Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Rezultati ankete: Koji piknuti ?
HD2 9 26.47%
Desire 7 20.59%
i9000 23 67.65%
Anketa s više izbora. Glasači: 34. Ne možete glasati na ovoj anketi

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 08.12.2011., 08:40   #1141
[Psyho]Cox
Premium
Moj komp
 
[Psyho]Cox's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Opuzen/Zagreb
Postovi: 345
Aha sry, T-mobile, bonovi.
__________________
Najgore se sekirat!!!

Acer TimelineX 5830G
[Psyho]Cox je offline  
Staro 08.12.2011., 12:41   #1142
plavi192
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Karlovac
Postovi: 2
pozdrav

prvo pitanje, da li mozda netko zna zasto su mobiteli u tele2 ponudi i do 1000 kn jeftiniji nego u vipu, tmobileu, ali i ducanima poput svijet-medija itd.. ?
npr, xperia arc je u tele2 3100 kn (cijena samog uređaja bez pretplate itd), u t-centru mislim da je 4000..
druga stvar je da baš zbog te jeftine tele2 ponude su mi u oko upala ova tri mobitela: SE Neo V (1800 kn) , galaxy s+ (2400 kn), i lg optimus 2x (2500 kn)... budzet mi je u biti 2000 kn, ali sam spreman jos pridodati 400-500 kn ako se isplati uzeti ovaj galaxy ili lg više nego neo v..., koliko sam shvatio neo v ima najbolju kameru od ovih, (bravia i exmor, ne znam dal to imaju s+ ili optimus?) , kod samsunga me najvise smeta to šta nema blica, ali opet ne znam dal bi mi to trebalo bit toliko bitno, tj. dali tak jako utjece na kvalitetu slike... baterija mi je bitan faktor takodjer, koji od ta tri ima najizdržljiviju bateriju ? s+ ili? ... koje su vaše preporuke?, i ako bi mogli, probajte mi što opširnije obrazložit i zasto...
unaprijed se zahvaljujem

edit: samsung i9023 nexus s je isto u tele2 ponudi za 2400 kn, šta o njemu mislite?

Zadnje izmijenjeno od: plavi192. 08.12.2011. u 13:20.
plavi192 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.12.2011., 15:03   #1143
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,329
Citiraj:
Autor [Psyho]Cox Pregled postova
Aha sry, T-mobile, bonovi.
Mislim da bi mogla upasti Nokia C1. Jest 100kn skuplja, ali mi se čini bolja od ostatka. Na Njuškalu se nađe i za 200kn pa razmisli i o toj opciji.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 08.12.2011., 15:47   #1144
seno
Registered User
Moj komp
 
seno's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Bosna
Postovi: 760
Jedno pitanje da li je neko koristio Samsung Omnia 2, te da li je spora pri radu, npr muzika+poruke+net?
seno je offline  
Staro 09.12.2011., 10:02   #1145
[Psyho]Cox
Premium
Moj komp
 
[Psyho]Cox's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Opuzen/Zagreb
Postovi: 345
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Mislim da bi mogla upasti Nokia C1. Jest 100kn skuplja, ali mi se čini bolja od ostatka. Na Njuškalu se nađe i za 200kn pa razmisli i o toj opciji.
Ma gledam bas na gsmarena.com da je na Samsungu e2330 nesto bolja baterija (1000mAh), a i pisu ljudi da je prilicno jednostavan, brz i robustan pa mislim da cu uzet njega. Bitno je samo da mu sto duze traje baterija.

Svejedno, hvala ne preporuci.
__________________
Najgore se sekirat!!!

