Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.11.2015., 13:30   #7681
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
edit: @lewis... brate pogledaj ti na šta je to spojeno
Pogledaj u komentarima dolje, covjek je spajao i na jeftini system i jednako super svira.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2015., 13:33   #7682
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
znam ja i čovjeka i sistem vrlo dobro, tu se radi o tretiranoj sobi koja je hifi dedicated i tu stvari malo drukčije sviraju nego u našem prosječnom dnevnom boravku, a opet tu se radi o 5k kn malim bookshelfima.

naravno nije to nužno loše, štoviše ponekad je i bolje nego takve pare dat za klasu niže standmountima, ali opet velim - ako se nešto nije radikalno promijenilo, drugi brendovi daju više za te pare imho.
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.11.2015., 13:45   #7683
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Pa u tome i review govori da je ta serija 685 S2 dosta bolja nego je prije, ocito je "metalni" visokotonac i neke preinake pomogle u dodatnom dojmu, pogotovo u toj cijeni.
BTW idu oni bez problem za 4500kn novi.

A i nisu bas tako mali (686 je najmanja serija 6xxa 685 je vec malo veci).
Sto se tice drugog review u textu sa "prizemnim" komponentapam to je netko drugi naveo a ne original reviewer (Nebojsa).

Sto se tice drugih brendov akoji daju vise za te pare volio bi vidit usporedni review ali nekako mislim da je to samo "zelja" jer u toj klasi/parama niko ne nudi bas neki WOW a i to je vec preko budzeta od 500-750EUR za zvucnike i pojacalo te stalke .

Neznam, misim da ce OP morati smanjit zahtjeve ili podebljati budzet .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2015., 13:57   #7684
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor jean luc Pregled postova
E baš ubismo čoeka u pojam
Tako nekako

Sve ovo je posljedica namještanja stana. Jedino što smo u prethodnih godinu dana tu u SR Njemačka kupili je krevet, ostalo je sve bilo namješteno u prethodnom stanu. Selidba nam je oduzela ono što niti nije bilo naše, ali tek tad smo shvatili što znači krenuti od nule.

Dobiješ prostoran stan koji smrdi na pederluk, oblijepljen tapetama s bar tri sloja farbe preko njih (standard u švabiji), a osim stropa svi zidovi u šućmurasto žutoj boji.

Balkanac ne da nekom raditi ono što sam može, pa smo tako nas dvoje fino okrečili sve i pomalo kupujemo i sastavljamo namještaj. Pritom i uštediš finu lovu.

Tako je došlo vrijeme da se pozabavimo namještanjem dnevne sobe. Osnovno je bilo - TV. Veličina sigurno ne ispod 50 cola. Kad sam ženi/curi priopćio da će TV koštati 600-800€ bilo je malo pogled ispod oka, kao koji će ti qurac tolko skup TV.

Reko ja njoj, još tolko za zvučnike. Mislim, moji su novci, al opet je omalovažavujće u očima neukog promatrača reći mu, tj. njoj u ovom slučaju, zašto mi trebaju zvučnici kad imam zvučnike u TV-u i Z533 na kompu.

S druge strane, apsolutno podržavam ideju da se u startu odmah kupi prava stvar.

Samograditi nešto je interesantna opcija, no tu iskru sam utrnuo odmah u startu. Premali mi je odnos utrošenog vremena i novaca za građu i alate da bih rekao kako mi se isplati. Primjerice, trošiti svoje slobodno vrijeme na slaganje još jednog računala mi ne bi bila tlaka već gušt, ali isto ne mogu reći za slaganje zvučnika. Bez dovoljno dobrog motivatora bi onda i konačan proizvod ispao ofrlje.

Ovdje se polovno ne isplati uzeti. Ljudi koji takve stvari prodaju znaju koliko vrijede, a nema stiske za lovu ko u HR. Samim time, na cifru od par stotina eura uštedjeti sto eura i dobiti zvučnik s potencijalnom ogrebotinom - ne hvala.

Vrijeme je da se zaputim čitati internetse u potrazi za potencijalnim kandidatima, a onda ću izbor sužavati s obzirom na dostupnost/ponudu.

Svaki prijedlog je i dalje vrlo dobrodošao, a pogotovo u smjeru pojačala i DAC, tu ste mršavi.

