Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.04.2019., 15:58   #43651
poweeer
Premium
Moj komp
 
poweeer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Otok
Postovi: 182
Neke izjave su u rangu Trumpove i kako su vjetroturbine zagadjivaci te da je energija iz ugljena bolja, iliti nemojte piti vodu, opiti cete se od vode, pijte alkohol umjesto toga da se ne opijete, za ove kojima treba crtati.
poweeer je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2019., 16:07   #43652
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Ne bi trebalo crtati nikome da si odmah na početku napisao da se ne mičeš nikome tokom preticanja. Mislim to je i normalno, zar ne? Makneš se dok pretekneš željeno vozilo. Ako se ne makneš onda si krkan. Slažemo se?
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2019., 16:13   #43653
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor poweeer Pregled postova
Kad si tako pametan odakle si izvukao pretpostavku da sam u lijevoj traci jer mi se ne vozi u desnoj?
Citiraj:
Autor poweeer Pregled postova
Ako je ogranicenje na autoputu xy neki od vas kazu da se ne smije voziti lijevom trakom s xy+10% nego ju treba ostavljat prazno za nekog da leti 300 po njoj? Bravo

Ja se osobno u lijevoj traci pri toj brzini micem jedino hitnoj ako ima koja da toliko juri.
Iz tvojeg posta sam izvukao pretpostavku. Pošto je iz posta očito da nisi u lijevoj traci zbog pretjecanja nego eto tako. Ako se ne želiš maknut iz lijeve trake nikom osim hitnoj, znači da si cijelo vrijeme u toj traci. A i vidljivo je da ti je glupo da se lijeva traka ostavlja prazna. Pa eto, otuda prepostavka.

Citiraj:
Autor poweeer Pregled postova
Mozda sam u lijevoj jer zaobilazim nekog a netko nalijece i hoce da mu se maknem dok ja pretjecem nekog po propisu?

Ili ti je ova koncepcija visa matematika? Ocigledno je, jel ti treba crtez?

Ali u oba slucaja, mislim da je jasno tko bi bio u vecem prekrsaju, nekom tko zna koliko je 2+2 naravno
Pa ako si u lijevoj samo zbog pretjecanja, tu nema nikakvog problema. No sam navodiš da se ne mičeš nikome iz lijeve. Tak da malo provjeriš svoje koncepcije. A ti probaj spojit ovo što si prije naveo i ovo što si sad naveo u jedan nacrt da svi skužimo što si htio reć.
Što se matke tiče, to mi inače jako dobro ide, obiteljska crta, tak da nemaš brige.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2019., 16:46   #43654
poweeer
Premium
Moj komp
 
poweeer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Otok
Postovi: 182
Na stranu to, situacija, dojurim s 220, ispred mene tip u lijevoj vozi 150, ogranicenje 130, nema nikog u desnoj (cak i ako nema nikog, mada dosta cesto ima), ja mu pocmem blicat i nabijem mu se 3 metra iza auta? Ko je veci krkan, on sto se nece makne ili ja koji vozim debelo preko propisa i direktno pokusavam izazvati sudar za razliku od nekog tko je indirektno u toj situaciji jer se nece makne u desnu?

Jos jednom, nekom tko vozi preko 150 se u pravilu ne micem da, pogotovo jer 99% istih postupa na ovaj nacin.
Osobno ako i vozim brze i dodjem iza nekog tko vozi sporije dajem mu fino vremena da se makne, ako ne zeli nemam mu nikakvo pravo blicati, signalizirati i slicno da se makne osim ako ne vozi sporije od ogranicenja niti bi mi palo napamet. Za svakog tko postupa suprotno, da za drakonske kazne sam. I ne treba nikakv zakon za ovakvo ponasanje vec zdrava logika.
poweeer je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2019., 16:58   #43655
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor poweeer Pregled postova
Na stranu to, situacija, dojurim s 220, ispred mene tip u lijevoj vozi 150, ogranicenje 130, nema nikog u desnoj (cak i ako nema nikog, mada dosta cesto ima), ja mu pocmem blicat i nabijem mu se 3 metra iza auta? Ko je veci krkan, on sto se nece makne ili ja koji vozim debelo preko propisa i direktno pokusavam izazvati sudar za razliku od nekog tko je indirektno u toj situaciji jer se nece makne u desnu?
Veći krkan je ovaj koji vozi u lijevoj traci i ne želi se maknuti.

