Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.11.2018., 20:03   #3631
stops
Premium
Moj komp
 
stops's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 341
Ne izgleda ovo prvo lose iako mi Inter-tech nije poznat bas. Jedino me muci isporuka 5.11. Nema sanse da cekam do sljedećeg tjedna, planiram sutra ujutro negdje nešto otic kupit.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
stops je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2018., 11:09   #3632
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Znači sad je 2.11. I nemožeš pričekat još par dana da imaš bolje kućište Složi na stolu i deri tjedan dana.

A Inter tech je jedan od hrpe kućište rebrandova, ništa specijalno al ne moraju nužno biti loša.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2018., 22:39   #3633
stops
Premium
Moj komp
 
stops's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 341
A eto, sta da kazem. Imam graficku, a ne mogu ugradit. Nestrpljiv sam, kupio ujutro Modecom Oberon u Mikronisu za 350kn + jos jedan vent. Za moje potrebe sasvim dovoljno.
stops je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2018., 23:45   #3634
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Izgleda identicno (dapace, identicno je unutra osim ove prednje maske) kao Sharkoon S25-W (w je samo window, ima verzija i bez) koji sam uzea za 350 kn u instara prije pola godine. Ne znam ciji su, odnosno koji je ciji rebrand ali ja sam zadovoljan kucistem za 350 kn. Doslo sa dva venta, solidna izrada.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2018., 00:49   #3635
stops
Premium
Moj komp
 
stops's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 341
Da, dosta je slicno iako je osim prednje maske i gornja strana drugacija malo, ima skroz ovaj filter za prasinu.

Da budem precizniji uzeo sam Modecom Oberon GLASS - http://modecom.com/en/oberon-glass/
Za razliku od obicnog ima cijelu lijevu stranu u staklu i izgleda mi to bolje. Ima cak i bijeli. A kad smo kod istih caseova ovaj Modecom Oberon je identican MS Winston.
stops je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2018., 16:10   #3636
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Ima i sharkoon gore filter cijelom duzinom, sve je isto osim prednje maske.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2018., 17:12   #3637
stops
Premium
Moj komp
 
stops's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 341
Na to sam i mislio. Sharkoon ima cijelom duzinom, a Modecom samo dio
stops je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2018., 10:41   #3638
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Zaboravio sam napomenuti da nakon "fixa" tj. stavljanja bočnih šarafa (kavez-ladica hdd-a), kao i ranije stavljan veći broja gumica ispod hdd-a - nakon nekog dužeg korištenja ipak nije u potpunosti eliminiralo vibracije hdd kaveza u Fractalu R5. Doduše vibracije se događaju puno rjeđe i puno su tiše, ali dođe vrijeme da ipak malo "od-hummmaju" svoje... God dammit fractal...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2018., 10:43   #3639
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,460
a i meni na R6, nekad ga samo lupnem i tih je, a nekad moram malo šarafe vrtit vamo tamo dok ne prestane
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2018., 11:04   #3640
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ma likovi fušare s tim već neko vrijeme... Pun je net pritužbi

Kod R6 taj dio sa HDD-ima izgleda još tanje tj. zapravo ni nema kavez za diskove nego su ladice s jedne strane okačene na ostatak "karoserije"

Doduše nije ni svaki hdd isti, netko ima možda malo mlađe ili mirnije, ali takva sranja se nebi trebala događati, takvih problema nisam imao ni na jeftilenima (sa istim diskovima), a o tome nema ni A u recenzijama.

Kao što je Exiled napisao - recenzenti vjerojatno koriste samo ssd, a kad koriste i hdd vjerojatno ne provedu dovoljno vrmenea sa caseom. No znam da ga mnogi koriste i u "ličnim" konfama pa su opet zažmirli na tu činjenicu (nemoguće da niti jednome ne vibrira), tu možda utječe i jak Fractalov lobi, jer je "Fractal Josh" (nekakav predstavnik za SAD i Kanadu) praktično kućni prijatelj sa najvećim youtuberima i recenzentima...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2018., 11:14   #3641
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,460
ma teško je i nekom objasnit da čuje taj zvuk, to baš moram bit u sobi s mrklom tišinom, pa s ečuje

recimo da ga odnesem negdje pa da čuju nema šanse, tak da po tom pitanju nemreš niš nego eto to šta ti radiš, gumice, premještanja itd.
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2018., 11:19   #3642
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Najgore u svemu tome je što ja dugo vremena nisam znao od čega je taj zvuk. Onaj humm/buzz zvuk kao trafo stanica (a zapravo je vibracija), jedno vrijeme sam mislio da mi je do napajanja, a jedno vrijeme da mi bočna stranica ne sjedi dobro itd (jer kad ju dirnem prestane) dok nisam skužio što je. Ispizdio sam sa tim silnim otvaranjima i traženjem. Niti vratit tu bočnu stranicu mi u početku nije baš bilo kiki-riki, a nije da sam sad neki noob. Iskreno, možda i jedina komponenta koju sam kupio a da nisam baš ful zadovoljan.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2018., 11:24   #3643
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,460
ja sam prije imao neko sranje kučište, koje je zajebavalo al ajde, jeftino pa tša ćeš

onda uzmem R6 koji košta stoput više i eto.. here we are
__________________