Ne snalazim se u tom kriptičnom svijetu audio opreme punoj oznaka i marki. Nije ništa bolje ni sa TV-ima, marka XXY oznaka ŽBLJ-PRC/inči/ZZZ...
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2015., 14:13   #7685
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Pa u tome i review govori da je ta serija 685 S2 dosta bolja nego je prije, ocito je "metalni" visokotonac i neke preinake pomogle u dodatnom dojmu, pogotovo u toj cijeni.
BTW idu oni bez problem za 4500kn novi.

A i nisu bas tako mali (686 je najmanja serija 6xxa 685 je vec malo veci).
Sto se tice drugog review u textu sa "prizemnim" komponentapam to je netko drugi naveo a ne original reviewer (Nebojsa).

Sto se tice drugih brendov akoji daju vise za te pare volio bi vidit usporedni review ali nekako mislim da je to samo "zelja" jer u toj klasi/parama niko ne nudi bas neki WOW a i to je vec preko budzeta od 500-750EUR za zvucnike i pojacalo te stalke .

Neznam, misim da ce OP morati smanjit zahtjeve ili podebljati budzet .
b&w su oduvijek odani metalnom visokotoncu (dijamantnom u višim sferama) i to u nižim klasama meni nije zvučalo dobro, oke napamet pričam jer nisam čuo novije serije ali nekako sam zagovaratelj one "istorija se ponavlja" tako da iz serije u seriju znam kaj očekujem... ako sam u krivu - eto u krivu sam

velim ista priča sa focalom i tim njihovim nesretnim visokima koji meni jednostavno ne pašu.

slušao sam svašta dok sam si gradio sistem, što usputno, što po sajmovima, što u tretiranim sobama i nekako za moj glazbeni/zvučni ukus sam se najbolje našao u ma spikerima... možda je do mene, ali nekako mislim da znam procijeniti ono neki osnovni guideline dobrog spikera i od konzumne klase me ovaj uzeo totalno.

Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Svaki prijedlog je i dalje vrlo dobrodošao, a pogotovo u smjeru pojačala i DAC, tu ste mršavi.
ako nisi vidio - http://forum.pcekspert.com/showpost....postcount=7282

sasvim drugi pogled na sve to.

ima puno bulšita u ovom svijetu, a u ovakvom (hi-fi) pogotovo
syss je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2015., 14:28   #7686
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Svaki prijedlog je i dalje vrlo dobrodošao, a pogotovo u smjeru pojačala i DAC, tu ste mršavi.
Kolega ti je dao vrlo dobar prijedlog DAC-a za male novce ...
Citiraj:
Autor jean luc Pregled postova
Iz prve ruke ti preporučam S.M.S.L Sanskrit dac – došao me je oko 800 kn sa dostavom (Amazon.uk), ima tri ulaza (USB, toslink, coax), ima srebrnu verziju, i svira bolje nego što košta….jest da je kinez i da ima i boljih, ali svira za moje standarde u najmanju ruku prihvatljivo, pa mislim da ni ti nećeš naći zamjerke.
Što se pojačala tiče ... Rotel, Marantz su uvijek preporuke, ali sve ovisi za koju ih lovu nađeš.

Ukoliko ćeš imati prilike poslušaj si Dali Zensor 3, uz već preporučene B&W i Monitor Audio zvučnjake.

Sve me ovo zainteresiralo u zadnje vrijeme, ali sa jednom malom razlikom u odnosu na tvoju situaciju.

Osobno sam razmišljao ići na jeftiniju opciju solidnih aktivnih monitora koje bi s vremenom postupno umnožavao do 5.1, pa možda čak i Auro 3D setupa.

Za nekakvu "audiofiliju" bi mi ionako ostale Senn sluške koje bi trebao kroz određeni period možda nadograditi nekakvim planar magnetic modelom, jer za tu lovu ne mogu ni prismrditi takvoj kvaliteti zvuka sa klasičnim stereo bookshelf/floorstand setupom ispod nekoliko tiuća euricha.

Zadnje izmijenjeno od: dh41400. 09.11.2015. u 14:35.
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2015., 14:47   #7687
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Tako nekako

Sve ovo je posljedica namještanja stana.

..
Eto vidiš, kod nas plačemo jer živimo sa tri generacije rodbine u stanu od 45 kvadrata, al tek kad dođeš na zapad uvidiš šta su pravi problemi.......
kako, pobogu, ispunit 35 kvadrata dnevne sobe zvučnicima???
Ladno, ali standard........