Uglavnom, nemoj glumatat policajca i procjenjivat kome ćeš se ti maknuti, a kome nećeš.
Lijeva strana mora biti prohodna, a ti si dužan voziti se desnom.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2019., 16:59   #43656
Kal-EL
Premium
Moj komp
 
Kal-EL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 478
Svašta se može pročitati ovdje.
Ako si sporiji makni se, odmah ili za 39 sekundi ali makni se.
Nisi policajac pa da provodiš zakone i svoju logiku.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
Kal-EL je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2019., 17:05   #43657
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Jer se neće makne? WTF? Krkan i u prometu i na satu hrvatskog?😂

Dodjes iza njega i blicnes i svirnes ako ne vidi blicanje . Ne moras svirati kao kreten ili doći na 3 metra, rijetko kad se dogodi da se netko ne makne ... Osim ako naletis na krkana koji forsira svoje, kao što ti radiš. I btw mjenjaš priče svaki drugi post, trolas ili si jednostavno bipolaran?

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2019., 17:19   #43658
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor poweeer Pregled postova
Na stranu to, situacija, dojurim s 220, ispred mene tip u lijevoj vozi 150, ogranicenje 130, nema nikog u desnoj (cak i ako nema nikog, mada dosta cesto ima), ja mu pocmem blicat i nabijem mu se 3 metra iza auta? Ko je veci krkan, on sto se nece makne ili ja koji vozim debelo preko propisa i direktno pokusavam izazvati sudar za razliku od nekog tko je indirektno u toj situaciji jer se nece makne u desnu?

Jos jednom, nekom tko vozi preko 150 se u pravilu ne micem da, pogotovo jer 99% istih postupa na ovaj nacin.
Osobno ako i vozim brze i dodjem iza nekog tko vozi sporije dajem mu fino vremena da se makne, ako ne zeli nemam mu nikakvo pravo blicati, signalizirati i slicno da se makne osim ako ne vozi sporije od ogranicenja niti bi mi palo napamet. Za svakog tko postupa suprotno, da za drakonske kazne sam. I ne treba nikakv zakon za ovakvo ponasanje vec zdrava logika.
Ti baš ne shvaćaš...
Krkani ste obojica.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2019., 17:30   #43659
poweeer
Premium
Moj komp
 
poweeer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Otok
Postovi: 182
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Ti baš ne shvaćaš...
Krkani ste obojica.
Prvo, mama ti je krkan.
Drugo, originalno si opravdavao ovu drugu radnju.
Scrollaj gore.
Cime to tebe cini?
Profesorom matematike?

@buljaka, hvala na lekciji
Procitaj sad jos jednom svoju poruku...

Zadnje izmijenjeno od: poweeer. 20.04.2019. u 17:54.
poweeer je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2019., 18:16   #43660
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Citiraj:
Autor poweeer Pregled postova
Prvo, mama ti je krkan.

Drugo, originalno si opravdavao ovu drugu radnju.

Scrollaj gore.

Cime to tebe cini?

Profesorom matematike?



@buljaka, hvala na lekciji

Procitaj sad jos jednom svoju poruku...
"Ja se osobno u lijevoj traci pri toj brzini micem jedino hitnoj ako ima koja da toliko juri."

"Ako je ogranicenje na autoputu xy neki od vas kazu da se ne smije voziti lijevom trakom s xy+10% nego ju treba ostavljat prazno za nekog da leti 300 po njoj? Bravo"


Pametnome dosta... Kad definiras svoj stav možemo nastaviti konstruktivnu raspravu a do onda nažalost ništa ...

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2019., 18:36   #43661
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Citiraj:
Autor poweeer Pregled postova
Na stranu to, situacija, dojurim s 220, ispred mene tip u lijevoj vozi 150, ogranicenje 130, nema nikog u desnoj (cak i ako nema nikog, mada dosta cesto ima), ja mu pocmem blicat i nabijem mu se 3 metra iza auta? Ko je veci krkan, on sto se nece makne ili ja koji vozim debelo preko propisa i direktno pokusavam izazvati sudar za razliku od nekog tko je indirektno u toj situaciji jer se nece makne u desnu?

Jos jednom, nekom tko vozi preko 150 se u pravilu ne micem da, pogotovo jer 99% istih postupa na ovaj nacin.
Osobno ako i vozim brze i dodjem iza nekog tko vozi sporije dajem mu fino vremena da se makne, ako ne zeli nemam mu nikakvo pravo blicati, signalizirati i slicno da se makne osim ako ne vozi sporije od ogranicenja niti bi mi palo napamet. Za svakog tko postupa suprotno, da za drakonske kazne sam. I ne treba nikakv zakon za ovakvo ponasanje vec zdrava logika.
Dva zlatoroga su se našla da se kucnu...
Citiraj:
Autor poweeer Pregled postova
Prvo, mama ti je krkan.
Drugo, originalno si opravdavao ovu drugu radnju.
Scrollaj gore.
Cime to tebe cini?
Profesorom matematike?

