Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.05.2019., 12:20   #43951
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Svaka čast što još imaš živaca za Insigniu, ja bi je vjerojatno vratio u salon kroz izlog... sa šefom auto kuće na haubi.

Sretno i javi kako si zadovoljan s prinovom.

A nije baš da sam imao izbora. Eventualno se moglo vući po sudovima... ali ono... hr sudovi.

Nadam se da će ispasti da sam samo bio pegula sa prvim.

Thanks
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2019., 15:15   #43952
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Onda ti je Avatar krivi
Želja za 2. auto je tip top k20. Jedno su želje, a drugo su mogućnosti i potrebe.

@Igor, za insigniu možeš ajmo reć birat, kod astre je obična osjetno manja. Al ajd, svatko ima svoje želje i potrebe.
__________________


Zadnje izmijenjeno od: domy1. 03.05.2019. u 21:27.
domy1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.05.2019., 16:05   #43953
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,632
Ima li netko .gpi file za Garmin s lokacijama kamera?

Imao sam ga u Garminu, i danas ga idem resetirati i zaboravim izvući file van...

Inače, bio je dostupan ovdje, ali stranica više ne radi...
http://garminhr.hr.win1.cloud.hr/dat...xed_camera.gpi
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2019., 19:54   #43954
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor G-boy Pregled postova
Ima tko kakva iskustva s 1.0 ecoboostom od 100ks u novom Focusu?

Kak se nosi s tim motorom, jel puno tromiji od 125ks verzije, potrošnja..?

Zapela mi je za oko akcija koju imaju na operativni lizing i taj motor je uparen s pristojnom opremom pa me zanima kolko smisla ima takav motor u takvom autu.
Izbjegavao bih ga. Vozio sam 125ks i on je ak, ali nije za sportsku voznju. 100ks bi ti puno trosio jer ga moras stiskat jako.

Cisto da znas, sve kombinacije opreme i motora mozes uzeti na taj operativni leasing sa 0% ucesca. Imam ti ja detaljan razradjen taj cjenik ako te zanima, da vidis kolika ja rata za koju kombinaciju.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2019., 19:18   #43955
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Evo i tech review.

IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2019., 11:37   #43956
G-boy
Premium
Moj komp
 
G-boy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: VG
Postovi: 307
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Izbjegavao bih ga. Vozio sam 125ks i on je ak, ali nije za sportsku voznju. 100ks bi ti puno trosio jer ga moras stiskat jako.

Cisto da znas, sve kombinacije opreme i motora mozes uzeti na taj operativni leasing sa 0% ucesca. Imam ti ja detaljan razradjen taj cjenik ako te zanima, da vidis kolika ja rata za koju kombinaciju.

Aj mi PM-aj ako ti nije problem.

Btw vozio sam u subotu Focusa 125ks, trocilindraša dakle..i ono motor ajmo rec ok, ali ostatak auta mi nije sjeo nikako, znači u tih 15-ak min ja se nisam uspio namjestit u njemu (da se razumijemo normalne sam građe, 180cm), vrata se zatvaraju ko na nekom kombiju (onaj ružan tup udarac), materijali samo izgledaju fino (panel na zadnjim vratima koma), a pričam o st line B&O koji dode preko 180k kn.
Volan tipični ford (vozio sam Mondea mk3 do prije par mj i na njemu mi je taj volan imao više smisla zbog 155ks, dok na Focusu s tim motorom takav volan mi je pretvrd i beskoristan).
Da rezimiram, ostao sam baš razočaran i onda sam otišao probati novog Ceed-a i sve se bojao kako će mi on sjest ako Focus nije, a kad ono ispalo totalno iznenađenje.
Kia je em udobnija, em sam si našao udobnu poziciju odmah, ima brdo opreme za poprilično manje para (Lane assist u standardnoj opremi, glupost znam, ali sama činjenica da ga ima za 0kn), volan nije precizan ko Fordov, osjeti se malo nedostatak feedbacka s ceste, ali je mekaniji i samim tim za takav auto pogodniji, motor mooožda mrvu tromiji od Ecoboosta, ali je mirniji i čini mi se tiši, materijali su ok, vrata se zatvaraju kako bi trebala, dakle nema onog tupog zvuka ko na Focusu itd itd.
Planiram još ići probati Scalu s 1.0 TSI 115ks, no već u startu sam mišljenja da ako je i bolja, ne može opravdati toliku razliku naspram Ceed-a.

