Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.03.2011., 16:25   #1
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
"Savjeti" od Nvidije po pitanju torture aplikacija

Citiraj:
Furmark is an application designed to stress the GPU by maximizing power draw well beyond any real world application or game. In some cases, this could lead to slowdown of the graphics card due to hitting over-temperature or over-current protection mechanisms. These protection mechanisms are designed to ensure the safe operation of the graphics card. Using Furmark or other applications to disable these protection mechanisms can result in permanent damage to the graphics card and void the manufacturer's warranty.
source: http://forums.nvidia.com/index.php?s...ic=194254&st=0

najbolje da nikad ni ne testiramo. pobogu, ja sam do nedavno vrtio OCCT koji IMHO izvadi dusu grafi naspram Kombustora.
BTW sta nije FurMark isto sto i Kombustor odnosno Kombustor i EVGA OC scanner su temeljeni na Furmarku? jer vidim da EVGA OC scanner ima kao u sebi mogucnost "zbrajanja" gresaka, a koliko sam vidio toga nema u kombustoru? htio bih stavit samo jedan od njih da bezveze nemoram vrtit sve i gubit vrijeme.

geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2011., 16:44   #2
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
A moraju se ogradit ako im se grafike prigrijavaju / prigaraju
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.03.2011., 16:49   #3
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
A moraju se ogradit ako im se grafike prigrijavaju / prigaraju
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2011., 20:40   #4
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Bilo je i vrijeme... Svakakva sr**a ljudi danas izvode pa kukaju kad grafulja odapne nakon 5-6 mjeseci.

Samo sumnjam da će moć dokazat da je grafička bila pod Furmarkom i sl.
  Reply With Quote
Staro 03.03.2011., 21:02   #5
Elpresidente1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 389
Uglavnom sad si na barem mojoj crnoj listi, i ne kupujem od tebe nikakve grafičke. Šalim se ne kupujem nikakve više polovne grafičke, s obzirom na šta se sve dešava.

Recimo primjer, mali Štefek. Svaki dan bar jednom odvrti taj fumark ili occt, i šta se desi nakon toga. Grafa crkne. I kaj onda mali Štefek napravi, pukne grafu u renru, a onda ko šlag na tortu grafa još završi tu na tržnici.

Nije da želim branit nvidiu, al nije ni njima lako kad su si zacrtali da moraju radit takve čipove, ali i općenito vrijedi da se sa skaliranjem dimenzija čipova, ne skalira jednako dobro potrošnja i time zagrijavanje, još kad se tu doda u igru korištenje ovih novih lemnih materijala bez olova (RoHS) onda imamo G80 npr.

Zadnje izmijenjeno od: Elpresidente1. 03.03.2011. u 21:12.
Elpresidente1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na