualy koji recimo ove godine više manje imaju svi, ali je Ferkan imao bolji race pace u normalnim uvjetima (nenormalni uvjeti su sjebavanja taktike, gume i tako to).

Nemojmo ni zaboraviti da je Mercedes tj Toto Wolff cmizdrio oko guma nakon 3. ili 4. utrke da ne valjaju. I onda odjednom, Meček prodisale u Španjolskoj. A da je sve normalno (opet kažem, suprotno od raznih događaja), Vettel je u Europu trebao doći sa stotarom tj 4/4. Za Kinu nije kriv, ali za Azerbejdžan je itekako. To je bio poklon samo takav.

Citiraj:
Ali dio zasluga mora ic i slampavosti Talijana koji su nebrojeno puta ispadali smijesni na pitwallu, kompletno fulali s upgradeovima kroz drugi dio sezone te unatoc maestralnoj pouzdanosti kod Vettela ( i nesto manjoj kod Kimia) i apsolutnom dnu od voznje Bottasa kroz veci dio sezone - uspjeli zavrsiti skoro 100 bodova iza Mercedesa u konstruktorskom poretku
Ako se manimo rezultata i Sebovih vožnji "hladno-toplo-hladno-hladno-toplo-hladno", od Singapura je krenulo nizbrdo. I baš kod tog skliznuća sa upgradeom, Ham je u tri utrke digao 3/3 tj 75 bodova. Ali ono što tu Seb nije uspio, nije uspio napraviti damage limitation jer se u Suzuki izvrtio, a i po svemu viđenom do tada, trebao je imati 80 bodova više samo od svojih grešaka (to sam ukrao sa Sky Sporta ), tako da bi praktički u USA ušli u egalu ili sa kojim bodom više na Sebovom kontu (jer da je on iskoristio sve što je trebao i mogao, Ham bi sam po sebi imao manje).

USA je trebala biti i mogla je biti komotni 1-2 za Ferkan da se gospon opet nije izvrtio.

MEX bi već bila panika u Mečki. Iako je RBR tu dominirao, Mečka se patila kao nitko. Ferkan tj. Seb je na kraju to i iskoristio ali u pravoj povijesti bilo je gotovo. U alternativnoj o kojoj pišem, još bi se prednost podebljala.

BRA bi bio vjerojatno Mečkin kakav je i bio.

I zato kažem da bi usprkos failanim upgradeovima nakon Italije, fajt za naslov bio vrlo vrlo moguć u zadnjoj utrci u kojoj bi Mečka bila bolja, ali pitanje je bi li im bilo dosta.

Bottom line - zato kažem da se moglo i da se imalo sa čime. Ali se nije imalo sa kime. Seb je odvozio svoju najgoru sezonu (manimo 2019) i to onda kad je trebao odvoziti vrlo dobru (ocjenom 4/5). Nažalost po nas koji smo ostali uskraćeni fajta do zadnje utrke nakon 2012 sezone (ne računam Mercedes in-team nadjebavanja u sezonama kad je Toto Wolff bacao novčić koji vozač bude digao kantu ).

Brko je offline  
Staro 08.09.2019., 22:34   #2619
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Svaka čast LeClercu, toliko dugo odoljevati pritisku Hamiltona je za svaki respekt. Vettel opet napravio glupost, ko neki početnik. A Bottas je opet pokazao da je panj.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline  
Staro 08.09.2019., 22:48   #2620
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova

Čovjeku ne ide.

Toliko od tebe. Nešto brzo stutnjaš svaki vikend kad majstor ujebe i prosipa bodove

4. Charles Leclerc - 182
5. Sebastian Vettel - 169
Predugačak ti je post Drug i na mobu sam pa mi je teško sve quotat ali evo par stvari. Vettela definitivno ne ide već bar godinu dana ili nešto duže. Katastrofa u kojoj se krizi nalazi i definitivno će sam otići iz Ferrarija već ove godine. Pritisak koji si je vjerovatno sam nabio je prevelik i bojim se da se neće izvući iz ovoga.

