Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.08.2019., 18:20   #1321
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor razjaren Pregled postova
Danas stigao moj Mi band 4 i dodatna bijela narukvica te one zaštite za ekran (one me ni ne zanimaju).
Nije bilo carine iako je narudžba bila preko 37 dolara a i dostava je zbilja brza .
Hvala na linkovima za narudžbu i osvrt na proizvod kolegama forumašima @akoj i @Drug Brko , a kolegi @Gabre , hvala na prezentaciji bijele narukvice o kojoj nikad nisam razmišljao ( mislim u bijeloj boji).
Još da stignu i slušalice i to je to .
Supruzi se dopala bijela narukvica , pa je ( po prvi puta jer to nju ne zanima ) pokazala zainteresiranost za Mi Band 3 i uzela je moj koji je stajao i koristi ga od sad .. naravno uzela mi je i narukvicu.


Aj bas minje drago da ti se svidja, meni je bas spica bijela, sljedece uzimam zutu ili zelenu

Kad je samo crno sve onda je nekako bezveze, ovako bas izgleda ko sportski dodatak, i svi komentiraju kako je fora, a dol sam imao crni band3, nula interesa
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2019., 18:29   #1322
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,300
Kupio sam iWatch 3 i moram priznati da baterija prilično ugodno traje nešto duže (wifi +bt i gps su stalno uključeni). Od 7.30 skinuti sa punjača pa do ponoći ostane još 77-86%


Отправлено через iPhone
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.08.2019., 12:30   #1323
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Samo da javim za Mi Band4:
06.08.2019. - prvo punjenje do 100% baterije
22.06.2019 - baterija je na 50% (16 dana)

Ovo čudo komotno mjesec dana može bit na jednom punjenju.

Ok, ne nosim ga dok krmim niti mi "mjeri san" ali od 06:00 do 22-23h ki je na ruci. Uredno vibrira stalno na ruci jer mi prenosi sve dolazne stvari.

Uglavnom izvanredno potrošenih 200 kn nije mi se svidio prvih par dana jer nisam naviknuo, sad mi je vrlo korisna sprava

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2019., 12:37   #1324
His Airness
Premium
Moj komp
 
His Airness's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 144
A kakav je domet? Recimo mob na katu, vi sobu ispod...šljaka to s notifikacijama?
His Airness je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2019., 12:39   #1325
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Mob je bio na stolu u blagovaoni, ja sam bio ispred zgrade i hvatalo je. Dobio sam notifikaciju od Vibera.

Zid između doduše sa prozorom, cca 10tak metara.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2019., 15:50   #1326
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Bas isao pogledat moja na 15% i pise napunjena prije 19 dana.

Ne skidam je s ruke osim za higijenake razloge dol se okupam i da ju operem.

Mjeri spavanje, srce, brightness na 4/5 mogucih.

No i band3 mi je prva 2, 3 punjenja drzao preko 20 dana, pa se ustabililo na 15ak .
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2019., 20:42   #1327
aloalo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 112
Citiraj:
Autor Dadbj Pregled postova
Ma buni me što se u svim HR shopovima spominje samo GPS, ne spominje se LTE ili cellular, a u stranjskima ima i ta verzija. Taj support je preveden za HR mi se čini (da je to generalni support a ne lokaliziran). Htio bi tu funkciju ako ću već izbljuvat hrpu love za njega.

A kod tebe u firmi ga baš koriste tako? S eSIM, bez iphonea da može pozive i poruke?


A sudeci po ovome ne bih rekao da je watch podrzan kod nas za eSIM/LTE: https://www.apple.com/watch/cellular/ (nema HR na popisu)

Inace, ja imam LTE verziju I iskreno, moj nacin koristenja uopce ne opravdava dodatno cijenu I mjesecnu pretplatu koju placam... Sljedeca verzija bi mogla biti skroz samostalna (barem tako sugerira Apple keynotes) I tamo joj vidim buducnost


Sent from my iPhone using Tapatalk
aloalo je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2019., 23:26   #1328
pizzonia
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: PŽ
Postovi: 41
Ne znam kako vama izdrzi MB4 toliko dugo bez punjenja.. moj je prvo punjenje jedva tri dana.. sad je niti 24h skinut s punjaca a baterija je vec na 70.. ekran je na max a mjerenje sna i otkucaja je na automatici.. ne kukam tu nego eto samo da podijelim i drugacije iskustvo..

