Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.07.2013., 01:56   #1
deki21
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: kutina
Postovi: 4
SLI GTX650 TI BOOST + REZOLUCIJA

Pozdrav,naime kako sam pricao sa par ljudi preporucuju mi novi ekran sa FULLHD rezolucijom.Posjedujem ekran do max 1440x900 razlucivosti a racunalo sam uzeo novo osim ekrana.Eh sad posto mi je ekran najmanje 100€ a nisam pri parama cilj mi je utvrditi dali stvarno moram uzeti full hd,jer kako kazu graficke nece dobiti puni sjaj.Testirao sam u heavenu(benchmark) kao sto ima na jednoj od tema natjecanje sa 4XAA i 8XAA scorovi su manje vise i dobri,i vazno je da su obje graficke "iscjedite" do gpu loada od 100%.Prilozit cu slike dolje.Usput igram bf3 online i nvidia expir uvjek ima u sebi optimizator za igre naravno sve je na ultra i vrtim cca od 60-198/mislim da sam to najvise vidio a igro sam 2 sata .Ostatak moje konfiguracije mozete vidjeti takoder,pa na osnovu svega bi stvarno trebao pomoc dali da uzimam ekran sa 1900x1080P da sli iskoristim do kraja.
I molio bih ako je tema na krivom djelu foruma,da ju se prebaci bez brisanja jer mi je hitno posto sutra idem u vemil! HVALA

Kako se zna da sto je veca rezolucija gpu load je naravno veci jer vise grafike zahtjeva govorili su mi dosta njih da ubiti ova rezolucija "ogranicava" snagu 2 graficke u sli.Evo slike heaven(benchmarka)

Slika 1
http://imageshack.us/f/826/7pj6.png/
Slika 2
http://imageshack.us/f/69/rtvm.png/

RACUNALO
GPU:GeForce GTX 650 Ti BOOST (x2)
CPU:INTEL(R) Core(TM) i5-3350P CPU@ 3.10mhz
MEMORY:Corsair Vengeance 16GB 1600mhz
MBO:Z77A-G45 GAMING ( MSI )
POWER:650W Raider (FSP)
HARD1 K i n g s t o n 120GB SATA3 2,5" HyperX 3K SSD
HARD2 W D B l a c k™ 1TB SATA 3
deki21 je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2013., 10:38   #2
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,335
Znači imaš 2 650Ti Boost u SLI-u? Pa naravno da ćeš onda uzet minimalno FullHD ekran..ovaj tvoj ne iskoristi taj set-up ni 20-30% vjerojatno..i jedna takva kartica je dovoljna da sama vrti na FullHD skoro sve u vrlo visokim detaljima, a na tvojoj rezoluciji bi jedna takva vrtila sve i svašta..ili prodaj karticu jednu ili novi monitor, jer ovak samo bezveze trošiš struju
hedgehog je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.07.2013., 18:20   #3
deki21
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: kutina
Postovi: 4
Evo posto mi neki govore da moj pc nije dobro izbalansiran citaram jednog lika

"Ok je to- uopće ne sumljam da ti igre rade odlično.

Al recimo kolko si para dao za sve to? Drugčije bi ti svi ovdje složili.
Gledaj ako je istina da su 2x takve kartice osjetno jače od 7950- u bf3 MP bi morao imat bottlenecka- jer ljudi reportaju da ga imaju na 7950 na i5 3350p u toj i drugim zahtjevnim multiplayer igrama. Znači 7950 je za njega OK za singleplayer, a za multi je već li-la.

E sad il kenjaju u recenzijama da je to tako jako, il ti nisi dobro mjerio. Playclaw3 kolko ja znam ne može prikazati 100% gpu usage (nego 99%)- bar kolko ja znam"

Na slikama se jasno vidi da je usage do maximuma,sad dali se tu stvarno radi o bottleneck trebo bi pomoc nekog pc maga posto ja to nisam obican sam znalac racunala. Svaka pomoc je dobrodosla hvala
deki21 je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2013., 18:35   #4
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,335
Usage je na maximumu kad si pokrenuo benchmark koji je namijenjen da ga iskoristi do maximuma..da bi se isto dogodilo u nekoj pravoj situaciji na toj rezoluciji sumnjam..ono šta ti ja 100% mogu reći je da su dvije te kartice overkill za tu rezoluciju..
hedgehog je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2013., 18:39   #5
deki21
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: kutina
Postovi: 4
Citiraj:
Autor hedgehog Pregled postova
Usage je na maximumu kad si pokrenuo benchmark koji je namijenjen da ga iskoristi do maximuma..da bi se isto dogodilo u nekoj pravoj situaciji na toj rezoluciji sumnjam..ono šta ti ja 100% mogu reći je da su dvije te kartice overkill za tu rezoluciju..
uzeo sam full hd monitor sad sam gledao test bf sa programom cpu je skoro stalno na neki 60-96% a gpu 1 i gpua 2 su uglavnom obje na 75% iako nekad skoce na 95% obje

edit-narucio sam full hd a test je obavit na 1440x900
deki21 je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2013., 21:02   #6
deki21
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: kutina
Postovi: 4
Eo ga testirao u PlayClaw4 sve maximala 1440x900 igrao 20 minuta cpu maximala 97% grafe 98% znaci skoro do ibera takoder fps ne pada ispod 60 cak se penje do 198 u zaristu ovisno o animacijama pucao sam u zid svim i svacim ne daje ga ispod 100 frejmova


ovo je maximum i cpu ne koci preformanse? i kakvo ce bit ponasanje na full hd

Zadnje izmijenjeno od: tor. 22.07.2013. u 08:41.
deki21 je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2013., 03:52   #7
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,335
u full HD ćeš imat FPS preko 50 stabilan i imat ćeš lijepu rezoluciju i detalje na max i igrat se ko čovjek
hedgehog je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na