EDIT: da nadodam samo da Kia ima multilink, dok Ford na te početne verzije stavlja torzionu i koliko god se oni kleli da su ju usavršili da se razlika ne osjeti, e pa osjeti se.
G-boy je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2019., 14:04   #43957
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Ne kuzim te price o usavraavanju torzione

Kako mos usavrsit komad cijevi koja ide popreko preko auta

Nabaci koju sliku tih auta, da vidim malonusporedhu naspram us modela
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2019., 14:14   #43958
Bariarnil
Aiden Fierce
Moj komp
 
Bariarnil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor G-boy Pregled postova
Aj mi PM-aj ako ti nije problem.

Btw vozio sam u subotu Focusa 125ks, trocilindraša dakle..i ono motor ajmo rec ok, ali ostatak auta mi nije sjeo nikako, znači u tih 15-ak min ja se nisam uspio namjestit u njemu (da se razumijemo normalne sam građe, 180cm), vrata se zatvaraju ko na nekom kombiju (onaj ružan tup udarac), materijali samo izgledaju fino (panel na zadnjim vratima koma), a pričam o st line B&O koji dode preko 180k kn.
Volan tipični ford (vozio sam Mondea mk3 do prije par mj i na njemu mi je taj volan imao više smisla zbog 155ks, dok na Focusu s tim motorom takav volan mi je pretvrd i beskoristan).
Da rezimiram, ostao sam baš razočaran i onda sam otišao probati novog Ceed-a i sve se bojao kako će mi on sjest ako Focus nije, a kad ono ispalo totalno iznenađenje.
Kia je em udobnija, em sam si našao udobnu poziciju odmah, ima brdo opreme za poprilično manje para (Lane assist u standardnoj opremi, glupost znam, ali sama činjenica da ga ima za 0kn), volan nije precizan ko Fordov, osjeti se malo nedostatak feedbacka s ceste, ali je mekaniji i samim tim za takav auto pogodniji, motor mooožda mrvu tromiji od Ecoboosta, ali je mirniji i čini mi se tiši, materijali su ok, vrata se zatvaraju kako bi trebala, dakle nema onog tupog zvuka ko na Focusu itd itd.
Planiram još ići probati Scalu s 1.0 TSI 115ks, no već u startu sam mišljenja da ako je i bolja, ne može opravdati toliku razliku naspram Ceed-a.

EDIT: da nadodam samo da Kia ima multilink, dok Ford na te početne verzije stavlja torzionu i koliko god se oni kleli da su ju usavršili da se razlika ne osjeti, e pa osjeti se.
Vidi, Kia postaje njemac. Kao i Hyundai. Zvuk zatvaranja vrata meni uvijek priča dio priče. Ergonomski je sve stvarno u redu. Da, preciznost volana i te neke finese vozne dinamike nisu na nivou VAGa i Forda, i taj Focus je fora po nekim bržim cestama, no sam kako kažeš, Kia manje stresa ima u svakodnevnom životu. I nemoj mislit da je Lane Assist za đabe. Onaj ko ga ima (a nije rođen 1700. Godine) će na autoputu se naviknut tak lako na to. Vidi, Scala je solidan auto ali primarno njen cilj je mjesto odozada i gepek. Tu je ono, nepobjediva. Zadnja klupa ima msm 73mm nazivne mjere (tolko ima Octavia).
__________________
the Bariarnil
Bariarnil je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2019., 14:18   #43959
G-boy
Premium
Moj komp
 
