Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.05.2010., 12:42   #151
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,883
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
u kojem smislu?
a u kojem.. Razlike, promjene, uvedene novine spram prijašnje verzije..
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2010., 12:52   #152
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Iskreno, nisam primjetio ništa drugo osim toga, da malo boot zategne na 10-tak sekundi više.
Vizualno su Anti spyware i Antivirus sada odvojeni na prikazu kao svaka stavka za sebe. Na prošloj su bili skupa kao Antivirus & Antispyware. Eset nam je omogućio taj upgrade, u biti izašli su nam usuret. možda su nanjušili da se šuška kako bi se prešlo na BitDefender.
a gle, u changelogu pišu promjene, no da ih vidim/osjetim, lagao bi kad bi rekao da da
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.06.2010., 13:28   #153
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,883
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Iskreno, nisam primjetio ništa drugo osim toga, da malo boot zategne na 10-tak sekundi više.
Vizualno su Anti spyware i Antivirus sada odvojeni na prikazu kao svaka stavka za sebe. Na prošloj su bili skupa kao Antivirus & Antispyware. Eset nam je omogućio taj upgrade, u biti izašli su nam usuret. možda su nanjušili da se šuška kako bi se prešlo na BitDefender.
a gle, u changelogu pišu promjene, no da ih vidim/osjetim, lagao bi kad bi rekao da da
Skinio 4.2.40 Smart security i instalirao.

Prvo, stalno mi javlja da je neka greška u ESET firewallu i da ne radi te da reinstaliram prog što sam i u činio ali stalno isti problem.

Drugo, ne vidim da su Anti spyware i Antivirus vizualno odvojeni?? Koju verziju ti uopće imaš i da li je biznis ili normalna? Ako možeš okači SS da vidim kako to izgleda kod tebe..
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2010., 21:55   #154
RaNz0
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb/Križevci
Postovi: 346
ponukan hvalospjevima na račun kasperskog sam instalirao trial verziju kaspersky pure-a (pure umjesto KAV, ili KIS jer ima opciju održavanja kućne mreže s jednog računala, a u kući imam više računala, pa je ovo praktično rješenje). pomoći mogu i oni s KIS i eventualno KAV (ukoliko je greška u komponenti web antivirusa), jer je PURE KIS+još neki proizvodi kaspersky laba upakirani u jedno sučelje.

prvi dojam je odličan - radi bez gušenja na mojim (relativno) slabašnim konfiguracijama, sve je pregledno i jednostavno podesivo...ali tada dolaze neki problemi na vidjelo kao što su:
- blokiranje videa (samo) na youtubeu u mozilli (3.6.3) dok istovremeno radi u internet exploreru (riješeno instalacijom najnovijeg flash playera)
- blokira ulaz na PCekspert stranicu i forum u svim browserima. kad ga isključim i restartam browser i dalje ne mogu pristupiti stranici, tek kad isključim pokretanje kod pokretanja računala tada mogu pristupiti PCekspertu. kad otvorim PCekspert u internet exploreru, otvori forum normalno, ali u status baru piše "error on page" - jel moguće da K PURE blokira pristup stranicama s greškom? ako da, gdje u opcijama to ispraviti? jer nisam naišao na takvu opciju, možda sam previdio...
- česti i spori update, te povećano iskorištenje resursa za vrijeme istog (ovo bi mu oprostio kad bi riješio prije navedeni problem.

probao sam isključivati komponentu web antivirus i antibanner, ali nije pomoglo (jedino nisam isključio te komponente, pa restartao komp i onda probao...odoh to sad napraviti)
RaNz0 je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2010., 23:33   #155
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Bolje Avira. Avast je "teži".
Ja bih rekao prije obrnuto. Drzao sam Aviru u svim verzijama evo skoro 6mj i jucer - vozdra...

1. Avira Trosi više rama oko ~50MB, Avast ~30MB.
2. Update zna zafrkavat, ne cesto ali se desi.

3. Ono glavno zbog cega je Avira osla: Kad je heuristika podesena na maximum i sve opcije ukljucene kod otvaranja foldera sa puno drugih foldera, programa i opcenito datoteka
ako je prikaz u samom folderu namjesten na "Titles" treba 10000 godina da se sve datoteke prikazu, Avast to napravi bar 3 puta brze, ne trenutno da se razumijemo ali kod Avire
moram doslovce cekati 15-20 sekundi da se sve "uredno prikaze".
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2010., 00:06   #156
gog
Premium
Moj komp
 
