Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.04.2019., 23:14   #43771
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Pitanje je koliko to prosječni vozač skuži. Njemu je to čak i bolje jer je održavanje jeftinije nego kod multi linka + što ima više prostora u gepeku.

A i baš me zanima tko bira auto prema ovjesu.
Meni recimo informacija kakav ovjes imam nije opće bila bitna kod usporedbe modela. Nego kada sam već kupio auto i skužio to poskakivanje u zavojima sam išao gledat kaj imam iza.

to sam vec pisao, zato ih i stavljaju opet jer im se pokazalo neisplativo, a kranjem korisniku vise znaci kad mu pod opremu napisu grijanje siceva, a ne multilink straznji ovjes, kuzis.


Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Prosječni vozač ne održava ni multilink ni gredu...

Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2019., 23:50   #43772
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor BladeRunner Pregled postova
https://www.index.hr/oglasi/mazda-mx...4v/oid/1729382

Ja mislio, zajebo se čovjek, mislio u kunama.
Najbolji do oglasa: nije fixno

Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Pitanje je koliko to prosječni vozač skuži. Njemu je to čak i bolje jer je održavanje jeftinije nego kod multi linka + što ima više prostora u gepeku.

A i baš me zanima tko bira auto prema ovjesu.
Meni recimo informacija kakav ovjes imam nije opće bila bitna kod usporedbe modela. Nego kada sam već kupio auto i skužio to poskakivanje u zavojima sam išao gledat kaj imam iza.
Ovo za gepek ne stoji, jer Mazda 3 ima torsion beam i medju najmanjim gepekom u klasi. Mislim cak da je u prosloj generaciji bio isti ili veci.

A nije da biram po ovjesu auto, ali mi se M3 svidio, i bio sam spreman preci preko slabasne motorizacije, ali bi se tesko pomirio sa onim poskakivanjem.

Doduse moram reci da se to kod Focusa puno manje osjetilo, njihov ovjes na torsion beamu mi je djelovao osjetno bolji. A tko zeli i moze dobiti multi link ma Fordu, ako uzme preko 150ks
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2019., 23:56   #43773
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
i Golf 7 osnovni paket je torziona, tek preko odredjene snage imaju multilink straga...

dok je 6ica imala multilink uvijek...
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2019., 01:08   #43774
stops
Premium
Moj komp
 
stops's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 341
Drago mi je da smo napokon zavrsili sa tom temom i nadam se da necu pozalit sto ovo postam, ali vjerujem da ce nekima biti toplo oko srca hehe

https://gfycat.com/dopeyabandonedgroundbeetle

stops je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2019., 08:35   #43775
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Uglavnom drot je krkan jer mu se nije odmah maknuo iako je u desnoj
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2019., 08:38   #43776
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Ovo za gepek ne stoji, jer Mazda 3 ima torsion beam i medju najmanjim gepekom u klasi. Mislim cak da je u prosloj generaciji bio isti ili veci.
cca 10 litara manji gepek u novoj M3 (hatch) od prošle generacije, sedan ima veći gepek jer je svih +20cm za kojih je auto duži otišlo u gepek lol.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2019., 08:46   #43777
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Vjerojatno danas idem na promjenu kotača pa cu usput skicnuti tu novu trojku. Izgleda mi jebeno. Vidio sam jednu na cesti, crvenu naravno i izgleda fantazija. Koliko sam citao od ekipe sa drugog foruma, iznutra je isto brutalna, stvarno level up u odnosu na proslu a i izolacija je sada kak spada. Najveci joj je problem sto ima manje mjesta nego u mojoj dvije generacije staroj lol. S tim da bih ja jos nadodao minus a to je da vise nama 2.2 mašine i naravno cijena, dizel sa jacom opremom i evo te na 200 hiljada....pih
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2019., 09:10   #43778
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Vjerojatno danas idem na promjenu kotača pa cu usput skicnuti tu novu trojku. Izgleda mi jebeno. Vidio sam jednu na cesti, crvenu naravno i izgleda fantazija. Koliko sam citao od ekipe sa drugog foruma, iznutra je isto brutalna, stvarno level up u odnosu na proslu a i izolacija je sada kak spada. Najveci joj je problem sto ima manje mjesta nego u mojoj dvije generacije staroj lol. S tim da bih ja jos nadodao minus a to je da vise nama 2.2 mašine i naravno cijena, dizel sa jacom opremom i evo te na 200 hiljada....pih
Izolacija i interijer veliki plus. Zvuk također. Infotainment isto. Te nova sjedala.
Minusi su mali gepek, kruti ovjes straga i najgore od svega motor odnosno nedostatak jače ponude.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2019., 10:54   #43779
R3nchi
Registered User
Moj komp
 
