Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.04.2014., 19:45   #1621
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Zato se uz račun i daje jamstveni list na kojem piše trajanje jamstva i tko je ovlašteni servis, a ako ga ne daju onda bi barem trebali ispisivat na račun koliko traje jamstvo.
Ali dobro, bitno je da se reklamacije uvažavaju.
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2014., 19:56   #1622
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Pa najcesce je na kutiji zaljepljen jamstveni list, tamo di pise uvoznik i bla bla. Ali ako nema, onda malo cudno.
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.04.2014., 20:00   #1623
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
ja evo imam bas kutiju od SSDa, nista nema iza nje (na kutiji od logitech tipkovnice iza recimo piše jamstvo 36.mj)

ali jamstveni list ne sjećam se da sam ikada dobio, to je na A4? uopće neznam kako to izgleda
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 24.04.2014., 20:05   #1624
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Nije A4, manji je format i u obliku naljepnice, za PC hardver najčešće ovako izgleda: http://www.pohrani.com/f/3o/m1/4d94yY9E/1.jpg
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2014., 20:11   #1625
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Sa ADM-om obavezno mora biti jamstveni...najviše jer na njihovom računu ne piše jamstvo

tako sam ja sa njima imao problema sa diskom, taman u to vrijeme je bila promjena jamstva za te diskove, i ja si mislio 36mj kako se i sjecam da je bilo, ali oni su me naravno odhebali jer nemam jamstveni list da ja njima to dokažem, a kod uvoznika nisam mogao jer nisam imao ostale prateče dokumentacije...

Čuvajte jamstveni od uvoznika, ako nemate jamstveni, tražite ga! ili neka ti napismeno daju koliko vrijedi garancija, da poslje ne bi bilo kako i bude inače kod njih u zadnje vrijem....

Joše jednom @ADM. Zar je tako teško napisati na vaš račun posebno jamstvo za komponentu kao u svakoj normalnijoj trgovini? ili dati jamstveni koji ste vi i dobili od uvoznika?
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2014., 20:23   #1626
theobromine
Premium
Moj komp
 
theobromine's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 167
Imam 2 vertexa 4 kupljena u ADM-u, jamstvo/naljepnica je bila na vanjskom prozirnom omotu, da nisam pazio možda bi završilo u smeću. Kod njihovih artikala uvijek pazim kad otpakiravam da spremim jamstvene listove.

Zadnje izmijenjeno od: theobromine. 25.04.2014. u 09:59.
theobromine je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2014., 22:00   #1627
poltergeist
Premium
Moj komp
 
poltergeist's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Croatia
Postovi: 429
Nema nikakve naljepnice na kutiji. Dobio racun na A4 isprintanom papiru na kojem ne pise nista o garanciji a koji btw nije niti potpisan ni nista.

Sutra cu zvat, vec vidim.
__________________
poltergeist je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2014., 22:43   #1628
zubich
Premium
Moj komp
 
zubich's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb - zapad
Postovi: 130
Meni su priznali jamstvo i bez papirića... Samo s računom (onim na A4 papiru). Jedino im je trebalo 2 tjedna sa odobre zamjenu i nadoplatu s moje strane za drugi proizvod, al sve je ok na kraju ispalo.
__________________

CPU: Intel i7 3770 (be quiet! Dark Rock 3)
MBO: ASRock z68 extreme3 gen3
RAM: 16GB (4x4) DDR3 1600mhz HyperX
GPU: GTX 960 (Gigabyte Windforce OC, 2GB)
SSD: Kingston K3 120GB
SSD: Samsung 850 EVO 512GB
PSU: be quiet! Straight Power 480W
Case: Corsair 330R (2x140 + 120 be quiet! Silent Wings 2)
Monitor: 27" Dell U2715H
Periferija: few custom keyboards and few different mouse
OS: Windows 10


