Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.03.2010., 18:36   #1
frimel
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8
Voip - Nonoh prestao da radi preko fiksnog

Prije dva mjeseca sam podesio Thompson Speadtouch da mi radi da mogu koristiti Voip preko Nonoh-a. Obični analogni telefon mi je uključen u router i razgovarao sam preko Voip-a tri mjeseca. Za Hrvatsku su razgovori besplatni (bili) a za druge zemlje koje sam zvao mnogo jeftinije tako da mi je račun pao sa 850 juna na 170 kuna pretplate i 100-njak kuna Nonoh-u. I tako je bilo do prije par dana kada mi je prestala komunikacija sa routerom. U telefonu sam imao signal da mogu zvati ali kada bih nazvao dobivao sam signal zauzeća. Poslije pokušaja da ponovo podesim postavke sam došao do toga da nikako ne mogu registrirati telefonski port koji sam do sada koristio. Sve sam podesio kao i prije čak sam pogledao i u T-com-ove upute za podešavanje njihovog Voip-a i opet mi ne funkcionira. Uvijek sa javlja crveni križ pri po kušaju registriranja porta i javlja mi da port nije registriran a i zelena lampica na routeru mi ne gori. Kada kosristim računalo za zvanje dakle preko Nonohovih stranica onda sve radi ispravno.
Da li neko zna u čemu je problem. da li je moguče da su mi iz T-coma onemogučili podešavanje kojim bih mogao koristiti Voip - Sip protokol?
frimel je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2010., 19:13   #2
walbandon
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Valbandon-blizu Pule
Postovi: 972
i ja sam to bio slozio tu u neko ovo doba prosle godine...i koristili par mj i prestali...i, sad nedavno opet se aktualizirao voip i htio sam preko jedne lokalne firme sloziti da isporbam njihov voip, i nece...kaze on raspitat ce se sa kolegom koji ima isto preko thompsona..kaze, od nedavno prestalo raditi..steta..
__________________
C I C E.... TRGOVAC 1 , 2 ,
walbandon je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.03.2010., 21:41   #3
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,542
Po opisanom blem je samo u routeru (ST780). Koji je fw u uređaju, jel uključen remote pristup ? Svakako ga ugasite i promjenite njihov pass da nemogu mjenjat postavke.
Treba provjerit / postavit postavke za switching prema analognom telefonu.
Obzirom da na kompu radi sa Nanoh servisom i accountom je sve ok.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2010., 22:25   #4
mali david
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 72
Kod mene je to bilo isto tako ali dosta prije i onda sam promijenio fw: 6.2.29.2
Radio mi je uredno no sada imam voip bazu od siemensa A580IP i više nemam problema.
Ono što sam primjetio kod NONOH-a je da neke centrale (neka mjesta u RH) moram zvati 3-4 puta dok dobijem vezu, a neki dan sam sebe zvao na mob i uspio sam tek svaki 4-5 put dok su fiksni radili OK.
Inače, voip sam isprobao i na siemensu sx763 i uredno radi (naravno, sve sam promijenio - fw i postavke...)
mali david je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2010., 13:39   #5
frimel
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Po opisanom blem je samo u routeru (ST780). Koji je fw u uređaju, jel uključen remote pristup ? Svakako ga ugasite i promjenite njihov pass da nemogu mjenjat postavke.
Treba provjerit / postavit postavke za switching prema analognom telefonu.
Obzirom da na kompu radi sa Nanoh servisom i accountom je sve ok.
Zahvaljivam na odgovoru! I ja sam pretpostavio da je problem u routeru jer nikako ne mogu da aktiviram port za telefonniju. Uvijek mi je crveni križ us port 1 ili port 2. Do prije 5-6 dana sam imao aktiviran port ,gorila mi je lampica na routeru ali nisam mogao zvati - davao mi je znak zauzeæa. Sad ne radi nikako a oprobao sam mijenjati sva postavke.
frimel je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2010., 13:49   #6
frimel
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8
Citiraj:
Autor mali david Pregled postova
Kod mene je to bilo isto tako ali dosta prije i onda sam promijenio fw: 6.2.29.2
Radio mi je uredno no sada imam voip bazu od siemensa A580IP i više nemam problema.
Ono što sam primjetio kod NONOH-a je da neke centrale (neka mjesta u RH) moram zvati 3-4 puta dok dobijem vezu, a neki dan sam sebe zvao na mob i uspio sam tek svaki 4-5 put dok su fiksni radili OK.
Inače, voip sam isprobao i na siemensu sx763 i uredno radi (naravno, sve sam promijenio - fw i postavke...)
"Ne umem da razumem" sta znaèi FW i postavke. Mislim da bi mogle biti postavke firewala ali je on kod mene potpuno iskljuèen pa nije do njega problem.
Što se tiæe kvalitet ja nisam imao nikakvih problema sa kvaitetom zvuka niti nazivanjem osim što se nije pojavljiao moj broj kao pozivatelja na telefonu onog koga zovem. Ostalo je radilo kao na obiènoj liniji - obièni Siemns DECT telefon ukljuèen u port na routeru i pozivi sa predbrojem za Rijeku.
frimel je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2010., 13:55   #7
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,542
Ovdje (a i na stranim forumima) FW je skraćenica za firmware (čitaj pamet), a firewall obićno navedemo punim imenom.
Kolega kaže da je stavio firmware 6.2.29.2 verziju i da tada VoIp radi ok.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2010., 16:10   #8
frimel
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Ovdje (a i na stranim forumima) FW je skraćenica za firmware (čitaj pamet), a firewall obićno navedemo punim imenom.
Kolega kaže da je stavio firmware 6.2.29.2 verziju i da tada VoIp radi ok.
Hvala! Eto sa kompjutorima sam od 1983.g. kad sam kupio prvi Spectrum i opet svaki dan nešto naučim da je fw - firmware.
frimel je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2010., 20:06   #9
frimel
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8
Oped ću pitati: Je li moguće da su mi iz T-coma promjenili fw i na taj način onemogučili korištenje telefonskog porta za Voip.
Ako jesu kako da se vrati na staro a da ostane funkcionalan MaxTv - da ne pokvarim ostalo?
frimel je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2010., 21:04   #10
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
ako ne uspijete posložiti onda bih trebali kupiti linksys pap2 uređaj koju služi za analogne telefone i on se spoji samo na ruter.
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.03.2010., 13:26   #11
mali david
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 72
Citiraj:
Autor frimel Pregled postova
Oped ću pitati: Je li moguće da su mi iz T-coma promjenili fw i na taj način onemogučili korištenje telefonskog porta za Voip.
Ako jesu kako da se vrati na staro a da ostane funkcionalan MaxTv - da ne pokvarim ostalo?
Ovdje je opisano kako omoguciti maxtv, meni od tada radi maxtv na svim portovima kao i internet na svim portovima, naravno radi i Voip (ako se stavi firmware 6.2.29.2)
mali david je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na