@buljaka, hvala na lekciji
Procitaj sad jos jednom svoju poruku...
Mislim da ćemo se svi složiti da fanatikova mama ne može ni tehnički biti krkan. Eventualno krkanica, no sumnjam.

No za ozbiljno, pazi malo na rječnik i doživljaj. Jedno je zeka-peka, drugo je spominjanje nečije majke.
Garro je online   Reply With Quote
Staro 20.04.2019., 18:41   #43662
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Citiraj:
Autor Kal-EL Pregled postova
Svašta se može pročitati ovdje.
Ako si sporiji makni se, odmah ili za 39 sekundi ali makni se.
Nisi policajac pa da provodiš zakone i svoju logiku.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
Ovo tu je zapravo ono što me zanimalo kad sam se šalio da treba anketa.
IMHO, svatko tko vozi isključivo u lijevoj kad je desna prazna je krkan. (Osim u Češkoj na nekim dionicama )

A kod pretjecanja nekoliko kamiona u koloni (recimo 5-6, između svaka dva recimo da je 50-60 metara praznine, odnosno 2 sekunde razmaka) se ljudi dijele u one koji se prestroje lijevo bez dodatnog ubrzavanja i prestižu ih s tih 10-20 km/h koliko voze brže od njih (recimo da voze s uključenim tempomatom na recimo 130, dok kamioni voze 110). Druga grupa su oni koji se prestroje lijevo i još dodatno ubrzaju (s onih 130 na recimo 150), ali tad već idu iznad ograničenja. Ne, ne govorim o brzini koju policija može sankcionirati, govorim o ograničenju brzine. Ovima prvima se nerijetko u tijeku pretjecanja približe ovi brži (recimo da dođe netko sa 155). Ako se guze i blicaju, krkani su. Ovih 39 sekundi je koliko treba da prestigneš kolonu kamiona dugu od oko dvjestotinjak metara (što je njih 3-4) ako voziš 20 više od njih.

E sad, ljudi, koja ste vi grupa i koliko dugo morate voziti iza nekoga da vam tlak polagano počinje rasti? Osobno sam druga grupa i (relativno) smireno (mrmljajući si u bradu da bi mogao i malo ubrzati) čekam dok ovaj ispred ne obavi pretjecanje svih kamiona, ali mi tlak većom strminom raste ako nakon kamiona bude praznina, a on/ona se ne makne odmah.
generic je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2019., 18:44   #43663
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,340
Citiraj:
Autor poweeer Pregled postova
Ako je ogranicenje na autoputu xy neki od vas kazu da se ne smije voziti lijevom trakom s xy+10% nego ju treba ostavljat prazno za nekog da leti 300 po njoj? Bravo

Ja se osobno u lijevoj traci pri toj brzini micem jedino hitnoj ako ima koja da toliko juri.
Mnogo si jak!
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2019., 18:58   #43664
Kal-EL
Premium
Moj komp
 
Kal-EL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 478
Nisam u život blicnuo ili svirao nekome da mi se makne, ne daj Bože!
Komentirao sam kolegu koji je rekao da se vozi 150 km/h i ne miče se nikome osim hitnoj.

Na autocesti treba biti oprezan, mene čak zabavlja i drži "napetim" vraćanje u desnu traku (kad je prazna) a rijetko spuštam ispod 160 km/h.
Kal-EL je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2019., 19:07   #43665
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor poweeer Pregled postova
Prvo, mama ti je krkan.
Drugo, originalno si opravdavao ovu drugu radnju.
Scrollaj gore.
Cime to tebe cini?
Profesorom matematike?
Što Garro reče, mama mi nemre bit krkan.
Ja se nisam definirao kao profesor matematike. Samo kažem da imam talenta za matematiku, idu mi brojevi, jebga.