Ma nisam nigdje stutnjao, ništa ne brini. Počeo je GO pa se lagano odmara i uživa. Ja jesam Vettelov navijač ali ne dobivam nikakve novce od njega za to i nikako mu ne mogu pomoći da izađe iz ove krize. Hoću reći da se ne brinem previše za njega. Osvojio je dosta toga, možda još nešto osvoji a možda i ne. Lova mu nije problem i do kraja života neće morati ništa raditi. Imam ja više problema nego Vettel.

Ja sam prvi ovdje koji se bavi brojevima. Charlie ima sada više bodova od Vettela i bolji je od njega ove godine!! Točka!

Ham me je danas jako iznenadio bez obzira na onu pogrešku! Strašan pritisak dobrih 25 krugova. Charlie danas broj 1!!
__________________
dean225 je offline  
Staro 08.09.2019., 22:48   #2621
FerrZG
Premium
 
FerrZG's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 167
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Sličnu sam primjedbu dao lani "da je Alonso bio u F1 2018 Ferrariju, da bi digao naslov. A ako nebi osvojio, fajt bi se odnio u Abu Dhabi".

No, ŠBB KBB... Ham je iskoristio sve i jedan poklon i odvozio maestralno.

Splet okolnosti, kao što sam i naveo, je bio takav kakav je bio. Ako se dobro sjećam, Mečka je imala taj Party mode za qualy koji recimo ove godine više manje imaju svi, ali je Ferkan imao bolji race pace u normalnim uvjetima (nenormalni uvjeti su sjebavanja taktike, gume i tako to).

Nemojmo ni zaboraviti da je Mercedes tj Toto Wolff cmizdrio oko guma nakon 3. ili 4. utrke da ne valjaju. I onda odjednom, Meček prodisale u Španjolskoj. A da je sve normalno (opet kažem, suprotno od raznih događaja), Vettel je u Europu trebao doći sa stotarom tj 4/4. Za Kinu nije kriv, ali za Azerbejdžan je itekako. To je bio poklon samo takav.


Ako se manimo rezultata i Sebovih vožnji "hladno-toplo-hladno-hladno-toplo-hladno", od Singapura je krenulo nizbrdo. I baš kod tog skliznuća sa upgradeom, Ham je u tri utrke digao 3/3 tj 75 bodova. Ali ono što tu Seb nije uspio, nije uspio napraviti damage limitation jer se u Suzuki izvrtio, a i po svemu viđenom do tada, trebao je imati 80 bodova više samo od svojih grešaka (to sam ukrao sa Sky Sporta ), tako da bi praktički u USA ušli u egalu ili sa kojim bodom više na Sebovom kontu (jer da je on iskoristio sve što je trebao i mogao, Ham bi sam po sebi imao manje).

USA je trebala biti i mogla je biti komotni 1-2 za Ferkan da se gospon opet nije izvrtio.

MEX bi već bila panika u Mečki. Iako je RBR tu dominirao, Mečka se patila kao nitko. Ferkan tj. Seb je na kraju to i iskoristio ali u pravoj povijesti bilo je gotovo. U alternativnoj o kojoj pišem, još bi se prednost podebljala.

BRA bi bio vjerojatno Mečkin kakav je i bio.

I zato kažem da bi usprkos failanim upgradeovima nakon Italije, fajt za naslov bio vrlo vrlo moguć u zadnjoj utrci u kojoj bi Mečka bila bolja, ali pitanje je bi li im bilo dosta.

Bottom line - zato kažem da se moglo i da se imalo sa čime. Ali se nije imalo sa kime. Seb je odvozio svoju najgoru sezonu (manimo 2019) i to onda kad je trebao odvoziti vrlo dobru (ocjenom 4/5). Nažalost po nas koji smo ostali uskraćeni fajta do zadnje utrke nakon 2012 sezone (ne računam Mercedes in-team nadjebavanja u sezonama kad je Toto Wolff bacao novčić koji vozač bude digao kantu ).

