Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.03.2021., 19:10   #11701
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Pa znamo gdje živimo i tko donosi te tumači propise **beep**
Zar treba uopće HAKOM komentirati ?

Lako moguće da prije nije postojala ova rečenica iz uvjeta korištenja šta ju je kolega citirao, a poučeni prethodnim "Eurosport primjerom" fino su je tutnili ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2021., 19:57   #11702
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Umjesto raskida ja ću tražiti -30kn mjesečno ili dodatni eportski bez naknade.
Ja imam 219kn ugovor, bez Poveži sve a vidio sam da neki imaju i 179kn
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2021., 19:58   #11703
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Umjesto raskida ja ću tražiti -30kn mjesečno ili dodatni eportski bez naknade.
Ja imam 219kn ugovor, bez Poveži sve a vidio sam da neki imaju i 179kn
Mozes ti traziti kaj hoces, pitanje je oce li ti dati.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2021., 20:36   #11704
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Zaboravite raskide ugovora odmah u startu.
Oni mjenjaju jedan paket za drugi. Generalno gledano, sport za sport. Boli đoka Hakom i ekipu kaj je na kojem od natjecanja ako se pokriva sav sport više manje.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2021., 20:50   #11705
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,863
Nisu cigani mogli reći evo svima PlanetSport do kraja sezone zbog toga što ukidamo SK.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2021., 21:04   #11706
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 1,995
Citiraj:
Autor Brko Pregled postova
Zaboravite raskide ugovora odmah u startu.
Oni mjenjaju jedan paket za drugi. Generalno gledano, sport za sport. Boli đoka Hakom i ekipu kaj je na kojem od natjecanja ako se pokriva sav sport više manje.
OK, ako to važi za SK, a što ćemo sa N1? Njih ne mijenjaju za ništa.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2021., 21:15   #11707
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Meni je čudno kako to da kad su izbacili Eurosport smo imali pravo na raskid, a sada nemamo? To znam 100%, jer sam ja raskinuo ugovor na ondašnji HD paket, kad su izbacili Eurosport. Na računu je došla obavijest da oni to gase i da imam 30 dana pravo na raskid. Podnio sam zahtjev i sve prošlo bez problema. Kako to ne važi i sada?

Rekao bi da tada u uvjetima korištenja nije bio članak o mogućim izmjenama programa i sadržaja.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2021., 21:17   #11708
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Vidi, ja ne pričam subjektivno mišljenje. Izjasnio sam se da mi ovaj kurvaluk nije nimalo drag.

Ali kažem da nam nitko neće pomoći niti da se itko može uhvatiti što nema jednog news kanala.

Svima će nam doći kraj ugovora, nekom prije nekom poslije. Tada im utrljajte nos u pišaku i amen. A sad je ovo gorka pilula koja se mora progutati. Osobno se nebum boril sa vjetrenjačama sada. Imam IPTV pa bum se nastavil krpat sa time. Ali da bi htio "nativno" imar SK - bi svakako.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2021., 21:36   #11709
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 1,995
Ovo je sada sve isto kao i sa Eurosportom. Po najavi SK leti i sa MaxTV-a. I onda se nisu dogovorili. Moš mislit!!!
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2021., 02:30   #11710
Conroe
Power Abuser
Moj komp
 
Conroe's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 388
Ilija Jandrić s N1:
Pojašnjenje svima ovog "sukoba" N1 i A1. Mi smo tu kolateralna žrtva većih igara telekoma oko skupih prava na sportske prijenose. Stvar je u tome da 90 posto korisnika kabelske televizije u Hrvatskoj imaju A1 i HT, praktično duopol. Ako se oni udruže u kartel jednostavno vas mogu uništiti i učiniti da nestanete iz etera ako niste nacionalna televizija s besplatnim signalom. Upravo to se sada događa. Meta nije izravno N1 nego Sportklub jer A1 i HT u bitci za prava na sportske prijenose žele iz distribucije u Hrvatskoj izbaciti Sportklub kao što su prije dvije godine izbacili Eurosport. Tu onda dolazimo do odgovornosti hrvatske vlade. Dok ne promijeni Zakon o elektroničkim medijima i uskladi ga s europskom praksom, United Grupa ne može na Telemachu (bivši Tele 2) otvoriti platformu za distribuciju televizijskih kanala jer je vlasnik nacionalne televizije Nove TV. A to za kabelski kanal kakav je N1, zbog ovog stvorenog kartela dva dominantna telekoma, znači gašenje na kabelskim televizijama, na A1 za 12 dana, a na HT-u (Max TV, Iskon, Optima) za dva mjeseca. I onda praktično ostajemo bez publike! To ne samo da dovodi u pitanje pravo javnosti na informiranje nego i pravo nas da radimo. Ovo je puno veća priča nego što se čini na prvi pogled, a rješenje je u rukama vlade - izmjena zakona koji bi trebao uskoro biti na drugom čitanju u Saboru. Ako ne usvoje te izmjene ispada da hrvatska vlada ne želi da N1 postoji. I da podržava monopol dva telekoma (njemački i austrijski) na štetu hrvatskih potrošača. Simple as that. Pritom, nije nebitno da je vlasnik Arene Sport državni telekom Srbije koji želi uništiti konkurenciju, očito i uz pomoć hrvatskih vlasti. Ugledali se na Vučića? I baš prigodno im paše da se N1 ugasi usred kampanje za lokalne izbore?
Conroe je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2021., 13:15   #11711
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2021., 13:35   #11712
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova

Sad sam bacio oko na popis dolazećih i odlazećih TV programa i nisam ni na dobitku ni na gubitku,... ok, ponekad sam bacio oko na N1, ali da mi je 24 satno bombardiranje novim brojevima zaraženih, gledanje lica i slušanje petljanja raznoraznih političar bitno u životu i nije, a trošenje slobodnog vremena na gledanje nogometa i ispijanje piva ni do sada nisam prakticirao tako da baš i ne razumijem toliku dramu oko ukidanja SK programa.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2021., 15:54   #11713
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,863
Čovjek bi trebao provjeriti značenje riječi "praktično". Praktički i praktično su riječi koje nemaju veze jedna s drugom.

Anyway, sranje kao i sa Eurosportom. Ispada na kraju da se najjača liga na svijetu više neće moći pratiti kod 90% korisnika u HR. Nadam se da će sve više ljudi pogasit TV uslugu i uzeti IPTV.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2021., 17:44   #11714
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357
A1 - ex B.net

Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Čovjek bi trebao provjeriti značenje riječi "praktično". Praktički i praktično su riječi koje nemaju veze jedna s drugom.

Anyway, sranje kao i sa Eurosportom. Ispada na kraju da se najjača liga na svijetu više neće moći pratiti kod 90% korisnika u HR. Nadam se da će sve više ljudi pogasit TV uslugu i uzeti IPTV.

Pa to baš i ne ide u korist kad bi ljudi otkazivali TV preko operatera i slično.
IPTV je ilegalan i samim time proizvođačima sadržaja ne plaća ništa. Ako se smanji broj korisnika legalnim putem, smanje se prihodi kanala (proizvođača sadržaja) što u konačnici rezultira gašenjem programa i nemaš što gledat na IPTVu onda.
Samim time tvoja izjava ne ide u korist tebi kao korisnika PTVa.

Sve je to začarani krug i jedno bez drugog ne ide.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2021., 18:16   #11715
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Neznam vise di sam procitao prije par mjeseci da ce premier liga isto na arene ici od sljedece godine.

Poslano sa mog Galaxy S10
__________________





warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2021., 18:19   #11716
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Navodno 2022
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2021., 19:04   #11717
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,863
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Pa to baš i ne ide u korist kad bi ljudi otkazivali TV preko operatera i slično.
IPTV je ilegalan i samim time proizvođačima sadržaja ne plaća ništa. Ako se smanji broj korisnika legalnim putem, smanje se prihodi kanala (proizvođača sadržaja) što u konačnici rezultira gašenjem programa i nemaš što gledat na IPTVu onda.
Samim time tvoja izjava ne ide u korist tebi kao korisnika PTVa.

Sve je to začarani krug i jedno bez drugog ne ide.

To sam mislio na hrvatsku, a ako se zbog toga i pogase programi ostat će svi strani programi na kojima se i dalje prenose sve tekme.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2021., 19:06   #11718
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Pa to baš i ne ide u korist kad bi ljudi otkazivali TV preko operatera i slično.
IPTV je ilegalan i samim time proizvođačima sadržaja ne plaća ništa. Ako se smanji broj korisnika legalnim putem, smanje se prihodi kanala (proizvođača sadržaja) što u konačnici rezultira gašenjem programa i nemaš što gledat na IPTVu onda.
Samim time tvoja izjava ne ide u korist tebi kao korisnika PTVa.

Sve je to začarani krug i jedno bez drugog ne ide.
Bojim se da ako poraste broj korisnika preko IPTV-a, a narocito preko onih jeftinijih kineskih lista, past ce i kvaliteta, bolje reci biti ce vise zatrzavanja, smrzavanja i ispadanja takvih lista narocito kad budu interesantniji sportski dogadjaji.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2021., 20:09   #11719
Conroe
Power Abuser
Moj komp
 
Conroe's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 388
Baš me tanima, ako ukinu Sportklubove i na MaxTvu, koji će to biti zamjenski kanali? Da neće "nove" Arene 7-10 poslužiti u tu svrhu?
Conroe je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2021., 20:29   #11720
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Vjerojatno.
Jer su već naveli da Arene 7-10 idu od 1.7. a SK ima ugovor na HTu do 30.6.
Ako zbrojiš 2+2 očito će i HT izbaciti SK i predstaviti Arene 7-10 kao zamjenu
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2021., 21:03   #11721
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 1,995
Arene 7-10 idu bez obzira na ovo sa SK. One su namjenjene za Ligu prvaka i poseban paket, koji se dodatno plača.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2021., 11:55   #11722
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Btw jesu li vama na Filmskom/Obiteljskom otključani Planet Sport 1-4 PPV kanali?
Meni jesu, ali na njima je samo plava slika i "nema informacija".

