Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.02.2010., 20:08   #1
skyman
Premium
 
skyman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 775
Workgroup permissions

E ovako, imam 3 računala umrežena preko switcha na koji je još spojen router(ovaj novi neki od T-coma) radi internetna..jedno je glavno računalo na kojem se nalazi jedna aplikacija za rad s podatcima (kao baza podataka) i disk tog računala na kojem se nalazi aplikacija je share-an tako da svako računalo može pristupit toj aplikaciji i ima pristup toj particiji i sva su računala dio iste workgroupe (to je netko drugi daavno namještao)..e sad tu dolaze problemi..naime uzeo novo računalo, spojio to na switch, imam normalno internet (na svim računalima je Obtain ip address automatically)..al ne mogu nikako namjestit Permission na glavnom računalu da mogu pristupit tom shareanom disku, kad odem u network connections odaberem tu workgrupu, odaberem to glavno računalo i izbaci mi onaj prozor sa User namom i passom ili mi iskoči prozor koji kaže da nemam pristup tom računalu bla bla..tj ne znam šta treba dodat konkretno da omogućim korisniku s drugog računala pristup tom računalu-particiji!..

e sad ja bi htio maknut sve te postavke o permisionima s glavnog računala. Ova postojeća računala s tim glavnim rade normalno i član su ise Workgroupe..al ako ubuduće budem htio spojit novo računalo s tim glavnim opet će mi radit probleme..znači želim da svi imaju pristup koji su u mreži toj sheranoj particiji a ne da me traži neka User name: i Password kad hoću pristupit tom računalu s novog računala..znači koje sve postavke moram namjestit da bi svi imali pristup toj particiji normalno??
skyman je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2010., 22:53   #2
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
e sad, nisi napisao koji su windowsi na tom glavnom kompu, ali trebao bi otić desni klik na tu šeranu particiju, pa u postavkama od sharea namjestit Everyone grupa da imaju sve privilegije, a po potrebi ako nemaš Everyone dodat tu grupu
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.02.2010., 10:42   #3
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2010., 14:54   #4
boki_bl
Premium
Moj komp
 
boki_bl's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Banja Luka
Postovi: 61
On tebi u sustini trazi sifru za pristup tom racunaru jer je to ranije tako podeseno da taj racunar ima sifru radi sigurnosti od strane neovlascenog pristupa i to je dobro.. moj prijedlog je da ne skidas sifru nije pametno da ti taj racunar bude bez sifre

Kontaktiraj me na PM da ti pomognem da lakse provalis koja je sifra za pristup..
__________________
boki_bl je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na