Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.04.2021., 15:37   #241
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Prije nego ti odgovorim, da skrenem paznju svima u temi, pronasao sam zanimljivu seriju :



Prvo pogledajte video:

1) AIR DUSTER XPOWER A-2

2) My Best Purchase of 2019

3) XPOWER A-2 Series Multi-Purpose Powered Air Duster Vacuum - Black

Ti novi "stapni puhaci lisca" modeli imaju puno varijacija, ima ih jos sofisticiranijih nisu puno skuplji, tko ima volje i vremena nek si istrazi.

Veli oko 90 decibela na jacoj brzini, na nizoj oko 83, a kako se vidi na videu, slabija takodjer pomice poprilicnu kolicinu prasine. Ne bih ga nazvao svetim gralom ali zgodan je zbog velicine i puno prakticniji od kutijastih modela.

Kamikaze tipa "ABAC" derivati pod svim drugim imenima, kojeg sam stavio u prvome postu, se bude na 95+ dB, a neki idu i iznad toga. Nekoliko godina frekventno koristen je sigurno i glasniji od toga.

Uzmemo li primjer glasnoce prosjecnog usisavaca bas na tragu puhaca gore je 2x glasnije od recimo nekog modernijeg tiseg od 70-tak decibela. Ovaj od 83 dB za uciniti potencijalnu stetu, korisnik bi trebao biti izlozen visesatnom radu, satima i satima. Ali kad skocimo (bez slusalica) na ABAC bratiju koja ljubi 100-njak decibela, vjerujem da nije potrebno sugerirati koliko je to pozeljno za nase usi, nakon duzeg ili frekventnijeg izlaganja.

Pa bas na tu temu:

Citiraj:
Autor RimtuTiTuki Pregled postova
Ovu vikend je akcija u Lidlu - LINK Ja sam si planirao kupiti za čišćenje kučišta... pa čisto da javim ako nekog zanima
Neke stvari su hvalevrijedne u akcija prodajama, ali ova zasigurno nije. Nema razloga u 2021. kupovati tako zastarjeli uredjaj, koji ionako ce se prodavati dok sve zalihe ne ispucaju, jer vise nece moci proci niti jednu regulu buke, posebno za kucne potrebe.

Istina, mozes (moras) imati zastitne slusalice da bi ga normalno koristio, ali to je naprosto nepotrebna kolicina buke. Danas kad skuplji modeli usisavaca rade ispod 60 decibela, kad se ispod srednje kategorije gabarite kompresori deklariraju vec na 50+ decibela, a iznad 85 se smatra zastarjelim u smislu deklariranja ponude - nema smisla.

Prelistajte kojekakve "amfibije" 12V (neki i na mrezu) puhaca guma, neki imaju poprilicnu snagu ispuhivanja a izgledaju kao igracke. Iznenadi se covjek sto se sve moze naci na trzistu. Da nisam malo pretrazio, ostao bi dojmom da nema nista osim kutijastih drndarija za kucnu upotrebu.



...

...
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 15.04.2021. u 17:32.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2021., 17:25   #242
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,513
Hvala Visage, ovaj airduster izgleda kao puno bolje rješenje
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2021., 17:35   #243
sharyn
Premium
Moj komp
 
sharyn's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: grubišno polje
Postovi: 553
^ samo problem je gdje ih kupiti u .hr?
__________________
sharyn je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2021., 17:42   #244
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Ovaj moze biti robno ime za Amazon i prekobarsku ponudu. Istrazivanjem se sigurno moze naci ime proizvodjaca iz kine, te ekvivalent locirati pod drugom oznakom na Alija ekspresnom ili slicnom povoljnijem posiljatelju. Nemam dvojbe da se isti krije pod drugim imenom u drugim ducanima. I kao sto rekoh, postoji znatan broj modela ovog tipa.

Ili naci poznanika preko bare da ti sam salje nakon kupovine.

Ili, jesu li zamrle grupne kupovine na PCE-u?


...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2021., 17:59   #245
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,513
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2021., 19:21   #246
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Citiraj:
Autor Feyd Pregled postova
Imam ovakav kompresor koji je se prije pojavljivao po dućanima poput bauhausa i baumaxa pod imenom Boxy. Prije nego što se odlučite za ovakvo nešto imajte na umu da to proizvodi doslovno zaglušujuću buku i mora raditi konstantno dok ispuhuješ. Nema bocu. Po meni dosta loše rješenje za sve, ne znam što predložiti kao alternativu osim da je OK za ljude koji imaju garažu, ali ako imaš garažu onda možda možeš i ugurati kompresor sa bocom koji je nemjerljivo praktičniji.
Ovakav kakav je u lidlu sam kupio prije 2 godine i moj bome ima bocu. Jest da je mala, mislim da je pola litre, ali je i dalje boca pa može propuhati prašinu.

Svakako potvrđujem da je izrazito bučan (navedeno je 94dB(A)), a pola litre spremnik se isprazni za 2-3 sekunde puhanja.

Više nisam niti očekivao, ali sam svakako ušparao u odnosu da sam kupovao samo komprimirani zrak.

Kao tiša alternativa su uređaji koji su cjenovno deseterostruko skuplji i meni su bili u trenutku nabave preskupi. Danas, kad razmislim da bi se na kraju opet nekako isplatilo, kupio bih skuplji.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2021., 00:40   #247
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,151
pa ove airduster ima u jsyk uzet u sekciji di su madraci za napuhivanje .
ono smh

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2022., 18:38   #248
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
Moj kompresor - u službi čišćenja kućišta/uređaja...

Ne otvara mi se tema o modelarstvu radi jednog posta, pa da vidimo ovdje. Uzeo bih nekakav airbrush za farbanje maketa. Nemam nikakvog iskustva u tome, pa ako ima tko iskusniji nek mi se javi na PM.

Ono što sam dosad našao je da su baterijski loši i da ih treba izbjegavati, a da su ovi mali kompresori navodno ok. Uzeti to ili gledati nešto drugo?
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 09.06.2022. u 18:48.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2022., 21:26   #249
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,614
Negjde sam čitao da je ekipa uzimala kompresor od starog frižidera i da je to ok za airbrush...
Pa ak toga ima na otpadu u UK i ak ti se da zajebavat ništa te ne košta
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2022., 21:45   #250
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
Ma ne vrijedi zajebancije za tih 200-300 kn koje ću platiti malo rabljeni cijeli set. Više me košta cijeli set za airbrush i crijevo da ga idem kupovati zasebno.

Novi je oko 1000 kn, ima brdo rabljenih u ponudi.
https://www.amazon.co.uk/CO-Z-Profes...ps%2C87&sr=8-6
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2022., 23:33   #251
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Ne otvara mi se tema o modelarstvu radi jednog posta, pa da vidimo ovdje. Uzeo bih nekakav airbrush za farbanje maketa. Nemam nikakvog iskustva u tome, pa ako ima tko iskusniji nek mi se javi na PM.
PM-aj forumasa Zonda, isto korisnicko i ovdje i na Forum.hr-u, pa gdje ti se prije javi, on ti je u modelarstvu.




...
Visage je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na