Istina, ali nije ista tvrdnja "moglo se i imalo cime" i "Ferrari je bio najbolji bolid 60% sezone"

U Spanjolskoj su dovedene nove gume nakon kmecanja Tote, upravo ovakve (tanji sloj) koje se koriste ove sezone.. i odjednom je nakon tri uzastopne utrke gdje je Ferrari bio najbrzi, Mercedes razvalio konkurenciju. Na jos dvije utrke te sezone su koristene takve gume.

Ako u jednadzbi laganu prednost pacea Mercedesa umanjimo za nestvarnu Vettelovu pouzdanost (mislim da nije imao niti jedan tehnicki problem, Ham je ipak odustao u Austriji, u kvalama Njemacke mu je stao auto i u Meksiku su imali problem s pregrijavanjem), dakle bolidi li-la, personnel Mercedesa je unistio te sezone (vozaci + ekipa) Ferrari, a i u faktoru srece je s kisom/SC/VSC Mercedes bolje prosao kroz cijelu sezonu u odnosu na Ferrari.. i zato je prvenstvo zavrsilo tako kako je zavrsilo.

Zanimljivo da je i 2017. Singapur bio pocetak kraja Ferrarijeve nade za naslovom. Vettelov zajeb, pa kvar u Maleziji zbog kojeg je morao startati zadnji, pa kvar i odustajanje u Japanu.. i ode Ham na nedostiznu prednost.

Da se potrefilo sve u idealnim okolnostima i da je Vettel bio na razini imali bi dvije epske sezone u ovom moru kamilica koje prozivljavamo cijelo desetljece (izuzev '10 i '12 - a i te dvije su bile toliko zanimljive jer Vettel nije bio sposoban dominantan auto dominantno dovesti do titule )
FerrZG je offline  
Staro 08.09.2019., 23:36   #2622
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
Svaka čast LeClercu, toliko dugo odoljevati pritisku Hamiltona je za svaki respekt. Vettel opet napravio glupost, ko neki početnik. A Bottas je opet pokazao da je panj.
Pa bas i nije podvig, imali su daleko brzi bolid na pravcima, a fala bogu toga u monzi ne fali.

A bottas nije panj, svi su ocekivali da ce bottas u 2 kruga uspjeti sto hamilton nije uspio u 50 krugova.
Daj se uozbiljimo.
Realno postoje 2 mjesta mozda za pretjecanje, a upravo na ta 2 zavoja je ferkan dolazio daleko brzi nego merc.

Nitko ne komentira Renault, pa ovo im je valjda jedna od najboljih trka u dugo vremena.

I to su bili pravo brzi. Mozda je stvarno istina da imaju najjaci motor na gridu tako da ovdje gdje ima 5 kočenja dodje do izražaja

Mclaren se raspada, kao i lani u drugom dijelu sezone.
Gabre je offline  
Staro 09.09.2019., 00:00   #2623
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor FerrZG Pregled postova
Istina, ali nije ista tvrdnja "moglo se i imalo cime" i "Ferrari je bio najbolji bolid 60% sezone"
Priznajem malo preterivanje, snižavam 9% i zadržavam se na 51% ne odstupam ni milimetra

Citiraj:
U Spanjolskoj su dovedene nove gume nakon kmecanja Tote, upravo ovakve (tanji sloj) koje se koriste ove sezone.. i odjednom je nakon tri uzastopne utrke gdje je Ferrari bio najbrzi, Mercedes razvalio konkurenciju. Na jos dvije utrke te sezone su koristene takve gume.

Ako u jednadzbi laganu prednost pacea Mercedesa umanjimo za nestvarnu Vettelovu pouzdanost (mislim da nije imao niti jedan tehnicki problem, Ham je ipak odustao u Austriji, u kvalama Njemacke mu je stao auto i u Meksiku su imali problem s pregrijavanjem), dakle bolidi li-la, personnel Mercedesa je unistio te sezone (vozaci + ekipa) Ferrari, a i u faktoru srece je s kisom/SC/VSC Mercedes bolje prosao kroz cijelu sezonu u odnosu na Ferrari.. i zato je prvenstvo zavrsilo tako kako je zavrsilo.
Ovo je sve apsolutno točno. Hamilton je imao svojih poteškoća, ali Seb to nije u potpunosti iskoristio. Dok je Ham skoro SVE Sebove poteškoće iskoristio tako da je pobjedio u SKORO svakoj utrci u kojoj se Seb sjebao. Mislim da samo u Kini i USA nije uspio (Azer, Fra, Nje, Ita, Jap). To je 125 bodova, a trebalo je biti minimalno duplo manje. Zato postoji onaj ALI... Vettel je doveden u Ferrari i plaćen tolike milijune da ostvari taj ALI... a na kraju im sezonu spašava balonja kojem je ovo druga sezona. Jebeš ga...