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
pizzonia je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2019., 23:33   #1329
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
To zvuči ko uredaj za garanciju. Ne moze razlika bit 10 puta između tvog i drugih.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2019., 23:58   #1330
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor pizzonia Pregled postova
Ne znam kako vama izdrzi MB4 toliko dugo bez punjenja.. moj je prvo punjenje jedva tri dana.. sad je niti 24h skinut s punjaca a baterija je vec na 70.. ekran je na max a mjerenje sna i otkucaja je na automatici.. ne kukam tu nego eto samo da podijelim i drugacije iskustvo..

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

jesi siguran da nisi kupio kopiju??



ili je pokvaren
Gabre je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.08.2019., 00:02   #1331
renc
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 455
Danas bio na cugi s frendom koji ima xioami amazfit verge a ja posudio ženin samsung watch. To je nebo i zemlja. Pogotovo ekran. Vani ak je malo sunca ovaj amazfit se jedva kaj vidi na ekranu, a ni po oblačnom nije bajno. Frend se naviko ali veli da je iritantno. I meni bi bilo. Na samsungu se ekran vani vidi iz aviona i to svjetlina 2 crtice ispod maximuma. Ok, razlika je soma i sitno kuna u cijeni ali ne bi dao ni 700 kn za amazfit s takvom manom. Bolje onda ništa. Pa bolje se vidi onaj band 4 ak se dobro sjećam...
renc je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2019., 23:32   #1332
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Citiraj:
Autor renc Pregled postova
Danas bio na cugi s frendom koji ima xioami amazfit verge a ja posudio ženin samsung watch. To je nebo i zemlja. Pogotovo ekran. Vani ak je malo sunca ovaj amazfit se jedva kaj vidi na ekranu, a ni po oblačnom nije bajno. Frend se naviko ali veli da je iritantno. I meni bi bilo. Na samsungu se ekran vani vidi iz aviona i to svjetlina 2 crtice ispod maximuma. Ok, razlika je soma i sitno kuna u cijeni ali ne bi dao ni 700 kn za amazfit s takvom manom. Bolje onda ništa. Pa bolje se vidi onaj band 4 ak se dobro sjećam...
Galaxy watch active i Verge, oba sa automatic brightness. Ne znam baš za nebo i zemlja.



__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2019., 01:05   #1333
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Takoder se ne bih slozio. Imam verge, par kolega ima gear s3 i galaxy watcheve i nije to toliko daleko, barem sta se ekrana tice. O UX/UI i ostalim stvarima bi se dalo raspravljat (citaj amazfit je softverski nedovrseno govno) ali da je ekran u odnosu na samsung nebo-zemlja nije nikako.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2019., 16:11   #1334
renc
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 455
Citiraj:
Autor m4dm4n Pregled postova
Galaxy watch active i Verge, oba sa automatic brightness. Ne znam baš za nebo i zemlja.

Kompa, ja sam se referirao na Galaxy watch (R800, 46mm) vs verge a ne na ovu active igračku...I to se odnosilo na usporedbu vani na suncu a ne unutra i u polumraku. Usput budi rečeno na galaxy watch pričam pol metra od sata dok kod vergea sam morao ruku na facu stavit da me ovaj s druge strane čuje kaj pričam...Jebiga ja imao oba i što sad..a ništa, vjerujem sebi ipak.
renc je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2019., 17:22   #1335
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
I sto te tu cudi, pa jel kostaju jednako ili ipak ne?

Moraju postojati konpromisi.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2019., 23:14   #1336
renc
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 455
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
I sto te tu cudi, pa jel kostaju jednako ili ipak ne?

Moraju postojati konpromisi.
Jasno, samo sto se za tih 700-800 kn dobije poluproizvod pa onda ne bi ni razmatrao...
renc je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2019., 05:48   #1337
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Verhe za novce koje kosta nudi JAKO puno.