Apropo Bowersa, čitao sam prije koju godinu američku recenziju modela 802 ili 803 (ne znam sad točno) i čovjek ih proglasio best-buyem jer koštadu 13 koma 5 somova dolarja, za razliku od konkurencije koja je iskala bar 15........

Englez, kao kulturan čovjek, čita rivjue i shvaća ih ozbiljno, pa nova generacija istog modela košta 17.......




Ono što je stvarno zadivljujuće jest da su ti zvučnici UISTINU bili best-buy -
recimo da opremaš suvremeni, prozračni prostor sa modernističkim kaminom, apstraktnom skulpturom poznatog umjetnika (čitaj: klupko bakrene žice koje predstavlja nadsvjesni bitak pitomog tibetanskog muflona) i dizajnerskim trosjedom (tu te tek opelješe - malo čeličnih cijevi, spužve i umjetne kože, al je zato prošiveno karbonskim koncem), praktički ni
nemaš povoljnije alternative alien-like seriji 800.....barem do nedavno, sad svi high-enderi koriste kalupe za odljevanje kabineta.

Još uz to, barem za moj ukus, uistinu dobro sviraju......kad bi imao iste probleme kao kolega (35 kvadrata slušaone), jednake stilske aspiracije kao utvarni gospodin iz gornje priče, te na kraju i riješen zadnji dio jednadžbe (100k kuna namjenjenih za zvučnike - ladno ), osobno bi mi B&W serija 800 bila pri vrhu liste


Cheers
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2015., 15:00   #7688
Tomek85
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 103
@ Destroyer

Najbolje bi bilo pošto ti je sve nepoznato da obiđeš par dućana sa svojom muzikom da baciš oko(uho) pa da vidiš kaj ti paše,a kaj ne,jer kupnja hife je ko kupnja cipela(samo puno skuplje),meni odlično pašu,tebe možda žuljaju.

Ak treba zapiši kaj ti paše da se ne smotaš i samo laganini,jer meni je recimo bezveze nabadat neke marke pošto ne zvuče sve isto,a ni ne slažu se svi zvučnici sa svom elektronikom,a još ni sam realno ne znaš kaj hoćeš zato polako da stekneš malo iskustva,na kraju će ti se isplatit.
Tomek85 je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2015., 15:38   #7689
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor jean luc Pregled postova
Još uz to, barem za moj ukus, uistinu dobro sviraju......kad bi imao iste probleme kao kolega (35 kvadrata slušaone), jednake stilske aspiracije kao utvarni gospodin iz gornje priče, te na kraju i riješen zadnji dio jednadžbe (100k kuna namjenjenih za zvučnike - ladno ), osobno bi mi B&W serija 800 bila pri vrhu liste


Cheers
u vjeruj mi frende da trenutni wilsoni kod nebojše otpire taj b&w u sredinu prošlog tjedna... i to čak ovako naslijepo ti velim

to moraš jednostavno doživjet.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2015., 15:48   #7690
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Misliš na sabrine? posluhnul sam malo u Esplanadi, istina - drugi kandidat iz iste skupine......... šteta kaj se gazda nije potrudio odlijepit zaštitnu foliju (a i boja je ona najmanje atraktivna), tak da je moja gospođa samo malo frknula nosom kad sam rekao da nisu niš skuplje od našeg auta, pa kad auto uspijevamo otplaćivat.....

Za Bowerse nije bilo takvih problema, samo kaj u tom slučaju moram prvo kuću kupit, da imamo kam s njima

Btw. Destroyer: domaći audiofili često gledaju ovu SH stranicu u dojćlandu, prosurfaj malo. kod vas dosta toga drže handleri, pa mislim da je većina toga u boljem stanju nego što to očekuješ u nas.

http://www.audio-markt.de/
jean luc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.11.2015., 15:57   #7691
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
nope... na wilsone sofije kod dotičnog sa članka

slušao sam tamo diamonde, gamute i na koncu wilsone... strašno nešto.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2015., 16:32   #7692
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ako nisi vidio - http://forum.pcekspert.com/showpost....postcount=7282

sasvim drugi pogled na sve to.

ima puno bulšita u ovom svijetu, a u ovakvom (hi-fi) pogotovo
sjećam se tog posta ko juče da ga čitao, hvala na linkanju. Prije tih godinu dana nije mi bilo ni na kraj