Na modulu mi 25x kanale ne otvara ali na stbu otvara ali je od 0-24h samo plava slika i animacija PlanetSport.
Ionako ne bi gledao, no čudno mi je.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2021., 12:09   #11723
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Btw riješili su mi problem što ne mogu snimati HBO kanale.
Sada i ja imam kao i na novom sučelju da mogu gledati unatrag HBO i birati serije.



__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2021., 15:23   #11724
Ari
Registered User
 
Ari's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Cro
Postovi: 180
A šta ove pakete duo ili trio, za 200 kn, je normalna cijena ili se treba izboriti i cijenkati za nju ?

Ja sam na bnetu po ugovoru još do 8.-og mjeseca ove godine. Imam 3 sportkluba u full hd-u i plaćam 165 kn mjesečno.

Iskreno, meni je malo i do promjene liga, jer sam se poželio na tv-u vidjeti talijansku ligu, HNL, NBA, falit će mi možda tenis sa sportkluba....vidim da arena od sljedece godine i španjolce uzima.....

Samo je pitanje koje lige ću konkretno dobiti za koliko novaca u HD-u, a ne da mi odvajaju u razne pakete koje treba još doplaćivati npr.nba paket, HD paket, Španjolska liga paket, liga prvaka paket...
Ari je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2021., 15:41   #11725
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Tri mjeseca prije isteka ugovora mozes poceti pregovarati, ako ti se ne dopada njihova ponuda zovi ponovo javit ce se drugi agent pa se cjenjkaj s njim, najbolje prodjes ako uspijes zavrsit u sluzbi za zadrzavanje korisnika, oni su najizdasniji sa snizavanjima.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2021., 16:01   #11726
Ari
Registered User
 
Ari's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Cro
Postovi: 180
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Tri mjeseca prije isteka ugovora mozes poceti pregovarati, ako ti se ne dopada njihova ponuda zovi ponovo javit ce se drugi agent pa se cjenjkaj s njim, najbolje prodjes ako uspijes zavrsit u sluzbi za zadrzavanje korisnika, oni su najizdasniji sa snizavanjima.
Ok. Bio sam imao i neke brojeve telefona agenata...uvijek sam uspio proći ispod službenih cijena. Inače mislim da mi je to šesta godina u nizu na bnetu. Čak nemam ni A1 opremu, već još od bneta, nisam ništa reklamirao, jer mi sve radi.
Ari je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2021., 16:05   #11727
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
200kn trio je super cijena.
Ja za 220kn dobio trio ugovor nakon dosta cjenkanja i još -20kn radi mozaik popusta
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2021., 16:18   #11728
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
200kn trio je super cijena.
Ja za 220kn dobio trio ugovor nakon dosta cjenkanja i još -20kn radi mozaik popusta
Znaci sad placas A1 trio paket internet 200/20 Mbit/s + telefon + TV - 200 kn
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2021., 16:43   #11729
Ari
Registered User
 
Ari's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Cro
Postovi: 180
Meni recimo ne treba trio ni najmanje, jer mi je telefon suvišan. Tako da mi ova cijena od 200 kn u odnosu na dosadašnju spuštenu na 165 kn za duo ne izgleda uopće nešto povoljno....pogotovo zato jer sam imao uključen sportki HD paket u toj cijeni.

Baš me zanima šta ću sad od arene sporta točno vidjeti nakon gašenja SK-a, pa možda probati produžiti još 2 godine po istoj cijeni, ako bude išlo
Ari je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2021., 16:52   #11730
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Ari Pregled postova
Meni recimo ne treba trio ni najmanje, jer mi je telefon suvišan. Tako da mi ova cijena od 200 kn u odnosu na dosadašnju spuštenu na 165 kn za duo ne izgleda uopće nešto povoljno....pogotovo zato jer sam imao uključen sportki HD paket u toj cijeni.

Baš me zanima šta ću sad od arene sporta točno vidjeti nakon gašenja SK-a, pa možda probati produžiti još 2 godine po istoj cijeni, ako bude išlo
Telefon ti je u trio paketu 10 kn, tako da..., a ako si u dosadasnjem paketu imao telefon a sad ga imas namjeru izbaciti nece ti umanjiti cijenu novog duo paketa
Cilim je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na