Acer TimelineX 5830G
[Psyho]Cox je offline  
Staro 09.12.2011., 10:23   #1146
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,329
Samsung mi je oduvijek bio antipatičan jer je njihov softver ('OS') na mobovima bio koma. Nokia je svoj 'OS' posložila puno logičnije i lakše za navigiranje među opcijama.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 09.12.2011., 12:47   #1147
[Psyho]Cox
Premium
Moj komp
 
[Psyho]Cox's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Opuzen/Zagreb
Postovi: 345
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Samsung mi je oduvijek bio antipatičan jer je njihov softver ('OS') na mobovima bio koma. Nokia je svoj 'OS' posložila puno logičnije i lakše za navigiranje među opcijama.
Vjerovatno je nokia jednostavnija i logicnija ako se tako mogu izrazit, ali ionako ce mi taj mob sluzit samo za zvanje pa mi je bitno samo kako pristupit imeniku i zovniti, nece mi sluzit za gotovo nista ostalo. Ako hoce, onda jako rijetko.
__________________
Najgore se sekirat!!!

Acer TimelineX 5830G
[Psyho]Cox je offline  
Staro 09.12.2011., 13:30   #1148
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,180
Citiraj:
Autor plavi192 Pregled postova
pozdrav

prvo pitanje, da li mozda netko zna zasto su mobiteli u tele2 ponudi i do 1000 kn jeftiniji nego u vipu, tmobileu, ali i ducanima poput svijet-medija itd.. ?
npr, xperia arc je u tele2 3100 kn (cijena samog uređaja bez pretplate itd), u t-centru mislim da je 4000..
druga stvar je da baš zbog te jeftine tele2 ponude su mi u oko upala ova tri mobitela: SE Neo V (1800 kn) , galaxy s+ (2400 kn), i lg optimus 2x (2500 kn)... budzet mi je u biti 2000 kn, ali sam spreman jos pridodati 400-500 kn ako se isplati uzeti ovaj galaxy ili lg više nego neo v..., koliko sam shvatio neo v ima najbolju kameru od ovih, (bravia i exmor, ne znam dal to imaju s+ ili optimus?) , kod samsunga me najvise smeta to šta nema blica, ali opet ne znam dal bi mi to trebalo bit toliko bitno, tj. dali tak jako utjece na kvalitetu slike... baterija mi je bitan faktor takodjer, koji od ta tri ima najizdržljiviju bateriju ? s+ ili? ... koje su vaše preporuke?, i ako bi mogli, probajte mi što opširnije obrazložit i zasto...
unaprijed se zahvaljujem

edit: samsung i9023 nexus s je isto u tele2 ponudi za 2400 kn, šta o njemu mislite?
Ako ti je važno slikavanje, onda uzmi SE Neo.
Galaxy S+ ima istu kameru kao i galaxy s, pa se mogu poistovjetiti. Slike su odlične u dobroj osvijetljenosti ( ne mora biti presvijetlo), no nisu loše ni u mračnijim područjima(skuži se što se htjelo slikati ).
Nexus S ima bljeskalicu, a budući da koristi iste drivere za kameru kao i samsung galaxy S, vjerojatno je ista kamera kod njega, što bi u prijevodu značilo da je kamera popravljena za rad i u mračnijim scenama. Veliki minus kod Nexus S (meni barem) je nemogućnost proširivanja prostora sa microSD karticama.
LG Optimus 2x nisam imao, to bi trebao pročitati malo dojmove pod "Android Mobiteli".