G-boy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: VG
Postovi: 307
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Ne kuzim te price o usavraavanju torzione

Kako mos usavrsit komad cijevi koja ide popreko preko auta
Ne možeš protiv fizike, rade idiote od ljudi.
Ako se ne varam nekad se Focusa kupovalo zbog daleko veće udobnosti i stabilnosti spram konkurencije (čitaj Golf) baš jer je dolazio s multilinkom pod normalno, al eto sad su i to usrali.

Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Nabaci koju sliku tih auta, da vidim malonusporedhu naspram us modela
Evo ti Šebaljove recenzije oba.
https://www.youtube.com/watch?v=DVFZgUwuM1M

https://www.youtube.com/watch?v=ZMPQs6B6luQ


Citiraj:
Autor Bariarnil Pregled postova
I nemoj mislit da je Lane Assist za đabe. Onaj ko ga ima (a nije rođen 1700. Godine) će na autoputu se naviknut tak lako na to. Vidi, Scala je solidan auto ali primarno njen cilj je mjesto odozada i gepek. Tu je ono, nepobjediva. Zadnja klupa ima msm 73mm nazivne mjere (tolko ima Octavia).
A gle, vozio sam VAG-ove s Lane Assistom po autoputu i fora je, ali samo fora, to nije autopilot da se možeš "pouzdati" u njega.
Više da ako i kad iz nekog razloga "moraš" pustiti volan da ne završiš u ogradi.
A što se tiče Scale, jedino ju hoću probati zbog 1.0 TSI-a jer me zanima kako funkcionira u njoj. Golf me ostavio paf kad sam prvi put sjeo za njega i on mi je najbolji od ova dva spomenuta te iako kupujem auto za po gradu, volim znati da ispod noge ipak postoji nešto snage.

Zadnje izmijenjeno od: G-boy. 06.05.2019. u 14:25.
G-boy je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2019., 15:04   #43960
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Prvi put vidim ovu Scalu, nisam imao blage da postoji

Je li se samo meni čini ili ful podsjeća na neke verzije A3?
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.05.2019., 15:10   #43961
G-boy
Premium
Moj komp
 
G-boy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: VG
Postovi: 307
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Prvi put vidim ovu Scalu, nisam imao blage da postoji

Je li se samo meni čini ili ful podsjeća na neke verzije A3?
Pa tek je nedavno službeno predstavljena, nema ih još na cesti, tj barem ja nisam vidio niti jednu.

Pa baca malo na A3 zbog svjetala. Al meni osobno je puno ljepša od A3, Golfa i Leona.
G-boy je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2019., 15:48   #43962
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor G-boy Pregled postova
Ne možeš protiv fizike, rade idiote od ljudi.
Ako se ne varam nekad se Focusa kupovalo zbog daleko veće udobnosti i stabilnosti spram konkurencije (čitaj Golf) baš jer je dolazio s multilinkom pod normalno, al eto sad su i to usrali.



Evo ti Šebaljove recenzije oba.
https://www.youtube.com/watch?v=DVFZgUwuM1M

https://www.youtube.com/watch?v=ZMPQs6B6luQ




A gle, vozio sam VAG-ove s Lane Assistom po autoputu i fora je, ali samo fora, to nije autopilot da se možeš "pouzdati" u njega.
Više da ako i kad iz nekog razloga "moraš" pustiti volan da ne završiš u ogradi.
A što se tiče Scale, jedino ju hoću probati zbog 1.0 TSI-a jer me zanima kako funkcionira u njoj. Golf me ostavio paf kad sam prvi put sjeo za njega i on mi je najbolji od ova dva spomenuta te iako kupujem auto za po gradu, volim znati da ispod noge ipak postoji nešto snage.

tnx budem pogledao, nije mi los Jurica za te "testove"



ma prodaju ljudima muda pod bubrege, stede sebi u proizvodnji, a krajnji kupac, njih valjda 90% blage veze ni nema sto kupuje, auti se kupuju doslovno po 1. cijeni 2. vizualnom dojmu, ili nekim osobnim preferencama. kakav je ovjes, je valjda stavka no. 47



mos, ali nije to to.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2019., 15:52   #43963
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor G-boy Pregled postova
Pa tek je nedavno službeno predstavljena, nema ih još na cesti, tj barem ja nisam vidio niti jednu.