R3nchi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 406
Citiraj:
Autor poweeer Pregled postova
Na stranu to, situacija, dojurim s 220, ispred mene tip u lijevoj vozi 150, ogranicenje 130, nema nikog u desnoj (cak i ako nema nikog, mada dosta cesto ima), ja mu pocmem blicat i nabijem mu se 3 metra iza auta? Ko je veci krkan, on sto se nece makne ili ja koji vozim debelo preko propisa i direktno pokusavam izazvati sudar za razliku od nekog tko je indirektno u toj situaciji jer se nece makne u desnu?

Jos jednom, nekom tko vozi preko 150 se u pravilu ne micem da, pogotovo jer 99% istih postupa na ovaj nacin.
Osobno ako i vozim brze i dodjem iza nekog tko vozi sporije dajem mu fino vremena da se makne, ako ne zeli nemam mu nikakvo pravo blicati, signalizirati i slicno da se makne osim ako ne vozi sporije od ogranicenja niti bi mi palo napamet. Za svakog tko postupa suprotno, da za drakonske kazne sam. I ne treba nikakv zakon za ovakvo ponasanje vec zdrava logika.
ti si nadri coban i samo je pitanje vremena kad ces dobit po njonji u prometu..
R3nchi je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2019., 11:01   #43780
R3nchi
Registered User
Moj komp
 
R3nchi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 406
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Evo i prvi osvrt MotoMana na Mazdu 3, s Daveom Colemanom (Vehicle Development Engineer at Mazda R&D ili kako to MotoMan kaže: "President - Grumpy Old Man Racing Spokesman, Mountain Bike Crash Association" xD).

I moja mazda nazalost osla u qrac..To je za mene cuope sa 4ro vrata,gledo sam par testova gdje su pomanji likovi sjedali iza i nema uiopce prostora..Jel nebi ti hatchbackovi trebali bit manji oboteljski auti? Tipa golfa, focusa 308ce??
Je on lijepo dizajniran al konatm opet nepregeldan i skucen odozada.. steta..
R3nchi je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2019., 11:18   #43781
R3nchi
Registered User
Moj komp
 
R3nchi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 406
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova







oooo nemas pojma. A sto da ti kazem da ovdje kad uzmes auto ne leasing, niti te tko tjera da ga servisiras, ni odrzavas, niti moras vozit u ovlasteni, skidaju se kilometri i vracaju auti, nitko ne provjerava...
Al kolko se ja sjecam bilaje rijec o kupovini liziranog auta izvana'?? Zar ne? zato kazem nisu oni balkanci kojima je zivotni moto "treba to sjebat,nije moje"

JA sam uvezo bas 2014g s 138k km, ne znam dal je lizing il pusing, al evo nakon 10k km u 8 mj auto i dalje fercera bez greske..
R3nchi je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2019., 11:34   #43782
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova
cca 10 litara manji gepek u novoj M3 (hatch) od prošle generacije, sedan ima veći gepek jer je svih +20cm za kojih je auto duži otišlo u gepek lol.
Zato i kažem je ovdje netko jako napalio na to kako pričamo da je torsion beam sranje, a ne pričamo o njegovim prednostima, poput većeg gepeka.
Hvala Mazda što si nam dala torsion beam i 10l manji gepek. A auto odostraga izgleda kao bumbar.

Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Vjerojatno danas idem na promjenu kotača pa cu usput skicnuti tu novu trojku. Izgleda mi jebeno. Vidio sam jednu na cesti, crvenu naravno i izgleda fantazija. Koliko sam citao od ekipe sa drugog foruma, iznutra je isto brutalna, stvarno level up u odnosu na proslu a i izolacija je sada kak spada. Najveci joj je problem sto ima manje mjesta nego u mojoj dvije generacije staroj lol. S tim da bih ja jos nadodao minus a to je da vise nama 2.2 mašine i naravno cijena, dizel sa jacom opremom i evo te na 200 hiljada....pih
Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova
Izolacija i interijer veliki plus. Zvuk također. Infotainment isto. Te nova sjedala.
Minusi su mali gepek, kruti ovjes straga i najgore od svega motor odnosno nedostatak jače ponude.
Potpisujem jer sam je vozio. Kvaliteta unutrašnjosti je odlična, izolacija do 100 skoro savršena (ne očekujte čuda na autoputu, nije to viša klasa auta i dalje, ali je bolje nego prije... što nije bilo teško).

Motor je adekvatan, ali ne nudi apsolutno nikakvo uzbuđenje. Vuče, vozi se lijepo, i za prosječnog usera i više nego dovoljan. Recimo da je u rangu sa RX480 (ipak smo na IT forumu )

Mjesta naprijed ima dovoljno, više nego u trećoj generaciji. Sve su orijentirali na naprijed.

Citiraj:
Autor R3nchi Pregled postova
I moja mazda nazalost osla u qrac..To je za mene cuope sa 4ro vrata,gledo sam par testova gdje su pomanji likovi sjedali iza i nema uiopce prostora..Jel nebi ti hatchbackovi trebali bit manji oboteljski auti? Tipa golfa, focusa 308ce??
Je on lijepo dizajniran al konatm opet nepregeldan i skucen odozada.. steta..
Manji gepek, skučen otraga i torsion beam. Zadnji kraj su baš sjebali. I to namjerno, jer se ovaj auto odjednom pretvara u auto za samca ili par. Ali pitanje je, postoji li bolji auta za samca / par, za 200k kuna? Lako ode i do 220k.
Da je osnovni motor jači, rekao bih da je ovaj auto best buy, ovako se čeka SkyActive X i njegove cijene, da vidimo.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2019., 12:13   #43783
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Manji gepek, skučen otraga i torsion beam. Zadnji kraj su baš sjebali. I to namjerno, jer se ovaj auto odjednom pretvara u auto za samca ili par. Ali pitanje je, postoji li bolji auta za samca / par, za 200k kuna? Lako ode i do 220k.
Da je osnovni motor jači, rekao bih da je ovaj auto best buy, ovako se čeka SkyActive X i njegove cijene, da vidimo.
Vjerojatno se već ponavljam (zapravo sigurno se ponavljam) ali TopGear je imao dobar komentar na novu Mazdu 3. Pitaju se za koga je točno ovaj auto:

- mlađa ekipa koja želi nešto sa više snage ... nema snage ni momenta
- obitelj s djecom ... gepek ispod prosjeka i nema prostora straga
- starija ekipa koja se želi osjećati moderno ... ostaje kao jedini odgovor.

Zaključak na kraju recenzije je "ovo je auto u potrazi za motorom".

Preko bare se žale da iako imaju 186 KS pod haubom je to za njih slab motor (7s 0-100 km/h s AT mjenjačem naspram 10,8 isto AT kod nas). Djelom jer se radi o atmosfercu koji ostaje bez daha kako se ide u planine a tamo nadmorske visine bome ima. Još pogotovo uparen sa AWD-om i automatskim mjenjačem koji Mazda i dalje forsira (predpotopni torque converter).


SkyActiv navodno dolazi prvo na tržišta sa strogim normama oko CO2 i ispuha, dakle EU.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2019., 12:20   #43784
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
i Golf 7 osnovni paket je torziona, tek preko odredjene snage imaju multilink straga...

dok je 6ica imala multilink uvijek...