Baterija je obično uvijek najbolja na Sony Ericssonima i Nokijama, no ne znam da li je i u ovom slučaju tako, govorim kako je prije bilo.
Galaxy S+ traje baterija 2 dana uz umjereno korištenje i uz paljenje GPS, 3G, WIFI jedino po potrebi.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je online  
Staro 09.12.2011., 13:50   #1149
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,510
Citiraj:
Autor [Psyho]Cox Pregled postova
Vjerovatno je nokia jednostavnija i logicnija ako se tako mogu izrazit, ali ionako ce mi taj mob sluzit samo za zvanje pa mi je bitno samo kako pristupit imeniku i zovniti, nece mi sluzit za gotovo nista ostalo. Ako hoce, onda jako rijetko.
Na kioscima tiska,i mislim i u konzumu imas t-mobile paket nokia c1 za 248kn.
Router je offline  
Staro 09.12.2011., 20:02   #1150
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Informacija za SGS plus..
Bio sam večeras u t-centru.. Kaže mi lik da nezna kad će doći u poslovnicu.. Nema više rezervacija, jer se netko napravio pametan i rezervirao online preko 12000 komada uređaja - što znači, rezervacije su otkazane.. Jedino što mi je znao reći je da je pošiljka prešla granicu, a kad će doći, nitko ne zna..
John Creasy je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.12.2011., 20:27   #1151
sapunko_HR
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: _
Postovi: 277
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
Baterija je obično uvijek najbolja na Sony Ericssonima i Nokijama, no ne znam da li je i u ovom slučaju tako, govorim kako je prije bilo.
Galaxy S+ traje baterija 2 dana uz umjereno korištenje i uz paljenje GPS, 3G, WIFI jedino po potrebi.
Ovo mi je čudno za SGS+,samo 2 dana,u specifikacijama piše:Baterijamaksimalno vrijeme na čekanju
maksimalno vrijeme razgovora Li-Ion, 1650 mAh
750 h
769 min

Kod Nokie 700 je svega Baterijamaksimalno vrijeme na čekanju
maksimalno vrijeme razgovora Li-Ion, 1080 mAh
416 h
430 min
sapunko_HR je offline  
Staro 11.12.2011., 07:20   #1152
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,329
I autima piše da troše 5l/100km, a zna se da će potrošiti bar 1l više. Sve je to mjereno u laboratorijskim uvjetima koje najčešće nemaju veze s realnošću.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 13.12.2011., 19:55   #1153
CsH_58
Premium
Moj komp
 
CsH_58's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Dublin
Postovi: 178
Bok! Trenutno imam iPhone 3gs, te sam dobio ponudu za zamjenu za SE Arc uz naravno moju nadoplatu..
Totalno sam out sheme i nemam pojma ništa o SE Arcu, a zanima me dali bi se mogli prebaciti podaci (kontakti, poruke, slike itd.) na Arc.. kontakti i slike vjerovatno bi.. i dali se uopće isplati zamjena? Mislio sam uzet novi iP4s pa nebi imao problema s time, ali kad sam već dobio ponudu, zašto ne razmisliti..
Kakva su vaša mišljenja?
Thx
__________________
All I'm gonna do is just go on, and do what I feel..
Jimi Hendrix
CsH_58 je offline  
Staro 14.12.2011., 16:37   #1154
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Pozdrav ekipa, može li jedna preporuka?
Naime, nešto kemijam kako bih poslije nove godine uzeo nekakav androi mobitel u t-mobileu na extra total tarifi. Razlog uzimanja je prvenstveno neograničen internet, upoznat sam da nakon određenog prometa se brzina skida, tako da mi to ne trebate napominjati dodatno.
Dvoumim se između SG mini i SGS+.
Ovaj mini mi se nekako više dopada prvenstveno zbog cijene, jer njega je barem po današnjim cjenicima moguće dobiti za 298kn već u extra total M tarifi, dok SGS+ je po toj cijeni ali u tarifi extra total L, koja je 100kn mjesečno skuplja.
Po vašoj procjeni, vrijedi li taj mobitel tih dodatnih novaca, odnosno da li je toliko bolji SGS+ od SG Mini?

Prosvjetlite me jer sam već lud od mozganja
__________________
D-I-A-B-L-O je offline  
Staro 14.12.2011., 16:45   #1155
Mejzlik
tha pilot
Moj komp
 
Mejzlik's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Danas mi je stigao SGS+ sa produljenjem ugovora na 24mj. na Total S za 798kn. Po meni jako isplativ mobitel. Jos imam i 50% popusta na mj. naknadu, tako da su mi racuni do 100kn mjesecno, a net mi je 50% dana svakodnevno upaljen.