Pa baca malo na A3 zbog svjetala. Al meni osobno je puno ljepša od A3, Golfa i Leona.
Mislim da se prodaju već.
Nisam ih ni ja još vidio, no frend kaže da misli da ju je vidio.
+ piše dostupno odmah.

Samo ne znam u koju to kategoriju ide? Šta nije ista Fabia karavnan? Vidim da najjača oprema + 1.6 dizel je skoro 180k kuna. Puno za takav auto.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2019., 15:55   #43964
DiRT
► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Moj komp
 
DiRT's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,168
Ja ju vidio na cesti i to plavu, ok je, al nekak ljepši mi leon. Mislio sam da će bit bolja uživo, al to je možda samo zato kaj sam iz daljine vidio Scalu. Scala je veća od golfa.
__________________


KOMP:
CPU: Intel Core i7-7700
COOLER: SCYTHE Mugen 3 rev. B
MBO: MSI B250 GAMING M3
GPU: ASUS Dual Radeon RX 6650 XT OC Edition 8GB GDDR6
RAM: Kingston HyperX Fury (2x8GB) 2133MHz@2400MHz CL16 DDR4
SSD: Samsung 840 Pro (128GB),
Samsung 970 EVO Plus (2TB)
HDD: WD1003FZEX (1TB), WD20EZRZ (2TB)
externi HDD/SSD: Transcend StoreJet 25D3 (500GB), Seagate Basic Portable Drive (1TB), WD My Passport (1TB), WD My Passport (2TB), WD Elements (2TB), Verbatim Vx500 external SSD (240GB), Kingston XS1000 external SSD (1TB)
PSU: Corsair 650W RM650, 2019, 80 PLUS Gold
MONITOR (TV): Dell G2724D + Dell U2414H, Samsung UE55NU8002TXXH
Samsung QE43Q60AAUXXH
Philips 43PUS8506/12
OS: Windows 10 Pro 64-bit
KUĆIŠTE: Antec 300, 2xSCYTHE Slip Stream 120mm (500rpm, 7.5 dB)

TIPKOVNICA: Logitech K800 Illuminated Wireless
MIŠ: Logitech G502 Proteus Spectrum RGB + SteelSeries QcK Edge - Medium, Logitech MX Master 3 Wireless Black, Logitech M590 Silent Wireless
ZVUČNICI: Logitech Z-5500 (S/PDIF) + Logitech Bluetooth Audio Receiver, MAGNAT Monitor Supreme 202 Black 2-way bass reflex bookshelf speakers, MAGNAT Monitor Supreme Center 252 Mocca
SLUŠALICE: Logitech Zone Vibe 100 Wireless, Xiaomi Redmi Buds 5 Pro, Mi True Wireless Earbuds Basic 2, Sennheiser CX 3.00, AKG Samsung Galaxy Earbuds, AKG Y500 Wireless
MOB: Samsung Galaxy S10e Black, 6/128GB + Samsung microSDXC 256GB EVO+ / Samsung Galaxy S7 Black, 4/32GB + Samsung microSDXC 64GB EVO+ / OnePlus Nord 2 5G Gray Sierra, 8/128GB

LAPTOP:
(Lenovo ThinkPad E560)
CPU: Intel Core i3-6100U
MBO: -
GPU: Intel HD Graphics 520
RAM: 2x4GB DDR3L 1600MHz
SSD: Kingston A400 480GB
OSTALO: 15.6-inch HD TN

