Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Pisači i skeneri
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.12.2018., 17:08   #1
lion406
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Afghanistan
Postovi: 57
Brother laserski CB printeri - iskustva

Nakon dužeg razmišljanja uzeti ink jet ili laserski crno-bijeli printer vuče me sve više na laserski.

Razloga je nekoliko, nemamo potrebu svako malo printati, ali opet želim imati printer za isprintat nekakav tekst, tablicu, karte za kazalište i slično.
Samim time mi se ne bih htio dati 1000+ kn, ako ću imati potrebu baš za printanjem u boji mislim da si onda to mogu priuštit u nekoj kopiraoni jer realno rijetko će kada to trebati.

Dosta sam čitao po forumima iskustva drugih, mišljenja itd. i došao sam do zaključka da je plus prema laserskom to što bi mi printer bio van funkcije neko vrijeme (može se razvuči i na mjesec dana da ga ne upalim niti jednom), pa samim time kod ink-jet printera je mogućnost začepljenja glave, onda drugo skuplje boje (ok, znam i za zamjenske, osobno sam ih koristio na starom Canon printeru), ali ne znam da li imam volje se igrati sa svim tim plus kad krepa nešto zbog zamjenskih boja onda ode sve u krasni qurac a ja ću dobit mlade uz veliki vokabular psovki (a mislim da mi to ne treba).

E sad bih volio tko ima iskustva sa Brother laserskim printerima da mi prije kupnje da svoju recenziju/mišljenje.

Odlučio sam se za ovaj HL-1222WE model iz nekoliko razloga, prvo cijena je pristojna cca. 750kn, drugo, cijena orginalnog tonera je 180kn (1500 stranica), bubanj je 200kn (10.000 stranica), onda ima WiFi mogućnost što mi je dodatan plus, DPI je 2400x600 što mislim da je dovoljno (nisam htio 600x600), i u konačnici 3 god. jamstva.

Gledao sam još Xerox Phaser 3052, cijena je tu negdje, ali su toneri orginal nešto skuplji (490kn/3000 str.) i iskreno Brother mi je izgledom ljepši.

Hvala unaprijed na bilo kojem savjetu
lion406 je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2018., 17:56   #2
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,998
Ovako na prvu nema se što dodati. Eventualno ako za malo više ima neki model koji ima skener gore, nekada dobro dođe. Jedino je minus što su takvi modeli znatno veći.

Plus je cijena tonera i dužina jamstva.

I da, ispravna je odluka da ideš na laser.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.12.2018., 18:51   #3
lion406
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Afghanistan
Postovi: 57
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Ovako na prvu nema se što dodati. Eventualno ako za malo više ima neki model koji ima skener gore, nekada dobro dođe. Jedino je minus što su takvi modeli znatno veći.

Plus je cijena tonera i dužina jamstva.

I da, ispravna je odluka da ideš na laser.
Hvala na mišljenju...da istina, gledao sam i to da možda ima skener, ali kao što si rekao onda je kud i kamo veći, plus onda se i cijena diže itd.
lion406 je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2018., 00:50   #4
masaccio7
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: zagreb
Postovi: 18
Pogledaj si malo mfc j200, sasvim solidan inkjet, jeftini toneri i dugotrajni
masaccio7 je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2019., 09:34   #5
C128
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 199
Ja sam pred 5-6 godina kupio 2 komada Brother HL-2032 za cca 500-600 kn.

Jedan je potrošio 2 i pol tonera (4-5 tisuća strana?)i onda je nešto crklo prošle godine.
Drugi koristi drugi toner (cca 3 tisuće strana?) i radi bez greške.

Ponekad zna malo zezati oko uvlačenja papira i ima samo ručni duplex koji baš nije nešto funkcionalan, ali sam se za kućnu upotrebu preporodio nakon ink jet printera. Zamjenski toner je bio 100+ kuna (2500 stranica).

Nema brojač stranica pa ne znam točne vrijednosti?!
C128 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na