Honda civic 1.4i 75 ili 90 ks, 96. god je imala multilink otraga
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2019., 12:24   #43785
nhooyd
Premium
 
nhooyd's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Zg
Postovi: 51
Orijentirano na parove kao prvi auto, opce je poznato da danas sve manje i manje ljudi imaju djecu, zele zgrabiti taj segment.
nhooyd je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2019., 12:54   #43786
R3nchi
Registered User
Moj komp
 
R3nchi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 406
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Zato i kažem je ovdje netko jako napalio na to kako pričamo da je torsion beam sranje, a ne pričamo o njegovim prednostima, poput većeg gepeka.
Hvala Mazda što si nam dala torsion beam i 10l manji gepek. A auto odostraga izgleda kao bumbar.



Manji gepek, skučen otraga i torsion beam. Zadnji kraj su baš sjebali. I to namjerno, jer se ovaj auto odjednom pretvara u auto za samca ili par. Ali pitanje je, postoji li bolji auta za samca / par, za 200k kuna? Lako ode i do 220k.
Da je osnovni motor jači, rekao bih da je ovaj auto best buy, ovako se čeka SkyActive X i njegove cijene, da vidimo.
ja sam poprilicno siromasna radnicka klasa (ako to jos postoji) i u mom kratkom zivotnom vozackom vijeku sam vozio mazdu demio,mazdu 2 08g, renault kangooa teretnog i sad cx5.. Tuzno je gdje ide sadasnja auto industrija dizajn dizajdn dizajn i hi tech tehnika.. Brate meni treba prijevozno sredstvo koje je udobno KOMFORNO JEDNOSTAVNO i koje ce me sigurno odvest od tocke a do tocke b..
Nabb na qrac vase info tejmente,bluu tooth konekcije, sredisnje grebena i ostala sranja..
Pola danasnjih auta ima manje mjesta nego u mojoj mazda 2..
JA ne znam dal oni sad dizajniraju i prave automobile za ljude koji gledaju u njih ili za vozace?
I koji k je postao s ukosavanjem sofer sajbe?? To je sad isto neka nova gej fora samo smanjuju vidljivost.
Sjedio nedavno u meganu novom, katasrofa.
Ko da iz tenka gledas.. JA sa 186 i 110kg moro kupit SUVA da bi imo prostraniji auto, pa se ti Remba moj jebi s autom od 5m i 2m sirine u gradskim parkinzima..

Nije mi uopce jasna ta auto industrija..
R3nchi je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2019., 13:27   #43787
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Nadi dobru 124ku
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2019., 13:45   #43788
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor R3nchi Pregled postova
ja sam poprilicno siromasna radnicka klasa (ako to jos postoji) i u mom kratkom zivotnom vozackom vijeku sam vozio mazdu demio,mazdu 2 08g, renault kangooa teretnog i sad cx5.. Tuzno je gdje ide sadasnja auto industrija dizajn dizajdn dizajn i hi tech tehnika.. Brate meni treba prijevozno sredstvo koje je udobno KOMFORNO JEDNOSTAVNO i koje ce me sigurno odvest od tocke a do tocke b..
Nabb na qrac vase info tejmente,bluu tooth konekcije, sredisnje grebena i ostala sranja..
Pola danasnjih auta ima manje mjesta nego u mojoj mazda 2..
JA ne znam dal oni sad dizajniraju i prave automobile za ljude koji gledaju u njih ili za vozace?
I koji k je postao s ukosavanjem sofer sajbe?? To je sad isto neka nova gej fora samo smanjuju vidljivost.
Sjedio nedavno u meganu novom, katasrofa.
Ko da iz tenka gledas.. JA sa 186 i 110kg moro kupit SUVA da bi imo prostraniji auto, pa se ti Remba moj jebi s autom od 5m i 2m sirine u gradskim parkinzima..

Nije mi uopce jasna ta auto industrija..
Znaci razumjet ces kad kazem da razmisljam o rabljenom autu, ne samo zbog ustede, nego i zbog toga sto se ne osjecam brutalno skuceno u starijim autima.