Pošto se dosta ljudi složilo da se tvoje ponašanje u prometu može okarakterizirati kao krkansko, molio bih te zbog dobrobiti drugih da si napraviš odgovarajući sig, tak da ljudi u startu znaju s kim imaju posla i ne ulaze u rasprave s tobom pošto je očito da nećeš shvatit.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2019., 19:37   #43666
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
sta fali biti krkan?
  Reply With Quote
Staro 20.04.2019., 19:45   #43667
AndroiOs
Registered User
 
AndroiOs's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: KA
Postovi: 440
Citiraj:
Autor poweeer Pregled postova
Ako je ogranicenje na autoputu xy neki od vas kazu da se ne smije voziti lijevom trakom s xy+10% nego ju treba ostavljat prazno za nekog da leti 300 po njoj? Bravo

Ja se osobno u lijevoj traci pri toj brzini micem jedino hitnoj ako ima koja da toliko juri.
Sta glumis policajca ako to nisi? Neku pravdu bi provodio? Mozda neko bas ima hitan slucaj pa juri,iako je malo takvih ali jbg...ne filozofiraj,nedaj boze tebe za susjeda,sigurno prvi zoves policiju za svaku sitnicu

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
AndroiOs je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2019., 19:52   #43668
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
sta fali biti krkan?
Pa svijet je ljepši kad ih je manje.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2019., 22:48   #43669
Quick22
Premium
Moj komp
 
Quick22's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagorje
Postovi: 113
Za početak da utvrdimo da se radi o autocesti sa 2 trake i ograničenje je 130km/h.
Ako osoba A krene u pretjecanje jer eto po desnoj traci ima hrpa vozila sljedećih 5 km i voze 110 km/h. Osoba A se sada vozi lijevom trakom 145 km/h i pretječe tu cijelu kolonu. Zatim po lijevoj traci prilazi osoba B, jureći 200 km/h i počne blicati osobi A. I recite mi zbog cega bi sad osoba A trebala kočiti i gurati se natrag u kolonu i propustiti osobu B??
Jer sudeći po mnogim komentarima ovdje baš to bi trebala napraviti osoba A!


Neka se osoba B strpi tih nekoliko kilometara dok osoba A ne završi pretjecanje.


Mislim i od kud osobi B pravo da vrši pretjecanje kolone sa 200km/h, tj. preko ograničenja, a osoba A nema pravo obavljati pretjecanje vozeći 145km/h?

Da li bi se osoba B isto tako trebala maknuti onda u tu istu desnu traku punu vozila ako ju sustiže osoba C sa 240km/h i počne joj blicati?

Zadnje izmijenjeno od: Quick22. 20.04.2019. u 22:54.
Quick22 je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2019., 22:56   #43670
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
U globalu, da
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2019., 23:11   #43671
Quick22
Premium
Moj komp
 
Quick22's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagorje
Postovi: 113
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
U globalu, da

"Da" na koje pitanje?
Misliš na to da sporiji treba propustiti bržeg? Usporiti sa 145 na 110 i ugurati se u desnu traku, te usporiti sa 200 na 110 i ugurati se u desnu traku kako bi osoba C mogla mirno krstariti sa 240 po lijevoj traci?




edit: Ako je to tako nek se javi onaj tko bi sa 200km/h usporio i ugurao se u kolonu iza kamiona koji vozi 110km/h kako bi propustio nekog ko juri 240km/h (naravno jasno je da su oboje u prekršaju jer voze debelo preko ogranicenja)

Zadnje izmijenjeno od: Quick22. 20.04.2019. u 23:20.
Quick22 je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2019., 23:13   #43672
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Poceli ste debelo filozofirati oko ovoga.

Svakom vozacu koji ZNA voziti se zna ponasati na autocesti.

Ako si sporiji maknes se kad se otvori prilika i amen. Pa svejedno vozio 100 ili 200
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2019., 23:36   #43673
Quick22
Premium
Moj komp
 
Quick22's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagorje
Postovi: 113
Cijelo vrijeme neki filozofiraju. Nego sad kad se ocito ne vidi logika u tome da trebaš propuštati kamikaze, onda se poziva na filozofiranje.


Kao što sam rekao, osoba A ima pravo sa 145 km/ na sat pretjecati kolonu bilo da je duga 5 km ili 300m i zatim se vrati u desnu traku. A ovi iza ako se voze preko ogranicenja nek pričekaju da se obavi pretjecanje. Jer ne pretjece sa 5km/h višom brzinom nego 35km/h višom i vozi se po otprilike maksimalno dopuštenoj brzini.
Quick22 je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2019., 23:47   #43674
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Nekad se zapitam sa kakvim se ja klincima ovdje raspravljam.

Sve je krenulo gdje par clanova nema blage veze o pravilima voznje na autocesti, i onda se naslo par koji voze 5kmh iznad ogranicenja i smatraju da su oni jedini u pravu da se tako voze i boli ih dzon za one iza i pored sebe.

Ako si sporiji, maknes se, nitko ne govori da se moras ic na noz uguravat izmedju dva auta u desnoj traci, ali nije u redu ni da koristis lijevu da se vozis 10-15kmh brze od desne trake.