PC POSAO:
(HP Z2 Tower G4 Workstation)
CPU: Intel Core i7-8700K
MBO: HP 8455
GPU: Nvidia Quadro P2200 5GB
RAM: 1x16GB DDR4
SSD: Samsung 512GB
HDD: WD 1TB
MONITORI: 2 komada HP Z27 27-inch 4K UHD
PERIFERIJA: Logitech K750 Solar Wireless, Logitech MX Master 3 Wireless Graphite

LAPTOP POSAO:
(Apple MacBook Air 13.6-inch M2 8/256GB MLXY3CR/A Silver)

(HP ProBook 450 G7)
CPU: Intel Core i5-10210U
MBO: HP 86A0 (U3E1)
GPU: Nvidia GeForce MX250
RAM: 1x8GB DDR4
SSD: 512GB
OSTALO: 15.6-inch FHD IPS, Backlit Keyboard
DiRT je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2019., 15:56   #43965
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
A dobro, za mene Seat nije auto, pa nekako Škoda ima prednost
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2019., 15:57   #43966
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor G-boy Pregled postova
Aj mi PM-aj ako ti nije problem.

Btw vozio sam u subotu Focusa 125ks, trocilindraša dakle..i ono motor ajmo rec ok, ali ostatak auta mi nije sjeo nikako, znači u tih 15-ak min ja se nisam uspio namjestit u njemu (da se razumijemo normalne sam građe, 180cm), vrata se zatvaraju ko na nekom kombiju (onaj ružan tup udarac), materijali samo izgledaju fino (panel na zadnjim vratima koma), a pričam o st line B&O koji dode preko 180k kn.
Volan tipični ford (vozio sam Mondea mk3 do prije par mj i na njemu mi je taj volan imao više smisla zbog 155ks, dok na Focusu s tim motorom takav volan mi je pretvrd i beskoristan).
Da rezimiram, ostao sam baš razočaran i onda sam otišao probati novog Ceed-a i sve se bojao kako će mi on sjest ako Focus nije, a kad ono ispalo totalno iznenađenje.
Kia je em udobnija, em sam si našao udobnu poziciju odmah, ima brdo opreme za poprilično manje para (Lane assist u standardnoj opremi, glupost znam, ali sama činjenica da ga ima za 0kn), volan nije precizan ko Fordov, osjeti se malo nedostatak feedbacka s ceste, ali je mekaniji i samim tim za takav auto pogodniji, motor mooožda mrvu tromiji od Ecoboosta, ali je mirniji i čini mi se tiši, materijali su ok, vrata se zatvaraju kako bi trebala, dakle nema onog tupog zvuka ko na Focusu itd itd.
Planiram još ići probati Scalu s 1.0 TSI 115ks, no već u startu sam mišljenja da ako je i bolja, ne može opravdati toliku razliku naspram Ceed-a.

EDIT: da nadodam samo da Kia ima multilink, dok Ford na te početne verzije stavlja torzionu i koliko god se oni kleli da su ju usavršili da se razlika ne osjeti, e pa osjeti se.
Ajde napokon neko tko se slaže sa mnom. Napali me tu na forumu prije par dana, kad sam rekao da je meni Kia bolje legla od Focusa, pogotovo jer je Focus nabrijao cijene ko da je Mercedes... Nova (Model 2018....) A klasa, starta od 183,000 kn, sa motorom od 136 konja (Renaultovom istina...).
Focus kojeg želim (ST LINE B&O, 1.5 150ks, da ima multi-link), je 191,000!

Uglavnom Kia je stvarno best buy. Nije najbolja po ničemu (osim garanciji), ali je vrlo dobra u svemu.


Čak bih rađe uzeo Fiestu 140ks ST LINE, za 149,000kn, jer mi ne treba gepek i zadnja klupa, a auto je odličan za tako mali. Tih, udoban i zabavan za vozit. Fiesta je pun pogodak iskreno.