Jedini novi auto u kojem se nisam osjecao skuceno je Kia Ceed i najveca je sansa da nju kupim. Iako nema najbolji motor, nema najbolji ovjes, niti najbolju izolaciju, ali nema nista ni najgore.
Jako dobro zadrzava vrijednost, 7g garancije, prenosive na druge vlasnike... I nekako sam se najnormalnije osjecao u njoj.

Sljedeci auto koji mi je dao taj osjecaj, da se ugodno osjecam, bez navikavanja, jer nova Corolla Sedan. Odlican auto, 1.6 132ks sasvim dobar motor.

I Corolla Hatch je dobra, ali osnovni motor je los, a prvi sljedeci je hibrid (koji je brutalno zabavan za vozit po gradu) cija cijena ne opravdava (meni) ono sto mi donosi
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2019., 14:49   #43789
DiRT
► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Moj komp
 
DiRT's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,168
Novi Focus je bolji od nove Ceed, Golf 7.5 i Focus su klasu bolji od Ceed.
__________________


KOMP:
CPU: Intel Core i7-7700
COOLER: SCYTHE Mugen 3 rev. B
MBO: MSI B250 GAMING M3
GPU: ASUS Dual Radeon RX 6650 XT OC Edition 8GB GDDR6
RAM: Kingston HyperX Fury (2x8GB) 2133MHz@2400MHz CL16 DDR4
SSD: Samsung 840 Pro (128GB),
Samsung 970 EVO Plus (2TB)
HDD: WD1003FZEX (1TB), WD20EZRZ (2TB)
externi HDD/SSD: Transcend StoreJet 25D3 (500GB), Seagate Basic Portable Drive (1TB), WD My Passport (1TB), WD My Passport (2TB), WD Elements (2TB), Verbatim Vx500 external SSD (240GB), Kingston XS1000 external SSD (1TB)
PSU: Corsair 650W RM650, 2019, 80 PLUS Gold
MONITOR (TV): Dell G2724D + Dell U2414H, Samsung UE55NU8002TXXH
Samsung QE43Q60AAUXXH
Philips 43PUS8506/12
OS: Windows 10 Pro 64-bit
KUĆIŠTE: Antec 300, 2xSCYTHE Slip Stream 120mm (500rpm, 7.5 dB)

TIPKOVNICA: Logitech K800 Illuminated Wireless
MIŠ: Logitech G502 Proteus Spectrum RGB + SteelSeries QcK Edge - Medium, Logitech MX Master 3 Wireless Black, Logitech M590 Silent Wireless
ZVUČNICI: Logitech Z-5500 (S/PDIF) + Logitech Bluetooth Audio Receiver, MAGNAT Monitor Supreme 202 Black 2-way bass reflex bookshelf speakers, MAGNAT Monitor Supreme Center 252 Mocca
SLUŠALICE: Logitech Zone Vibe 100 Wireless, Xiaomi Redmi Buds 5 Pro, Mi True Wireless Earbuds Basic 2, Sennheiser CX 3.00, AKG Samsung Galaxy Earbuds, AKG Y500 Wireless
MOB: Samsung Galaxy S10e Black, 6/128GB + Samsung microSDXC 256GB EVO+ / Samsung Galaxy S7 Black, 4/32GB + Samsung microSDXC 64GB EVO+ / OnePlus Nord 2 5G Gray Sierra, 8/128GB / Huawei P50 Pro Golden Black, 8/256GB

LAPTOP:
(Lenovo ThinkPad E560)
CPU: Intel Core i3-6100U
MBO: -
GPU: Intel HD Graphics 520
RAM: 2x4GB DDR3L 1600MHz
SSD: Kingston A400 480GB
OSTALO: 15.6-inch HD TN