Samo ti to gledaš na krivi nacin.

Zapamti onu staru narodnu, kolko para tolko muzike.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2019., 14:49   #1338
renc
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 455
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Verhe za novce koje kosta nudi JAKO puno.

Samo ti to gledaš na krivi nacin.

Zapamti onu staru narodnu, kolko para tolko muzike.
Gledam baš ima u tom cjenovnom rangu još dosta satova koji bolje stoje po pitanju poziva ali manjkaju u drugom segmentu....Zanimljivo je da su svi orijentirani na tracking opcije dok su pozivi ili nepodržani ili su aljkavi. Valjda tržište ne traži tako nešto dovoljno jako. A baš je praktično javiti se na sat ak npr. voziš auto. Ali onda bi hrvatima oduzeo mogućnost da ljepe mob na facu dok voze ili ono veselje kad raspali zvučnike prek BTa pa svi na semaforu čujemo kako se njegova frendica krevelji tijekom razgovora.
renc je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2019., 14:58   #1339
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Žena koristi pace i na suncu se dobro vidi. Općenito jako zadovoljna.
gil je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2019., 15:14   #1340
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
To nema nikakve veze s tematikom gornjih komentara na vidljivost ekrana na vergeu jer je to kod pacea/stratosa "always on transflective" ekran sta znaci da se bolje vidi sta ima vise sunca.
Verge/galaxy watch imaju amoled ekrane.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2019., 16:11   #1341
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Citiraj:
Autor renc Pregled postova
Gledam baš ima u tom cjenovnom rangu još dosta satova koji bolje stoje po pitanju poziva ali manjkaju u drugom segmentu....Zanimljivo je da su svi orijentirani na tracking opcije dok su pozivi ili nepodržani ili su aljkavi. Valjda tržište ne traži tako nešto dovoljno jako. A baš je praktično javiti se na sat ak npr. voziš auto. Ali onda bi hrvatima oduzeo mogućnost da ljepe mob na facu dok voze ili ono veselje kad raspali zvučnike prek BTa pa svi na semaforu čujemo kako se njegova frendica krevelji tijekom razgovora.
Amazfit je sports tracker sat, ne smartwatch, tako da trebaš gledati segment satova koji zadovoljavaju ono što trebaš/hoćeš/zahtjevaš od sata, a ne ono što ti je financijski prihvatljivije.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2019., 16:14   #1342
renc
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 455
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Amazfit je sports tracker sat, ne smartwatch, tako da trebaš gledati segment satova koji zadovoljavaju ono što trebaš/hoćeš/zahtjevaš od sata, a ne ono što ti je financijski prihvatljivije.
Čuj, možemo mi to zvati ovako ili onako ali svi oni imaju tracking koraka, otkucaja srca, itd. ali malo koji ima primanje poziva i razgovor. Al slažem se sa Gabreom, ak se gleda cijeli paket verge nudi puno za tih 800ak kn.

Zadnje izmijenjeno od: renc. 26.08.2019. u 17:13.
renc je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2019., 17:39   #1343
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
s GabrOM

problem je sto bi ljudi zeljeli nekakav idealan uredjaj, ali ocito nisu sposobni razumjeti da takav NE POSTOJI i da sto vise mogucnosti na kraju zavrsis sa dva komproisa.


ako je jeftin i ima puno mogucnosti, pola od tih mogucnosti ne radi nikako, ili tek toliko da su gore, ali su neupotrebljive.

a ako je skup, onda te mogucnosti rade, ali eto, SKUP je pa onda opet ne valja.
tako da, sami sa sobom se morate odluciti sto vam je PRIORITET kod nekog oblika "pametnog" sata/narukvice, i sukladno tome trazite model.

