Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.04.2020., 11:26   #1
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Xilence 730W Problem s Zicama











Jel mogu sto napraviti pa da te zice sredim?
-->
Imam 2 napajanja i oba imaju prikljucke gdje je zuta zica dobila malo smedju boju. No sve radi kak treb, pa me zanima jel mogu sto uciniti, nemaju garanciju jer im je istekla.

Mislim sto napraviti s njima, evo slike:










Jel mogu sto napraviti pa da te zice sredim?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2020., 11:29   #2
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Dal ti se griju kablovi, pogotovo taj dio kad napajanje radi?
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.04.2020., 11:30   #3
the-rider
ha?
Moj komp
 
the-rider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Poreč
Postovi: 491
pa ocito su pregrijane zice, treba vidjeti zasto
ako stopice nisu rastopljene to nije nikakav problem
the-rider je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2020., 11:33   #4
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
E to nisam probao. Znaci da ustekam nesto i probam dali se grije? Predpostavljam ako nema nista ustekano da se negrije.

Ako bi ustekao disk mogao bi izgorjeti, jel tako? Mogao bi isprobati da dodam molex pa onda na neki ventilator, ali neznam dali taj ventilator vuce dovoljno struje da se to uopce zagrije.

P.S. sto su to stopice?
P.S.S. Zice su izgorjele jer je bio spojen rig na risere, pa ti riseri kad krepaju znaju skurit zice.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2020., 17:44   #5
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,525
Taman sam mislio pitat ako si mineao... Povlačilo je više struje pa se na tom dijelu grijalo. Sad kolika je šteta to ne znaš dok ne raskasapiš žicu i dok ne vidiš iznutra konektore. Ako nastaviš koristiti za jače potrošače onda bi ti se mogao rastopiti konektor i mogao bi imati svakakve "divne" posljedice. Hard disk i slično bi čak i moglo izdržati, jer oni skoro ništa ne troše...

Najbolje bi bilo zamjeniti sve te žice skupa s konektorima...
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2020., 19:03   #6
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Hmmm, znaci ako nije jako tamna mogla bi raditi kak treba? Ugalvnom probao sam risere i to sve radi kak treba, nema stete na samom sata konektoru, nego mi je malo cudno kak je zica pšotamnila pa da nebi bilo da se nesto osmodilo.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2020., 19:30   #7
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Sad znaš zašto je SATA (power) standard gofno u odnosu na stari dobri MOLEX ...
Naprosto ne valja za veće opterećenje / struje.

Imaš "jednostavno" rješenje ako naletiš na neko crknuto napajanje sa žicama u dobrom stanju > malo cvikanja, lemljenja, izoliranja > sve ok i kako treba biti.
Naravno da trebaš biti iznimno pažljiv da slučajno ne izmiješaš žice, inače bude štete.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2020., 20:14   #8
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Ovo je super ideja. Hvala tako cu srediti.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2020., 10:01   #9
tomekk357
Premium
Moj komp
 
tomekk357's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: kutina
Postovi: 71
Ja sam imao neugodno iskustvo s jednim njihovim napajanjem, doduše ne znam što je pošlo po zlu, ali na kraju jednom dok sam čistio komp te prebacivao sve u drugo kućište vidio sam rastopljene pinove na 24 pinskom kablu, jedno dva ili tri, ne znam da li je povezano ali u nekom trenu mi je krepao ram jedan keks, a i na ploči slot tako da izbjegavam u širokom luku, kako svi govore uzmeš kvalitetno napajanje pa si na miru. Ruku na srce možda je greška bila sa moje strane, možda samo nesretna okolnost, stvarno ne znam
tomekk357 je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2020., 10:15   #10
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Slazem se. Ali kad vec ovo imam, i ovo je ajmo reci malo kvalitetnije iz njihove garniture. Kod mene se nisu rastopili ti pinovi. Ali mislim da u tvom slucaju je definitivno krivo napajanje za krepanu plocu.

Ako se sjecas napisi koliko watti koji model i kakvu konfiguraciju je to ganjalo i dali si koristio komp na neki nestandardni nacin tipa (24/7 on, rudarenje dok ga ne koristis, ili bilo sto drugo.

Iskreno ja ovo od 730W mogu samo pohvalit, rudarilo je 2 godine 24/7 bez problema osim tog crnila na zicama, tak da vjerujem da i nije toliko lose. Za razliku moj Zalman za 1100kn, semi modularni, reklo bi se top napajanje, jer samo za 400kn vise si mozes nabaviti monster napajanje RM1000x, pa reko i ovaj Zalman mora valjat. Kad ono ovo. Taj Zalman nije radio ni godinu dana i zica jedna na kucistu napajanja je se rastalila slicno ko tvoja 24pinska. Pa je isto upitno i vjerojatno pitanje vremena kad ce se i ta 24pinska rastalit. Isto je rudario.

Osobno sam mislio da je Zalman top firma, ali vjerojatno mi je taj naziv samo dobro zvucao, slicno ko Chieftec, dobro zvuci...

Uglavnom da skratim, Xilence, Zalman, Chieftec, LC, one neke nikad cuo napajanja vise ne kupujem. Vidim u mnogim konfiguracijama Kolnik, isto dobro zvuci, ja za tu firmu nisam cuo do prije mjesec dana, jel bi ta isto isla u ovu recenicu nabrojanih gore?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.06.2020., 10:19   #11
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Ne generalizirati. LC je imao Office seriju koja je bila teška koma, ali GP3 serija je bilo više nego solidno napajanje. Isto kao što Corsair ima budget VS seriju koja je koma u odnosu na ostale serije istog proizvođača.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2020., 10:23   #12
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Također nadodaj na tu listu low buget / potencijalni šroteks listu.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2020., 12:40   #13
tomekk357
Premium
Moj komp
 
tomekk357's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: kutina
Postovi: 71
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Slazem se. Ali kad vec ovo imam, i ovo je ajmo reci malo kvalitetnije iz njihove garniture. Kod mene se nisu rastopili ti pinovi. Ali mislim da u tvom slucaju je definitivno krivo napajanje za krepanu plocu.