Macbook Pro 13" (mid 2014)
CPU: Intel i5
RAM: 8GB
SSD: 512GB
OS: OSX Catalina
zubich je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2014., 03:30   #1629
MM50
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: ST
Postovi: 2
Ma vi svi imate sreće, ja 5 dana razglabam u kojem dućanu kupiti laptop, odabrao adm preko nabava.net, i to čak nije bio najjeftiniji. Naručim laptop sve ok, ljudi pristojni dođe mi relativno brzo overseasom, međutim otvorim ja kutiju nakon dva dana od kupovine, čekao da odnesem stavit windowse kad ono imam šta vidit. laptop izgleda da je bio otvaran i nosač nije dobro sjeo i kada ga pritisneš čuje se oni klik ko da je moj stari što ima 6 godina. ja nazvao i požalio se. sutra mi došao iz overseasa odnijeti natrag laptop na zamijenu za novi. Valjda će ovoga puta doći netaknut NOVI laptop. A ne stari samo servisiran jer sam slikao sve brojeve, a uređaj nije bio niti jednom upaljen nego je kao nekakva "tvornička" greška tako su oni rekli. A ništa, sve skupa tjedan dana dužeg čekanja.... Javim kako je prošlo
MM50 je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2014., 10:05   #1630
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Laptopi se u ADMu ne pale, može jedino biti da je bio izložen. Jako su striktni oko toga da kupac dobije novu robu. Rijetko vrše zamjene, jer pokušavaju osigurati da kupac kao kupac dobije ne korišteni proizvod. Laptopi su im isto kratko izloženi jer imaju mali lager, pa jedino što ti može laptop pobrati prašinu što stoji 1-5 dana.

Meni to smrdi zaista na tvorničku grešku, stoga da nisi ti netko bi drugi bio u istom problemu.
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.07.2014., 11:21   #1631
tpm4
Premium
Moj komp
 
tpm4's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Split
Postovi: 315
Citiraj:
Autor Sa_Stilom Pregled postova
Laptopi se u ADMu ne pale.....
U 10 mjesec, kad mi je stigao Asus g750 od njih, imao je instaliran win8.
A pise za taj model "no OS"!!!

Bilo je nekih problema, i onda su poslali drugi. Vrlo brzo i korektno sto se tog tice.
Taj je dosao bez OS-a.

Neki se pale a neki ne.
tpm4 je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2014., 11:40   #1632
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
A svi znamo šta se dešava za povratom, pogotovo onom unutar 7/14 dana....
Uvijek napomenem da mi se šalje isključivo neotvaran proizvod....
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2014., 12:03   #1633
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor tpm4 Pregled postova
U 10 mjesec, kad mi je stigao Asus g750 od njih, imao je instaliran win8.
A pise za taj model "no OS"!!!

Bilo je nekih problema, i onda su poslali drugi. Vrlo brzo i korektno sto se tog tice.
Taj je dosao bez OS-a.

Neki se pale a neki ne.
Da, ono što me iznenadilo kod ADMa je to što ti naprave sve na majke mi.
Tako da, moguće da je netko nazvao ja bi laptop, i Windowse i onda uzeo drugi laptop.

Ja jako dugo kupujem u ADMu i skoro znam cijelu politiku firme, i oni mi najviše odgovaraju.
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2014., 12:28   #1634
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor Sa_Stilom Pregled postova
Da, ono što me iznenadilo kod ADMa je to što ti naprave sve na majke mi.
Tako da, moguće da je netko nazvao ja bi laptop, i Windowse i onda uzeo drugi laptop.

Ja jako dugo kupujem u ADMu i skoro znam cijelu politiku firme, i oni mi najviše odgovaraju.
Znači lagao si nas, ipak pale laptope!
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2014., 13:06   #1635
MM50
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: ST
Postovi: 2
Sutra je ponedjeljak pa ćemo sve vidjeti... U srijedu sam prijavio kvar, u četvrtak je već krenuo dostavom, valjda će do ponedjeljka stići zamjena.
Stvarno što se uljudnosti tiče same pohvale, ali evo vidjet ćemo za kvalitetu robe ubrzo
MM50 je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2014., 14:38   #1636
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Meni je grozno vidjeti njihovu stranicu, naprosto mi je nevjerojatno da imaju tako što u 2014. godini.
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2014., 01:57   #1637
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Rade na novoj već par mjeseci...

Našao ju preko googla slučajno, cca prije 2-3 tjedna:
http://adm.hr.win14.mojsite.com/

Tražio sam laptop i naišao na googlu pod rezultate: https://www.google.hr/search?q=Prije...+X550VB-XO003D

Koliko sam skužio, sve što ima sliku je navodno napravljeno. Super mi je što za svaki bitniji artikl ima linkove na stranice proizvođača, review, opis, teh. spec... Usporedilica... Koliko sam pročačkao, prijenosnici, procesori matične, grafičke, memorije... i ako još nešto mi promaklo ima slike i detaljne opise.