Citiraj:
Zanimljivo da je i 2017. Singapur bio pocetak kraja Ferrarijeve nade za naslovom. Vettelov zajeb, pa kvar u Maleziji zbog kojeg je morao startati zadnji, pa kvar i odustajanje u Japanu.. i ode Ham na nedostiznu prednost.
Ono je bila tragedija za tim i za sve oko tima. I najgore - njegova greška. Svi su na prvi pogled rekli "opet Max". Kad na kraju, ni Max ni Kimi nisu mjenjali putanje.

Citiraj:
Da se potrefilo sve u idealnim okolnostima i da je Vettel bio na razini imali bi dvije epske sezone u ovom moru kamilica koje prozivljavamo cijelo desetljece (izuzev '10 i '12 - a i te dvije su bile toliko zanimljive jer Vettel nije bio sposoban dominantan auto dominantno dovesti do titule )
Ono što govorim cijelo vrijeme. Vettel je DOBAR. To je to. DOBAR je. I DOBRO je odradio 2010 i 2012 sa odličnim bolidom I kao momak je odličan, zejebant. Ali ima i bilo je boljih vozača. Trenutno više ni u svom timu nije najbolji.



OK, apsolvirali smo Seba, ajmo dalje

Danas par sitnica:

- McLaren u 2 utrke 1 bod, umjesto da pobjegnu Renaultu i Toro Rossu, sad možda budu i 6. OK, nesreća i kvarovi u Spa, ali ovo danas je amaterizam i diletantizam level9000
- Rosberg je postao Villeneuve (to je Max izjavio), "uvik kontra" pristup radi dizanja tenzija i pecanja
- Ferrari uči na pogreškama iz prošlosti, samo nažalost ovo sa gumama je upalilo danas, i kako izlgeda, do Mexica ništa, Mercedesov tyre management je brutalan
- Bottara je i dalje Bottara koji je bolji od lanjske verzije toliko što je Mercedes dominantniji u odnosu na Ferrari pa je ušićario 2 pobjede
- Renault odličan, ali ista stvar kao i Ferrari, ne vozi se u sezoni 5x Monza i 4x Spa (nažalost)
- Honda je ipak i dalje lagano deficitarna ali debelo i daleko bolje je to nego pred koju godinu

@Dejo

Ma sve 5 Evo neću više o njemu, majke mi Vidim da je shvaćena poanta

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 09.09.2019. u 00:06.
Brko je offline  
Staro 09.09.2019., 00:50   #2624
FerrZG
Premium
 
FerrZG's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 167
Nema Torro Rosso sanse stici McLaren u poretku konstruktora - osvojili su 51 bod u 14 utrka, a od toga je 15 bodova Kvyata u Njemackoj (krumpir) + Honda je pocela dobivat kazne za motore, a po planu imaju jos jednu verziju upgradea do kraja godine... mora netko to i testirati prije nego RB stavi u svoje aute
Idu do kraja i tri staze koje bi Mclarenu trebale puno vise pasati nego Renaultu - Singapur, Japan i Abu Dhabi.


Najjaci komentar koji sam vidio na YT vezano uz utrku i situaciju Vettel/Stroll/Gasly :

Citiraj:
Stroll: "Vettel just came back on the track like an idiot"

Engineer: Copy that

Stroll: copies
FerrZG je offline  
Staro 09.09.2019., 09:43   #2625
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Rosberg je novi Villeneuve. Nema dominantnu osobnost i kao takav je nezanimljiv komentator, influenser i jutub personaliti, pa ide na kontroverzu/suprotnost. Dok je vozio F1 mi je bio skroz ok momak, pristojan i dovoljno brz da parira Hamu. Isto pitanje kolko je i tad bilo pritisaka unutar tima, ali sveukupno mi se čini bolji vozač od Bottasa. Bottas je baš Barichello klasa. Također, sve sezone koje je Ros odvozio sa Šumijem u Mečki je završio ispred.

