Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute > Mining
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.02.2021., 12:07   #5251
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,635
Možeš i sa hivea na revolut direktno,samo stavi adresu novčanika iz revoluta ...

Jedino pazi za koji koin stavljaš adresu
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2021., 14:39   #5252
unix
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: Pula
Postovi: 26
Citiraj:
Autor n3om0rph Pregled postova
Da quotam sam sebe i javim rezultate i neka razmišljanja.

Dodatnim igranjem sa MSI Afterburner programom sam zadržao temperaturu na 69°C ali i povećao rudarenje na 15.5 MH/s, odnosno oko 55 USD/mjesečno.

Minimalna isplata na BetterHash je 0.02 ETH (uz naknadu 0.004 ETH), a moja mjesečna zarada je ~ 0.029 ETH, baš i nema smisla mjesečna isplata. Najbolje pričekati godinu dana pa onda isplatiti.

I tu dolazimo do razmišljanja da bi bilo najbolje uzeti još jednu grafičku i ubaciti u taj komp da dođemo do nečeg isplativijeg.

Gledao sam nešto u rangu 1000 - 1300 kn (naravno, sa njuškala) i došao sam do:

RX 570 - kalkulator kaže ~ 20 MH/s, odnosno ~ 80 USD/mjesečno (znači otplatila bi se u maksimalno 4 mjeseca)
GTX 970 - kalkulator kaže ~ 95 MH/s, odnosno 384 USD/mjesečno pa vjerujem da je neki bug - prije je u rangu RX 570.

Može li neki savjet što mislite da je u tom rangu (1000-1300 kn) isplativije uzeti i pošto je u kompu već Nvidia grafička, da li je onda bolje uzeti još jednu Nvidiu? Što s driverima ako su različite kartice?

Matična je Gigabyte Z68AP-D3 i, iako službeno podržava Crossfire, vjerojatno bi radile (nadam se) dvije Nvidia grafičke. Ako ne, lako ju ubacim u drugi komp koji je isto upaljen 24/7.

Hvala.
Ispod 6gb memorije nemoj ni gledati kartice, ako ti je buđet samo 1000kn teško da ces išta nac s obzirom da su cijene skočile nenormalno. Evo ja sam prije 15-20 dana svojih 5 komada (zotac,msi) 3070 platio svaku otprilike 6000-7000kn a danas gledam cijenu istih 11000kn govorim on novim.

Imam ovu rx 570 8 gb trenutno radi na 29.5Mhs mogla bi se navuc na oko 31 ali ako mjenjam bios.

Nemoj se previše fokusirati na usd zaradu jer tebi se isplačuje u ETH a ne u dolarima a dok ne prodaš nemožeš znati točnu zaradu. Evo recimo na mojih 553Mhs danas je estimated earnings 24 sata 0.03655 a do prije par dana je bio 0.28-0.30 i to je razlika od nekih 10-12$... i onda još kad prodaješ uzmes u obzir koja je cijena eth trenutno je na 1900USD a ako padne na 1500USD šta onda? ovo je samo primjer... možeš otprilike znati a ne točno.
unix je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2021., 15:31   #5253
n3om0rph
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 26
Dakle, poruka je da, ako je moguće, kupim grafičku koja ima više od 4 gb RAMa.


Dolare sam gledao čisto kao neki orijentir jer mi je tako lakše izračunati i preračunati si "u nešto standardnije".
Gledao sam do 1300 kn preko Njuškala baš zato da ne ulažem previše dok ne vidim kako to sve ide, a po tom nekom "orijentiru" i trenutnom tečaju ETH-a, istu bih otplatio nakon 3-4 mjeseca najviše (inače sam optimist po prirodi ).

Jer realno, ove tvoje brojke koje ti imaš dnevno, ja jedva dostignem (i još mi fali) mjesečno sa ovom jednom grafom, a sa dvije bi ipak išlo bolje.
Pa onda tko zna, ako to zaista krene, složim i kakav manji rig koji bi služio samo za mining jer ga sada radim i na kompu koji se koristi pa je i rudarenje nekih 9 sati dnevno slabije (na žalost su mi ove cifre koje si ti uložio u grafičke trenutno nedostižne).