Cjenik Focusa sa izračunom rate i ostatkom vrijednosti (nema učešća):
https://i.imgur.com/2ACIyDR.jpg

Kad sam ovo računao vs Erste Leasing, čak ispada i 10,000kn jeftinije nakon 60 mjeseci, nego da dižem taj iznos leasinga, sa 15% učešća... jako zanimljivo s te strane.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2019., 15:57   #43967
G-boy
Premium
Moj komp
 
G-boy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: VG
Postovi: 307
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
tnx budem pogledao, nije mi los Jurica za te "testove"



ma prodaju ljudima muda pod bubrege, stede sebi u proizvodnji, a krajnji kupac, njih valjda 90% blage veze ni nema sto kupuje, auti se kupuju doslovno po 1. cijeni 2. vizualnom dojmu, ili nekim osobnim preferencama. kakav je ovjes, je valjda stavka no. 47



mos, ali nije to to.
Zbog takvih kupaca i mogu radit takve gluposti, nažalost.

Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Mislim da se prodaju već.
Nisam ih ni ja još vidio, no frend kaže da misli da ju je vidio.
+ piše dostupno odmah.

Samo ne znam u koju to kategoriju ide? Šta nije ista Fabia karavnan? Vidim da najjača oprema + 1.6 dizel je skoro 180k kuna. Puno za takav auto.
To je zapravo Golf klasa u koju spada Octavia koja je ipak prevelika za tu klasu, pa su odsjekli Octaviu i eto nastala Scala, samo što Scala (pazi sad apsurda) dolazi s platforme na kojoj je Polo..ne zna se više tko pije tko plaća u autoindustriji.
G-boy je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2019., 16:12   #43968
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
ako se ne varam, svi su radjeni na novoj modularnoj platformi, MQB, tako da, nemos bas rec da je napravljena na polo platformi, ta platforma se prilagodjava, jel, "modularna"....

cak je moj Atlas na MQB platformi.... a ima ga 5 metara
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2019., 16:14   #43969
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
ako se ne varam, svi su radjeni na novoj modularnoj platformi, MQB, tako da, nemos bas rec da je napravljena na polo platformi, ta platforma se prilagodjava, jel, "modularna"....

cak je moj Atlas na MQB platformi.... a ima ga 5 metara
Nemaš više Audi onaj?
Prvi puta vidim/čujem za taj Atlas, a dobro izgleda.
Novi si uzeo?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2019., 16:21   #43970
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Nemaš više Audi onaj?
Prvi puta vidim/čujem za taj Atlas, a dobro izgleda.
Novi si uzeo?

imam i Audija jos, to je moja drla za na posao, rust bucket kako ga ovdje zovu



a uzeli novoga, da, Atlasa, ima vec godinu i pol, on je naslijedio ulogu baby transportera. I tu smo se pojacali unatrag 3 tjedna, pa smo sada family of 6



jeben mi je atlas, bas je komad auta a vozi se daleko bolje nego sto bi trebao za tu velicinu.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2019., 16:23   #43971
G-boy
Premium
Moj komp
 
G-boy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: VG
Postovi: 307
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
ako se ne varam, svi su radjeni na novoj modularnoj platformi, MQB, tako da, nemos bas rec da je napravljena na polo platformi, ta platforma se prilagodjava, jel, "modularna"....

cak je moj Atlas na MQB platformi.... a ima ga 5 metara
Aha, onda sam krivo protumačio info

Nego, kod Scale mi je jedino prst u oko što također iza leži na torzionki.