Malo je jedino design čudan. Na FullHD mi super, na laptopu koji je HD malo nekako veliko.

Navodno da bi trebala biti puštena oko 10.mj i koliko sam shvatio od lika koji radi na njoj ovi filteri će biti pojednostavljeni, za sada služi samo programeru koji radi na njoj i testira.

Živi bili pa vidjeli. Nadam se samo da kada će ići online da će biti na bolje serveru jer ovi filteri su trenutno prilično spori ili da će riješiti neko indexiranje same stranice tako da filteri odmah se učitavaju.

I da, tražilica im je MRAK, pa čak i u ovom testnom stadiju.
__________________
MC

Zadnje izmijenjeno od: Sa_Stilom. 07.07.2014. u 02:13.
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2014., 09:53   #1638
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor Sa_Stilom Pregled postova
Rade na novoj već par mjeseci...

Našao ju preko googla slučajno, cca prije 2-3 tjedna:
http://adm.hr.win14.mojsite.com/

Tražio sam laptop i naišao na googlu pod rezultate: https://www.google.hr/search?q=Prije...+X550VB-XO003D

Koliko sam skužio, sve što ima sliku je navodno napravljeno. Super mi je što za svaki bitniji artikl ima linkove na stranice proizvođača, review, opis, teh. spec... Usporedilica... Koliko sam pročačkao, prijenosnici, procesori matične, grafičke, memorije... i ako još nešto mi promaklo ima slike i detaljne opise.

Malo je jedino design čudan. Na FullHD mi super, na laptopu koji je HD malo nekako veliko.

Navodno da bi trebala biti puštena oko 10.mj i koliko sam shvatio od lika koji radi na njoj ovi filteri će biti pojednostavljeni, za sada služi samo programeru koji radi na njoj i testira.

Živi bili pa vidjeli. Nadam se samo da kada će ići online da će biti na bolje serveru jer ovi filteri su trenutno prilično spori ili da će riješiti neko indexiranje same stranice tako da filteri odmah se učitavaju.

I da, tražilica im je MRAK, pa čak i u ovom testnom stadiju.
Vidim da si iz nekog razloga veliki obožavatelj ove trgovine, rekao bih groupie!
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2014., 09:54   #1639
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Citiraj:
Autor Sa_Stilom Pregled postova
Malo je jedino design čudan. Na FullHD mi super, na laptopu koji je HD malo nekako veliko.
Design OK, ali siva slova?
Dobro, nisu sva, ali opet. Mrzim kad negdje u službi dizajna idu stavljati siva slova koja u kombinaciji s bijelom podlogom daju kontrast od...skoro ništa.
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2014., 10:08   #1640
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
Vidim da si iz nekog razloga veliki obožavatelj ove trgovine, rekao bih groupie!
Ne kužim, no dobro. Da, zadovoljan sam u svim pogledima, nikad nisam imao problema s njima. Mogao bih zaista ovdje napisati gro situacija, no ne da mi se toliko pisati.

Zaista odlični, jednostavni, ustupačni, jeftini, brzi. Ono što nemaju nabave. Evo meni trebao Maximus Gene VII npr, dečki naručili došla za 5 dana iz Njemačke i vozi... Kada sam uzimao TV, Panasonic 50V10, oni su mi ga riješili jeftinije od svih na nabavi.net. Pa Samsung 46F5000 i 46F6400.

Ja sam zaista super zadovoljan i to je to. Bitno mi je da poznajem poliku i način poslovanja, da poznam ljude s druge strane pulta (doduše, to se tek dobije nakon dužeg kupovanja), da poznam kako i koju robu i od kuda dobivam.