Nije tvoj problem niti obaveza da nekoga usporavas ako taj iza tebe vozi brze od tebe, iako je u prekršaju.
Ima jako puno sluzbenih vozila u civilu koji "smiju" vozit preko ograničenja.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2019., 01:36   #43675
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Evo i prvi osvrt MotoMana na Mazdu 3, s Daveom Colemanom (Vehicle Development Engineer at Mazda R&D ili kako to MotoMan kaže: "President - Grumpy Old Man Racing Spokesman, Mountain Bike Crash Association" xD).

IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2019., 05:38   #43676
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
Nemojte izigravat policajce na cesti

Ako netko prolazi sa 300 na sat, pustite ga, necete nis dobit ak mu se ne maknete, znam, prekoracio je debelo brzinu, al nek se netko drugi bavi time, netreba ugrozavat promet, velike su to brzine a nista vas ne kosta
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 21.04.2019., 06:06   #43677
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Čisto moj komentar, autocesta, ako pretičem, 120-130-140km/h mi je uvijek tempo, procijenim rupu u desnoj da se maknem kako bi netko brži pretekao mene bez da ja kočim. I problem riješen u 9 od 10 situacija. I vječito se prati retrovizor da se stigne uočiti i isplanirati navedena radnja.
I svejedno se nađe krebila koji blicaju, jer eto, ako si pored šlepera moj moćni Kia Rio se pretvori u Lambo, pa su međuubrzanja svemirska
Ima ekipe koja misli da je desna za njih rezervirana i da su sami na cesti, tu nema pomoći.

BTW, jednom prilikom sam se vraćao iz Zg, lijeva se valjda sporije od desne kretala. Pojavio se presretač i riješio problem.
Malo je reć da mom čuđenju nije bilo kraja. Imam nešto manje od 500 000km ispod guzice, to jedini puta da sam vidio pandure da naprave nešto da bi promet tekao.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.

Zadnje izmijenjeno od: Pomo. 21.04.2019. u 06:13.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2019., 08:11   #43678
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Citiraj:
Autor poweeer Pregled postova

Ali u oba slucaja, mislim da je jasno tko bi bio u vecem prekrsaju, nekom tko zna koliko je 2+2 naravno
Većem prekršaju?

Prekršaj je prekršaj. Ako netko vozi 300 a ti mu se namjerno ne želiš maknuti, obojica ste u prekršaju. Dakle isti ste.



Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Ako si sporiji, maknes se, nitko ne govori da se moras ic na noz uguravat izmedju dva auta u desnoj traci, ali nije u redu ni da koristis lijevu da se vozis 10-15kmh brze od desne trake.

Nije tvoj problem niti obaveza da nekoga usporavas ako taj iza tebe vozi brze od tebe, iako je u prekršaju.
Ima jako puno sluzbenih vozila u civilu koji "smiju" vozit preko ograničenja.
Upravo to.
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2019., 08:25   #43679
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
U ono vrijeme kad položih vozački, instruktori su bili savjesniji prema kandidatima i moglo se zaista kvalitetno naučiti sva pravila.
Upravo zato se prisjetih da me moj učitelj pitao želim li na AC do Jaske i natrag ( Fićo 750 )
Pamtim njegov naputak za vožnju autocestom i nadam se da se ništa krucijalnog od 1974 . godine nije promijenilo.

Ukoliko se vozi lijevom trakom i pretječe jedno vozilo treba se vratiti u desnu/voznu traku.
Ukoliko se pretječe skupina sporijih vozila npr. kolona šlepera ( u kojoj se u pravilu ne drži dovoljan razmak ) u desnu se traku treba vratiti nakon što se prođe posljednje vozilo ispred kojeg je sljedeće vozilo na dovoljnoj udaljenosti da povratak u desnu traku neće poremetiti siguran i zakonom obavezni razmak među vozilima.
Ne treba nikada zaboraviti da za svaku radnju u prometu vrijedi pravilo da se mora izvesti poštujući propise i na siguran način bez da se ugrozi ostale sudionike u prometu.

Pošto se na AC nalazi raznih tipova vozača za očekivati je da nekome povratak u desnu traku između dva 24 tonska šlepera predstavlja nemoguću misiju, dok će mnogi to odraditi rutinski.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2019., 08:40   #43680
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Na AC/BC kad pretječem vraćam se u desnu kada je to sigurno za mene i ostale sudionike u prometu. Kad se netko sporiji nađe ispred mene - prilagodim brzinu i ostavim dovoljan razmak - u 90% slučajeva se ljudi normalno maknu kad je to moguće.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na