Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.02.2021., 16:59   #2221
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Citiraj:
Autor IHrvojeI Pregled postova
Stalker je horror, fps avantura, sa laganim survival elementima - bit cijele igre je da te hvata jeza i da se osjećaš nesigurno u toj zoni dok istražuješ razne lokacije i podzemne laboratorije. Complete mod čini igru smiješnom u smislu gameplaya "kakav je zamišljen" ali ok. Nije to svačiji đir - sad to kužim.
Ne kužim ovo, Clear Sky Complete ostavlja gameplay vanilla, samo krpa bugove i lagano tweeka igru, tipa vrijeme, teksture.... Slično kao ZRP u SoC. Baš završio SoC s ZRP-om i sada sam na pola CS s Complete i sve je vanilla što se tiče gameplaya i svakako svima kojinisu duuuuuggooo igrali da opiče s ovim vanilla modovima a tek ond budalesanje s Alpha, Mistery.........
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2021., 17:58   #2222
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,159
Citiraj:
Autor Prki Pregled postova
Ne kužim ovo, Clear Sky Complete ostavlja gameplay vanilla, samo krpa bugove i lagano tweeka igru, tipa vrijeme, teksture.... Slično kao ZRP u SoC. Baš završio SoC s ZRP-om i sada sam na pola CS s Complete i sve je vanilla što se tiče gameplaya i svakako svima kojinisu duuuuuggooo igrali da opiče s ovim vanilla modovima a tek ond budalesanje s Alpha, Mistery.........
Nije baš tako, puno toga se dešava ispod haube, oružja su preciznija, manje degradiraju, veći carry weight, tiše zvukove proizvodiš šuljajući se, Npc-evi te teže primjete, mislim da ti i one zavoje sam "apply-a" i ne znam što još sve ne. Pun kurac tako malih twekova da ti olakša playthrough. Tako da ono - ne treba to nikom al dobro.... Nije baš da je stalker tako teška igra da ne moš bez tog... Svako svoga konja hvali.
__________________
Hvalite me usta moja...: 1,2,3,4,5,6,7,8,9...
IHrvojeI je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.02.2021., 18:11   #2223
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Ok ako je to tvoje mišljenje, ja se ne slažem. Igra nije ništa lakša, čak štoviše, AI je dosta unaprijeđen i puno su pametniji i teži, a s preciznijim oružjem i manjom potrošnjom su se po meni približili realnosti i uskladili s težim AI-em koje je isto napravljeno s oružjem pa su i oni precizniji. A carry weight je s 50kg dignut na 60kg tako da to i nije naš neki dobitak. Dok je priča potpuna vanilla. Po meni je sasvim normalno da se nekome prišuljam ili po mraku prođem pored njega, što po deafaultu nije moguće jel ih aktiviraš na blizinu a ne zvuk. A i da ne moram 2 okvira iz kalaša potrošiti na nekoga tko mi je na 30-40m, al te zato ubiju iz 2-3 pogotka.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2021., 18:15   #2224
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,159
Citiraj:
Autor Prki Pregled postova
Ok ako je to tvoje mišljenje, ja se ne slažem. Igra nije ništa lakša, čak štoviše, AI je dosta unaprijeđen i puno su pametniji i teži, a s preciznijim oružjem i manjom potrošnjom su se po meni približili realnosti i uskladili s težim AI-em. A carry weight je s 50kg dignut na 60kg tako da to i nije naš neki dobitak. Dok je priča potpuna vanilla. Po meni je sasvim normalno da se nekome prišuljam ili po mraku prođem pored njega, što po deafaultu nije moguće jel ih aktiviraš na blizinu a ne zvuk. A i da ne moram 2 okvira iz kalaša potrošiti na nekoga tko mi je na 30-40m, al te zato ubiju iz 2-3 pogotka.
Ono gore nabrojano nije moje mišljenje nego činjenice i nisam napisao da mijenja story nego uvelike olakšava gameplay. I to je ok... za njubine