Hvala na savjetu
n3om0rph je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2021., 16:21   #5254
Smelly
Registered User
 
Smelly's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2019
Lokacija: Kastav
Postovi: 57
Citiraj:
Autor Nbdy32 Pregled postova
Gledaj kartice sa min 6GB memorije ...

570/580 sa 4GB meme su neisplative,jer je hash ispod 14,to kaj piše 20 mi baš nije jasno ...

A i ova tvoja ako ima 5gb meme,morala bi hashati više ... neznam nisam radio s takvom karticom,ali svakako bi je isprobao na nekom linux sistemu ...
eth da,ali mozda vrijeme vec sad krenut s rudarenjem ostalih...
Smelly je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2021., 17:12   #5255
1v0
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: Osijek
Postovi: 2
Pozdrav,
Zna li netko u kojem roku je moguće rudarenjem isplatiti grafičku karticu u vrijednosti od 2000eura?
Je li uopće isplativo?
Thx
Pozz
Procesor: Ryzen 5800x
Matična: MSI MAG X570
Memorija: Corsair 3200 32 Gb
Grafička: Rtx 3080
Napajanje: Corsair RM 750x
1v0 je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2021., 17:51   #5256
n3om0rph
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 26
Možda nisam baš mjerodavan da ti dam odgovor na to pitanje pošto sam i sam novi u tom svijetu rudarenja, ali ako ćemo se voditi mojom klasom optimist, tada prema ovom izračunu sa BetterHash za RTX 3080 ispadne cca 2000 kn mjesečno.
Naravno, to je bez potrošnje struje pa sad računaj za koliko bi se otplatila grafička.
Opet, ako je slučaj kao i kod mene da računalo radi 24/7 i rudari bez problema dok se na njemu radi 8-9 sati (iako nešto slabijim kapacitetom), tada bih rekao da se svakako isplati jer će to vrijeme ionako proći.
n3om0rph je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2021., 17:56   #5257
exzzy
Premium
Moj komp
 
exzzy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 843
Citiraj:
Autor 1v0 Pregled postova
Pozdrav,
Zna li netko u kojem roku je moguće rudarenjem isplatiti grafičku karticu u vrijednosti od 2000eura?
Je li uopće isplativo?
Thx
Pozz
Procesor: Ryzen 5800x
Matična: MSI MAG X570
Memorija: Corsair 3200 32 Gb
Grafička: Rtx 3080
Napajanje: Corsair RM 750x
Ti planiras dat 2k eura za 3080?

Sent from my RMX2001 using Tapatalk
__________________
exzzy je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2021., 18:21   #5258
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,889
Koristim Nicehash i upalio mi se PhoenixMiner.exe za što vidim na netu da je kao Trojan Miner, vidim da aplikacija dolazi iz Nicehash foldera. Je li to stvarno Trojan ili?


Btw ne dere po CPU niti po GPU kako google tvrdi.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2021., 18:35   #5259
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Je, stvarno je trojan, a koriste ga treće strane da pomoću tvojeg hardvera odrade kaj već trebaju za određenu kriptovalutu. Možda još ne zauzima sistemske resurse, ali pitanje je vremena.

Osim toga, cijeli NiceHash je prije nekoliko godina fino i kompletno hakiran, pokradeni su, tak da ima od svega pomalo u toj priči.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2021., 18:39   #5260
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,889
Hmm, ništa nisam prčkao po PC-u od kad sam upogonio Nicehash tako da je mogao doći samo s instalacijom Nicehash-a.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2021., 18:43   #5261
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Pheonixminer, excavator, t-rex su jedni od dostupnih "pluginova" u nichehas programu.


Neki su namijenjeni za Nvidia gpu, neki za AMD i neki za oba tabora

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2021., 18:48   #5262
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,635
Citiraj:
Autor 1v0 Pregled postova
Pozdrav,
Zna li netko u kojem roku je moguće rudarenjem isplatiti grafičku karticu u vrijednosti od 2000eura?
Je li uopće isplativo?
Thx
Pozz
Procesor: Ryzen 5800x
Matična: MSI MAG X570
Memorija: Corsair 3200 32 Gb
Grafička: Rtx 3080
Napajanje: Corsair RM 750x

whattomine stranica ... tamo ukucaj svoju grafu i ispisat ce ti zaradu, pa preračunaj u dane ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2021., 18:58   #5263
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,889
Citiraj:
Autor thunder11 Pregled postova
Pheonixminer, excavator, t-rex su jedni od dostupnih "pluginova" u nichehas programu.