Mislim da će Kia bit sretni dobitnik
G-boy je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2019., 16:39   #43972
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
ako se ne varam, svi su radjeni na novoj modularnoj platformi, MQB, tako da, nemos bas rec da je napravljena na polo platformi, ta platforma se prilagodjava, jel, "modularna"....

cak je moj Atlas na MQB platformi.... a ima ga 5 metara
MQB je "filozofija", odnosno način na koji oni shareaju gomilu proizvodnih procesa / djelova, od Pola do Atlasa. Iako ju često zovu platformom, ona je toliko modularna, da su tu razlike između platformi jako "blurry".

MQB A0 je platforma na kojoj se bazira T-Roc, Polo, Ibiza, Fabia, i sada Scala.

Mislim da je glavna razlika što MQB omogućava da se na isti auto stavi torsion beam ili multi-link, a MQB A0 je uvijek torsion beam.

Možda postoje i druge razlike, ali ne znam koje su. Neke očito jesu, kada su platformi za te manje (jeftinije) aute dali novo ime.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2019., 21:42   #43973
Bariarnil
Aiden Fierce
Moj komp
 
Bariarnil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,171
Jedina fiksna stavka kod MQB-a (bilo kojeg; A0, A1...) je udaljenost između pedala/papučica i prednje osovine, tako neka fora. Plus, MQB A0 uistinu odozada ima torziju samo. Vjerojatno nekakva ojačanja nekih elemenata, izolacija, firewall... su podebljaniji na A1 i većima. Primjer toga je da T Roc plastikaner sa 4motion pogonima i dalje ima torziju, dok bilo kakav 4x4 Karoq odozada šiba Multilink. Širina također očigledno nije fiksna jer TRoc je onak 1.8m+ širok a međuosovinski se da štimat (Scalinih/Kamiqovih 2.65m).
__________________
the Bariarnil
Bariarnil je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2019., 23:16   #43974
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Hm, je li hr dozvoljeno ovako nešto? (Dodatno svjetlo kocnice s bljeskajucim efektom)

https://youtu.be/iprX9PYz9xw?t=1050
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2019., 23:51   #43975
Bariarnil
Aiden Fierce
Moj komp
 
Bariarnil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor pci_e3x Pregled postova
Hm, je li hr dozvoljeno ovako nešto? (Dodatno svjetlo kocnice s bljeskajucim efektom)

https://youtu.be/iprX9PYz9xw?t=1050
Brijem da bljeska jer LED na kameri bljeska.
__________________
the Bariarnil
Bariarnil je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2019., 07:52   #43976
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,873
Citiraj:
Autor pci_e3x Pregled postova
Hm, je li hr dozvoljeno ovako nešto? (Dodatno svjetlo kocnice s bljeskajucim efektom)

https://youtu.be/iprX9PYz9xw?t=1050
Vidio sam na nekom golfu na kojem 3. stop svjetlo blica ako jako nagaziš kočnicu. Mislim da čak i automatski pali sva 4 žmigavca ako se zaustaviš. Vjerojatno je netko prčkao po softwareu.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2019., 08:22   #43977
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Zar nije to već uobičajeno kod naglih kočenja da blica sve živo otraga?
Prvi put vidio prije par godina na nekom Volvu - blicanje štopova i uključivanje sva 4 žmigavca.
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2019., 08:29   #43978
G-boy
Premium
Moj komp
 
G-boy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: VG
Postovi: 307
Da to su nove fore sa blicajućim štopovima, dok paljenje sva 4 ima vecina auta unazad par godina.
G-boy je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2019., 10:52   #43979
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor borny Pregled postova
Zar nije to već uobičajeno kod naglih kočenja da blica sve živo otraga?
Prvi put vidio prije par godina na nekom Volvu - blicanje štopova i uključivanje sva 4 žmigavca.
Nedavno je baš jedan Volvo u OS namjeravao proletit kroz žuto pa je naglo kočio kad se upalilo crveno. Odmah su mu se upalila sva 4.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2019., 12:10   #43980
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
To sa žmigavcima postoji valjda preko 20 godina, kasnije su dodali i blicanje stop svjetala.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na