gog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 581
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
ovaj Nod32 4.2.40.0 je nešto malo teži od 4.0.4XX. nije drastično, ali osjeti se kad windowsi startaju. nešto je duže onaj splash na ekranu, no u radu nema problema ni zastajkivanja.
Splash screen možeš isključiti
gog je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2010., 00:15   #157
češnjak
Premium
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 38
Samo da napomenem da je Norton 2010 postao iznenadujuci dobar. Do sada sam nortona na siroko zaobilazio jer je ubijao komp, ali procitao par review-a i odlucio se instalirat norton internet security i mogu reci da jako malo resursa trosi.
češnjak je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2010., 20:19   #158
RaNz0
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb/Križevci
Postovi: 346
bilo kakva ideja za kombinaciju kaspersky + mozilla 3.6.3 + PCekspert?
RaNz0 je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2010., 01:50   #159
RaNz0
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb/Križevci
Postovi: 346
riješeno!

antibanner je blokirao ulaz na PCekspert...riješeno tako da sam dodao PCekspert pod "white list of addresses"
RaNz0 je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2010., 04:23   #160
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Citiraj:
Autor RaNz0 Pregled postova
riješeno!

antibanner je blokirao ulaz na PCekspert...riješeno tako da sam dodao PCekspert pod "white list of addresses"
To je bilo jedno 64,5 puta do sada na forumu.
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.06.2010., 13:07   #161
tux-scooby
Premium
Moj komp
 
tux-scooby's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Donji Miholjac-Osijek
Postovi: 276
E, otkako sam poceo koristiti Linux mogu vam reci da mi antivirusi i slicne stvari uopce ne trebaju i da mi puno stvari brze radi. Ne znam kakvo je vase stajaliste o tome ali meni se ovo jako svidja. Ove novije verzije su dosta jednostavne za koristenje.
tux-scooby je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2010., 13:26   #162
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor tux-scooby Pregled postova
E, otkako sam poceo koristiti Linux mogu vam reci da mi antivirusi i slicne stvari uopce ne trebaju i da mi puno stvari brze radi. Ne znam kakvo je vase stajaliste o tome ali meni se ovo jako svidja. Ove novije verzije su dosta jednostavne za koristenje.
i baš si otkrio toplu vodu

Konkretno nikad nisan imao problema s AVom po pitanju brže/sporije, a paralelno koristim i Linux na kompu. Uglavnom svi imaju mana i prednosti, a prednost *nixa je virus free (dobro ne 100%).
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2010., 13:51   #163
Gradjanin
Premium
Moj komp
 
Gradjanin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Livingrad
Postovi: 538
jel kog zanima da uzmemo skupa neki antivirus? meni treba za win7...

bitdef
nod
kaspersky

nekaj od toga ako koga zanima..pitam to jel više manje svi nude dve pa čak i više licenci za istu lovu pa ispadne puno jeftinije ako uzemo nas više. eto, ako kog zanima nek se javi..
__________________
°Citius Altius Fortius°
Gradjanin je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2010., 13:53   #164
DeadMan+
LateralusX
Moj komp
 
DeadMan+'s Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,788
Citiraj:
Autor Gradjanin Pregled postova
jel kog zanima da uzmemo skupa neki antivirus? meni treba za win7...

bitdef
nod
kaspersky

nekaj od toga ako koga zanima..pitam to jel više manje svi nude dve pa čak i više licenci za istu lovu pa ispadne puno jeftinije ako uzemo nas više. eto, ako kog zanima nek se javi..
zasto ne uzeti Microsoft Security Essentials?
koji ne kosta nista
__________________
DeadMan+ je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2010., 15:09   #165
RaNz0
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb/Križevci
Postovi: 346
Citiraj:
Autor Joke Pregled postova
To je bilo jedno 64,5 puta do sada na forumu.
zašto mi onda pretraga foruma nije izbacija niti jedan rezultat?
zašto mi google pretraga nije izbacila odgovor na PCekspertu?
zašto se nitko nije javio prije par dana kad je pitanje postavljeno ako su svi znali odgovor jer je toliko puno puta bio odgovoreno ovdje?
RaNz0 je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2010., 15:35   #166
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
avira + win7
malo jebu splashevi kod update-a, al barem radi svoj posao i besplatni je