Neki su namijenjeni za Nvidia gpu, neki za AMD i neki za oba tabora

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Je li to onda plugin ili trojan?
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2021., 18:58   #5264
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,510
Više-manje za svaki miner antivirus alarmira da se radi o virusu
Ja na svakom rigu imam poseban folder di su mi svi mineri i njega dodam pod exception u windows defenderu
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2021., 19:31   #5265
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,889
Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
Više-manje za svaki miner antivirus alarmira da se radi o virusu
Ja na svakom rigu imam poseban folder di su mi svi mineri i njega dodam pod exception u windows defenderu

Ma nije mi javilo da je virus jer imam taj exception (inače mi antivirus ne bi ni dopustio instalaciju Nicehash-a), nego mi dođe onaj windows firewall prozor da odobrim konekciju za Phoenixminer i onda sam guglao i većinom piše da je Trojan pa rekoh da pitam.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2021., 19:33   #5266
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
No i firewall ga blokira, jer ti se netko izvana može spojiti i iskoristiti CPU + GPU za rudarenje svoje kriptovalute, a ti ostaneš kratkih rukava s računom za struju.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2021., 19:39   #5267
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Ma nije mi javilo da je virus jer imam taj exception (inače mi antivirus ne bi ni dopustio instalaciju Nicehash-a), nego mi dođe onaj windows firewall prozor da odobrim konekciju za Phoenixminer i onda sam guglao i većinom piše da je Trojan pa rekoh da pitam.
Ja sam napravio baš taj test iz znatiželje. Cijeli NHS folder sam stavio kao iznimku, nakon toga izbrisao pa ponovno instalirao plugin i naravno da se defender oglasio. Ali ništa brige vrijedno. Firewall/defender ista reakcija mislim

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2021., 20:15   #5268
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,889
Sad sam baš u task manageru end-ao taj proces PhoenixMiner.exe i ugasio mi se onaj "CMD" prozor koji pokazuje job-ove i hashrate-ove itd. i ponovno se pokrenuo tak da očito Nicehash majna preko tog plugina, a bez interneta taj plugin ne može radit?
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2021., 20:23   #5269
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
No i firewall ga blokira, jer ti se netko izvana može spojiti i iskoristiti CPU + GPU za rudarenje svoje kriptovalute, a ti ostaneš kratkih rukava s računom za struju.
Ti očito ne znaš kako radi nicehash.

Nikakav virus to nije ako si ga skinuo sa nicehash stranice.

Vidiš online na svom nicehash accountu da ti sjeda isplata svakih 4 sata i nema

Bili su hakiranje davno, vratili su svima dug, i ja ih koristim već godinama bez problema

2mirkopoter ma samo ga pusti da radi i ne brini. Priča bezveze
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2021., 20:25   #5270
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Ne, ja sam samo na masi računala imal čast micati sva ta sranja, pod opisom problema - sve je usporeno. Mislim, meni tak svejedno kak to radi, samo velim da nije bezveze označen kao trojan/malware/virus i sl.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2021., 20:27   #5271
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,889
Pa koliko sam ja skužio svaki software za majnanje antivirusi prepoznaju kao prijetnju.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2021., 20:27   #5272
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Ma jasno, pričam bezveze, samo ti rudari, nek se vrte besplatni nofci. Kaj ja znam.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2021., 20:32   #5273
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,510
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Ti očito ne znaš kako radi nicehash.

Nikakav virus to nije ako si ga skinuo sa nicehash stranice.

Vidiš online na svom nicehash accountu da ti sjeda isplata svakih 4 sata i nema

Bili su hakiranje davno, vratili su svima dug, i ja ih koristim već godinama bez problema

2mirkopoter ma samo ga pusti da radi i ne brini. Priča bezveze
Maznuli btc ljudima kad je bio na peaku, ajmo reci 19k $
4700 maznutih btc = 89M $
Vratili 4700 maznutih btc kad je bio oko 7k = 33M $

Čisti profit = 66M $

Da btc nikad nije pao cijenom nego da je nastavio rasti misliš da bi vratili? Hoho
Seems legit
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2021., 20:32   #5274
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,889
Pa dobro što se ljutiš odmah, samo kažem da skoro u svakom tutorialu na netu piše da se mora napraviti exception za mining software. Preko čega ti majnaš da ti antivirus ne javljat prijetnju?
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2021., 20:35   #5275
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Ma ne ljutim se, samo se zajebavam, jer se NiceHash temelji na svojem mining poolu i ja bez da taknem išta po pitanju toga, mogu preko njih kupiti kriptovalute, jer ti i ostali dajete hardversku snagu za taj dio posla.