Zamjena Maxa i Vettela bi bila super stvar. Pogotovo ako dođe do značajnog napretka u pogledu Honde .

@Drug i @Ferr, mnogo dobri postovi, gušt za pročitat. Dobra memorija

Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
A bottas nije panj, svi su ocekivali da ce bottas u 2 kruga uspjeti sto hamilton nije uspio u 50 krugova.
Daj se uozbiljimo.
Realno postoje 2 mjesta mozda za pretjecanje, a upravo na ta 2 zavoja je ferkan dolazio daleko brzi nego merc.
Ne znam dal smo gledali istu trku, ali nije bilo 2 kruga već značajno više. Približio se ozbiljno leclercu u 3 navrata, na ispod sekunde. Prvi put kad se približio u istom krugu je sfušao ascari i izgubio pola sekunde, ako ne i više. Drugi put kad se približio, došao je dosta blizu na start/cilj ravnini, fulao je kočenje na prvoj šikani i opet izgubio bar pola sekunde.

Zadnji put je došao ispod sekunde pred sam kraj, al bilo prekasno.

To su situacije koje razdvajaju odličnog i prosječnog vozača. Tu i tamo Bottas zna zabljesnut, ali čini se da nije mentalno dovoljno jak za izdržat pritiske na stazi i unutar tima..
nub je offline  
Staro 09.09.2019., 09:50   #2626
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,301
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Nemoj nikoga prozivati supkom. To nije lijepo.
Vidiš, sada i sam postaješ moralna vertikala

Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Vetel ... Ako napišem debil, doci ce tu prki moralizirat
A za njega smiješ (šala naravno) iako u tebi još postoji potreba, vidim da se trudiš i suzdržavaš što cijenim i poštujem

Hvala Bogu da je Charles dobar koliko je i da Ferkan može potegnuti na ravnom,obećavajuće za budućnost.A ovaj McL,ko da ih je neko posro, koliko su već bodova prosuli ove godine na račun kvarova,otpadanja točkova, glupih dodira i odustajanja. Prvo su nedovoljno pametni da sklope bolid kako spada, a sad napokon kad imaju nešto s čim mogu biti konstantni i u bodovima te čekati kiks najboljih za pokoje postolje, a ono nesreća za nesrećom.To je karma za Denisa i dovođenje onog deblog uništavača F1 momčadi.

Zadnje izmijenjeno od: Prki. 09.09.2019. u 09:55.
Prki je offline  
Staro 09.09.2019., 09:55   #2627
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
@nub

Tnx gospon FerrZG bi trebao biti stalni član ove teme a ne gost

Upravo tako. Bottara je u par navrata ušao u DRS i onda usro. Dobar prosječan vozač kojeg je posralo uletit u top momčad preko noći kad je Ros ošo u penziju. On me uvijek podsjeti na Koltarda s tim "ide mi/nejde mi". Čim su rekli "zis iz jour vin" rekoh makaki. Ham nije uspio, di ćeš ti...

Na Monzi postoje minimalno 4 mjesta za overtake, a ne 2. Samo što Ferarijev top speed Mečka nije skinuti ni sa DRSom.

Ham je iz Parabollice izlazio sa +0.6 iza Leca. Na prvom apexu nakon S/C ravnine, bio je 0.5 iza. Dakle gain sa DRSom i bržim gumama je bio 0.1s.

Jedino gdje je Ham grabio je bio S zavoj prije zadnje ravnine (nakon druge DRS zone) jer je kroz taj S išao brže od Leca zbog guma.

I onaj pokušaj kad ga je Lec bacio sa staze, bio je zato jer je Lec malo kliznuo a Ham bolje izašao iz prvog Apexa. No opet Ferkanov top speed je izvukao stvar.

