Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.02.2023., 05:38   #3751
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Trebat ću magnezij i cink... sve preporuke su dobrodošle.
https://ljekarna-pablo.hr/lifetime-m...proizvod-1411/

Ima dosta visok postotak apsorpcije što je jako bitno, đabe ti hrpa magnezija u prahu/tableti ako je apsorpcija nikakva.

Probao prije njega sve i svašta i preporodio se.
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2023., 07:49   #3752
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor mamikulcic Pregled postova
Zanima me koliko godina ste u teretani, koliko vremena je bilo potrebno da dođete do nekog mišićavog izgleda, da li ste zadovoljni napretkom,...?
Ja sam još početnik u teretani, iza mene je tek nekih 9 mjeseci redovnog vježbanja, vidim određene promjene na tijelu ali daleko je to još do nekog sportskog izgleda. Utješite me da je sve ok, da moram vježbati još par godina, dobro jesti i da će rezultati doći i da se nek ostavim pizdarija s YouTubea ��
Imaš ti još puno "pure" za pojest

Idem u gym već preko 10 godina, nikad nisam imao stanku veću od 2 tjedna sve do epidemije prehlade. Izgledam ko vreća govana jer ne vodim brigu o prehrani, ali vjerujem da bi nakon dobre definicije od 6 mjeseci izgledao kao da vježbam ozbiljno.

Dovedi se do bencha od 140 kg, čučnja od 160 i deadlifta od 200kg i teško da nećeš dobro izgledati. Vjerojatno nećeš biti zadovoljan sobom jer ako dođeš do tog stadija vjerojatno češ upasti u "nikad nisam dovoljno velik" mindset

Transformacija s interneta se ostavi čim prije tim bolje kako je i kolega Mommistake napisao, hrpa laži i obmana za klikove. Također, uzmi u obzir da su svi videi prošli filter algoritma gdje su samo one "wow" transformacije servirane tebi na feed a njih čine top 1% dedicated ljudi koji su blagoslovljeni genetikom.


Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Milan Dotlić transformacija - googlaj. 9 mjeseci je to napravio. Zašto i kako je to moguće?

Dotlić krenuo u gym gdje i ja dižem željezo, dugo nije trenirao i prilično se zapustio i sad radi na povratku, baš me zanima za koliko će vremena bit onaj stari


A kad smo kod brutalnih transformacija i Ninja je svojedobno na teretana forumu postao svoju transformaciju gdje se poderao do koske s piletinom i kupusom, također nešto što ne može baš bilo tko
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."

Zadnje izmijenjeno od: zkljaja. 28.02.2023. u 07:58.
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2023., 08:01   #3753
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Uzeo sam neki u poleo sportuod levitala. Ne znam kako uopće ocijeniti valja li ili ne

https://polleosport.hr/l-carnitine-mega-60-kapsula

Tamo inače ne kupujem ali sam dobio neki poklon bon uz blender pa je trebalo iskoristiti.
On traži kreatin ak ti si dobio l karnitin 😀

Kreatin ja uzmem sa gymbaga najjeftiniji. Radi i to mi je dovoljno
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2023., 09:14   #3754
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Citiraj:
Autor papčić Pregled postova
Imaš ti još puno "pure" za pojest

Idem u gym već preko 10 godina, nikad nisam imao stanku veću od 2 tjedna sve do epidemije prehlade. Izgledam ko vreća govana jer ne vodim brigu o prehrani, ali vjerujem da bi nakon dobre definicije od 6 mjeseci izgledao kao da vježbam ozbiljno.

Dovedi se do bencha od 140 kg, čučnja od 160 i deadlifta od 200kg i teško da nećeš dobro izgledati. Vjerojatno nećeš biti zadovoljan sobom jer ako dođeš do tog stadija vjerojatno češ upasti u "nikad nisam dovoljno velik" mindset