Ali što se tiće stealtha si u pravu, stealth je broken vanilla. I u completu je to bilo OK koliko se ja barem mogu sjetiti.
__________________
Hvalite me usta moja...: 1,2,3,4,5,6,7,8,9...
IHrvojeI je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2021., 18:33   #2225
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Ako ti tako kažeš, evo ja upravo na pola puta u CS-ju i nije mi baš prelako, možda CoP razhebe više. Trošim medika i bandaga troduplo više nego u SoC sa ZRP modom.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2021., 07:10   #2226
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,078
Ja sam odigrao S.T.A.L.K.E.R.-a još 2007. Bila mi je ok igra, ali za mene nije imala replay value i nisam se više vraćao.
Ihrvoje poštujem tvoje mišljenje i znanje oko S.T.A.L.K.E.R.-a, no čini mi se da volimo drugačije igre. Zanima me S.T.A.L.K.E.R zbog postapokaliptičnog svijeta, a ne zbog preživljavanja, npr. ne uživam u tome da nema dovoljno municije pa da moram štediti svaki metak. Kad krenem igrati brzo će se pokazati da li mi igra odgovara ili ne. Hvala na savjetima.
Instalirao sam Complete mode i još neke stvari s one stranice koju sam linkao. ENB sam obrisao. Instalirao sam Reshade jer me zanima što mogu vizualno promjeniti da više bude po mom guštu. Zasad teskture mi u complete mode-u ne izgledaju dobro. Ima li neki bolji grafički mod koji bi mogao instalirati povrh complete mode-a?
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2021., 13:15   #2227
Moto001
Premium
 
Moto001's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Slavonija bajnaaaaa
Postovi: 236
Ima barem modova koliko i kakvih hočeš, za kompletnu triologiju, isprobavaj dok ne naletiš što ti odgovara, ako pokušaš spojiti neki od modova igra će se rušiti i nećeš je moći pokreniti, svaki mod je za sebe jedino ako u samom modu nisu navedene opcije za poboljšanje slike/texture npr. Reloaded 0.8 u sklopu njega ima nekih opcija ima još takvih modova.
Netko nešto voli, a ako voliš istraživati nije problem sve što te pati(nedostatak municije,hrane,pakova za zdravlje,protiv radijacije) samo trebaš dodati na pravo mjesto/fajl u notepadu ali u startu igre i početi ispočetka inaće neće raditi i ruši se
Mnogi Stalkeri su to već apsolvirali kao i istražili zonu i uzduž i poprijeko
Moto001 je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2021., 04:05   #2228
bilicigo
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: ukuci
Postovi: 16
COP bez gunslingera za mene je neigriv. Nekad lansiram igru i samo napucavam zombije zbog čistog gušta.


Nevjerovatan mod.


Ut to još koristim Absolute_Nature_4.04_CoP, Absolute_Structures_v1.0, AtmosFear_3_CoP, Gunslinger_damage_mod.2, Clear_Sky_HD_Models_Addon.2, Gunslinger Beta+AtmosFear 3 PDA script patch By ◆DaimeneX◆, CoP_-_5.1_Surround_Sound_Enabler, updated_Gunslinger_AtmosFear_script.2


Imate video kako sve instalirat https://www.youtube.com/watch?v=U34TeFvoevY
bilicigo je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2021., 08:42   #2229
VooDooZG
Neprilagođen
Moj komp
 
VooDooZG's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 159
Ja igram već par dana Anomaly zadnji + još par modova - malo je zbrda s dola i definitivno nije za prvi prolaz ali je bar malo u skladu s nedavnim igrama - ovaj origigi je stvarno ostario jbg..
VooDooZG je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2021., 10:25   #2230
iprodano
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Osijek, Hrvatska
Postovi: 227
Citiraj:
Autor bilicigo Pregled postova
COP bez gunslingera za mene je neigriv. Nekad lansiram igru i samo napucavam zombije zbog čistog gušta.


Nevjerovatan mod.


Ut to još koristim Absolute_Nature_4.04_CoP, Absolute_Structures_v1.0, AtmosFear_3_CoP, Gunslinger_damage_mod.2, Clear_Sky_HD_Models_Addon.2, Gunslinger Beta+AtmosFear 3 PDA script patch By ◆DaimeneX◆, CoP_-_5.1_Surround_Sound_Enabler, updated_Gunslinger_AtmosFear_script.2


Imate video kako sve instalirat https://www.youtube.com/watch?v=U34TeFvoevY
Ja sam si baš nedavno stavio Gunslinger mod. Ali sam samo instalirao Absolute Nature 4.04, ostalo nisam htio komplicirati.

Uglavnom, mod je odličan ali se vidi da je još u beta fazi, tj. nedovršeno malo izgleda. Zato su animacije za oružje jako lijepe.

Što se tiče Anomaly moda, to je jednostavno preteško, igra mi treba biti zabava a ne frustracija.
iprodano je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.02.2021., 11:07   #2231
VooDooZG
Neprilagođen
Moj komp
 
VooDooZG's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 159
Citiraj:
Autor iprodano Pregled postova

Što se tiče Anomaly moda, to je jednostavno preteško, igra mi treba biti zabava a ne frustracija.