Ako se sjecas napisi koliko watti koji model i kakvu konfiguraciju je to ganjalo i dali si koristio komp na neki nestandardni nacin tipa (24/7 on, rudarenje dok ga ne koristis, ili bilo sto drugo.

Iskreno ja ovo od 730W mogu samo pohvalit, rudarilo je 2 godine 24/7 bez problema osim tog crnila na zicama, tak da vjerujem da i nije toliko lose. Za razliku moj Zalman za 1100kn, semi modularni, reklo bi se top napajanje, jer samo za 400kn vise si mozes nabaviti monster napajanje RM1000x, pa reko i ovaj Zalman mora valjat. Kad ono ovo. Taj Zalman nije radio ni godinu dana i zica jedna na kucistu napajanja je se rastalila slicno ko tvoja 24pinska. Pa je isto upitno i vjerojatno pitanje vremena kad ce se i ta 24pinska rastalit. Isto je rudario.

Osobno sam mislio da je Zalman top firma, ali vjerojatno mi je taj naziv samo dobro zvucao, slicno ko Chieftec, dobro zvuci...

Uglavnom da skratim, Xilence, Zalman, Chieftec, LC, one neke nikad cuo napajanja vise ne kupujem. Vidim u mnogim konfiguracijama Kolnik, isto dobro zvuci, ja za tu firmu nisam cuo do prije mjesec dana, jel bi ta isto isla u ovu recenicu nabrojanih gore?
Konfa je bila gigabyte x58 ploča, i7 920 stock, hd 4890 2 gb i 6 gb corsar xms3 rama, ništa oc, nikakav teži rad, mining niti išta takvo. Kažem možda sam ja nešto smrdao nije isključeno ali stvarno ne znam di je pošlo po zlu. Dan danas imam tu ploču neki sam je dan izvadio da bi našao da izgleda još samo jedan slot za memoriju radi, taj cpu je ispravan, ostatak toga rama s još jednim kitom radi uredno u kompu mojih roditelja. Napajanje je bilo kupljeno novo, ja sam ga uzimao u zg osobno, nije bilo kupljeno polovno pa da ne znam kakav je život do mene imalo, radi se o modelu XP800, ako se dobro sjećam čak sam ga i relativno skupo platio, ali to je bilo prije puno godina tako da ne garantiram za to.
Ne znam iskreno kome od firmi uopće vjerovati i što uzimati jer velika većina njih samo rebrandira nečiji tuđi proizvod, a sad di "štede" da bi zaradili što više tko zna. Vidim da ekipa hvali silverstone, superflower, evga i još neke. Čini mi se da je gospon JonnyGuru više nego kompetentatn što se tiče revieowa za napajanja pa prije kupnje čovjek si možda može olakšati pretragom njegovih revieowa. Ali ne znam, meni logika nekako nalaže ako netko daje 5+ čak i 10 godina garancije na psu, da to nije bez razloga, vjerojatno.
tomekk357 je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2020., 13:08   #14
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Da, slazem se, to je pokazatelj kvalitete, dok recimo vecina daje 35 mjeseci, ovaj Xilence daje 24 mjeseci. Dok recimo moja situacija sa Zalmanom znaci da oni mogu dati i lifetime warranty s obzirom da njihova garancija pokriva mali dio toga. Usudio bi se reci da niti nemaju garanciju barem po onim slikama kako Zalman rijesava reklamacije koje sam ja dobio.

Ali da, Corsair i FSP se ja od sad dalje drzim. Niti jedno od tih me dosad nije iznevjerilo. Cak imam jedno defektno CX600w od corsaira, neradi napajanje ali nije sprzilo nista...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2020., 13:13   #15
tomekk357
Premium
Moj komp
 
tomekk357's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: kutina
Postovi: 71
Corsair većinu napajanja uzima od seasonica, koje ne uzima treba istraživati. A što se tiče garancija to je sve toliko relativno da je strašno, čovjek bi trebao dobro proučiti što se pokriva što ne i da slažem se, badava i doživotno jamstvo koje se ograđuje od 99.9% svega što se može dogoditi. Ja sam imao super iskustvo sa be quietom i sa corsairom do sada što se tiče jamstva tako da eto, moje iskustvo više nego pozitivno, a realno su me mogli otkantati i jedni i drugi. Nije se ticalo napajanja pa da ne idem u off neću o tome ovdje.
tomekk357 je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2020., 16:13   #16
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
@dada-as
Kad smo već tu,
jesi odradio "posao" iz #7 posta ?
jeli sve štima ?
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2020., 17:13   #17
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Nisam tako odradio, nisam lijepio zice, nego sam dobro s povecalom prekontrolirao sate i ciknuo one koje nisu bile dobre. Dobra stvar je sto ovo napajanje ima vise komada tih konketoram, a meni su trebala samo 2. Hehe, nema garancije pa sto onda. Ja sam zalijepio s trakom te zice koje sam ciknuo onak na samom vrhu SATA konektora da nebi ta zica dirala lim, nisam strucnjak, ali gola zica na limu mislim da nije ok.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na