PC POSAO:
(HP Z2 Tower G4 Workstation)
CPU: Intel Core i7-8700K
MBO: HP 8455
GPU: Nvidia Quadro P2200 5GB
RAM: 1x16GB DDR4
SSD: Samsung 512GB
HDD: WD 1TB
MONITORI: 2 komada HP Z27 27-inch 4K UHD
PERIFERIJA: Logitech K750 Solar Wireless, Logitech MX Master 3 Wireless Graphite

LAPTOP POSAO:
(Apple MacBook Air 13.6-inch M2 8/256GB MLXY3CR/A Silver)

(HP ProBook 450 G7)
CPU: Intel Core i5-10210U
MBO: HP 86A0 (U3E1)
GPU: Nvidia GeForce MX250
RAM: 1x8GB DDR4
SSD: 512GB
OSTALO: 15.6-inch FHD IPS, Backlit Keyboard
DiRT je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2019., 15:21   #43790
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor DiRT Pregled postova
Novi Focus je bolji od nove Ceed, Golf 7.5 i Focus su klasu bolji od Ceed.
Meni osobno nije.

Ne razumijem tu fasinaciju kutijom na kotacima zvanom Golf. Vozio sam ga, 1.9 90ks. Ok bio je iz rent a cara, ali sa 8000km. I mogu reci da vecu kantu dugo nisam vozio.

Doduse kada sam se vozio u 2.0 TDI (Taxi, znaci puno vise km), bio je dojam da je to skroz drugi auto.

Osnovni golf, kao i osnovni leon je kanta. Od materijala do ovjesa.

Focus mi je bio ok, jedino se na 150 culo takvo grozno fijukanje iznad vozaceve glave, kao da negdje pusta zrak, odljepila se lajsna or sta vec... Katastrofa.

A da je tvoje misljenje iznimno subjektivno (pretpostaviti cu da nisi vozio niti jedan od ta tri auta, nego cisto balkanski hvalis svabe), pokazuju i testovi u Auto Bildu, koji su "malo" bolje argumentirani od ovog tvog dugackog, sirokog i tako dobro napisanog posta.

https://www.google.com/amp/s/www.jut...da/8256059/amp

Uzivaj citajuci ovo

Zadnje izmijenjeno od: Elven. 24.04.2019. u 15:36.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2019., 15:36   #43791
DiRT
► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Moj komp
 
DiRT's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,168
Nemam ja kaj čitat, naravno da je dobra Kia kad je jeftina pa ljudi zato i uzmu. Mene ne zanima koji je bolji jer nebi nijedan od tog uzo pogotovo ne novi pa da trpim gubitak vrijednosti vozio ti auto ili ga gledao. Ta Kia naravno da mora bit bolja od prethodnika koji je isto više manje u redu auto. Eto ga, odma netko čim voli malo više "švabe" počne ga se napadat kaj on zna nema pojma, nevaljaš, mali iq, balkanjeros itd.


Evo ti test zatucanog, šlampavog britanca pa si gledaj. Pa odluči šta ti je cjenovno najprihvatljivije kod nas u 'rvackoj.



https://www.youtube.com/watch?v=sd-3GCzCJjw
__________________


KOMP:
CPU: Intel Core i7-7700
COOLER: SCYTHE Mugen 3 rev. B
MBO: MSI B250 GAMING M3
GPU: ASUS Dual Radeon RX 6650 XT OC Edition 8GB GDDR6
RAM: Kingston HyperX Fury (2x8GB) 2133MHz@2400MHz CL16 DDR4
SSD: Samsung 840 Pro (128GB),
Samsung 970 EVO Plus (2TB)
HDD: WD1003FZEX (1TB), WD20EZRZ (2TB)
externi HDD/SSD: Transcend StoreJet 25D3 (500GB), Seagate Basic Portable Drive (1TB), WD My Passport (1TB), WD My Passport (2TB), WD Elements (2TB), Verbatim Vx500 external SSD (240GB), Kingston XS1000 external SSD (1TB)
PSU: Corsair 650W RM650, 2019, 80 PLUS Gold
MONITOR (TV): Dell G2724D + Dell U2414H, Samsung UE55NU8002TXXH
Samsung QE43Q60AAUXXH
Philips 43PUS8506/12
OS: Windows 10 Pro 64-bit
KUĆIŠTE: Antec 300, 2xSCYTHE Slip Stream 120mm (500rpm, 7.5 dB)