Transformacija s interneta se ostavi čim prije tim bolje kako je i kolega Mommistake napisao, hrpa laži i obmana za klikove. Također, uzmi u obzir da su svi videi prošli filter algoritma gdje su samo one "wow" transformacije servirane tebi na feed a njih čine top 1% dedicated ljudi koji su blagoslovljeni genetikom.
Znam da je još puno željeza i hrane ispred mene, to mi je jasno. Trebao sam samo potvrdu da je većina toga na društvenim mrežama laž pa da mirnije spavam 🤣
Hvala svima na savjetima!
Eh da, pridružujem se onom upitu za kreatin. Uzeti, ne uzeti? Trenutno sam na jednoj mjerici proteina dnevno čisto da pojačam ono što ne unesem prehranom.
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2023., 09:17   #3755
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Ja sam zadnje narucia sa iherba jer je solgarov magnezij citrat bio duplo jeftiniji nego kod nas. Bez ikakvih davanja, sve vec ukljuceno u cijenu.
Citiraj:
Autor SaleFFS Pregled postova
https://ljekarna-pablo.hr/lifetime-m...proizvod-1411/

Ima dosta visok postotak apsorpcije što je jako bitno, đabe ti hrpa magnezija u prahu/tableti ako je apsorpcija nikakva.

Probao prije njega sve i svašta i preporodio se.
bate patak... koji od ova dva - pitanje je sad.
idem malo istražiti koja je razlika.

ali da, apsorpcija je iznimno bitna. netko će reći trpaj se mg iz dm-a za male pare ali pitanje je jel to zbilja tako.


i da, oprezno s kreatinom. ono što vidimo po tiktok-u i mrežama da 5g kreatina dnevno nije ništa za tijelo - pusti priče mirjana. Svakako se posavjetujte s liječnikom, ako treba napravite i nalaze krvi (bubrezi), a onda udri po kreatinu ako liječnik da odobrenje.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2023., 09:40   #3756
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Kreatin je najistraženija supstanca na svijetu. Sa njim barem znaš na čemu si i da nije štetan.

Navlači vodu u organizam , daje boost u snazi i brže se dođe do rezultata nekih ako pazis na ostale stvari.

Uostalom googlajte tko ne vjeruje.

Nije to čudotvorni steroid, ne očekujte cuda bez vježbanja ali se definitivno vidi razlika na njemu i bez njega
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2023., 09:54   #3757
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Bitno je ne unositi previše kreatina (npr imaš prehranu bogatu kreatinom, i još k tome suplementiraš) jer se jedan mali postotak kreatina u tijelu konvertira u kreatinin kojeg bi bubreg trebao očistiti, no ako je bubreg iz nekog razloga slab/preopterećen treba pripaziti na nivo kreatinina i smanjivati ga, a ne povećavati - to pogotovo vrijedi za sve koji su 35+. Samo iz tog razloga treba napraviti krvnu sliku.
Inače kreatin - palac gore kome to uistinu treba jer zbilja vjerujem u to da može izvući onu mrvicu maksimuma.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2023., 14:05   #3758
On1X
noob in da game
Moj komp
 
On1X's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: karlovac
Postovi: 138
Nikad nisam vidio neki benefit od njega, kao povecanje snage. Sto se tice navlacenja vode i to je upitno, mozda se to primjeti kod osoba nizeg potkoznog masnog tkiva. Tako da nemojte previse ocekivati da cete nesto "osjetiti" od suplemenata. Ako vec i uzimate kreatin, povecajte unos vode kroz dan.
On1X je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2023., 16:33   #3759
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
bate patak... koji od ova dva - pitanje je sad.
idem malo istražiti koja je razlika.

ali da, apsorpcija je iznimno bitna. netko će reći trpaj se mg iz dm-a za male pare ali pitanje je jel to zbilja tako.


i da, oprezno s kreatinom. ono što vidimo po tiktok-u i mrežama da 5g kreatina dnevno nije ništa za tijelo - pusti priče mirjana. Svakako se posavjetujte s liječnikom, ako treba napravite i nalaze krvi (bubrezi), a onda udri po kreatinu ako liječnik da odobrenje.
Najbolji je magnezij glicinat.
Iz toga se najviše aosorbira magnezija.
Najmanje iz ostalih, iz "običnog" iz DM-a(karbonat, oksid, možda 10%)