za ram me zivo zaboli...nek avira iskoristi i 2 gige ako treba...ipak imam rama na bacanje
domis je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2010., 18:20   #167
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,883
Ebo me pas ak će kaspersky ikad više na moj komp, svaku verziju probam jer talno slušam kako je ovo, kako je ono a najobičniji q-rac od programa. I sad mi vrag nije dao mira a pošto sam zeznio deinstalaciju eseta i sad nikako da osposobim FW odlučih probati KIS 2011 koji je nedavno izašao. I naravno, priča se po tko zna koji put ponovila; usporen komp, spori sken kojeg nije ni uspio odvrtiti do kraja već je zapeo na 98 odsto i to 2x. Ne radi se o mom neznanju niti o samo mom kompu, probao sam ga staviti i na tuđa računala i rezultat uvijek isti. A vi koji ga hvalite mora da imate qvad korove i pola od toga stavljeno na raspolaganje kasperskyu.. Smeće, smeće, smeće..

A ako vam on radi probajte tek ESET (akka NOD32), neprimjetan je. A sad, ako i ima malo lošiju detekciju od kasperskog zaboli me, ne držim na kompu nikakve nuklearne tajne da se imam za što brinuti..

ESET all the way..
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2010., 19:08   #168
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Citiraj:
Autor rak21 Pregled postova
Ebo me pas ak će kaspersky ikad više na moj komp, svaku verziju probam jer talno slušam kako je ovo, kako je ono a najobičniji q-rac od programa. I sad mi vrag nije dao mira a pošto sam zeznio deinstalaciju eseta i sad nikako da osposobim FW odlučih probati KIS 2011 koji je nedavno izašao. I naravno, priča se po tko zna koji put ponovila; usporen komp, spori sken kojeg nije ni uspio odvrtiti do kraja već je zapeo na 98 odsto i to 2x. Ne radi se o mom neznanju niti o samo mom kompu, probao sam ga staviti i na tuđa računala i rezultat uvijek isti. A vi koji ga hvalite mora da imate qvad korove i pola od toga stavljeno na raspolaganje kasperskyu.. Smeće, smeće, smeće..

A ako vam on radi probajte tek ESET (akka NOD32), neprimjetan je. A sad, ako i ima malo lošiju detekciju od kasperskog zaboli me, ne držim na kompu nikakve nuklearne tajne da se imam za što brinuti..

ESET all the way..
ko zna sta je podeseno na tom kasperskyu,mozda neki heuristic scan il nesto sta nije moglo bit obavljeno u 3 sekunde kao sto inace radi eset.
NOD se drži na staroj slavi,brz je a da je efikasan to nije.
Moje je misljenje da ti all in one internet security programi nevalju (kad se uzme u obzir da kompanija koja radi firewall vise godina ,doalzi se do zakljucka da ta ista ima vise iskustva u firewallima i njihovoj efikasnosti sto je logicno .Dakle uvjek ce bit jedna komponenta bolja od druge jer se na ovoj prvoj radilo vise godina uzastopno),najbolje je imat dobro podesen zone alarm ili comodo + kaspersky av(ne IS) i pomogucnosti spyware doctor/spybot.
a ovo za nuklearne tajne ,daj molimte... a sta bi bilo kad bi ti neko upao u gmail ili na msn,drekbook,paypal,ebay ??!!??
e i btw meni kas radi uredno ,svaki scan prodje bez beda na dualcu..toliko o potrebi za qvadovima ili jos bolje hexovima .
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2010., 19:13   #169
paint-it-black7
...estranged....
Moj komp
 
paint-it-black7's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Barrayar
Postovi: 203
Pridodajem glas za ESET !
Imam instaliran ESET Smart Security4 vec duze vrijeme,uredno se updatira,netrosi puno resursa,i kao sto Rak21 kaze "neprimjetan" je !
Instalirao sam ga na vise racunala,i svuda se pokazao kao dobar odabir .
paint-it-black7 je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2010., 19:16   #170
greenfly
Od nonine sestre kunjado
Moj komp
 
greenfly's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: (Vinjro)
Postovi: 1,130
Citiraj:
Autor rak21 Pregled postova
A vi koji ga hvalite mora da imate qvad korove i pola od toga stavljeno na raspolaganje kasperskyu.. Smeće, smeće, smeće..
Pa nemoj baš tako... nije to istina,tisuću sam ga puta instalirao na kompove,i slabijih konfiguracija.
Svaki sam put prije instalacije lijepo prošao sa ccleanerom česme i registry, možda "one click maintenance" od tuneup-a,lagani restart i BOK. Malo ga pustiš da ti pročešlja i da se upozna sa kompom , i sprijateljit ćete se sigurno.
__________________
greenfly je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2010., 19:21   #171
tux-scooby
Premium
Moj komp