Jednostavno, ovu utrku je Ferrari mogao izgubiti samo greškama vozača ili greškama u taktici. Kako neko reče (aski?), lani je Kimi spušio zbog žutih guma pa su ove godine išli na bijele.

Na kraju i Vettel je u svoj svojoj nesreći opet nekako pomogao Lecu i timski ovdje odigrao jer je dao dobar feedback kako će se Hard gume ponašati u utrci.

Sve u svemu, koliko sam sretan zbog Leca i što je Hama nasapunao, toliko mi je krivo za McLaren da imaju 1 bod u 2 utrke... jedva. Sad je već mogla bit stotara...

@Prki

Izgleda da je tako. Ali nije. McLarenove tegobe su počele 2012 godine. Pokrenuo ih je odlazak Hamiltona. Sve kasnije je bila lavina koja se nije mogla zaustaviti više. Nemotivirano ljudstvo u inženjeringu, dotrajali šefovi sa zastarjelim idejama i konceptima, britanska tvrdoglavost itd...

Kasnije i Alonso, i Honda, i Krmak... tek ove godine nakon 2012 počinju ličiti na momčad. Prvi puta da je zabilježen veliki step forward.

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 09.09.2019. u 10:09.
Brko je offline  
Staro 09.09.2019., 11:41   #2628
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Kasnije i Alonso, i Honda, i Krmak... tek ove godine nakon 2012 počinju ličiti na momčad. Prvi puta da je zabilježen veliki step forward.
Osim u boxovima, tu i dalje redovito nesto sjebu svakih par pit stopova, ili predugo traje ili nesto zaborave zasarafit.
Sjecam se prije nekoliko godian mislim jos u doba Ron Denisa kako ih je natjerao da par dana vjezbaju po stotinu i vise pit stop izmjena na bolidu da napokon dovedu pit stopove u red.
Izgelda da im nebi skodila neka takva naredba ponovo .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline  
Staro 09.09.2019., 17:14   #2629
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor nub Pregled postova
Rosberg je novi Villeneuve. Nema dominantnu osobnost i kao takav je nezanimljiv komentator, influenser i jutub personaliti, pa ide na kontroverzu/suprotnost. Dok je vozio F1 mi je bio skroz ok momak, pristojan i dovoljno brz da parira Hamu. Isto pitanje kolko je i tad bilo pritisaka unutar tima, ali sveukupno mi se čini bolji vozač od Bottasa. Bottas je baš Barichello klasa. Također, sve sezone koje je Ros odvozio sa Šumijem u Mečki je završio ispred.

Zamjena Maxa i Vettela bi bila super stvar. Pogotovo ako dođe do značajnog napretka u pogledu Honde .

@Drug i @Ferr, mnogo dobri postovi, gušt za pročitat. Dobra memorija



Ne znam dal smo gledali istu trku, ali nije bilo 2 kruga već značajno više. Približio se ozbiljno leclercu u 3 navrata, na ispod sekunde. Prvi put kad se približio u istom krugu je sfušao ascari i izgubio pola sekunde, ako ne i više. Drugi put kad se približio, došao je dosta blizu na start/cilj ravnini, fulao je kočenje na prvoj šikani i opet izgubio bar pola sekunde.

Zadnji put je došao ispod sekunde pred sam kraj, al bilo prekasno.

To su situacije koje razdvajaju odličnog i prosječnog vozača. Tu i tamo Bottas zna zabljesnut, ali čini se da nije mentalno dovoljno jak za izdržat pritiske na stazi i unutar tima..

ne trebamo se hvatati za slamke, ali realno bottas je imao 3-4 kruga, a prije ga je pokusavao dostici jer je bio dosta iza. No opet, hamilton nije uspio kolko, 30, 40 krugova? I vozio mu se na guzici cijelo vrijeme, i sad ocekivati da ce jedan Bottas, Mr. "ne znam vozit pod bilo kakvim pritiskom osim kad je prazna staza ispred mene" nesto napraviti u par krugova je bilo jako optimisticno