ja sam osobno vratio ticwatch c2 jer mi jednostavno ne nudi nista korisno ili nuzno bolje od mi band4, a ima dva velika nedostatka, baterija je u banani, i nema sleep tracking, koji ionako ne bi koristio jer je prevelik da bi ga drzao na ruci dok spavam...
ja i dalje vidim da je mi band4, toliko korisna stvar, i po mogucnostima/bateriji/kvaliteti softwarea bi trebala kostati barem $100 a ne $30-35
instant dolaze na nju notifikacije, vibra je valjda 5 put jaca nego na ticwatchu, koji je em kasnio, em toliko slabo vibrirao da u pola slucajeva ne bi ni skuzio
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2019., 17:52   #1344
renc
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 455
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
s GabrOM
Nemam pojma kak je to tvoje na kanadskom
renc je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2019., 18:38   #1345
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
nepoznavanje padeza ti ne moze biti opravdanje



ako se netko zove MATE, hoces napisati s Matom ili s Mateom
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2019., 18:48   #1346
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Komentirao sam Pace, nisam se ni namjeravao uklučiti u raspravu.
gil je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2019., 19:43   #1347
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor gil Pregled postova
Komentirao sam Pace, nisam se ni namjeravao uklučiti u raspravu.

ide i tebe.

Pace ima transreflektivni ekran, sa obicnim pozadinskim osvjetljenjem koje palis po potrebi.



transreflektivni ekran vidis tim bolje sto je vise svjetla vani. Obrnuto u uvjetima slabog svjetla.



Ako su takvi uvjeti tebi presudni, a vjerujem da je svima bitnije vidjeti sat po danu, nego u mraku, tu je pace odlican izbor. No Pace ima svojih limita koji su meni bili previse ogranicavajuci


volio bih da naprave pace sa ekranom i softwareom sa miband4 i battery lifeom koji bi bio bar tjedan dana. to bi po meni bio hit.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2019., 20:48   #1348
renc
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 455
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
nepoznavanje padeza ti ne moze biti opravdanje



ako se netko zove MATE, hoces napisati s Matom ili s Mateom
Matom ali Gabre je nadimak ili ko zna koji kurac i ja tu ne moram primjenjivati gramatiku koju ipak dobro poznajem. Tebi nadjem sto gresaka pa ti ih ne nabijam na nos my dear buddy. I recimo da je u recenici "Ja sam osobno vratio.." potpuno nepotrebno ovo "osobno". To je ono sto sam nasao u 5 sekundi provjere jednog tvojeg posta.
renc je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2019., 21:13   #1349
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
ide i tebe.

Pace ima transreflektivni ekran, sa obicnim pozadinskim osvjetljenjem koje palis po potrebi.



transreflektivni ekran vidis tim bolje sto je vise svjetla vani. Obrnuto u uvjetima slabog svjetla.



Ako su takvi uvjeti tebi presudni, a vjerujem da je svima bitnije vidjeti sat po danu, nego u mraku, tu je pace odlican izbor. No Pace ima svojih limita koji su meni bili previse ogranicavajuci


volio bih da naprave pace sa ekranom i softwareom sa miband4 i battery lifeom koji bi bio bar tjedan dana. to bi po meni bio hit.


Baterija traje 5 dana, pozadinsko svijetlo se pali podizanjem ruke, ima sve što ima i mi band 4, a neusporedivo je ljepši. Pace
gil je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2019., 21:45   #1350
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor renc Pregled postova
Matom ali Gabre je nadimak ili ko zna koji kurac i ja tu ne moram primjenjivati gramatiku koju ipak dobro poznajem. Tebi nadjem sto gresaka pa ti ih ne nabijam na nos my dear buddy. I recimo da je u recenici "Ja sam osobno vratio.." potpuno nepotrebno ovo "osobno". To je ono sto sam nasao u 5 sekundi provjere jednog tvojeg posta.

Gabre je skraceno od Gabrijel. jednostavno.



a padezi se upotrebljavaju uvijek.


Citiraj:
Autor gil Pregled postova
Baterija traje 5 dana, pozadinsko svijetlo se pali podizanjem ruke, ima sve što ima i mi band 4, a neusporedivo je ljepši. Pace

imao i vratio, znam sto pricam za Pace. Dobar uredjaj, precijenjen (u datom trenutku kad sam ga ja uzeo je bio 200$)

nisam pratio koliko sada kosta. Na ruci izgleda kao djecja igracka sa placa.
Gabre je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na