TIPKOVNICA: Logitech K800 Illuminated Wireless
MIŠ: Logitech G502 Proteus Spectrum RGB + SteelSeries QcK Edge - Medium, Logitech MX Master 3 Wireless Black, Logitech M590 Silent Wireless
ZVUČNICI: Logitech Z-5500 (S/PDIF) + Logitech Bluetooth Audio Receiver, MAGNAT Monitor Supreme 202 Black 2-way bass reflex bookshelf speakers, MAGNAT Monitor Supreme Center 252 Mocca
SLUŠALICE: Logitech Zone Vibe 100 Wireless, Xiaomi Redmi Buds 5 Pro, Mi True Wireless Earbuds Basic 2, Sennheiser CX 3.00, AKG Samsung Galaxy Earbuds, AKG Y500 Wireless
MOB: Samsung Galaxy S10e Black, 6/128GB + Samsung microSDXC 256GB EVO+ / Samsung Galaxy S7 Black, 4/32GB + Samsung microSDXC 64GB EVO+ / OnePlus Nord 2 5G Gray Sierra, 8/128GB / Huawei P50 Pro Golden Black, 8/256GB

LAPTOP:
(Lenovo ThinkPad E560)
CPU: Intel Core i3-6100U
MBO: -
GPU: Intel HD Graphics 520
RAM: 2x4GB DDR3L 1600MHz
SSD: Kingston A400 480GB
OSTALO: 15.6-inch HD TN

PC POSAO:
(HP Z2 Tower G4 Workstation)
CPU: Intel Core i7-8700K
MBO: HP 8455
GPU: Nvidia Quadro P2200 5GB
RAM: 1x16GB DDR4
SSD: Samsung 512GB
HDD: WD 1TB
MONITORI: 2 komada HP Z27 27-inch 4K UHD
PERIFERIJA: Logitech K750 Solar Wireless, Logitech MX Master 3 Wireless Graphite

LAPTOP POSAO:
(Apple MacBook Air 13.6-inch M2 8/256GB MLXY3CR/A Silver)

(HP ProBook 450 G7)
CPU: Intel Core i5-10210U
MBO: HP 86A0 (U3E1)
GPU: Nvidia GeForce MX250
RAM: 1x8GB DDR4
SSD: 512GB
OSTALO: 15.6-inch FHD IPS, Backlit Keyboard
DiRT je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2019., 15:53   #43792
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Badava gledaš britanske reviewe. Pogledaj na što liči taj Golf iznutra i koliko opreme ima. Takav nećeš nać na domaćim cestama

Sa svime time je i cijenom IDENTIČAN i Fordu i Kiji. (tko nije gledao bar prvih par minuta, Kia je entry paket opreme, Golf je srednji, a Focus je najjači)

Kod nas kod Golfa ide posebna limited (doslovno) edition Balkan region oprema, a cijena je već u startu viša od svih konkurenata, jer se prodaje i dalje radi imena, a ne omjera uloženo / dobiveno.

Nisam išao u detalje opreme, ali za 180 000 kn dobiješ više pakete opreme Focusa i Ceeda, ali i osnovne pakete kod Golfa (s puno doplatnih opcija)
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 24.04.2019. u 16:00.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2019., 16:03   #43793
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
i Golf 7 osnovni paket je torziona, tek preko odredjene snage imaju multilink straga...

dok je 6ica imala multilink uvijek...
Na mom prapotopnom Passatu je straga multilink zbog 4Motiona, da je prednji pogon imao bi polukrutu osovinu.