Kod nas ima glicinat od KAL-a
__________________
Lowrider
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2023., 18:07   #3760
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 526
Citiraj:
Autor mamikulcic Pregled postova
Znam da je još puno željeza i hrane ispred mene, to mi je jasno. Trebao sam samo potvrdu da je većina toga na društvenim mrežama laž pa da mirnije spavam ��
Hvala svima na savjetima!
Eh da, pridružujem se onom upitu za kreatin. Uzeti, ne uzeti? Trenutno sam na jednoj mjerici proteina dnevno čisto da pojačam ono što ne unesem prehranom.
Ovisi ti puno o tome i koja ti je startna pozicija za treniranje bila, kakva ti je prehrana, kakav ti je trening, koliko cesto treniras, sto tocno treniras, sto ti je cilj.
U 9 mjeseci se mogu cuda napraviti, ali sve ovisi o tome koliko spartanski mislis to odradjivati.


PS jedna mjerica proteina ti je premalo po mom misljenju.

Zadnje izmijenjeno od: RainZG. 28.02.2023. u 18:17.
RainZG je online   Reply With Quote
Staro 28.02.2023., 18:08   #3761
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 526
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Kreatin je najistraženija supstanca na svijetu. Sa njim barem znaš na čemu si i da nije štetan.

Navlači vodu u organizam , daje boost u snazi i brže se dođe do rezultata nekih ako pazis na ostale stvari.

Uostalom googlajte tko ne vjeruje.

Nije to čudotvorni steroid, ne očekujte cuda bez vježbanja ali se definitivno vidi razlika na njemu i bez njega

Kako kome, ja ne vidim apsolutno nikakvu razliku na sebi sa i bez kreatina.
Nema univerzalne formule koja vrijedi za sve.
RainZG je online   Reply With Quote
Staro 28.02.2023., 23:35   #3762
stitrek
Premium
 
stitrek's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: SpaceLandia
Postovi: 335
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Bitno je ne unositi previše kreatina (npr imaš prehranu bogatu kreatinom, i još k tome suplementiraš) jer se jedan mali postotak kreatina u tijelu konvertira u kreatinin kojeg bi bubreg trebao očistiti, no ako je bubreg iz nekog razloga slab/preopterećen treba pripaziti na nivo kreatinina i smanjivati ga, a ne povećavati - to pogotovo vrijedi za sve koji su 35+. Samo iz tog razloga treba napraviti krvnu sliku.
Inače kreatin - palac gore kome to uistinu treba jer zbilja vjerujem u to da može izvući onu mrvicu maksimuma.
Da, ista je stvar i pretjerivanje sa Whey proteinima i suplementima.
Ljudi zaboravljaju da je maksimalna misicna absorpcija proteina oko 1.5 - 2g po satu, ovisno o ukupnoj misicnoj masi.

Kod prirodnog treniranja je najbitnija kvalitetna i raznolika prehrana te maksimalni unos od 1.2 g proteina po kilogramu tezine, sve iznad je opterecivanje bubrega i skladistenje kao mast.
Bitna stvar je obnova i skladistenje glikogena da se misic moze oporavljati i efikasnije absorbirati protein, uz brzi oporavak glikogen odrzava razinu energije za slijedeci trening.
Tjedno je dovoljno trenirati tri puta po sat vremena ili svaki dan po pola sata, odmor je jako bitan za oporavak i odrzavanje imuniteta.
stitrek je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2023., 06:49   #3763
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Kreatin je najistraženija supstanca na svijetu. Sa njim barem znaš na čemu si i da nije štetan.

Navlači vodu u organizam , daje boost u snazi i brže se dođe do rezultata nekih ako pazis na ostale stvari.

Uostalom googlajte tko ne vjeruje.

Nije to čudotvorni steroid, ne očekujte cuda bez vježbanja ali se definitivno vidi razlika na njemu i bez njega
Više puta u svojoj gym karijeri od skoro 20g sam probao kreatin.
I nisam osjetio ikakav utjecaj.
Ne tvrdim da nema utjecaja, već samo da ja nisam vidio, a probao sam svašta s tim (loading, ovo ono, više prouzvođača)...na meni ne djeluje, il djeluje da ne primjetim..
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2023., 07:37   #3764
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,186
Jel ima gdje na akciji olimpijska sipka 220cm, moze i rabljena a netko ima slucajno
microsoft66 je offline   Reply With Quote