Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.06.2011., 16:49   #1
begi
Premium
Moj komp
 
begi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: BiH Bihać
Postovi: 628
(rijeseno) Nejednako grijanje procesora

Jutros sam od raspoloživog materijala sastavio računar, nabacio XP, skinuo drajvere, te pokrenuo program PC Alert. Radi se o matičnoj ploči MSI k7d na kojoj se nalaze dva procesora Atlon 2000+. Preko spomenutog programa sam vidio temperaturu na procesorima , jedan je imao oko 54C, a drugi oko 75C (Po defaultu PC Alert na granici. Posumnjo sam da napajanje ometa fizički protok zraka na jednom kuleru, skinuo ga ostalo isto. Onda sam pretpostavio da nije isto opterećenje procesora pa sam pratio temperaturu u Bios-u, te ustanovio da se jedan više grije za 10C. Hladnjaci nisu nešto ekstra neki svjetleći ali su isti.
Onda sam smanjio množitelj sa 12,5 na 10X, pokazao mi je Atlon 1500+ te ga tako koristim trenutno. Po svoj prilici da ću morati nabaviti kvalitetniji kuler. Ako neko ima ideju šta još da provjerim molim neka da odgovor. Također mi je sumnjiv i napon od 5V koji je 4,75V, a kupio sam novo napajanje 450W. Od ostalog hardwera imam samo HD 80 GB, PCI Grafa, te 2GB DDR memorije.
begi je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2011., 16:58   #2
Travolta01
Premium
Moj komp
 
Travolta01's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Sl.Brod
Postovi: 60
Mozda ti jedan hldanjak neradi kako treba,probaj im mjesta zamjenit pa ces vidjet ili umzi druge hladnjake.
Travolta01 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.06.2011., 18:39   #3
begi
Premium
Moj komp
 
begi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: BiH Bihać
Postovi: 628
Zamjenio mjesta, isto. Vidjeću sutra nabaviti neki veći kuler, barem jedan. Nešto razmišljam pošto sam samo na internetu da izvadim jedan procesor. Valjda bi trebalo raditi bez problema dalje?.
begi je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2011., 19:56   #4
begi
Premium
Moj komp
 
begi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: BiH Bihać
Postovi: 628
Pročitao putem Sandre da se spominje ext DC Core za drugi procesor 2,5V. Na prvom stoji 1,7V. Vjerovatno probio stabilizator sa 2,5 na 1,7V. Izvadio secundarni procesor, comp radi bez problema. Napon 5V=4,9 V. Neka radi ovako do zime, pa ću ga ili popraviti (ili pokvariti)
begi je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2011., 13:40   #5
begi
Premium
Moj komp
 
begi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: BiH Bihać
Postovi: 628
Stavio novu pastu na procesore, temperatura ista 56-60C. Puno mi obori napon 5V ide na 4,6. Kad nabavim jače napajanje ću da ga malo dignem sad je samo 5% tj FSB sa 133 na 140.
begi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na