A drugima je možda važnije nešto drugo...
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2014., 13:24   #1641
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
Vidim da si iz nekog razloga veliki obožavatelj ove trgovine, rekao bih groupie!
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2014., 14:11   #1642
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
OK, sad se svi smijemo, a ja sam u međuvremenu skužio izraz pomoću Wiki-ja i definitivno se ne slažem s izjavom, jer po mom iskustvu s navedenom trgovinom, izjava ne stoji niti drži priču.
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2014., 22:16   #1643
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
ok trgovina, korektni su i po pitanju garancije i servisa, strucno osoblje. samo nikako ne mogu prezalit sta su se preselili s ferenscice gore kod rebra kupio danas napajanje tamo, uredno dobio racun i garantni list.
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2014., 21:16   #1644
NateC
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: ZG
Postovi: 195
Super trgovina. Već me znaju svi po redu tamo koliko kupujem.. ljubazni i uslužni,cijene smiješne. Super dečki. Keep up the good work guys!
NateC je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2014., 12:52   #1645
Buffon
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Torino
Postovi: 10
Prva kupnja i moram reći da je sve brzo stiglo! Pohvale!
Buffon je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2014., 17:35   #1646
Amormian
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Hrv
Postovi: 31
znači ovako,kupio sam u ADMu kućište Zalman Z9 U3 mid tower case koje je došlo s previše vijaka,tj dobio sam 2 seta istih vijaka(standoff i boltC) dok nisam dobio nijedan BoltD(3.5" bayHDD),BoltE(3.5"HDD) i HDD antivibration rubber.

dakle,nemogu stavit ni učvrstit nijedan HDD 3.5" koji bi trebao ići na to predviđeno mjesto. Dali da im to pošaljem na reklamaciju ili što?poslao sam im mail,no nisam dobio odgovor na njega,premda,kada sam naručivao komp,onda se je odgovaralo u roku od 2-3 sata,a sada već 4 dana ništa.
Amormian je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2014., 17:38   #1647
kyz0
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 347
Citiraj:
Autor Amormian Pregled postova
znači ovako,kupio sam u ADMu kućište Zalman Z9 U3 mid tower case koje je došlo s previše vijaka,tj dobio sam 2 seta istih vijaka(standoff i boltC) dok nisam dobio nijedan BoltD(3.5" bayHDD),BoltE(3.5"HDD) i HDD antivibration rubber.

dakle,nemogu stavit ni učvrstit nijedan HDD 3.5" koji bi trebao ići na to predviđeno mjesto. Dali da im to pošaljem na reklamaciju ili što?poslao sam im mail,no nisam dobio odgovor na njega,premda,kada sam naručivao komp,onda se je odgovaralo u roku od 2-3 sata,a sada već 4 dana ništa.
Nazovi ljude...
kyz0 je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2014., 20:30   #1648
Amormian
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Hrv
Postovi: 31
Citiraj:
Autor kyz0 Pregled postova
Nazovi ljude...

nazvao ljude,odnesao vijke na servis,dobio druge.
No ima dalje.imao sam problema "Cpu fan error" gdje mi je komp stajao u POSTU,sve dok ga nisam restartiao,te problema s zvukom (random poruke da sam disconectao i conectao slušalice u jack,no koristim usb slušalice-g430). Pošto sam imao velike temperature pri full loadu pri stock postavkama,sa cpu coolerom artic freezer 13 pro (sa stock coolerom su bile jos i gore),odnesao sam komp na servis. Misleći da mi neće uzeti ništa para,pošto su komponenete pod garancijom,maznuli mi oni 140 kna,jer sam slagao sam komp. Odnesao ga u sub,danas već oko 13h zovu da je gotov . Problem sa zvukom i cpu fan senzorom nisu detektirali,premda je tip rekao da mu je izbacilo u windowsu error za fan,al on je vjerovao da je to povezano sa artic freezerom jer je on kao namijenjen za CPUe do 90W. Lijepo oni meni preporučili da kupim bolji cooler,bez da su testirali sa stock coolerom. Tako ja kupim coolermaster hyper 212 Evo,stavim,i skoro isti drek.temp opet idu prek 60 nakon pola sata prime testa,na sobnoj temperaturi 25-27°C.

Meni je sada glupo bilo da meni kaže frajer da kupim bolji cooler,mislim,kakvo je to riješenje,da dam još 250kna,nakon početnih 140 kna -.-

Testirati ću još sutra i preksutra stabilnost i temperature,al mislim da ću ima ga opet nosit nazad.
Amormian je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2014., 20:44   #1649
yebiwetar
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 88
A kaj ti u BIOSu pokazuje, na koliko RPMa se vrti taj CPU cooler? ili u HWmonitoru, kaj piše?
yebiwetar je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2014., 21:35   #1650
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,416
Imamo i dio foruma gdje se postaju "Problemi" bilo hardverski, bilo softverski. Ovdje idete u offtopic jer mozda nema veze sa trgovinom.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na