Citiraj:
Autor Prki Pregled postova
Vidiš, sada i sam postaješ moralna vertikala


A za njega smiješ (šala naravno) iako u tebi još postoji potreba, vidim da se trudiš i suzdržavaš što cijenim i poštujem

Hvala Bogu da je Charles dobar koliko je i da Ferkan može potegnuti na ravnom,obećavajuće za budućnost.A ovaj McL,ko da ih je neko posro, koliko su već bodova prosuli ove godine na račun kvarova,otpadanja točkova, glupih dodira i odustajanja. Prvo su nedovoljno pametni da sklope bolid kako spada, a sad napokon kad imaju nešto s čim mogu biti konstantni i u bodovima te čekati kiks najboljih za pokoje postolje, a ono nesreća za nesrećom.To je karma za Denisa i dovođenje onog deblog uništavača F1 momčadi.

ma sve je to zajebancija



nadam se da ce mclaren probaviti ove trzavice zadnje 2-3 trke, ali bojim se da ne bude ko lani, krenuli pristojno, i onda nakon polovice sezone totalni raspad sistema.

Zadnje dvije trke najveci tragicari Kimi i Max. Aj, barem Djovo uspio zavrsit na domacem terenu i usicariti 2 jadna boda, a realno je trebao biti jos 2 pozicije gore minimalno.
Gabre je offline  
Staro 09.09.2019., 17:22   #2630
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
BTW, ne znam koliko ste pratili ili pratite one FIA official F1 season reviews. Imam ih sve od 1995 pa nadalje, neke i u DVD formatu I svake godine to uzađe negdje 2-3 mjeseca nakon kraja aktualne sezone.

I ove godine nikako dočekat review od 2018. Konačno danas sam ga nabavio. I sad mi je jasno zašto je kasnilo toliko. Zato jer ga nitko živ nije kupio

od 1995 do 2017 (vjerojatno i od ranije, ali ih nemam), ti rivjui su napravljeni maestralno. On-boards, izjave prije i nakon utrke i ono najvažnije, odličan lik koji je pričao u tim rivjuima. I ima materijala koje niste vidjeli na utrkama.

Ovaj 2018 je takav odron, da je to strašno. Smeće nad smećima. Svaki rivju traje preko 3 sata, bliže 4 sata, a ovaj traje jedva neš malo preko dve ure. Napravljen je kao da ga j radio netko tko se uči o montaži. Nešto blebetanja između utrka, nakon svake utrke tablica i izjave pobjednika i ono najgore - to je FAKING KOMPLACIJA svih YT Race Highlightsa. Doslovno kao da je netko sa YT-a rippao 21 video i spojio ih u jedno smeće.

Katajebenastrofa.

Sigurno će prvo pitanje nekima biti "Brko di se to može naći", pa eto OVDJE ovi nisu ni postavili 2018 jer ih je sramota. I mene je. A najviše one koji su dali faking 20 eura za to govno od rivjua. Jedna od najboljih sezona u ohoho vremena, ekipa usere do bola.
Brko je offline  
Staro 09.09.2019., 19:01   #2631
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Nema honda problema sa mašinom nego je max preagresivan na pasicama pa se aktivirao u par navrata safe mode zbog prevelikih vibracija(jednom u kvalama i dva put utrci)...u singapuru nece biti toga jer kolko se sjecam tam su pasice puno niže i blaže nego na monzi, a i brzine su manje.
__________________
Gigi1 je offline  
Staro 09.09.2019., 22:19   #2632
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
I tako, pukla ljubav između Haasa i Rich energya

https://mobile.twitter.com/haasf1tea...45618099392513
nub je offline  
Staro 09.09.2019., 22:25   #2633
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
To uopće nisam popratio. Što se tu uopće događalo sa tim Rich Energyjem i Haasarom?

Nego, ovoliko naši sirotanovići dobivaju za ovu sezonu...