SG Mini je stoljece ispod SGS+. Cijena je povoljna, ali mobitel je low-end Droid, mali ekran, mala rezolucija, kamera nikakva itd. Svakako preporuka za SGS+, jedino sto ga je trenutno malo teze nabaviti.
Mejzlik je offline  
Staro 14.12.2011., 17:05   #1156
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Problem je u tome što ja trenutno nemam, a sumnjam da ću i poslije nove godine imati 798kn.
Gledam da prođem čim jeftinije, pa zato pitam...
Any way, kad i ako buem uzimao ide SGS+
__________________
D-I-A-B-L-O je offline  
Staro 19.12.2011., 19:42   #1157
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Citiraj:
Autor CsH_58 Pregled postova
Bok! Trenutno imam iPhone 3gs, te sam dobio ponudu za zamjenu za SE Arc uz naravno moju nadoplatu..
Totalno sam out sheme i nemam pojma ništa o SE Arcu, a zanima me dali bi se mogli prebaciti podaci (kontakti, poruke, slike itd.) na Arc.. kontakti i slike vjerovatno bi.. i dali se uopće isplati zamjena? Mislio sam uzet novi iP4s pa nebi imao problema s time, ali kad sam već dobio ponudu, zašto ne razmisliti..
Kakva su vaša mišljenja?
Thx
Ne znm jesi vec odlucio ili..ali ja ti mogu reci da je arc super. Jeli to Arc ili Arc S? Ja imam Arc S, mobitel je stvarno super,iznenadio sam se stvarno. Koristio sam 3gs jedno vrijeme i SE mi se cini puno bolji. Mob je super, stvarno. Moja preporuka. Ja sam ga dobio za 1400 na produzenju ugovora.
__________________


mislav_os je offline  
Staro 20.12.2011., 13:16   #1158
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Pozdrav ekipa.
Molim vas za pomoć. Kupujem neki polovni smartphone a nemam nikakvog iskustva s njima. Imam na ponudu Samsung Galaxy I 5700 spica i Samsung I 8000 Omnia 2 za sličnu cijenu.

Link s usporedbom.
http://www.gsmarena.com/compare.php3...&idPhone2=2836

Prednosti "Spice" bi bile android i kapacitivni ekran, dok "omnia" ima predobar AMOLED ekran s velikom rezom (to me najviše i privlači), ali je touch rezistivni, i najveća dvojba je taj wm 6.5. Danas se nekako sve vrti oko tog androida, jel stvarno toliko bolji od wm 6.5?

Hvala na pomoći.
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!

Zadnje izmijenjeno od: fishkal. 20.12.2011. u 23:48. Razlog: Dodatak
fishkal je offline  
Staro 27.12.2011., 14:30   #1159
Banx
Premium
Moj komp
 
Banx's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Čepin
Postovi: 258
Koji uzeti od ova 2...neke dojmove molim
http://www.gsmarena.com/compare.php3...&idPhone2=3077
Banx je offline  
Staro 27.12.2011., 14:36   #1160
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,329
Galaxy S je plastičnije izrade, ali je u svemu ostalom bolji od Desirea.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 27.12.2011., 20:51   #1161
Banx
Premium
Moj komp
 
Banx's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Čepin
Postovi: 258
Nesto od modela drugih proizvodjaca u tom cijenovnom rangu ako imate kakovu preporuku...

Galaxy s i9000
SE Neo V
HTC Desire
Nexus Google(mal mi je skupl al opet super)

Vidjeh i neke Samsunge zanimljive sa nekim OS Badom,to nemam pojma sto je...

Zadnje izmijenjeno od: Banx. 28.12.2011. u 18:06.
Banx je offline  
Staro 29.12.2011., 06:41   #1162
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,329
Galaxy S i Nexus su u biti isti telefoni osim što GN nema podršku za SD kartice i dobio je update na ICS, dok se za SGS tek razmišlja o tome i nije 100% sigurno da će ga dobiti.
Samsunzi s Badom nisu loši mobiteli, ali je izbor aplikacija za Badu vrlo loš. Android je tu ipak zakon.
Dakle, SGS i GN su preporuke, a ti izaberi koji ćeš.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 01.01.2012., 13:07   #1163
Newbie Pro
Zule
Moj komp
 
Newbie Pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 1,983
Android mob za 800 - 900kn

Pozz,

trazim "zenski" android mob za poklon, primarne funkcije sms, pozivi, malo facebook, mozda tu i tamo wifi browsanje itd, nista spektakularnoi prezahtjevno. Bitno je da: izgleda ok, bude funkcionalan, solidna baterija, capacitive touch, zasad mi za oko zapinju galaxy mini (t-mobile move) i xperia x8. Ima tko kakav prijedlog ili iskustvo za podijeliti?