Imaš addon da si pojednostaviš jer i mene je izbilo odmah u startu - imaš mislim 6 stvari na koje možeš utjecati pa onda ide ok


https://www.moddb.com/mods/stalker-a...easier-anomaly
VooDooZG je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2021., 11:23   #2232
dewil23
Premium
Moj komp
 
dewil23's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 323
Ima u opcijama more postavki da si olakšaš gameplay.
__________________
dewil23 je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2021., 17:21   #2233
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
U proteklih mjesec dana fino sam pičio po Stalker Anomaly. Meni izvanredan mod.
Poprilično izazovan i možda bezrazložno zakompliciran pogotovo oko "odi tamo u pizdu materinu na kraj mape pa se vrati natrag".
To me pocjetilo na kretenski dio Lost Alphe pa smo to malo moddali sa fast travelom od regije do regije.

Inače, završio sam misije kao Loner (razbio Monolith i nakon njih Sin) i odigrao sam misiju kao UNISG. Ima odličnih encounterova sa Strelokom, Degtyrevom i hrpom likova koje smo viđali prve 3 igre

Moram reći da sam baš guštao. Ovo je možda Stalker 2 kojeg nikad nismo dobili. Priča je mogla biti bogatija ali sve u svemu odlično. Oružja možda i previše ali u detalje razvaljeno da boli glava.
I meni što je debeli plus, nisam imao niti jedan jedini crash to destop. Radilo je ko podmazano kao i loadanje levela na SSDu.

Još budem odradio igru kao Monolithovac
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2021., 22:12   #2234
dewil23
Premium
Moj komp
 
dewil23's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 323
Meni isto bomba,utukal sate i sate.
Jeedino kaj sam ubacil "mod" da armor i oružje koje stalkeri dropaju kad ih se zvekne nije karambol,podinge durability na kakvih 40-60%
Ja završio sa ekolozima,dodouše na easy i tourist,ali dobra priča.
Malo da ubijaju sa tim questovima na drugim krajevima mape ali eto.
Probal sam sa skoro svim fakcijama,nekako mi je još najbolje bilo sa Mercovima i Ekolozima,bit će zbog te neke centralne lokacije na mapi.
__________________
dewil23 je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2021., 23:00   #2235
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Jedino ne kužim zašto nema misije za Monolith War Lab u Generators mapi. Imam pass za vrata (26041986) ali ništa... u Call of Chernobyl je bila ta misija, ali ovdje je nema. Čudno.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2021., 11:23   #2236
mate_j
Registered User
Moj komp
 
mate_j's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: Pula
Postovi: 37
Prožvakao sam S.T.A.L.K.E.R: Shadow of Chernobyl, Clear sky, Call of Pripyat. I onda modove Call of Chernobyl, Lost Alpha DC i sada sam odlučio Anomaly početi pomalo. Utukao sam nebrojeno sati u tu igru, Zona me uzela.


Također, ukoliko netko želi krenuti sa Lost Alpha MODom, preporučam verziju DC Extended koju radi i updejta Michael Rast. Changelog je poprilično dug, dečko je odradio fantastičan posao.





Također da se nadovežem, lijepo je vidjeti nakon Shadow of Chernobyl mape, u Lost Alpha kako je sve drugačije, predobar osjećaj proći gdje je sve počelo opet.
mate_j je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2024., 19:47   #2237
Star Fox
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2024
Lokacija: Zagreb
Postovi: 147
S.T.A.L.K.E.R. Legends of the Zone Trilogy (S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl, Clear Sky, i Call of Pripyat) je sada po prvi puta dostupan na konzole (Xbox One, PlayStation 4, a na Xbox Series X|S, PlayStation 5 putem BC). Trilogija zajedno košta $39.99, ako želite zasebno kupiti svaku igru onda tri igre zasebno koštaju $19.99.


Zadnje izmijenjeno od: Star Fox. 06.03.2024. u 20:55.
Star Fox je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2024., 16:21   #2238
max111
Premium
Moj komp
 
max111's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 542
True Stalker, S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat mod

Vrlo dobar novijeg datuma mod koji ima svoju vlastitu kampanju. Počeo sam sa igrom i za sada je zanimljivo i vidi se da je puno truda uloženo u ovaj projekt.
__________________

CPU Intel i7 6700K
MBO ASRock Z270 Extreme4
RAM Kingston HyperX (2x8GB)
VGA MSI GTX970 4G TF5
HDD (1TB Samsung F3, Samsung 960 EVO, WD Caviar Green 3TB)
PSU Corsair AX750W
Windows 10 x64
max111 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na