Zato ono kaj sam pričal itekak stoji, jer na ovaj ili onaj način, netko uz tebe iskorištava tvoj hardver. Ne moramo se složiti oko toga da li je NiceHash s popratnim paketom zapravo malware trojan, ali da su čisti - nisu.

BTW Slovenac koji stoji iza NiceHasha se u slobodno vrijeme bavi ovakvim ljepotama.

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 18.02.2021. u 20:40.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2021., 20:40   #5276
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,889
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Ma ne ljutim se, samo se zajebavam, jer se NiceHash temelji na svojem mining poolu i ja bez da taknem išta po pitanju toga, mogu preko njih kupiti kriptovalute, jer ti i ostali dajete hardversku snagu za taj dio posla.

Zato je ono kaj sam pričal itekak stoji, jer na ovaj ili onaj način, netko uz tebe iskorištava tvoj hardver. Ne moramo se složiti oko toga da li je NiceHash s popratnim paketom zapravo malware trojan, ali da su čisti - nisu.

Ma znam ja to. Ja sam u kripto-u nekih tjedan dana i to mi je bilo najlakše najbrzinu podesiti čisto da idu neki novci dok ne pohvatam malo više.


Na prošloj stranici (u ovoj temi) sam pitao za preporuku gdje je najbolje da se prebacim s Nicehasha i nisam dobio nikakvu preporuku pa evo ako imaš volje preporuči mi s čime da majnam (ja sam mislio s Phoenix Minerom jer svi kažu da je trenutno number 1).


Btw dignuo sam hashrate s 38 na 40 MH/s, a uz to smanjio potrošnju s 125W na 105W. Smanjio Clock Speed Frequency na 1101, Voltage na 800 i dignuo VRAM Frequency na 1860.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2021., 20:42   #5277
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Isusati šta ja tu čitam haha

Pa nicehash i prodaje tvoj hash dalje. Ali tebe plati točno koliko ti i obeća, u btc.

Kome ne odgovara može rudariti u altu kojem želi

Ali ako želiš sa nicehashom zaraditi moraš koristiti ono što oni hoće

To što ti insinuiras da će ga netko pokrasti i da je to virus je čista i notorna glupost.

Ne kažem da možda neki Perica iz susjedstva nije svojim susjedima uvaljivao quick miner neki i sl ali ovo je čista situacija i bezveze zbunjujes čovjeka


2 maxonja slažem se, ali zakonski su vratili btc, jbg . Ne kažem da nisi u pravu
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2021., 20:45   #5278
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Već su pokrali ljude prije nekoliko godina, tak da otkud ti sigurnost da neće opet, a Slovenac je nakon Mariposa botneta završil u zatvoru.
Citiraj:
It consisted of up to 12 million unique IP addresses or up to 1 million individual zombie computers infected with the "Butterfly (mariposa in Spanish) Bot", making it one of the largest known botnets.

The goal of this malware program was to install itself on an uninfected PC, monitoring activity for passwords, bank credentials and credit cards.
Znači muljatori samo takvi, ali dokle god svi zarađuju rudareći, to je to - problema nema.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2021., 20:48   #5279
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,635
Evo maloprije frend i ja izračunali da majnanjem na nicehashu,od zarade koja bi trebala biti oko 750 eura,dobiva 560 ...


200 eura mu uzima nicehash... sad je prebacio na normalan pool,pa ćemo vidjeti rezultate ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2021., 20:54   #5280
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,889
Citiraj:
Autor Nbdy32 Pregled postova
Evo maloprije frend i ja izračunali da majnanjem na nicehashu,od zarade koja bi trebala biti oko 750 eura,dobiva 560 ...


200 eura mu uzima nicehash... sad je prebacio na normalan pool,pa ćemo vidjeti rezultate ...

Koji normalan pool, ajde preporučite mi da se maknem s Nicehash-a.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na