Sad, u ovih skoro 18 godina i 425 tisuća km nisam promijenio niti jedan element ovjesa osim opruga (korodirao i otpao zavijutak s jedne strane, pa zamijenio obje opruge), amortizera (dva para originalnih odvozili svoje) i dva šarafa za štelanje ovjesa (korodirali i zacvikali). Koliko znam, niti jedan od navedena tri elementa nije specifičan za multilink ili torzijsku osovinu, tako da mi nije jasna priča o jeftinijem održavanju polukrute osovine od multilinka. Može pojašnjenje?
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2019., 16:22   #43794
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Odrzavanje osim mozda par dodatnih selena nikakav bauk
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2019., 16:59   #43795
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Kia je dobar auto za tu lovu.

Kada sam ju kupovao, za 100k kuna nisam imao baš puno izbora. Moralo je biti novo, ne bi ulazi u to zašto, ali eto, najkraće, nisam imao izbora.

Za 90 000kn smo dobili Kia Rio 1.2 benzin, za tu lovu nisam više ništ amogao kupiti. Peugeot 206 i Chavrolet Aveo.

Polo je bio 110 000kn.

Tako da za tu lovu sam uzeo ono što mi se činilo najbolje (ponavljam, NOVO).

Ali sada otvoreno kažem! NIKAD VIŠE KIA!

Što zbog izrade, što zbog problema, što zbog jebenog marketinga iza kojeg ne stoji ništa konretno, što zbog užasnog servisa itd.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2019., 18:08   #43796
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor DiRT Pregled postova
Nemam ja kaj čitat, naravno da je dobra Kia kad je jeftina pa ljudi zato i uzmu. Mene ne zanima koji je bolji jer nebi nijedan od tog uzo pogotovo ne novi pa da trpim gubitak vrijednosti vozio ti auto ili ga gledao. Ta Kia naravno da mora bit bolja od prethodnika koji je isto više manje u redu auto. Eto ga, odma netko čim voli malo više "švabe" počne ga se napadat kaj on zna nema pojma, nevaljaš, mali iq, balkanjeros itd.


Evo ti test zatucanog, šlampavog britanca pa si gledaj. Pa odluči šta ti je cjenovno najprihvatljivije kod nas u 'rvackoj.



https://www.youtube.com/watch?v=sd-3GCzCJjw
"Nemam ja kaj čitati" tekst u kojem po Auto Bildu Kia pobjeđuje te aute koje si navio, je odličan argument za daljnju raspravu na forumu. Slažem se, zašto bi ti išta čitao i gledao, kada sve znaš.

Hvala ti što si svoje znanje podijelio s nama. Sada smo svi puno pametniji.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2019., 18:17   #43797
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,157
Kad smo kod Kie, novi Ceed GT mi je odličan
d0X je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2019., 21:26   #43798
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor R3nchi Pregled postova

Pola danasnjih auta ima manje mjesta nego u mojoj mazda 2..

JA ne znam dal oni sad dizajniraju i prave automobile za ljude koji gledaju u njih ili za vozace?

I koji k je postao s ukosavanjem sofer sajbe?? To je sad isto neka nova gej fora samo smanjuju vidljivost.




Nije mi uopce jasna ta auto industrija..
To nije ni meni jasno.
U Golfu IV je odzada troje moglo sjesti normalno, u BMWu serije 3 odzada tri osobe mi izgleda kao moguća misija ali puno neudobnije.
Jbt jednom smo ukrcali 4 cure u golf IV odzada i išli Split - Rijeka, ne mogu ni zamisliti da ih uguram 4 odzada u BMW.



Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2019., 21:54   #43799
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Logika kaže da sigurniji i udobniji auto, sa više opreme - treba i više mjesta u interijeru.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2019., 23:42   #43800
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
ne, nego da bi imao dizajnerski lijep auto, niske linije krova, suzenih sajbi bocnih, to sve ide naustrb unutarnjeg prostora u kabini. da ne spominjem dizajnersko izdrkavanje sa panelima po vratima, itd.


primijeti razliku u polozenosti prednje i straznje sajbe, na zadnjoj klupi se to jako osjeti tih 2-3 cm niza linija, a i naprijed. A ovo su dvije generacije koje su relativno blizu jedna drugoj, bolje da ni ne gledamo starije koliko su prostranije kabine

Gabre je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na