Hvala
__________________
Newbie Pro je offline  
Staro 01.01.2012., 13:19   #1164
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,329
Polovni Wildfire (npr. bijeli).
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 01.01.2012., 13:23   #1165
Newbie Pro
Zule
Moj komp
 
Newbie Pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 1,983
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Polovni Wildfire (npr. bijeli).
Hey coco, hvala ti na prijedlogu, sta mislis jel moguce naci nes novo? Ipak bi to bio za rockas poklon, htio bih nes zapakirano

Thx
__________________
Newbie Pro je offline  
Staro 01.01.2012., 15:09   #1166
Mejzlik
tha pilot
Moj komp
 
Mejzlik's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Imao sam X8 u bijeloj boji, odlican mobitel za male novce, maska se ne packa prstima, ali nakon par dana mi je poceo skripat poklopac baterije sto me je jako zivciralo, na ekran obavezno treba staviti foliju neku da se ne izgrebe (jer je podlozan ogrebotinama).
Sto se tice opceg koristenja, meni je bila premala tipkovnica (mali ekran), jedino u landscape-u je bila ok. Google sinkronizacije i facebook aplikacije su sasvim u redu, sto se tice baterije, meni je trajala 2 dana uz konstantno spojen EDGE (tu i tamo 3G), stalno slusanje muzike, prckanje po netu, itd.

Kada sam ga kupovao, ljepsi mi je bio od Galaxy Mini-a, a i ima vecu rezoluciju ekrana...
Oba mobitela su slicni po karakteristikama, ali veoma razliciti izgledom, pa sad izaberi koji ti se vise svidja.
Mejzlik je offline  
Staro 01.01.2012., 15:33   #1167
Newbie Pro
Zule
Moj komp
 
Newbie Pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 1,983
Hvala puno, pogledat cu X8 prvo onda
__________________
Newbie Pro je offline  
Staro 01.01.2012., 15:38   #1168
Migi86
Registered User
Moj komp
 
Migi86's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Podr.Sesvete
Postovi: 19
Dilema Samsung ili HTC

uskoro kupujem mob do nekih 200eurića... i zapali su mi za oko HTC 7 Trophy i samsung omnia 7 ..... do sada sam bio na androidu i ios-u pa bi malo za promjenu na wp7.... nemam baš vremena da čitam stotine stranica pa da zaključim koji je bolji....pa bih vas molio savjete....i osobna iskustva su dobrodošla....možete pisati i privatne poruke da ne tražim tu postove namjenjene za mene ...hvala svima

Zadnje izmijenjeno od: Migi86. 01.01.2012. u 15:44.
Migi86 je offline  
Staro 01.01.2012., 15:38   #1169
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,329
Možeš pogledati i onaj jeftini Huawei U8650 iako je bijeli X8 ljepši.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 04.01.2012., 16:34   #1170
Elder
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Krapina
Postovi: 168
Citiraj:
Autor Migi86 Pregled postova
uskoro kupujem mob do nekih 200eurića... i zapali su mi za oko HTC 7 Trophy i samsung omnia 7 ..... do sada sam bio na androidu i ios-u pa bi malo za promjenu na wp7.... nemam baš vremena da čitam stotine stranica pa da zaključim koji je bolji....pa bih vas molio savjete....i osobna iskustva su dobrodošla....možete pisati i privatne poruke da ne tražim tu postove namjenjene za mene ...hvala svima
Trenutačno best buy mobitel je samsung galaxy s+, mozes ga sigurno naci u t-centrima, a za ostale neznam dal imaju
Elder je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na