Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.06.2012., 16:45   #1
MechBot
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 127
Problem : Internet i brzina istoga

Naime, u zadnje vrijeme (3-4 tjedna) Internet brzina mi jako varira iz neznatnih razloga.

U početku se router sam od sebe resetirao na tvorničke postavke i morao sam ručno raditi konekciju za Internet. No, nakon tjedan dana to je prestalo.

Sada nailazim na ovakav problem : Brzina mi bude normalna i onda se odluči na 2-3 sata usporiti na nepodnošljive razine. (Ping u igricama mi bude ogroman i nemoguce je išta raditi) Da bi se na kraju vratio na "normalno". Ovo se događa svakih par sati i osoblje T-Coma mi nije izašlo u susret nikako.

Probao sam sve, resetiranje routera, rađenje nove konekcije i sve što je u mojo moći da napravim ali ništa. T-Com služba za korisnike se pokazala korisnom kao što bi mlačenje routera mrtvom ribom bilo korisno.

2 Računala su u mreži na wirelessu, brzina je 10 megabita i nalazim se u centru Zagreba. Stoga ne vidim da bih mogao imati problema s mrežom iz takih razloga.

Btw, Mjenjao sam password na wirelessu puno puta i ne vjerujem da ga itko hakira ili slično, ne znam u čemu je problem pa Vas molim za savjet / pomoć

Živili !
MechBot je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2012., 17:37   #2
Corporal Clegg
Outlaw Torn
Moj komp
 
Corporal Clegg's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 402
Zanimljivo, meni na T-Comu danas isto brzina pala na 1.2, 1.3 megabita, upload ostao isti.
__________________
The sun sets forever over Blackwater Park
Corporal Clegg je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.06.2012., 17:53   #3
~Trt~
red drum
Moj komp
 
~Trt~'s Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 144
Meni je nakon 6 mjeseci borbe sa T-kopiletom napokon istekao ugovor za apsolutno sve! mojoj sreći nema kraja!

Isti problem kakav si opisao Mechbot imam i ja već mjesecima. Mjenjali mi parice,mjenjali mi rutere,krivili su moju infrastrukturu unutar kuće (koja je zamjenjena prije 2-3 godine),mjenjali upload/download,mjenjao sam mrežne kartice,kabele ma apsolutno sve je isprobano i nisu riješili problem jer ih jednostavno to ne zanima. Dok si god na ugovoru mogu igrat pingpong s tobom do u nedogled.
Moja preporuka je izdurat ugovor kolko još imaš i bježat što dalje od njih
__________________



~Trt~ je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2012., 03:00   #4
MechBot
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 127
Hvala na odgovorima. ^^

Pa eto mislim da mi je isteko ugovor još prošli ili pretprošli mjesec pa sam gledao da promjenim providera pod hitno. Njihovo nezanimanje za tekuce probleme me zbilja neugodno iznenadilo. Sva sreća sto nisam uzeo optiku kod njih jer tko zna kako bi to zavrsilo.. D:

Bnet mi zasada izgleda kao najbolja solucija, za manje novaca nude veću brzinu, i odnedavno mogu optiku provest i u mom kvartu (i to su obecali da nece rovat kroz zidove, a da to napravim s T-com-om morao sam imati potvrde susjeda da im neće smetati što iznad njihovih vrata "malo" buše).
MechBot je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na