Lewis Hamilton
Mercedes
$57,000,000
Sebastian Vettel
Ferrari
$45,000,000
Daniel Ricciardo
Renault
$17,000,000
Max Verstappen
Red Bull
$13,500,000
Valtteri Bottas
Mercedes
$8,500,000
Kimi Raikkonen
Sauber
$4,500,000
Nico Hulkenberg
Renault
$4,500,000
Carlos Sainz
McLaren
$4,000,000
Charles Leclerc
Ferrari
$3,500,000
Sergio Perez
Racing Point
$3,500,000
Romain Grosjean
Haas
$1,800,000
Pierre Gasly
Red Bull
$1,400,000
Lance Stroll
Racing Point
$1,200,000
Kevin Magnussen
Haas
$1,200,000
Robert Kubica
Williams
$570,000
Daniil Kvyat
Toro Rosso
$300,000
Lando Norris
McLaren
$260,000
Antonio Giovinazzi
Sauber
$230,000
George Russell
Williams
$180,000
Alexander Albon
Toro Rosso
$170,000
Brko je offline  
Staro 09.09.2019., 23:23   #2634
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
albon je u zadnje dvije trke zaradio vise nego sto je gasly trebao za cijelu sezonu



i onda se mi sirotinja tu koljemo po forumu oko njih, e jesmo budale.
Gabre je offline  
Staro 10.09.2019., 01:05   #2635
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Objavljeno je / prenijeli smo da je Čarli dobio "novi ugovor", vjerojatno su dodali 1 ispred,
nekako sumnjam da je dobio više od toga
Nikky je online  
Staro 10.09.2019., 01:10   #2636
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Reklo se je x3 od sadašnjeg. Ali nije još dobio nego je u pripremi, barem tako kaže sin od Žana Todare koji je usput i menadžer Čarlsov.
Brko je offline  
Staro 10.09.2019., 01:36   #2637
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Eeeeeeeee, a Roman the Grozni dere 1.8 miliona u Hassu, strava .

BTW valjda je sad jasnije zasto se Ricciardo odlucio za Reno .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline  
Staro 10.09.2019., 02:37   #2638
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Ko i svako pametan. Od love se zivi, ne slave.

A i nije bas da je nesti i propustio jednu od losijih eezona za RB
Gabre je offline  
Staro 10.09.2019., 06:53   #2639
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
rb bi sad bio ispred ferkana da je ricc tsmo umjest gaslya.

Renault ima tragediju od sezone i to nakon što su doveli vozaca koji je u top 5 po skillu(vjerojatno i top 3), sad nakon monze opet slijede vatrogasne mjere, prost ide po kuru novih sijedih.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Gigi1. 10.09.2019. u 06:59.
Gigi1 je offline  
Staro 10.09.2019., 09:27   #2640
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
To uopće nisam popratio. Što se tu uopće događalo sa tim Rich Energyjem i Haasarom?
Sve vezano za Rich Energy je shady: enerđi drink za koji dosta ljudi smatra da je samo fikcionalan jer se ne može skoro nigdje kupiti, godišnja financijska UK izvješća koja pokazuju male prihode za jednu kompaniju koja je glavni sponzor tima u F1, bizaran CEO koji je operirao kao solo igrač protiv znanja i volje dioničara, ukraden logo i sudska tužba s whyte bikes, pa sve do samih početaka firme kada priča počinje registracijom Rich d.o.o. u Hrvatskoj s hrvatskim partnerom

Prvo su prošle godine htjeli kupiti Force Indiu, pa kad na kraju nisu uspjeli počela je priča s Williamsom. Na kraju je CEO Richa ostavio Claire da izvisi ne pojaviši se na dogovorenoj večeri da bi maltene drugi dan najavio deal s HAASom. Prije silverstona CEO se otuđuje od firme, "krade" twitter account i twitta da je suradnja s HAASom završila zbog jadnih rezultata (ipak, oni se žele borit s drugim enerđi drinkom - red bullom). Na kraju dioničari daju nogu CEO-u, mijenjaju ime firme (iako logo i ime na bolidu ostaje rich energy), suradnja se nastavlja sve do jučer. U međuvremenu se bivši CEO opet vratio u firmu kao direktor. U svakom slučaju nešto ozbiljno ne štima i vjerojatno će detalji kad tad isplivat sad kad je priča s HAASom gotova.

Zadnje izmijenjeno od: nub. 10.09.2019. u 09:39.
nub je offline  
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na